aA
Praėjusio ketvirtadienio vakarą kėdainiečius gyvūnų mylėtojus pasiekė nemaloni žinia. Gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ organizatorė Greta Linkė savo socialiniame tinkle pasidalino liūdna istorija – savo akimis matė, kaip vienos Kėdainių vairavimo mokyklų instruktorius partrenkė šunelį ir nuvažiavo lyg niekur nieko. Nors apie įvykį sužinoję žmonės sunkiai tramdė emocijas ir negailėjo karčių žodžių, vairavimo mokyklos direktorius situaciją nušvietė kiek kitaip.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Šunį matė iš tolo

G. Linkė socialiniame tinkle rašė, kad matė, kad mažas, panašus į pinčerį šunelis stovėjo važiuojamojoje kelio dalyje ir teigė bandžiusi jį pakviesti pas save. Tačiau šuneliui nesureagavus jis buvo partrenktas.

„Šiandieną ėjau su savo šuniu ir prie manęs pribėgo mažas šunelis, panašus į pinčeriuką. Jis buvo koks metras nuo kelkraščio, pamačius mokomąjį automobilį, kuris lydėjo motociklu besimokantį važiuoti asmenį, šunį kviečiau nuo kelio, bet jis stovėjo kaip įbestas. „Saugaus eismo centro“ automobilis su „M“ raide trenkė tiesiai į šunį, nors tikrai buvo galima sustoti ar apsukti gyvūną (kita važiavimo juosta buvo visiškai laisva, sustabdyti taip pat buvo galima, nes važiavo negreitai), šunį jis matė iš tolo. Deja, po smūgio šuo mirė vietoj. Taigi ko moko „Saugaus eismo centras“ Kėdainiuose? O gal jau norma šitaip elgtis? Jei šuo būtų staiga išbėgęs būtų galima traktuoti kaip nelaimę, bet kai jis stovi ir mašina ji pervažiuoja nelaime nepavadinsi. „Saugaus eismo centrui“ turėtų būti gėda, kad jų kolektyve yra toks žmogus“, – piktinosi „Pifo“ savanorė.

Įrašas sulaukė daugybės dėmesio, ne vienas žmogus minėtam vairavimo instruktoriui siuntė keiksmus ir netgi linkėjimų pačiam būti nutrenktam.

Šuo kėlė grėsmę eismo dalyviams

Paskambinus „Saugaus eismo centro“ vadovui Raimundui Buinevičiui, šis patikino žinantis apie įvykį ir apgailestavo, kad taip nutiko. Tačiau įmonės vadovas atkreipė dėmesį, kad pamiršta apie šuns šeimininko atsakomybę.

„Kalbėjau ryte su instruktoriumi. Viskas vyko vairavimo pamokos metu, kuomet buvo mokomas motociklininkas. Gaila, be abejo, tų žmonių, kieno augintinis tai buvo, bet nuo tokių nelaimių niekas nėra apsaugotas. Lietuvoje kasmet žmonių 300 žūva, ir daugiau nei 4 000 yra sužeidžiama keliuose, o šiuo atveju situacija be abejo liūdna, tačiau vertinti ją galima dviprasmiškai.
Pirmiausia aš, liaudiškai sakant, gavau velnių, kodėl instruktorius partrenkęs šunį nesustojo, nesurado šeimininkų ir neiškvietė policijos. Nes pažeistos ir gyvūnų priežiūros taisyklės, ir kelių eismo įstatymas. Tas šuo viduryje kelio grėsmę kėlė ir dviratininkams, ir motociklininkams. Įsivaizduokite, jei tas šuo būtų išbėgęs priešais mokinį, kuris mokosi motociklą vairuoti – 90 proc. kad tas žmogus būtų griuvęs. Būtų sužeidimai žmogaus, motociklas sudaužytas – pasekmės šeimininkams šuns būtų tikrai liūdnos“, – tikino įmonės vadovas.

Instruktorius pasimetė

Įmonės direktoriui automobilį vairavęs instruktorius prisipažino, kad šuns nepastebėjo, mat buvo sutelkęs dėmesį į motociklą, o paskui, pajutęs, kad kažką partrenkė, sutriko. Be to, minėtas vairavimo instruktorius yra jauniausias įmonės komandos narys.

„Instruktorius man sakė, kad jis pasimetė. Be to, jis tikino, kad šuo po automobilio ratais išbėgo staiga – juk pirmą automobilio važiavo motociklas, tai šuo būtų pabėgęs, išsigandęs. O čia, motociklas pravažiavo ramiai, ir instruktorius pajuto, kad kažkas po ratais papuolė“, – kalbėjo R.Buinevičius.

„Pasimečiau, pajutęs smūgį, per veidrodėlį pažiūrėjau ir pamačiau, kad guli šuniukas, susimėčiau – stoti ar nestoti. Mokinys priekyje važiuoja, reikia išlaikyti distanciją, nenutolti nuo motociklo, kad galėčiau jį sekti ir duoti komandas. Kažkaip paėmiau ir nuvažiavau“, – taip situaciją nušvietė vairavimo instruktorius.

Komentarai „perspausti“

Įmonės vadovas teigė, kad nepaisant to, kad situacija iš tiesų liūdna šunelio savininkams, tiek labai nemaloni vairavimo mokyklai ir pačiam instruktoriui, komentarai socialinėje erdvėje yra kiek „perspausti“.

„Iš komentarų susidaro vaizdas, kad mes būtume atėję į šunų vedžiojimo aikštelę, uždaužę tą šuniuką ir pabėgę. Na, juk taip nebuvo, šuo buvo važiuojamojoje kelio dalyje. Aš konsultavausi su policija – toks įvykis, koks buvo, nėra laikomas eismo įvykiu, pagal KET. Ir policija teigė, kad tokiu atveju mes turėjome surasti šuns šeimininką, o policija būtų jį nubaudusi. Juk tokių nutikimų labai daug, kai šunys ir kiti gyvūnai išbėga į kelią ir apgadina automobilius, jau nekalbant apie laukinius žvėris, su kuriais susidūrimas baigiasi žymiai liūdniau. Tai dar tiesą sakant reikia pasidžiaugti, kad tas šunelis ne po motociklo ratais pasipainiojo, nes galėjo viskas žymiai blogiau baigtis“, – teigė „Saugaus eismo centro“ direktorius.

Įmonės vadovas teigė, kad šunelio šeimininkas turėtų kreiptis į policiją, o jau kaip ji nuspręs, taip ir bus.

Sustoti derėjo

R. Buinevičius patikino, kad jo asmenine nuomone vairavimo instruktorius visgi turėjo sustoti.
„Suprantu, kad jis galėjo pasimesti, taip jam nutiko pirmą kartą gyvenime, jis jauniausias mūsų komandos narys. Bet sustoti tikrai reikėjo, turėjo įsitikinti ir ar automobiliui viskas gerai, ir policiją iškviesti. Civilinė atsakomybė šiuo atveju negalioja, vadinasi už pasekmes įvykio atsako šunelio šeimininkas.

Tiesa, labai nemaloni istorija, ir labai gaila, kad taip nutiko. Žmonės labai prisiriša prie augintinių. Mano dukra vien kiek verkė, kai jos burundukas numirė, ėjom laidoti, tai aš galiu įsivaizduoti, kaip skaudu netekti šuns. Taip, iš moralinės, emocinės pusės – labai bloga situacija. Tačiau pažiūrėjus į įstatymo raidę – viskas apsiverčia aukštyn kojomis“, – kalbėjo įmonės direktorius.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Utena įrodė: ir valstybines šventes galima švęsti įdomiai

Pirmą kartą mane nustebino, kad valstybinė šventė gali būti įdomi, labai jautri, kad gali...

653 eurus uždirbantis jaunas vyras atskleidė, kaip jam pavyksta išgyventi (455)

653 eurai – tiek uždirbu per mėnesį ir to net nesiruošiu slėpti. Lietuvoje tai vadinama...

Katę priglaudė spontaniškai, bet bijojo vyro reakcijos (10)

2014 metais, spėju, kad pavasarį, Obelių miestelyje, Rokiškio rajone, šį pasaulį išvydo...

Nieko nenorėjau daugiau matyti ir girdėti – man reikėjo šuns (10)

Prieš 4 metus išgyvenau savo mylimo šuns , su kuriuo, galima sakyti, užaugau, netektį. Pusę...

Pilietiškumo pamoka „Atmintis gyva, nes liudija...“ Vilniaus Senvagės gimnazijoje (2)

1991 m. sausis... dienos, tapusios istorija, parodžiusios, kokia gali būti vieninga tauta ir kurios...

Top naujienos

Dingus 5 asmenų šeimai į policiją kreipėsi vaiko teisių tarnyba: jų neberanda net giminaičiai (200)

Dėl penkių asmenų šeimos dingimo prašymą pradėti paiešką pateikusi Vaiko teisių apsaugos...

Trumpas griebiasi pirmtako išbandytos taktikos: praėjusį kartą tai padėjo sugriauti Kremliaus imperiją (478)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas žengia savo pirmtako Ronaldo Reagano keliu. Ketvirtadienį...

Kauno autobusų stotyje kilo gaisras, evakuota keli šimtai žmonių papildyta 13.38  (22)

Penktadienį iš Kauno autobusų stoties pastato ir šalia esančių parduotuvių dėl kilusio...

Pagrindinę Petrauskienės klaidą įvardijęs naujasis švietimo ministras atleis jos suformuotą komandą (149)

„Ir ministerija, ir švietimas labai pasikeitę. Ir iššūkiai šiek tiek kitokie“, – sako...

Iš tarnybos atleistas pulkininkas, kuriam VSD uždraudė dirbti su slapta informacija (3)

Sausio 18 d. dėl sistemingų drausminių nusižengimų bei Viešųjų ir privačių interesų...

Paviešintos su žmona besiskiriančio turtingiausio pasaulio žmogaus Jeffo Bezoso aistringos žinutės meilužei (5)

Didžiausios pasaulyje interneto parduotuvės įkūrėjas ir vadovas, turtingiausias pasaulio žmogus...

Pavojingiausios statybinės medžiagos, naudojamos ir dabar: gali sukelti ne tik vėžį, bet ir mirtį (8)

Pavojingomis gali būti laikomos tiek natūraliais, tiek sintetiniais cheminiais komponentais...

Užkalnis: užaugo kvailių karta, kuriai viskas gyvenime yra netyčiukas (446)

Manęs paklausė – ką svarbiausio reikėtų įskiepyti vaikui XXI amžiuje. Čia Instagramo stories...

Išpuoselėtas Dalios Grybauskaitės įvaizdis: pagrindinės grožio taisyklės pagal prezidentę komentuoja ekspertai (39)

Prezidentės pareigos ir nuolatiniai oficialūs vizitai reikalauja politikės pastangų ir...

Putiną sutiko kaip superžvaigždę: pakelti naikintuvai, uždarytos gatvės ir plūstanti minia (407)

Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius sausio 17 dieną Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui...