aA
Vilniaus šiaurės vakarų pakraštyje, prie automagistralės Vilnius–Panevėžys kadaise būta tokio Tarandės kaimo. Dabar šis kaimas didžiuojasi esąs teisėta sostinė dalis, vienas iš Vilniaus rajonų. Jam netgi pavyko išgarsėti, kai į viešumą iškilo vieno žymaus politinio veikėjo tvoros istorija.
52-asis autobusas

Kaip ir kiti nauji Vilniaus rajonai, Tarandė auga, plečiasi, čia statoma nemažai individualių ir sublokuotų namų, juose kuriasi šeimos su mažais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Nes, sako, Tarandėje gyventi gera. Nei mokyklos, nei vaikų darželio, anei parduotuvės Tarandėje nėra – užtat turim ežerą, žuvų rūkyklą ir televizijos studiją.

Kuo dar didžiuojamės? Ogi 52-ojo maršruto autobusu „Centras–Tarandė“ (šviesios atminties „mikriukus“ pamirškim – jie mirė ir yra palaidoti Vilniaus miesto savivaldybės, amžiną jiems atilsį…). O, jei tie „mikriukai“ imtų vienądien ir prisikeltų iš numirusiųjų! Tuomet tai tikrai patikėčiau, kad Tarandėje gyventi gera!

Mat tie du darbštūs 52-ojo maršruto autobusai, kurie iš kilnių paskatų paeiliui užsuka į šį garsų – nepabijokim to žodžio – užkampį, akivaizdžiai nepajėgūs užtikrinti padoraus ir oraus susisiekimo su kitais sostinės rajonais ar bent jau miesto centru. Aišku, būtų puiku, jei visi iki vieno Tarandės gyventojai, nusispjovę į skurdžią viešojo transporto pasiūlą, galėtų persėsti į nuosavus automobilius, o savo atžaloms, dar neįgijusioms teisės vairuoti, atseikėti kapšą pinigų susimokėti už taksi.

Deja, realybė kitokia: rytiniai ir popietiniai 52-ojo maršruto autobusai būna tiesiog sausakimši moksleivių (turėkite galvoje, kad daug mokinukų iki mokyklų stengdavosi pavėžėti tėvai!). Tačiau nuo rugsėjo 1-osios, vėl užsimojus „patobulinti“ 52-ojo maršruto autobuso tvarkaraštį, gimnazijų, esančių miesto centre, paprasčiausiai neįmanoma pasiekti tokiu laiku (9 val.), kokiu pageidautų gerb. miesto meras, kuris savo ruožtu užsimojo patobulinti gimnazijų darbo laiką. Net ir tai, kad nuo rugsėjo 1-osios turėtų dažniau važinėti 60-ojo maršruto autobusai, susisiekimą su miesto centru palengvintų tik nedidelei daliai Tarandės gyventojų, gyvenančių netoli automagistralės.

O gyvenantiems Tarandės gilumoj iki artimiausios 60-ojo maršruto autobuso stotelės tenka kulniuoti gerą pusvalandį. Dar pusė bėdos, jei šviesiuoju paros metu, o jei tamsoje? Juk Tarandės gatvė neapšviesta, o šaligatvių, matyt, nėra nė perspektyviniuose miesto plėtros planuose. O kam? Juk Tarandėje ir taip gyventi gera, argi ne?

Mielai sutiktume savo dukrą ir dar porą jos bendrakeleivių ryte mestelėti iki miesto centro – juk pakeliui. Deja, mūsų – o ir daugelio tėvų – darbo laikas prasideda valanda anksčiau nei pamokos gimnazijose. Tad mūsų dukrai ir kitiems iki gimnazinio amžiaus ūgtelėjusiems jos nelaimės draugams lieka trys pasirinkimai: 1) ankstesniu 52-ojo maršruto autobusu arba, jei pakeliui, kartu su tėvais automobiliu atvykti į pamokas valandą anksčiau, nei reikėtų, ir kantriai trainiotis aplink mokyklą, kol budėtojas teiksis atrakinti duris; 2) išvažiuoti vėlesniu 52-ojo maršruto autobusu, viliantis, kad žvaigždės bus palankios ir pavyks peršokti į kitą tinkamą autobusą (kuris, jei tikėtume grafiku, turi atvažiuoti po minutės, bet, kaip rodo karti patirtis, dažniausiai jau būna nuvažiavęs prieš dvi minutes) ir į mokyklą atvykti laiku; 3) kasdien sistemingai vėluoti į pamokas, tikintis, jog bus išduotos ilgalaikės pažymos, pateisinančios šį chronišką vėlavimą.

Aš būčiau linkusi rinktis 3 variantą, tačiau mano stropuolė dukra dėl to turi rimtų abejonių (...).

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus pavaduotojos Modestos Gusarovienės komentaras:

„Džiaugiamės, kad keleiviai aktyviai teikia pastabas dėl viešojo transporto sistemos ir tokiu būdu padeda suformuoti jų lūkesčius bei poreikius atitinkančius tvarkaraščius. Iš straipsnio autoriaus nėra aišku, apie kokią mokyklą konkrečiai kalbama. 52 maršrute dirba 2 autobusai, kurių eismo tvarkaraščiai yra pritaikyti prie artimiausiuose rajonuose (Fabijoniškėse, Pašilaičiuose, Justiniškėse, Šeškinėje) esančių mokyklų pamokų tvarkaraščių. Dar liepos – rugpjūčio mėnesiais gavome prašymus iš mokyklų, kuriuose buvo prašoma priderinti 52 maršruto autobusų eismo tvarkaraščius. Pagal galimybes tą ir padarėme. Žinodami konkretesnes detales, galėtume pakomentuoti situaciją išsamiau.

Gavę konkrečius prašymus, pasiūlymus ar pastabas, visada juos analizuojame ir svarstome visas galimybes padėti. Viešojo transporto tvarkaraščių koregavimas ir pritaikymas prie pamokų tvarkaraščių mums yra įprasta praktika. Todėl labai skatiname gyventojus ir bendruomenes būti aktyviais ir išsakyti mums savo pasiūlymus. Tokiu būdu, atsiradus abipusiam bendravimui, galėsime pasiekti teigiamų rezultatų.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Norėjo pasikeisti langus, bet prisidarė papildomų problemų: už broką niekas neatsako (39)

Greitai ruduo ir netrukus prasidės namo renovacija. Norėjom pasikeisti visus langus pigiau ir...

Vaikiška pramoga baigėsi stomatologo kėdėje: nesitikėjo tokio daktarės požiūrio (11)

Tai 7 metų mergaitei nutiko Anykščiuose. O galėjo nutikti visai bet kur... Būna žmonių, kurie...

Negalėjo patikėti pamatytu vaizdu kelyje: tai – „krematoriumas ant ratų“ (137)

Lietuvoje svarstomas automobilių taršos mokestis priešina visuomenę, daugelis nesutinka su...

Po krušos Kaune – vėlyvą rudenį primenantys radiniai (6)

Šią savaitę šalį aplankant stichijoms, nepaliauja stebinti ir gamtos padariniai. Viena kaunietė...

Radviliškiečiai į Lietuvą parvežė Europos žmonių festivalio didžiąją taurę (1)

Pergalingai radviliškiečiams baigėsi 27-asis, Europos žmonių festivalis Kantanjedės mieste,...

Top naujienos

Imperiją sukūręs milijardierius ruošiasi trauktis: žinomiausiai Europos technologijų bendrovei jis parengė staigmenų (4)

Hasso Plattneris net neturėjo savo nuosavo kompiuterio, kai įsteigė savo programinės įrangos...

Danams atsisakius parduoti Grenlandiją Trumpas atšaukia savo susitikimą su Danijos premjere papildyta 7.27 (113)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paskelbė, kad atideda savo artėjantį susitikimą...

Dvi taisyklės, kurias turi prisiminti rūke važiuojantis vairuotojas (3)

Per vasarą įpratusiems prie gerų oro sąlygų, giedro dangaus ir sauso asfalto vairuotojams tikra...

Nuovargis ir galvos skausmas gali įspėti apie pražiūrėtą organizmo sutrikimą: jums gali trūkti visai ne atostogų (2)

Nuovargis , galvos skausmas ir išsiblaškymas nebūtinai reiškia, kad per daug dirbate ir laikas...

Vengrijos sporto renesansas: kodėl „Sūduva“ gali smarkiai įskaudinti galingiausią valstybės veikėją?

„Sportas atkurs vengrų savigarbą. Jei būsime užsispyrę ir visi vieningai to sieksime, galėsime...

Lietuvos vežėjai prognozuoja – laukia didelė krizė (471)

Jau kitais metais vežėjai baiminasi susidursiantys su didžiule krize. Nuo 2020-ųjų vidurio bus...

Paskaičiavo, kiek kainuoja atostogos Latvijos pajūryje: Lietuvoje teks išleisti beveik dvigubai daugiau (33)

Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai...

Michaelo Jacksono pritariančiąja vokaliste buvusi Sheryl Crow prisimena mačiusi „išties keistą“ popmuzikos karaliaus elgesį (27)

Sheryl Crow prisiminė per savo darbo su Michaelu Jacksonu metus mačiusi „išties keistų“...

Politologas: nors konservatoriai dabar populiariausi, jų laukia sunkiausi rinkimai (215)

Antradienį neeilinės Seimo sesijos metu tvirtinama Vyriausybė sukėlė abejonių konstitucinės...