Į „Delfi“ kreipėsi skaitytoja Arūnas, kuris papasakojo apie nemalonumus įvykusius kelionės metu. Skaitytojas teigė, kad patyrė žalą ir kelionių organizatoriaus abejingumą.

„Šiemet pirkau 7 nakvynių Ultra viskas įskaičiuota kelionę į Turkiją, „Beach Club Doganay“. Atvykus pirmą dieną į viešbutį apie 12:30 mums buvo pasiūlyta eiti papietauti kol bus paruoštas kambarys. Papietavus registratūroje buvome informuoti, kad kambarys dar neparuoštas – palaukite.

Po vienos valandos laukimo buvo pasakyta, kad laisvų kambarių nėra, kad būsime apgyvendinti kitame viešbutyje (žemesnės kategorijos) kol atsiras laisvų kambarių.

Paskambinus kelionių organizatoriui „Tez Tour“ buvau informuotas, kad problema bus sprendžiama. Gavęs iš jų turkišką telefono numerį ir juo paskambinus buvau informuotas, kad netrukus su manimi susisieks vietinis gidas. Jis paaiškino, kad niekuo negali padėti ir siūlė sutikti su jų sąlygomis.

Susidarė įspūdis, kad šis asmuo yra viešbučio, o ne „Tez Tour“ atstovas. Kadangi buvome sumokėję už šį viešbutį, nesutikome su pasiūlymu eiti kitur. Pasakius, kad nakvosime vestibiulyje, buvome nuvesti į personalui skirtą kambarį (apie 18:30 – 19:00 val).

Sąlygos buvo prastos, nebuvo elementariausių dalykų kaip: plaukų džiovintuvo, mini baro, balkono ir panašiai. Sekančią dieną, apie 11 val, buvome perkelti į savo numerį. Kaip kompensaciją gavome mažą butelį vyno ir vaisių lėkštę (kadangi viskas buvo įskaičiuota, patys galėjome tą patį gauti nemokamai).

Toks įvykis ne tik sugadina atostogų nuotaiką, bet ir atgraso rinktis šio kelionių organizatoriaus paslaugas antrą kartą ir neigiamai atsiliepti rekomendacijose. Patyrėme ne tik moralinę, emocinę žalą, bet ir finansinę: teko skambinti iš Turkijos į Lietuvą, turkišku numeriu (telefono sąskaitą gausime vėliau), buvome sumokėję už 7 naktis su visais patogumais, gavome tik 6.

Tokią pretenziją parašėme kelionių bendrovei Pasirodo, kad ne mums vieniems buvo apgyvendinimo problemos ir vietinis atstovas apie tai žinojo.

Iš kelionių organizatoriaus gavome atsakymą:

„Pažymėtina, kad buvo gauta Jūsų pretenzija dėl poilsinės kelionės į Turkiją.

Visų pirma, norėtumėme Jums dar kartą padėkoti, kad savo kelionių partneriu renkatės mūsų įmonę, šis pasitikėjimas mums yra itin svarbus, padedantis siekti maksimalių turistų lūkesčių įgyvendinimo. Norime jus patikinti, kad organizuodami turistines keliones dedame maksimalias pastangas tiek parenkant viešbučius, tiek partnerius su kuriais dirbame. Todėl tenka apgailestauti, kad Jūsų kelionė su kelionių organizatoriumi „Tez Tour“ Jums paliko ne pačius geriausius įspūdžius. Vis dėlto, atsižvelgdami į pretenzijoje išdėstytus nusiskundimus, norėtumėme atkreipti Jūsų dėmesį į keletą aplinkybių:

1. kaip matyti iš tarp šalių sudarytos Organizuotos turistinės kelionės sutarties Nr. 21854101(toliau tekste, Sutartis) turinio, Jūs įsigijote kelionės paketą, susidedantį iš (i) transporto paslaugos (skrydžio); (ii) apgyvendinimo paslaugos viešbutyje su maitinimu ir (iii) pervežimo (transferio) į/iš viešbutį.

2. atsižvelgdami į Jūsų nusiskundimą dėl apgyvendinimo tipo atkreipiame dėmesį į tai, kad atvykimo dieną poilsiautojai apgyvendinami viešbučio administracijos nuožiūra laisvuose užsakyto tipo numeriuose. Taigi viešbučio kambario parinkimas nepriklauso nuo kelionių organizatoriaus valios. Ši informacija yra pateikta rašytiniame dokumente „Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems“/„Apgyvendinimas“ bei interneto svetainės www.teztour.lt skyrelyje „Turkija/Turisto atmintinė/Apgyvendinimas“. Kaip mus informavo viešbučio administracija, atvykimo dieną Jūs buvote apgyvendinti specialios kategorijos viešbučio numeryje su vaizdu į baseiną. Nuoširdžiai atsiprašome, jei Jums suteiktas apgyvendinimas neatitiko Jūsų lūkesčių. Pakeitimas buvo atliktas nedelsiant, atsiradus kitų laisvų numerių viešbutyje bei, kaip atsiprašymas, pristatytas vaisių krepšelis ir vyno butelis.

Visgi, nenorėtumėme, jog šį mūsų atsakymą vertintumėte kaip nenorą suprasti Jūsų situaciją, priešingai, – nepriklausomai nuo to, kad dedame maksimalias pastangas organizuodami keliones bei siekiame turistų pasitenkinimo jomis, apgailestaujame dėl Jūsų nusiskundimų ir siekdami toliau likti Jūsų atostogų partneriais kaip mūsų atsiprašymą už patirtus nepatogumus siūlome turistams, nurodytiems pretenzijoje, 5 procentų dydžio nuolaidą nuo pardavimo kainos būsimai kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ organizuojamai kelionei, ją įsigyjant tiesiogiai iš UAB „Tez Tour“, kuria galite pasinaudoti per dvejus metus. Tikimės Jūsų supratimo“.

Labai nuvylė toks požiūris į klientus. Kas turėtų pasirūpinti kliento apgyvendinimu, svarbu paimti pinigus ir pristatyti į viešbutį, o toliau žinokis pats. Kažkam gal šis kelionių organiztaroius ir patiko, bet mano rekomendacija rinktis kitus organizatorius. Pagal juos, kambarys skirtas personalui tampa specialios kategorijos viešbučio numeriu su vaizdu į baseiną, nors baseiną gali matyti tik pro gyvatvorės tarpelius“, – rašė skaitytojas Arūnas.

„Tez Tour“ VR ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė teigė, kad tokių nesusipratimų pasitaiko itin retai.

„Mes suprantame, kad bet kokie kelionės detalių pokyčiai kelia papildomų nepatogumų klientams, todėl dedame visas pastangas, kad to išvengtume. Vis tik kartais ne viskas priklauso nuo mūsų.

Apie apgyvendinimo vietos pakeitimą mes keliautojus informuojame iš karto, kai tik mus pasiekia tokia informacija iš viešbučio. Labai apgailestaujame, tačiau šį kartą informacijos apie tai, kad keliautojams nebus suteiktas jų užsakytas viešbučio kambarys, mes nežinojome iš anksto, tad ir klientų negalėjome informuoti. Keliautojai apie tai sužinojo atvykę į viešbutį.

Norime pabrėžti, kad tokie atvejai, kai klientų negalime apgyvendinti jo pasirinktame viešbutyje, būna itin retai. O taip nutikus, visuomet stengiamės rasti geriausią klientui sprendimą – jam siekiame operatyviai pasiūlyti alternatyvius variantus kitame viešbutyje. Pervežimu pasirūpiname mes, kad keliautojas patirtų kuo mažiau nepatogumų. Šiuo atveju keliautojai atsisakė vykti į kitą apgyvendinimo vietą.

Dar kartą labai atsiprašome klientų už sukeltus nepatogumus. Kalbėjome su viešbučio administracija ir ėmėmės papildomų veiksmų, kad ateityje išvengtume panašių situacijų“, – rašė atstovė I. Aukštuolytė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją