Kino režisierius, scenaristas, prodiuseris, kurio dėka buvo padėtas pamatas dabartinėms komiksų ekranizacijoms, pirmųjų dviejų „Iksmenų“ dalių kūrėjas bei „Supermeno sugrįžimo“ tėvas, kultinio ir šedevro statusą gavusio 1995 metų trilerio „Paprasti įtariamieji“ ir 2008 metais pasirodžiusios karinės dramos „Operacija Valkirija“ režisierius Bryanas Singeris pristato dar vieną fantazijos pasaulio interpretaciją.
© Reuters/Scanpix

Žinomas režisierius kviečia pasinerti į legendinės anglų pasakos motyvais sukurtą fantazijos pasaulį ir kelionę, kurios metu bus galima patirti draugystę, atsidavimą, meilę, kančias, o kartu ir smagiai praleisti laiką su naujais trimačiais įspūdžiais, atkeliavusiais tiesiai iš Peter‘io Jacksono „Hobito“ stovyklos.

Apie ką mes čia…

Paprastas ūkininkas Džekas svajoja apie nuotykius, geresnį gyvenimą bei galimybę ištrūkti iš namų. Kai vaikinas nueina į miestą parduoti arklį, jam pasiūlomos pupos, kurių galia yra tokia milžiniška, jog gali atnešti vien tik nelaimę karalystei. Jaunuolis netiki tokiomis pasakomis, tačiau vis dėlto jo rankose atsiranda mirtį nešančios pupos. Nelaimingo atsitiktinumo dėka viena pupa sugeba įkristi į dirvą ir iš jos išauga galingas, dangų siekianti stiebas. Vaikinas ir visa karalystė net nenutuokia, jog tai yra tik visų nelaimių pradžia.

Kūrinio vidus

Scenaristų dėka mes turime progą pamatyti labai keistą visiems žinomos pasakos interpretaciją. Iš vienos pusės, tai įdomiai ir originaliai papasakota istorija, iš kitos – visiškai nutolęs nuo originalios idėjos filmas. Pati idėja įnešti žymiai didingesnę viziją, o tuo labiau - batalijomis paįvairinti pasakos motyvais sukurtą juostą, pasiteisina, bet kartu ir sukuria sintetinį poveikį.

Pradedant nuo pačios filmo pradžios išlaikoma tikros pasakos atmosfera, gėrio ir blogio kova, mintys apie nuotykius, karaliaus rūmai bei skurdžių žmonių buitis. Kaip ir visose anglų kilmės pasakose, tai yra gana geras veidrodis, pateikiantis kilmingus ir vargšus, tačiau su laiku viskas sugeba apvirsti aukštyn kojomis.

Čia lygiai tas pats, todėl labai maloniai nuteikianti pradžia su laiku praranda visą žavesį. Pasirodžius milžinams ir, žinoma, atskleidus jų tikslus gauname įprasto scenarijaus schemą, kai kerštas ir neapykanta bando sugriauti pasaulį, o į kovą su nenugalimais stoja bejėgis žmogus, kurio tikėjimas ir širdis tokie galingi, jog jis pasipriešina užkariautojams.

Maloniausiai nuteikianti akimirka – pačios kovos su nenugalimu priešu. Vis dėlto praradęs pasakos įvaizdį filmas bent tiek sugeba kompensuoti visumą. Iš dalies galima teigti, jog visos kovos, ypač finalinė, yra tam tikras hibridas, sukurtas iš dvejų žinomų tokio pat žanro filmų. Tai 2002 metų „Žiedų valdovas. Dvi tvirtovės“ kovos, sujungtos su 2008 metais pasirodžiusiu kitos franšizės filmu „Narnijos kronikos. Princas Kaspianas“, o viską vainikuoja beveik tokiomis pat sąlygomis kurtas „Hobitas. Nelaukta kelionė“. Išties brutalūs, kartais net išgąsdinantys bei šlykštus milžinai leidžia sirgti už juos, nes paties Džeko personažas – tiesiog nesusipratimas.

Visi veikėjai – tiek princesė, tiek generolai, tiek karalius – nors ir pristatomi žaviai, bet kažkodėl viso filmo metu nesjaučiame iš jų sklindanti pasakiška aura. Vienintelis Elmontas sugeba bent kiek prisiartinti prie tikrojo pasakiško veikėjo motyvo, net ir jo kalbėsena primena kokį nors princą. Veikėjų dialogai neblogi, ypač kai jų posakiai yra pateikiami su rimu. Vis dėlto tai bent šiek tiek priartina juostą prie klasikinės pasakos vaizdo. Juokelių taip pat yra, nors kartais jie būna pasakyti ne vietoje ir ne laiku, tačiau kartais sugeba praskaidrinti užsitęsusias scenas.

Siužetinė linija pateikima žvaliai – nenuobodžiai papasakotas veiksmas, kartais net ir intriga atsiranda. Kaip nuotykis, filmas malonus akiai. Žinoma, visos padėkos turi būti skirtos režisieriui, nes kaip pasakos nauja vizija, gavosi pernelyg vaikiškas variantas, kas ir džiugina, nes tokios ir turi būti pasakos. Atsižvelgus į bendrą anksčiau pasirodžiusių tokio pat pobūdžio filmų niūrumą ir gal net realistiškumą, šioje juostoje vis dėlto daugiau pozityvumo.

Techninės pusės ypatumai

Reikia pripažinti, kad nors filmas ir buvo kuriamas tokiomis technologijomis kaip ir žiemą pasirodęs pirmasis „Hobitas“, tačiau anas filmas iš vizualinės pusės atrodė žymiai geriau. Milžinai pernelyg nupiešti, nejaučiamas joks realistiškumas, lyg žiūrėtume kokį kokybišką animacinį filmuką, tačiau dekoracijos ir visų veikėjų kostiumai, sprogimai bei aplinka labai gražiai pateikti.

Operatoriaus darbas puikus – vienintelis techninės pusės puikiai padarytas darbas. Didžiajame ekrane pasirodančios kovos scenos ir finalinės batalijos su milžinais kartais stingdo širdį, na o prie to pridedamas dar ir geras komponentas iš pasakų motyvais apipinto garso takelio. Gerai parinktos kompozicijos – nors kartais jų skambesys užgožia ir paties veiksmo svarbą, jautiesi lyg tai tikras nuotykis.
Trimatė erdvė pateikiama nelabai kokybiškai. Nors filmą ir nukėlė metams dėl 3D patobulinimo, bet daugelyje scenų nejaučiama jokia pažanga. Vos kelios tikrojo efekto akimirkos, kurios taip greitai ir išnyksta. Gaila, nes tokia pasaka turėtų dar daugiau žavesio stebint ją.

Aktorių kolektyvinis darbas

Aktoriai filme labiausiai nuvilia. Pagrindinio personažo atlikėjas, besiskinantis kelią į Holivudo Olimpą - jaunasis Nicholas Houltas, pernelyg dirbtinai save pateikia. Visiškai neištobulintas, neįtikinamas, dirbtinas pasirodymas, kuris lydėdamas žiūrovą visą filmą sugeba net ir nervinti savo buvimu.

Princesės vaidmenį atlikusios Eleonora Tomplinsos irgi negalima pagirti. Visą juostos rodymo laiką ji prilygo savo kolegai, todėl jų ekraninė pora buvo pats blogiausias viso filmo momentas, nors, reikia pripažinti, ją gelbėjo jos nepriekaištingas grožis.

Sunkioji artilerija iš tokių vaidybos meistrų kaip Stanley‘is Tucci ar Ianas McShane‘as bent kiek praskaidrina matomą bendrą vaizdą, tačiau visos pagyros atitenka pačiam charizmatiškiausiam veikėjui, kurį suvaidino nuostabusis Ewanas McGregoras. Škotijos kilmės aktorius perteikė savo vaidinamą personažą nepriekaištingai ir jo dėka mes galėjome pamatyti tikrų tikriausią pasakos veikėją, sukurtą pagal visus standartus. Malonus ausiai dar yra ir legendinio britų aktoriaus Billo Nighy‘o balsas, kurį jis paskolino milžinų generolui. Vis tik apskritai net ir tokių iškilių meistrų bendradarbiavimas nepadėjo pagerinti filmo padėties.

Verdiktas

„Džekas – milžinų nugalėtojas“ – tai šilta, nenusibostanti ir kartu moderni pasaka pagal legendinių anglų pasakų motyvus, tačiau be išskirtinės dvasios ir pasakiškos atmosferos. Filmas su aibe specialiųjų efektų, su blogai pateiktu, į 3D konvertuotu vaizdu bei tiesiog skurdžia daugelio aktorių vaidyba yra tik dar vienas pramogai sukurtas produktas, galintis džiuginti tik akis, bet ne širdis.

Bendras vertinimas: 6/10

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Lietuvos paštui“ vėl kritikos strėlės – nesuprato, kodėl papildomas mokestis nepadėjo (103)

„Lietuvos pašto“ paslaugos nebedžiugina ir žinomų vardų – portalo Stiliusos.lt...

Adventinis Kauno Veršvų gimnazijos choro „Allegro“ koncertas Panemunės socialinės globos namuose

Adventinis laikotarpis – tai ne tik Kalėdų ir dovanų laukimas. Tai laikotarpis, kai norisi...

Keleivė užfiksavo neįprastą autobuso vairuotojo poelgį: neįtikėtina! (7)

Kauno autobusų stotyje neįprastas vaizdas – autobuso vairuotojas prisėdo prie pianino ir sugrojo...

Siųskite! Ar jums pavyko užfiksuoti gražų astronominį reiškinį – geminidų lietų? (2)

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį galima stebėti ir fiksuoti nepamirštamą astronominį...

Vilniui ir Kaunui pešantis, kaime spėjo iškilti Vyčio paminklas (141)

Lietuvos sostinėje vis dar nerimsta aistros dėl to, kas turėtų stovėti atnaujintoje Lukiškių...

Top naujienos

Kalėdų miestelis prie dailiosios Vilniaus eglės: įvertinkite kainas (56)

Kalėdinė mugė Vilniaus Katedros aikštėje, veikianti nuo gruodžio 1 d., šventiškai nusteikusius...

Kaip netapti visiškais Europos nevykėliais (207)

Įvairiuose Europos Sąjungos šalis lyginančiuose reitinguose neretai blogiau už Lietuvą atrodo...

Rimvydas Valatka. Ne baudžiauninkų reikalas (9)

Matijošaitis sunaudojo puskilometrį virvės puošdamas Kauno eglę. O galėjo ir pataupyti....

JAV lietuvis Vanagaitę kaltina melu (395)

JAV nerimsta aistros dėl rašytojos Rūtos Vanagaitės pasisakymų. Į DELFI kreipęsis svetainės...

Atrodo, smulkmė, o lėmė 17 tūkst. eurų skolą: sėkmingas verslininkas atsidūrė visiškam dugne (128)

Kadaise Aleksas buvo sėkmingas verslininkas, kurio pinigai nebetilpo kišenėse, tačiau dabar jis...

Putinas padėkojo Trumpui už pagalbą sužlugdant galimas atakas Sankt Peterburge papildyta (29)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo Jungtinių Valstijų vadovui Donaldui Trumpui už...

„Lietuvos ryto“ trio debiutas pažymėtas neįtikėtinu dviejų pratęsimų trileriu

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (11-4) gretose debiutavo net trys žaidėjai, tačiau net ir jie...

Skaičių magija: kaip parduoti 96 tūkst. eurų nuvertėjusį BMW (9)

Automobilių rinkoje konkurencija tokia didžiulė, kad nė vienas gamintojas negali sau leisti...

Garsiausi paveikslai, slepiantys netikėtas paslaptis: šias detales pastebėjo nedaugelis (3)

Straipsnyje aprašyti paveikslai daugeliui nebus matomi pirmąkart, tačiau galime lažintis, kad tik...

Krachas tęsiasi: „Lietkabelis“ sutriuškintas Utenoje (22)

Permainos trenerių štabe nepadėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ (10-5) nutraukti nesėkmių...