aA
Ketvirtadienio vakarą visuose krepšinį žiūrėjusių lietuvių veiduose buvo matyti nusivylimas – ilgai laukta kova aikštelėje su JAV rinktine baigėsi nesėkme ir rinktinė pralaimėjo beveik trisdešimties taškų skirtumu. Žinoma, patenkinti nebuvo ir krepšininkai – aistros rungtynių metu virte virė, o pasibaigus žaidimui peraugo į susistumdymą aikštelėje.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lietuviai nemoka pralaimėti? O gal JAV rinktinė nemoka laimėti, kai kita komanda du kėlinius kvėpuoja į nugarą ir nepasiduoda net ir esant didžiuliam taškui skirtumui? Laukiame Jūsų minčių – kas nutiko aikštelėje, kas dėl to kaltas ir kaip Jūs vertinate tokį krepšininkų elgesį.

Įdomiausios mintys bus publikuojamos, jomis galite pasidalinti čia:


Pyksta ant amerikiečių

Gausu įvairiausių nuomonių. Vieni DELFI skaitytojas sako, kad dėl susistumdymo kalti JAV rinktinės žaidėjai. „JAV rinktine nemoka laimėti, už jų šypsenų paslėpta agresija ir neapykanta varžovui“, – konstatavo jis.

Jam pritarė ir kiti. Buvo skaitytojų, kurie, nepaisant pralaimėjimo, džiaugėsi lietuvių žaidimu, kuris erzino amerikiečius: „Neatlaikė ir amerikiečių nervai, ir nereikia čia ant savų varyti! Buvo akivaizdu,kad amerikiečių žaidimas buvo visiškai išbalansuotas ir tai vedė juos iš proto. Tegu kalba ir amerikiečių žiniasklaida, ir kas tik nori, kokie jie galingi, o mes nesugebėjom. Reikia būti aklam ar šiaip nesusivokiančiam, kad nepastebėtum, kaip siutino amerikiečius ir mūsų blokai, ir puolimas (tokie jau tie amerikiečiai tobuli, o šitaip išsibaudavo) Deja, buvo visai ne mūsų diena, nes kad taip nekristų...“

„Deja, taip ir reikia: stumi tu, stumiu ir aš, nei kiek ne silpniau nei tu gali. Neužkabink, ir tavęs neužkabins. JAV galima ir keiktis, ir grasinti, ir stumdytis, o lietuviai (tegul ir pralaimėję,bet žeminami judesiais, mimikomis) turi susitaikyti? Man taip neatrodo. Vienintelis čia gerai atrodė JAV treneris. Ačiū jam,nes jis savo elgesiu pripažino, kad JAV turi nuleisti skiauteres“, – ant amerikiečių žaidėjų, provokuojančių lietuvius, pyko komentatorius „Ataušimas“.

Vienas iš krepšinio aistruolių apskritai pasiūlė, kad už negražų elgesį amerikietį būtų buvę galima diskvalifikuoti. „Jeigu tiesa, kad amerikietis pagrasino J. Valančiūnui „užmušti“, turėtų būti iškart diskvalifikuotas, nesvarbu, kad ir ne rungtynių metu. Tokias sėklas reikia rauti iškart – įsitempę ir sirgaliai, ir ypač paaugliai. Juk tai žaidimas, ir kuo stipresnis varžovas, tuo įdomiau. Kyla visų kvalifikacija. Žaidimą paverčia grumtynėmis, kariavimu“, – rašė DELFI skaitytojas.

Pasak kito, rungtynės buvusios gana „švelnios“. „NBA, ypač atkrintamųjų varžybų metu, vyksta arši kova už kiekvieną aikštės centimetrą – čia lūžta nosys, byra dantys ir pan. Galite paieškoti, kaip po vienų varžybų atrodė Steve Nashas. O Jonas Valančiūnas šaunuolis, žaidė kietai, neleisdamas savęs stumdyti, o būtent amerikiečiai, pavyzdžiui, K. Faried užsiiminėjo amerikietiškomis imtynėmis, bandydamas nublokšti Lavrinovičių nuo krepšio NBA“, – rašė komentatorius „Salvatore“

Kalti žaidėjai, o ne rinktinės?

DELFI skaitytojas, pasivadinęs „Kondomi“ slapyvardžiu, nebuvo patenkintas lietuvių elgesiu: „Reikėjo aikštėje įrodinėti savo sugebėjimus, o ne po rungtynių. Gavom 30 taškų skirtumu, kam energiją po rungtynių eikvoti ir nervus gadinti. Paspausk ranką varžovui ir palinkėk sėkmės finale“, – rašė jis.

Kitas skaitytojas taip pat įžvelgė kaltę abiejų rinktinių pusėse. „Kiek matėsi iš pakartojimų, tai Jonas Valančiūnas visas važybas mosikavosi alkūnėmis, ypač tą epizodą su Cousinsas (šiaip tai čia jau nepirmas akmuo į jo daržą – dažnas varžovas vis replikuodavo apie Valančiūno alkūnes), buvo dar keli epizodai su grubiom pražangom iš lietuvių pusės. Kas čia greičiausiai buvo, tai vadinamas krepšinio „trash talk“ (liet. nešvarios kalbos) , dėl kurio amerikiečiai ypač žinomi. Lietuviai pasimosikavo alkūnėmis, amerikiečiai kažką leptelėjo ir tiek“, – rašė „Lol“ pasivadinęs skaitytojas.

„Manau, nemažai kaltės ir mūsų pusėje yra, tereikėjo kovoti iki galo ir garbingai pripažinti, jog jie stipresni, o mums dar lieka šansai pasiimti bronzos karolius. Nebe tie laikai, nebe tie žaidėjai, kitas žaidimo lygis, kai prieš 10 metų Š. Jasikevičiaus vedama komanda laimėjo. Aišku, prie visos tos įtampos prisidėjo ir JAV, jiems pirmas kėlinys buvo nekoks“, – rašė skaitytojas Mantis.

DELFI skaitytojas slapyvardžiu „cr7“ kaltę priskyrė ne rinktinėms, o žaidėjams: „Sutrumpintai - Cousinsas yra aršus, J. Valančiūnas yra „žiauriai nešvarus“, Gay yra pasipūtęs, Lavrinovičiai visada „vienas kitą gins“, Klay Thompsonas – jaunas ir truputį pasikarščiuojantis. Todėl ir patinka iš Lietuvos rinktinės tokie kaip M. Pocius, S. Jasaitis, R. Seibutis ir M. Kuzminskas, kurie tokiais dalykais neužsiiminėja, jiems net gėda būsų pralošus 30 taškų eiti kibti į atlapus kažkam. Amerikos rinktinėje kiti krepšininkai irgi panašūs“.

Skaitytoja slapyvardžiu „ede“ taip pat nebuvo linkusi aklai ginti Lietuvos rinktinės žaidėjų: „Nežinau, man tai J. Valančiūno veiksmas su alkūne Cousinsui nelabai gražiai atrodė. Gal mikrokonfrontacija tarp jų vyko iki tol ir kameros to neužfiksavo. Tačiau kažkaip nešvariai ten tas reikalas atrodė iš lietuvio pusės. Aišku, kontaktinis krepšinis yra kontaktinis“.

Tam pritarė ir į tėčio nuomonę atsižvelgianti Raminta: „Nesu didelė krepšinio specialistė, bet tai, kad amerikiečių komandos žaidėjai mūsiškius lenkia keletą kartų, akivaizdu ir man. Greitas, lengvas, švarus jų žaidimas malonus ir žiūrovų akiai. Mano tėtis kažkada treniravo krepšininkus. Tai jis sakė, kad amerikiečiai lyginant su kitomis komandomis atrodo kaip iš kitos planetos (arčiausiai jų – Ispanija). O apie JonąValančiūną jis sakė (dar kontrolinių rungtynių metu), kad „jei jis taip žais ir toliau (aukštai, plačiai ir pavojingai atkišęs alkūnes sukinėsis kaip malūnas), tai neišvengs baudų, konfliktų, o gal ir nokauto“. Apie M. Kuzminską: „J. Kazlauskas visiškai nemoka elgtis su šiuo talentu (tai ne Joanas Plaza, kuris suprato ir mokėjo motyvuoti atsiskleisti šį super talentą)“. Tiesa, man kai kurių mūsų žaidėjų veiksmai žaidžiant atrodo nešvarūs ir grubūs, nėra lengvumo, improvizacijos ir džiaugsmo. Dažnai mūsiškių žaidimas atrodo kaip gimdymas per kančias“.

Siūlo nedramatizuoti

Kitas skaitytojas jokios bėdos dėl žaidėjų susistumdymo išvis nemato.

„Aš manau, kad vyrai ir treneris yra šaunuoliai. Bet laimi stipresni. Ir šiuo atveju pamatėme, kad stipresni yra amerikiečiai. Galima jų nemėgti, bet negali neigti šito fakto. Šiai dienai tai atrodo (vis dar) stipriausia komanda pasaulyje. Mes šitam čempionate ir taip daug pasiekėm, patekom į pasaulio TOP 4 žaisdami be Manto. Taip, kiti mačai irgi dažnai būdavo chaotiški, bet vyrai ne kartą parodė charakterį ir kad jie gali. Negali taip kaip amerikiečiai ir tai pripažįsta, bet dėl bronzos pakovot jie galės ir jeigu gerai žais, jos bus nusipelnę. Kas dėl susistumdymo, po varžybų Valančiūnas pasakė, kad buvo draugiškas apsistumdymas. Vyrai žaidžia, taip kad būna, nervai ne guminiai. Nieko čia dramatiško nebuvo, manau didžiausią dramą iš to nori padaryti žiniasklaida“, – rašė komentatorius.

Nesureikšminusių susistumdymo buvo ir daugiau. „JAV krepšininkai – pernelyg karšti, užsivedę laimėti, labai priminė jaunus graikus ar serbus. Lietuviai – be abejo nemalonu pralaimėti ir pikta, jog pusfinalyje mums teko kautis ne su serbais ar prancūzais, o su kol kas visą pasaulį nugalėjusius JAV. Emocijos ir ne kas kitas, juolab, kad dauguma šių krepšininkų pažįstami, ir nėra priešai. Bet tos emocijos yra normalios ir kaip pamatėm dar vėliau po rungtynių, greitai dingo“, – rašė skaitytojas, slapyvardžiu „Info“.

Yra ir tokių krepšinio aistruolių, kurie dėl susitumdymo ant komandų visiškai nesupyko. „Vyriška kova! Tiek fizine prasme, tiek emocine prasme. Nėra ko eiti į aikštę, jei nenusiteikęs tokiai kovai. Susistumdymai tik gera to iliustracija. Tad AČIŪ vyrams, pilna širdimi kovojantiems už Lietuvą!“, – rašė skaitytojas „sau“.

Komentarus rašykite prisiregistravę

DELFI ragina skaitytojus savo poziciją išsakyti komentaruose užsiregistravus ir nesislepiant po anonimiškumo skraiste.

Nors jūs vis dar galite komentuoti anonimiškai, registruotiems vartotojams siūlome daugiau privalumų:

Jūsų žinutė pasirodys kartu su Jūsų pasirinktu paveikslėliu ir vardu.

Prie registruoto vartotojo žinutės bus rodomas ID simbolis, kuris patvirtina, kad tai yra registruoto vartotojo vardas. Jūs taip pat galėsite keisti šiuos duomenis arba bet kada komentuoti anonimiškai.

Vartotojo paskyros gali būti tarpusavyje susiję. Galite komentuoti iš pasirinktos paskyros su norimu paveikslėliu ir vardu, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu būsite prisijungęs.

Prie Jūsų naujausių komentarų bus rodomas mini profilis.

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Maltoje vyko pasaulio medikų teniso čempionatas – lietuviai parvežė 7 medalius (3)

Rugsėjo 30 d. – spalio 5 d. Maltoje vyko Pasaulio gydytojų teniso čempionatas, kuriame dalyvavo...

Vilniečiai neprisišaukia pagalbos: daugiabutyje įsiveisė širšės, bet ne jos yra didžiausia problema (44)

Vilniečiai susidūrė su neįprasta problema – daugiabučio ventiliacijos angose apsigyveno...

Užfiksavo daugkartinius KET pažeidimus kelyje: važiuoja, kaip nori (8)

DELFI skaitytojas neapsikentė, kad vairuotojai kiekvieną kartą toje pačioje vietoje prie...

Mokytojų atlyginimų perskaičiavimas: įvertino grėsmes ir galimybes (10)

Kartais, būdami itin mokyti, elgiamės arba neprotingai, arba inertiškai. Kas dėl to kaltas? Kalta...

Lietuvaičiai investuoja į nekilnojamą turtą Ispanijoje, o ten gyvenanti verslininkė – į medžius Lietuvoje (3)

Lietuvos ateitis rūpi gyvenantiems užsienyje – Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvenanti...

Top naujienos

Atšventė: po dotacijos patvirtinimo LSDDP užpirko 19 butelių vyno (1)

Ketvirtadienį Seimui priėmus nutarimą, kuriuo iš valstybės biudžeto Lietuvos socialdemokratų...

Atlygis už neryžtingumą: ką Putinui davė „neveiksmingos“ sankcijos (77)

Nepaisant to, kad iš esmės kiekvieną savaitę galima išgirsti apie naujas sankcijas Rusijai arba...

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas (36)

Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyrius subyrėjo – didžioji dauguma nusprendė trauktis iš...

Įspėjimas pirkėjams: apžiūrėkite įsigytus vaisius, nes juose gali būti adatų (86)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja vartotojus būti budrius – šalies...

Putino sargybinis išgirdo tokį atsaką, kad maža nepasirodė (2)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas priėmė Rusijos nacionalinės gvardijos vado, dar...

Parodė, kas nutinka, jei automobilio oro pagalvė išsiskleidžia per vėlai

Automobilio saugos pagalvės pastaruoju metu ypač aktuali tema Lietuvoje. Kai teisėsaugos...

Pravieniškėse veikusio nusikalstamo susivienijimo byla nebus grąžinta prokuratūrai (6)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį paskelbė, kad negrąžina prokuratūrai bylos dėl...

Kitą sekmadienį vėl suksime laikrodžius (104)

Kitą sekmadienį, spalio 28 dieną, 4 valandą nakties persuksime laikrodžius viena valanda atgal ir...

Menas viešosiose erdvėse tampa konfliktų priežastimi: ar jo išvis reikia? Iš MO muziejaus atidarymo (2)

Menas, rodomas viešosiose erdvėse, pasiekia platesnę auditoriją nei rodomas muziejuje, bet jis...

Su Gražuliu pas notarę dėl vaiko išlaikymo susitikusi Birutė neatsistebi: vaizdelis buvo kaip iš „TV pagalbos“ (195)

Skandalą dėl savo nesantuokinio ir iš pradžių slėpto vaikelio Lietuvoje sukėlęs politikas...