aA
Liepos 27 d. Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos istorijos skyriuje (buvusiame P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje) atidaryta kavinė „Folkas“ ne tik sukėlė geras emocijas, bet ir papiktino aplinkinio namo gyventoją. Pasak vyro, jis yra paverstas kasdienio lėbavimo ir triukšmo įkaitu. Savo ruožtu „Folko“ atstovai tvirtina, kad visi koncertai yra baigiami leistinu laiku ir su policija problemų neturi.
© DELFI skaitytojas

Vadina naktine girdykla

Į DELFI anonimiškai kreipęsis vyras nurodė, kad vos įėjus į muziejaus kiemelį lankytojus pasitinka reklaminiai alaus daryklos skėčiai, o pati Kauno m. savivaldybei pavaldi kultūros įstaiga yra tapusi naktine girdykla.

„Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, nuo 15 iki 24 val., o penktadieniais ir šeštadieniais net iki 3 val. ryto, čia yra prekiaujama alkoholiniais gėrimais, sklinda garsi muzika, triukšmas, riksmai ir keiksmai. Nors pats muziejus veikia iki 18 val., po darbo valandų iki gilios nakties jo kieme įsikūrusioje kavinėje „Folkas“ skamba anaiptol ne tautinė muzika ir vykdoma tikrai ne edukacinė ar kultūros vertybių populiarinimo veikla“, – tikino nepatenkintas gyventojas.

Kauniečiui nauja kavinė tapo galvos skausmu: jaučiuosi lėbavimo ir triukšmo įkaitu
© DELFI skaitytojas

Pasak jo, būtent tokia veikla šis, iš mokesčių mokėtojų kišenės išlaikomas muziejus, kurio veiklą reglamentuoja LR muziejų įstatymas, turėtų užsiimti.

Pagirtų už kitokią iniciatyvą

Nusivylęs kavinės kaimynas pasakojo, kad būtų visiškai priimtina ir net pagirtina, jei muziejaus darbo valandomis veiktų tautinių patiekalų restoranas arba jei kiemelyje, kaip iki šiol, vyktų tautinės muzikos koncertai.

„Tai puikiai papildytų Lietuvos paveldo puoselėjimo ir tautinės muzikos populiarinimo iniciatyvas. Tačiau panašu, jog Kauno savivaldybei, išdavusiai leidimą muziejaus patalpose įrengti barą ir neterminuoto galiojimo mažmeninės prekybos alkoholiu licenciją (viešai pateikiamoje savivaldybės informacijoje netgi nenurodomos konkrečios valandos, kada baras gali prekiauti alkoholiu), rūpi tik komercija“, – DELFI aiškino jis.

Gyventojo teigimu, išimčių padaryta daug: prekiauk kiek nori ir kada nori. „Kokiu pagrindu Kauno savivaldybė Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos skyrių pavertė jaunimo girdykla, o aplinkinius gyventojus privertė kęsti kasdienį triukšmą ir girtų žmonių lėbavimus? Ar Kauno miesto savivaldybei terūpi komercija ir netrukus sulauksime naktinio baro istorinės LR prezidentūros kiemelyje? O gal striptizo klubo Kauno miesto rotušėje?“, – ironiškai klausė vyras.

Jis taip pat retoriškai klausė, kodėl Kauno savivaldybė, išdavusi leidimą baro veiklai, visiškai nekontroliuoja LR triukšmo valdymo įstatymo laikymosi ir nuo kada senamiesčiai yra getai arba rezervatai, kuriuose galioja atskiros triukšmo normos. „Ar gerbiamas Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis norėtų, kad po jo langais iki 3 val. nakties būtų girtaujama, o nakties tylą plėšytų riksmai, keiksmai ir bumbsinti muzika?“.

Kavinė nepažeidžia viešosios tvarkos

DELFI kreipėsi į kavinės „Folkas“ administraciją ir prašė pakomentuoti šiuos gyventojo skundus. Pasak jų, kavinė ir jos lankytojai nepažeidinėja viešosios tvarkos.

„Nors policija kaimyno buvo kviesta ne kartą, mes neturime net įspėjimo, ką jau kalbėti apie baudą. Nuomonė pasikeistų, jei kavinės feisbuko paskyroje patikrintumėte keletą kavinėje vykusių renginių, kuriuose koncertavo tokie šiuolaikinio folkloro atlikėjai kaip Girių Dvasios, Vėjopatis, džiazo grupė Bandingo. Tad tai atitinka kaimyno keliamus tradicinės muzikos reikalavimus. Beje, visi koncertai vyksta nuo 19:00 vakaro iki 22:00 (išskyrus atidarymą, tuomet koncertas vyko iki 23:00)“, – teigė administracija.

Kauniečiui nauja kavinė tapo galvos skausmu: jaučiuosi lėbavimo ir triukšmo įkaitu
© DELFI skaitytojas

Atsovai taip pat patikino, kad gerbia kaimynus ir jų ramybę. „Suprantame nepasitenkinimą pasikeitusia situacija gatvėje ir mieste, bet miestas plečiasi, žmonių skaičius didėja, ypač šiltuoju sezonu. Labai norime pakviesti visus į svečius ir įsitikinti, kad nesame tinklinė kavinė, kuriai niekas nerūpi, įsitikinti, kad kaimynų ramybė nėra drumsčiama ir mus lankantys klientai padorūs žmonės“.

Įsipareigojimus vykdo

Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis DELFI tvirtino, kad pagal Kauno miesto savivaldybės skelbto viešo konkurso įrengti kavinei Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje sąlygas, kavinė įsipareigojo derinti savo bendrąją tematiką repertuaro, dizaino, tiekiamo maisto bei kitų aspektų atžvilgiu su lietuviškos bei kitų šalių tautinės muzikos tradicija.

„Į šias sąlygas taip pat įtrauktas ir tautinės muzikos tradicijos derinimas su šiuolaikinės muzikos formomis, tad ir tautinės muzikos tradicijos aktualinimas, kurį laikome kertiniu bei ilgalaikiu Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus prioritetu. Muziejaus vertinimu, kavinė šiuo metu šiuos įsipareigojimus vykdo“, – sakė jis.

Direktorius pažymėjo, jog triukšmo klausimą turėtų komentuoti atsakingos institucijos, tačiau muziejaus pozicija šiuo atveju yra vienareikšmiška – kavinės savininkai turi kalbėtis su kaimynais bei ieškoti su jais bendro sutarimo. „Tai jau esame pasiūlę abiejoms pusėms“.

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvė įamžino protestus Vengrijos sostinėje (3)

Budapešte nuo trečiadienio vyksta daugiatūkstantinės protesto akcijos prieš darbo įstatymų...

Nufilmuota: į Lietuvą naktį atklydo netikėta viešnia (30)

Valstybinė sienos apsaugos tarnyba ( VSAT ) savo feisbuko paskyroje pasidalino vaizdo įrašu,...

Vasčio istorija: kažkodėl visi stebisi jo vardu (3)

Nuo pat vaikystės svajodavau apie šunelį, tačiau svajonė neišsipildė... Gyvenau kaime, todėl...

Mokiniai trečiadienį surengė piketą Šiauliuose (13)

Trečiadienį Šiauliuose 12 val. skvere prie miesto savivaldybės įvyko Šiaulių mokyklų...

Vilnietis pasipiktino: ar dėl kelių minučių verta rizikuoti gyvybe? (37)

Vilnietis, važiuodamas sekmadienį Mindaugo g. Vilniuje , buvo šokiruotas, kai vienpusio eismo...

Top naujienos

Kaip vienas atsitiktinumas ir lemtingos 13 min. išgelbėjo Hitlerį ir pasmerkė visą pasaulį (107)

Daugelis lapkričio 9-ąją laiko lemtinga diena Vokietijai . Tačiau XX a. istorijos kryptį išties...

Darbą nuolatinio pavojaus sąlygomis valstybė vertina 500-700 eurų: net batus per didelius verčia nešioti (280)

48 dydžio batai vietoje reikalingų 46, sena suplyšusi uniforma, kurią reikia pačiam susisiūti,...

Pirmieji širdies sutrikimų simptomai: kardiologė patarė, kaip galima išvengti ankstyvos mirties (144)

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje daugiausiai serga širdies ir kraujagyslių ligomis . Per...

Kokį būstą pirkti, kad būtų paprasta parduoti net ir po 10 metų? (98)

„Pirkdami būstą gyventojai turėtų pagalvoti apie jo vertę ir likvidumą ateityje. Ar prireikus...

Savo „auksinį“ rezultatą gerinęs Bilis – šįkart penktas pasaulyje (18)

Simonas Bilis dar kartą gerino Lietuvos rekordą ir Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo...

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (1145)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Eksperimentas: ar tikrai išmanusis šiais laikais gali atstoti fotoaparatą? (40)

Keliauti yra nuostabu, o vėliau žiūrėti nuotraukas iš kelionių – ne mažesnis malonumas....

Negirdėta istorija: Nowitzki galėjo tapti „Žalgirio“ varžovu Eurolygos finale (1)

Gyva Vokietijos krepšinio legenda Dirkas Nowitzki prieš kelias dienas grįžo ant parketo ir tapo...

Uždirba 700 eurų: net ir purvinas darbas gali teikti džiaugsmo (10)

Ten kiaulių nebuvo, bet viskas buvo riebaluota, viskas purvina, LRT RADIJO laidoje „Darbas – ne...

Neįgali moteris šaukiasi pagalbos: eglutei 150 tūkst. eurų randa, o neįgalus žmogus neįdomus (349)

„Man ranka nekyla „palaikinti“ šiemetinės Panevėžio kalėdinės eglės. Jos puošybai...