aA
Ketvirtadienio vakarą visuose krepšinį žiūrėjusių lietuvių veiduose buvo matyti nusivylimas – ilgai laukta kova aikštelėje su JAV rinktine baigėsi nesėkme ir rinktinė pralaimėjo beveik trisdešimties taškų skirtumu. Žinoma, patenkinti nebuvo ir krepšininkai – aistros rungtynių metu virte virė, o pasibaigus žaidimui peraugo į susistumdymą aikštelėje.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lietuviai nemoka pralaimėti? O gal JAV rinktinė nemoka laimėti, kai kita komanda du kėlinius kvėpuoja į nugarą ir nepasiduoda net ir esant didžiuliam taškui skirtumui? Laukiame Jūsų minčių – kas nutiko aikštelėje, kas dėl to kaltas ir kaip Jūs vertinate tokį krepšininkų elgesį.

Įdomiausios mintys bus publikuojamos, jomis galite pasidalinti čia:


Pyksta ant amerikiečių

Gausu įvairiausių nuomonių. Vieni DELFI skaitytojas sako, kad dėl susistumdymo kalti JAV rinktinės žaidėjai. „JAV rinktine nemoka laimėti, už jų šypsenų paslėpta agresija ir neapykanta varžovui“, – konstatavo jis.

Jam pritarė ir kiti. Buvo skaitytojų, kurie, nepaisant pralaimėjimo, džiaugėsi lietuvių žaidimu, kuris erzino amerikiečius: „Neatlaikė ir amerikiečių nervai, ir nereikia čia ant savų varyti! Buvo akivaizdu,kad amerikiečių žaidimas buvo visiškai išbalansuotas ir tai vedė juos iš proto. Tegu kalba ir amerikiečių žiniasklaida, ir kas tik nori, kokie jie galingi, o mes nesugebėjom. Reikia būti aklam ar šiaip nesusivokiančiam, kad nepastebėtum, kaip siutino amerikiečius ir mūsų blokai, ir puolimas (tokie jau tie amerikiečiai tobuli, o šitaip išsibaudavo) Deja, buvo visai ne mūsų diena, nes kad taip nekristų...“

„Deja, taip ir reikia: stumi tu, stumiu ir aš, nei kiek ne silpniau nei tu gali. Neužkabink, ir tavęs neužkabins. JAV galima ir keiktis, ir grasinti, ir stumdytis, o lietuviai (tegul ir pralaimėję,bet žeminami judesiais, mimikomis) turi susitaikyti? Man taip neatrodo. Vienintelis čia gerai atrodė JAV treneris. Ačiū jam,nes jis savo elgesiu pripažino, kad JAV turi nuleisti skiauteres“, – ant amerikiečių žaidėjų, provokuojančių lietuvius, pyko komentatorius „Ataušimas“.

Vienas iš krepšinio aistruolių apskritai pasiūlė, kad už negražų elgesį amerikietį būtų buvę galima diskvalifikuoti. „Jeigu tiesa, kad amerikietis pagrasino J. Valančiūnui „užmušti“, turėtų būti iškart diskvalifikuotas, nesvarbu, kad ir ne rungtynių metu. Tokias sėklas reikia rauti iškart – įsitempę ir sirgaliai, ir ypač paaugliai. Juk tai žaidimas, ir kuo stipresnis varžovas, tuo įdomiau. Kyla visų kvalifikacija. Žaidimą paverčia grumtynėmis, kariavimu“, – rašė DELFI skaitytojas.

Pasak kito, rungtynės buvusios gana „švelnios“. „NBA, ypač atkrintamųjų varžybų metu, vyksta arši kova už kiekvieną aikštės centimetrą – čia lūžta nosys, byra dantys ir pan. Galite paieškoti, kaip po vienų varžybų atrodė Steve Nashas. O Jonas Valančiūnas šaunuolis, žaidė kietai, neleisdamas savęs stumdyti, o būtent amerikiečiai, pavyzdžiui, K. Faried užsiiminėjo amerikietiškomis imtynėmis, bandydamas nublokšti Lavrinovičių nuo krepšio NBA“, – rašė komentatorius „Salvatore“

Kalti žaidėjai, o ne rinktinės?

DELFI skaitytojas, pasivadinęs „Kondomi“ slapyvardžiu, nebuvo patenkintas lietuvių elgesiu: „Reikėjo aikštėje įrodinėti savo sugebėjimus, o ne po rungtynių. Gavom 30 taškų skirtumu, kam energiją po rungtynių eikvoti ir nervus gadinti. Paspausk ranką varžovui ir palinkėk sėkmės finale“, – rašė jis.

Kitas skaitytojas taip pat įžvelgė kaltę abiejų rinktinių pusėse. „Kiek matėsi iš pakartojimų, tai Jonas Valančiūnas visas važybas mosikavosi alkūnėmis, ypač tą epizodą su Cousinsas (šiaip tai čia jau nepirmas akmuo į jo daržą – dažnas varžovas vis replikuodavo apie Valančiūno alkūnes), buvo dar keli epizodai su grubiom pražangom iš lietuvių pusės. Kas čia greičiausiai buvo, tai vadinamas krepšinio „trash talk“ (liet. nešvarios kalbos) , dėl kurio amerikiečiai ypač žinomi. Lietuviai pasimosikavo alkūnėmis, amerikiečiai kažką leptelėjo ir tiek“, – rašė „Lol“ pasivadinęs skaitytojas.

„Manau, nemažai kaltės ir mūsų pusėje yra, tereikėjo kovoti iki galo ir garbingai pripažinti, jog jie stipresni, o mums dar lieka šansai pasiimti bronzos karolius. Nebe tie laikai, nebe tie žaidėjai, kitas žaidimo lygis, kai prieš 10 metų Š. Jasikevičiaus vedama komanda laimėjo. Aišku, prie visos tos įtampos prisidėjo ir JAV, jiems pirmas kėlinys buvo nekoks“, – rašė skaitytojas Mantis.

DELFI skaitytojas slapyvardžiu „cr7“ kaltę priskyrė ne rinktinėms, o žaidėjams: „Sutrumpintai - Cousinsas yra aršus, J. Valančiūnas yra „žiauriai nešvarus“, Gay yra pasipūtęs, Lavrinovičiai visada „vienas kitą gins“, Klay Thompsonas – jaunas ir truputį pasikarščiuojantis. Todėl ir patinka iš Lietuvos rinktinės tokie kaip M. Pocius, S. Jasaitis, R. Seibutis ir M. Kuzminskas, kurie tokiais dalykais neužsiiminėja, jiems net gėda būsų pralošus 30 taškų eiti kibti į atlapus kažkam. Amerikos rinktinėje kiti krepšininkai irgi panašūs“.

Skaitytoja slapyvardžiu „ede“ taip pat nebuvo linkusi aklai ginti Lietuvos rinktinės žaidėjų: „Nežinau, man tai J. Valančiūno veiksmas su alkūne Cousinsui nelabai gražiai atrodė. Gal mikrokonfrontacija tarp jų vyko iki tol ir kameros to neužfiksavo. Tačiau kažkaip nešvariai ten tas reikalas atrodė iš lietuvio pusės. Aišku, kontaktinis krepšinis yra kontaktinis“.

Tam pritarė ir į tėčio nuomonę atsižvelgianti Raminta: „Nesu didelė krepšinio specialistė, bet tai, kad amerikiečių komandos žaidėjai mūsiškius lenkia keletą kartų, akivaizdu ir man. Greitas, lengvas, švarus jų žaidimas malonus ir žiūrovų akiai. Mano tėtis kažkada treniravo krepšininkus. Tai jis sakė, kad amerikiečiai lyginant su kitomis komandomis atrodo kaip iš kitos planetos (arčiausiai jų – Ispanija). O apie JonąValančiūną jis sakė (dar kontrolinių rungtynių metu), kad „jei jis taip žais ir toliau (aukštai, plačiai ir pavojingai atkišęs alkūnes sukinėsis kaip malūnas), tai neišvengs baudų, konfliktų, o gal ir nokauto“. Apie M. Kuzminską: „J. Kazlauskas visiškai nemoka elgtis su šiuo talentu (tai ne Joanas Plaza, kuris suprato ir mokėjo motyvuoti atsiskleisti šį super talentą)“. Tiesa, man kai kurių mūsų žaidėjų veiksmai žaidžiant atrodo nešvarūs ir grubūs, nėra lengvumo, improvizacijos ir džiaugsmo. Dažnai mūsiškių žaidimas atrodo kaip gimdymas per kančias“.

Siūlo nedramatizuoti

Kitas skaitytojas jokios bėdos dėl žaidėjų susistumdymo išvis nemato.

„Aš manau, kad vyrai ir treneris yra šaunuoliai. Bet laimi stipresni. Ir šiuo atveju pamatėme, kad stipresni yra amerikiečiai. Galima jų nemėgti, bet negali neigti šito fakto. Šiai dienai tai atrodo (vis dar) stipriausia komanda pasaulyje. Mes šitam čempionate ir taip daug pasiekėm, patekom į pasaulio TOP 4 žaisdami be Manto. Taip, kiti mačai irgi dažnai būdavo chaotiški, bet vyrai ne kartą parodė charakterį ir kad jie gali. Negali taip kaip amerikiečiai ir tai pripažįsta, bet dėl bronzos pakovot jie galės ir jeigu gerai žais, jos bus nusipelnę. Kas dėl susistumdymo, po varžybų Valančiūnas pasakė, kad buvo draugiškas apsistumdymas. Vyrai žaidžia, taip kad būna, nervai ne guminiai. Nieko čia dramatiško nebuvo, manau didžiausią dramą iš to nori padaryti žiniasklaida“, – rašė komentatorius.

Nesureikšminusių susistumdymo buvo ir daugiau. „JAV krepšininkai – pernelyg karšti, užsivedę laimėti, labai priminė jaunus graikus ar serbus. Lietuviai – be abejo nemalonu pralaimėti ir pikta, jog pusfinalyje mums teko kautis ne su serbais ar prancūzais, o su kol kas visą pasaulį nugalėjusius JAV. Emocijos ir ne kas kitas, juolab, kad dauguma šių krepšininkų pažįstami, ir nėra priešai. Bet tos emocijos yra normalios ir kaip pamatėm dar vėliau po rungtynių, greitai dingo“, – rašė skaitytojas, slapyvardžiu „Info“.

Yra ir tokių krepšinio aistruolių, kurie dėl susitumdymo ant komandų visiškai nesupyko. „Vyriška kova! Tiek fizine prasme, tiek emocine prasme. Nėra ko eiti į aikštę, jei nenusiteikęs tokiai kovai. Susistumdymai tik gera to iliustracija. Tad AČIŪ vyrams, pilna širdimi kovojantiems už Lietuvą!“, – rašė skaitytojas „sau“.

Komentarus rašykite prisiregistravę

DELFI ragina skaitytojus savo poziciją išsakyti komentaruose užsiregistravus ir nesislepiant po anonimiškumo skraiste.

Nors jūs vis dar galite komentuoti anonimiškai, registruotiems vartotojams siūlome daugiau privalumų:

Jūsų žinutė pasirodys kartu su Jūsų pasirinktu paveikslėliu ir vardu.

Prie registruoto vartotojo žinutės bus rodomas ID simbolis, kuris patvirtina, kad tai yra registruoto vartotojo vardas. Jūs taip pat galėsite keisti šiuos duomenis arba bet kada komentuoti anonimiškai.

Vartotojo paskyros gali būti tarpusavyje susiję. Galite komentuoti iš pasirinktos paskyros su norimu paveikslėliu ir vardu, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu būsite prisijungęs.

Prie Jūsų naujausių komentarų bus rodomas mini profilis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Studentę apstulbino bibliotekininko atsakymas: kas iš tų modernių sienų, kai vidus mena tamsiuosius amžius? (29)

„Jūs nesate pirma kelianti šį klausimą. Nežinau kodėl pas mus taip yra. Gal todėl, kad...

Užfiksavo, kokia situacija Lietuvos keliuose: dėl tokių žioplių vairuotojai gali sumokėti brangiai (22)

Žaliosios rodyklės – nesaugu. Nesaugu tiems, kas nenori būti apsaugotas. Kadangi, kaip...

Nusistebėjo agresyvia lietuvių reakcija: ar tikrai žmonės taip nežino KET? (115)

Sekmadienį į DELFI kreipėsi moteris, kuri šeštadienio vakarą nukentėjo Vilniuje, Kalvarijų g....

Vilnietę taksi vairuotojo pasakymas paliko be žado: tokioje situacijoje atsidūrė pirmąkart (261)

2020 m. sausio 9 dieną turėjome sterilizuoti savo katytę. Ruošėmės vežti iš Lazdynų į...

Feisbuke žaibiškai plinta netikėtas kačių poelgis: internautai vadina superkatėmis (29)

Feisbuke žaibiškai plinta Algirdo Mitrofano užfiksuotas nuotaikingas vaizdelis, kai mama katė ir...

Top naujienos

Žmogus, turėjęs užimti Landsbergio vietą: didžiausias gyvenimo nuopuolis ir mįslinga sūnaus mirtis (57)

Idėjinis nepriklausomybės lyderis, valstybės kūrėjas, Sąjūdžio juodadarbis ir smegenys – tai...

Įprasto grafiko nepavejantis Jasikevičius: šiame klube vaikučiai verčiami išvykoje nukauti grandus specialiai Krepšinis.lt iš Atėnų (14)

Skirtumas tarp pergalės ir pralaimėjimo kartais būna plonesnis nei kiaurai permatomi popieriniai...

Darbdaviai giria atvykstančius imigrantus: žmonės nori dirbti ir užsidirbti (78)

Sakoma, kad gera vieta tuščia ilgai nebūna. Su darbo jėgos trūkumu susiduriančios įmonės jau...

Magistraliniame kelyje BMW taip rėžėsi į pėsčiąjį, kad iš pradžių net nebuvo aiški žuvusiojo lytis papildyta (252)

Sausio 17-osios vakarą, apie 20.05 val., Šiaulių r., magistraliniame kelyje A12, ties Domantų...

Kapituliuoti nesutikęs „Žalgiris“ po dramatiškos kovos krito Atėnuose (338)

Penktadienio vakarą finišavo 20-asis Eurolygos reguliariojo sezono turas. Paskutinėse jo...

Policija: nebuvo tokio įvykio kaip pagrobimas papildyta (733)

Penktadienio vakarą policijos pareigūnai sušaukė spaudos konferenciją naujienoms apie galimą...

Tragiška paskutinės raupų aukos istorija: manė, kad liga jau išnaikinta, bet vėl smogė pačiu netikėčiausiu metu (26)

1978 metų vasarą viso pasaulio mokslininkai ėmė kalbėti apie grandiozinį pasiekimą, kurio...

Norite išvengti širdies ligų – privalote žinoti svarbų kraujo rodiklį: tuo pasirūpinti reikia kuo anksčiau (20)

Neseniai atlikto tyrimo autoriai pabandė atsakyti į klausimą, ar, atsižvelgiant į cholesterolio...

Dailius Dargis prabilo apie Remio ir OG Version tėvus: jie – skandalingi nusikalstamo pasaulio veikėjai (97)

Žinomas knygų apie mafiją autorius Dailius Dargis neliko abejingas ir pastaruoju metu aktualiems...

Tokio prekybininkų šou lietuvis dar nebuvo matęs: vokiečiai ten šėlsta nuo pat ankstaus ryto (24)

Šį kartą Orijus lankėsi Hamburge – viename įdomiausių ir gražiausių miestų Vokietijoje ....