Norėjau pasidalinti istorija, kuri man nutiko dar šį, šaltą pirmadienį rytą. Kiek pramiegojusi, į darbą išsiruošiau nepusryčiavusi. Padėjusi autobuso vairuotojai, kuri važiavo pagal naują maršrutą, naviguoti pažįstamo rajono gatvėmis, galiausiai išlipau prie Kauno pilies stotelės, „IKI“ parduotuvės pusėje. Man tinkančio troleibuso turėjau laukti penkias minutes, o pilvas sugurgė prašydamas bent kažkokio užkandžio prie rytinės kavos. Nusprendžiau, kad „IKI“ apsisukti nespėsiu, todėl patraukiau prie netoli stotelės esančio „Kauno spaudos“ kioskelio.
Kauno autobusų stoties rajonas
© DELFI / Rafael Achmedov / Asociatyvi nuotr.

Apsižiūrėjusi kelias minutes, išsirinkau norimą užkandį ir suskaičiavau lygiai 0,55 euro centus. Pasilenkusi prie langelio, pasisveikinau ir pasakiau, kad norėčiau šokoladuko su riešutų sviestu. Padavėja perklausė: „Su kuo?“. Pamaniusi, kad ši neišgirdo, dar kartą pakartojau tai, ko prašiau. Garbaus amžiaus moteris, pakilusi iš savo vietos, ėmė eiti į kioskelio gilumą ir niurnėjo po nosimi: „Tai iš kur man čia dabar žinoti, kuris čia tas su riešutų sviestu“. Kiek nepatenkinta jos tonu ir tuo kaip ji net negalvojo paprašyti mano pagalbos, nes aš manau, kad iš pirmo karto galėčiau teisingai nurodyti prekę, kurią jau išsirinkau, gražiai priminiau moteriškei, kad tai ji dirba šiame kioskelyje ir turėtų išmanyti produkciją, kurią pardavinėja.

Vėl įsitaisiusi savo vietoje, ji ištraukė kelis šokoladukus ir ėmė laužyta anglų kalba skaityti pavadinimą, kuris buvo ant pakuotės, taip bandydama įrodyti, kad jokio riešutų sviesto čia nėra. Šį šokoladuką perku ne pirmą kartą, ne pirmame kioskelyje ir kažkodėl nei viena kita pardavėja ant manęs nesupyko, jog nepanorau išbandyti jos anglų kalbos žinių išrėždama savo norimos prekės pavadinimą tobula anglų kalba. Visgi pirštu parodžiusi apie kurią prekę kalbėjau, padėjau savo pinigus ant lėkštelės, pasiruošusi atsiskaityti už prekę. Jau norėjau ją čiupti ir nueiti, kad kuo greičiau pasišalinčiau iš šios nemalonios situacijos, bet pardavėja man tada pareiškė, kad šokoladukas kainuoja 0,60 euro centų, nors dar prieš akimirką stende mažiau 0,55 centų kainą prie šio tipo šokoladuko, o kiek aukščiau buvo užklijuota 0,59 centų kaina, kuri, mano nuožiūra, priklausė kitai prekei. Žinoma, nuo penkių centų badas manęs neužklups, bet net jeigu pardavėja ir buvo teisi dėl kainos, o aš apsižioplinau, ar kol aš miegojau, spėjo patvirtinti įstatymą dėl prekių sumos apvalinimo? Kitu atveju pardavėja neturėjo teisės manęs prašyti 0,60 centų vietoje 0,59.

Negana to, kol aš skaičiavau papildomus penkis centus, pardavėja po vieną rinkdama mano monetas, pašaipiai burbėjo: „Su riešutų sviestu matai, gerai, kad ne su palmių aliejumi...“ Galėjau ir norėjau šią suaugusią moterį pamokyti manierų, bet tiesiog padėjusi „trūkstamus“ pinigėlius, pasiėmiau savo prekę ir nepasakiusi nei ačiū, nei sudie, kuo greičiau nuėjau, bandydama išsaugoti paskutinius savo nuotaikos likučius.

Ar jauna, aukštąjį išsilavinimą ir perspektyvų darbą turinti moteris tikrai nusipelnė būti žeminama ir kvailinama už savo norus? Jeigu būčiau paprasčiusi „Sostinės“ šokolado, ar nebūtų iškilęs nesusipratimas, kadangi lietuviškas prekės pavadinimas netaptų iššūkiu surasti pageidaujamą prekę? Aš nuoširdžiai manau, kad jeigu kažkas dirba – tai savo darbą jis turi išmanyti ir paprasti žmonės neturėtų atėję mokyti jų, kaip deramai jį atlikti. Ši situacija man atrodo absurdiška. Jeigu aš ateičiau į siūlų parduotuvę ir paprašyčiau karališkos mėlynos spalvos siūlų, tai ar irgi turėčiau tikėtis būti apšaukta dėl konkretaus savo noro? Ar irgi pardavėja man pažertų kelias rites, šaukdama: „Tai kuri čia mėlyna, tavo karališka?“. O gal dar nepagailėtų ir sarkazmo, pasakydama: „Gerai, kad dar vaivorykštės spalvų neužsimanei“. Nuo kada toks aptarnavimas tapo norma? Kauno spaudos rekvizitų puslapis iš 49 atsiliepų turi 1 teigiamą atsiliepimą, o visi kiti... Nagrinėja tą pačią aptarnavimo ir kultūros trūkumo problemą.

Ne kartą praeidama pro „Kauno spaudos“ kioskelį pagalvojau, kad va, kai būsiu arti pensinio amžiaus ar jau jį pasiekusi, tikrai norėčiau dirbti tokioje vietoje. Dėvėčiau šiltą kailinę liemenę, pasileisčiau radiją, gerčiau kavą ir vartyčiau šimtus laikraščių bei žurnalų ir su šypsena aptarnaučiau kiekvieną lankytoją, pasiūlydama jiems įsigyti kažką skanaus. Tai kodėl šios pagyvenusios moterys yra tokios piktos, nepatenkintos ir susiraukusios, bei visą savo tulžį išlieja ant savo pirkėjų?

Žinoma, yra ir nuostabių pardavėjų, kurios sugeba 9 ryte pasmulkinti 100 eurų kupiūrą, kad galėtčiau iki miesto nusigauti su maršrutiniu taksi nesukeldama vairuotojui problemų, kurios visada pasiūlo kokį užkandį ir sugeba padaryti tai taip gražiai, kad net ir nenorėdama – susigundai. Tų žmonių, kurie sukelia šypsenas ir teigiamas emocijas yra, bet greičiausiai – per mažai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt.

Komentuoja „Kauno spaudos“ administracija:

Vasario 26 d. „Kauno spauda“ gavo pirkėjos skundą dėl galimai neteisingai nurodytos produkto kainos. Šiandien 12:44 val. pirkėjai buvo išsiųstas laiškas dėl būsimų veiksmų siekiant išsiaiškinti susidariusią situaciją.

Prekybinėje sistemoje peržvelgus gaminių kainas bei vykstančias akcijas paaiškėjo, kad nuo š. m. sausio mėn. 31 d. iki š. m. vasario mėn. 26 d. vyksta „Kit kat Chunky“ kainos akcija, po 0,55 Eur. Likęs „Kit Kat“ produktas („Kit Kat Chunky Peanut“) yra parduodamas reguliaria kaina – 0,60 Eur.

Kadangi „Kauno spauda“ turi kelias pozicijas „Kit kat“ gaminių: „Kit Kat Chunky“ ir „Kit Kat Chunky Peanut“, todėl gaminių kainos galėjo būti sudėtos šalia ir tai galėjo suklaidinti pirkėją.

Pardavėja techniškai negali parduoti gaminio kita kaina, nei nurodyta centrinėje sistemoje t.y. akcinis produktas „Kit Kat Chunky“ kainuoja 0,55 Eur, o ne akcinis „Kit Kat Chunky Peanut“ – 0,60 Eur.

Iš pardavėjos yra paiimtas rašytinis pasiaiškinimas ir ji įspėta dėl kokybiškesnio klientų aptarnavimo ir klientų informavimo.

Pirkėjai 15:26 val. buvo išsiųstas paaiškinimas dėl produktų kainų.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pritrenkė apleistų kapinių vaizdas: čia ne Sibiras ir ne Kazachstanas (40)

Pro Pumpėnų miestelį Pasvalio rajone važiavusį DELFI skaitytoją sukrėtė kapinių vaizdas....

Nufilmavo nematytą gyvį: ar Lietuvoje jau gyvena kolibriai? (20)

DELFI skaitytojas Valdas nufilmavo jam iki šiol nematytą gyvį. „Kas čia per vabzdys? Kažkoks...

Iš degančio namo išgelbėti kačiukai ieško namų (1)

Mes juos vadiname tiesiog broliais gaisrinukais. Šie liūtaširdžiai mažyliai buvo išgelbėti iš...

Per žingsnį nuo tragedijos: sustojęs išgelbėjo moters gyvybę (35)

Tai nutiko rugpjūčio pradžioje. Grįžinėjau iš Vilniaus, buvo maždaug vidurnaktis, kai staiga...

Gyvūnų gelbėtojams svyra rankos: gatvėje rado daug apleistų sergančių kačiukų (4)

Kokiame gyvenimo etape taip lengvai pametamas žmogiškumas? Kas turi nutikti žmogui, kuris lengva...

Top naujienos

Santuokos sakramento auka: už norą tuoktis prestižinėje bažnyčioje pakloja įspūdingas sumas (246)

Vienas iš didžiausių galvos skausmą keliančių klausimų jaunavedžiams – kiek aukoti...

Rusijoje lietuvis surado keisčiausią pasaulyje viešąjį tualetą (33)

Norite sysiuko ar dar rimčiau? Eikite į tam skirtą autobusą – jums pasakytų...

Šuns apkandžiota kaunietė: jo šeimininkė net nemėgino sudrausminti keturkojo – spruko, palikusi vaikus (137)

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi svetimo šuns sužalota ir įbauginta...

Žaibo iškrova - vis dar už pažinimo ribų: gali nutrenkti ir mieste, ir net namuose (78)

Nidos kurorte praėjusį savaitgalį žaibas nutrenkė 1986 metais gimusią moterį. Pasak...

Putinas atvyko į Austrijos užsienio reikalų ministrės vestuves (246)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį atvyko į Gamlico kaimą Austrijoje, kur...

Eksperimentas pažinčių svetainėje: tinderio princų pasiūlymai ir gvazdikų pasimatymas (36)

Turbūt dažnas vyras turi draugę/kolegę/sesę, kuri yra ištarusi frazę panašią į „Tinderis...

9 klaidos, kurias kepdami šašlykus daro net patyrę šefai (10)

Šašlykų kokybei turi įtakos daug veiksnių – marinatas, mėsos rūšis ir t. t. Ir vis tik daug...

Žavi Izraelio karė pikantiškomis nuotraukomis užkariavo daugybės gerbėjų simpatijas (1)

Savo nuotraukas su labai menkai kūną dengiančiu bikiniu ėmusi skelbti žavinga Izraelio karė tapo...

Kūdikiai, kurių šarmui atsispirti tiesiog neįmanoma (3)

Kai kuriems iš mūsų nepasisekė ir nepaisant įdėtų pastangų, galbūt niekada nebūsime kieti,...

Kaip rasti tinkamiausią vietą skalbimo mašinai? (2)

Didelė buitinė technika, pavyzdžiui, skalbimo mašina namuose turi turėti jai skirtą vietą. Tai...