Kaunietė pasipiktino vaikų žaidimų aikštelėje pamatytu vaizdu, kai net ir aikštelę apjuosus STOP juosta, tėveliai vis tiek nusivedė ten žaisti savo vaiką.

„Veiksmas vyksta prie Kauno pilies. Atitverta STOP juosta, bet jiems dzin“, – tokio elgesio negalėjo suprasti moteris.

Trečiadienį laidoje „Delfi“ Dėmesio centre“ sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga komentavo, kad jei žaidimų aikštelėje žaidžia vienas vaikas, ko gero, nėra prasmės drausti.

„Bet jei ten susirenka keli, tai jau yra problema. Dėl ko nebeleidžiame, kad vyktų ugdymo procesas, kad nebeveiktų darželiai – manau, pirmiausia tėvai turėtų turėti supratimą, kad vaikai nesirgs sunkiai, jie tiesiog užsikrės vienas nuo kito ir tą užkratą parneš namo tėvams, seneliams, kurie jau gali būti rizikos grupėje, ir tas užkratas gali kažkam pasibaigti mirtimi. Matyt, mums trūksta to supratimo, tikriausiai turėsime aiškiau iškomunikuoti“, – sakė vyras.

Pasak jo, ministerija jau sakė, kad ugdymo proceso stabdymas yra ne dėl to, kad vaikai paatostogautų, o yra labai aiški žinia, kad jie turi nesirinkti į grupes, nekeliauti pas draugus, pabūti namie.

„Suprantame, kad vaikams tai yra labai didelis iššūkis – išsėdėti namuose, kai oras yra labai geras. Net jei ir norisi eiti kažkur pažaisti, tada tėvai turėtų skirti laiko vaikams ir pabūti su jais, nueiti kažkur, kur tie vaikai nebūtų grupėje“, – teigė jis.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad kovo 19 d. Lietuvoje patvirtinti du nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Abu atvejai yra įvežtiniai. Vienas pacientas grįžo iš Norvegijos per Latviją, kitas – iš Ispanijos. Jie šiuo metu izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Šiuo metu Lietuvoje yra nustatyti 36 koronaviruso atvejai.

SAM primena, kad ketvirtadienį pradeda veikti pirmieji mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai. Apie jų startą visuomenei praneš SAM.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (80)