Ketvirtadienio vakarą visuose krepšinį žiūrėjusių lietuvių veiduose buvo matyti nusivylimas – ilgai laukta kova aikštelėje su JAV rinktine baigėsi nesėkme ir rinktinė pralaimėjo beveik trisdešimties taškų skirtumu. Žinoma, patenkinti nebuvo ir krepšininkai – aistros rungtynių metu virte virė, o pasibaigus žaidimui peraugo į susistumdymą aikštelėje.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lietuviai nemoka pralaimėti? O gal JAV rinktinė nemoka laimėti, kai kita komanda du kėlinius kvėpuoja į nugarą ir nepasiduoda net ir esant didžiuliam taškui skirtumui? Laukiame Jūsų minčių – kas nutiko aikštelėje, kas dėl to kaltas ir kaip Jūs vertinate tokį krepšininkų elgesį.

Įdomiausios mintys bus publikuojamos, jomis galite pasidalinti čia:


Pyksta ant amerikiečių

Gausu įvairiausių nuomonių. Vieni DELFI skaitytojas sako, kad dėl susistumdymo kalti JAV rinktinės žaidėjai. „JAV rinktine nemoka laimėti, už jų šypsenų paslėpta agresija ir neapykanta varžovui“, – konstatavo jis.

Jam pritarė ir kiti. Buvo skaitytojų, kurie, nepaisant pralaimėjimo, džiaugėsi lietuvių žaidimu, kuris erzino amerikiečius: „Neatlaikė ir amerikiečių nervai, ir nereikia čia ant savų varyti! Buvo akivaizdu,kad amerikiečių žaidimas buvo visiškai išbalansuotas ir tai vedė juos iš proto. Tegu kalba ir amerikiečių žiniasklaida, ir kas tik nori, kokie jie galingi, o mes nesugebėjom. Reikia būti aklam ar šiaip nesusivokiančiam, kad nepastebėtum, kaip siutino amerikiečius ir mūsų blokai, ir puolimas (tokie jau tie amerikiečiai tobuli, o šitaip išsibaudavo) Deja, buvo visai ne mūsų diena, nes kad taip nekristų...“

„Deja, taip ir reikia: stumi tu, stumiu ir aš, nei kiek ne silpniau nei tu gali. Neužkabink, ir tavęs neužkabins. JAV galima ir keiktis, ir grasinti, ir stumdytis, o lietuviai (tegul ir pralaimėję,bet žeminami judesiais, mimikomis) turi susitaikyti? Man taip neatrodo. Vienintelis čia gerai atrodė JAV treneris. Ačiū jam,nes jis savo elgesiu pripažino, kad JAV turi nuleisti skiauteres“, – ant amerikiečių žaidėjų, provokuojančių lietuvius, pyko komentatorius „Ataušimas“.

Vienas iš krepšinio aistruolių apskritai pasiūlė, kad už negražų elgesį amerikietį būtų buvę galima diskvalifikuoti. „Jeigu tiesa, kad amerikietis pagrasino J. Valančiūnui „užmušti“, turėtų būti iškart diskvalifikuotas, nesvarbu, kad ir ne rungtynių metu. Tokias sėklas reikia rauti iškart – įsitempę ir sirgaliai, ir ypač paaugliai. Juk tai žaidimas, ir kuo stipresnis varžovas, tuo įdomiau. Kyla visų kvalifikacija. Žaidimą paverčia grumtynėmis, kariavimu“, – rašė DELFI skaitytojas.

Pasak kito, rungtynės buvusios gana „švelnios“. „NBA, ypač atkrintamųjų varžybų metu, vyksta arši kova už kiekvieną aikštės centimetrą – čia lūžta nosys, byra dantys ir pan. Galite paieškoti, kaip po vienų varžybų atrodė Steve Nashas. O Jonas Valančiūnas šaunuolis, žaidė kietai, neleisdamas savęs stumdyti, o būtent amerikiečiai, pavyzdžiui, K. Faried užsiiminėjo amerikietiškomis imtynėmis, bandydamas nublokšti Lavrinovičių nuo krepšio NBA“, – rašė komentatorius „Salvatore“

Kalti žaidėjai, o ne rinktinės?

DELFI skaitytojas, pasivadinęs „Kondomi“ slapyvardžiu, nebuvo patenkintas lietuvių elgesiu: „Reikėjo aikštėje įrodinėti savo sugebėjimus, o ne po rungtynių. Gavom 30 taškų skirtumu, kam energiją po rungtynių eikvoti ir nervus gadinti. Paspausk ranką varžovui ir palinkėk sėkmės finale“, – rašė jis.

Kitas skaitytojas taip pat įžvelgė kaltę abiejų rinktinių pusėse. „Kiek matėsi iš pakartojimų, tai Jonas Valančiūnas visas važybas mosikavosi alkūnėmis, ypač tą epizodą su Cousinsas (šiaip tai čia jau nepirmas akmuo į jo daržą – dažnas varžovas vis replikuodavo apie Valančiūno alkūnes), buvo dar keli epizodai su grubiom pražangom iš lietuvių pusės. Kas čia greičiausiai buvo, tai vadinamas krepšinio „trash talk“ (liet. nešvarios kalbos) , dėl kurio amerikiečiai ypač žinomi. Lietuviai pasimosikavo alkūnėmis, amerikiečiai kažką leptelėjo ir tiek“, – rašė „Lol“ pasivadinęs skaitytojas.

„Manau, nemažai kaltės ir mūsų pusėje yra, tereikėjo kovoti iki galo ir garbingai pripažinti, jog jie stipresni, o mums dar lieka šansai pasiimti bronzos karolius. Nebe tie laikai, nebe tie žaidėjai, kitas žaidimo lygis, kai prieš 10 metų Š. Jasikevičiaus vedama komanda laimėjo. Aišku, prie visos tos įtampos prisidėjo ir JAV, jiems pirmas kėlinys buvo nekoks“, – rašė skaitytojas Mantis.

DELFI skaitytojas slapyvardžiu „cr7“ kaltę priskyrė ne rinktinėms, o žaidėjams: „Sutrumpintai - Cousinsas yra aršus, J. Valančiūnas yra „žiauriai nešvarus“, Gay yra pasipūtęs, Lavrinovičiai visada „vienas kitą gins“, Klay Thompsonas – jaunas ir truputį pasikarščiuojantis. Todėl ir patinka iš Lietuvos rinktinės tokie kaip M. Pocius, S. Jasaitis, R. Seibutis ir M. Kuzminskas, kurie tokiais dalykais neužsiiminėja, jiems net gėda būsų pralošus 30 taškų eiti kibti į atlapus kažkam. Amerikos rinktinėje kiti krepšininkai irgi panašūs“.

Skaitytoja slapyvardžiu „ede“ taip pat nebuvo linkusi aklai ginti Lietuvos rinktinės žaidėjų: „Nežinau, man tai J. Valančiūno veiksmas su alkūne Cousinsui nelabai gražiai atrodė. Gal mikrokonfrontacija tarp jų vyko iki tol ir kameros to neužfiksavo. Tačiau kažkaip nešvariai ten tas reikalas atrodė iš lietuvio pusės. Aišku, kontaktinis krepšinis yra kontaktinis“.

Tam pritarė ir į tėčio nuomonę atsižvelgianti Raminta: „Nesu didelė krepšinio specialistė, bet tai, kad amerikiečių komandos žaidėjai mūsiškius lenkia keletą kartų, akivaizdu ir man. Greitas, lengvas, švarus jų žaidimas malonus ir žiūrovų akiai. Mano tėtis kažkada treniravo krepšininkus. Tai jis sakė, kad amerikiečiai lyginant su kitomis komandomis atrodo kaip iš kitos planetos (arčiausiai jų – Ispanija). O apie JonąValančiūną jis sakė (dar kontrolinių rungtynių metu), kad „jei jis taip žais ir toliau (aukštai, plačiai ir pavojingai atkišęs alkūnes sukinėsis kaip malūnas), tai neišvengs baudų, konfliktų, o gal ir nokauto“. Apie M. Kuzminską: „J. Kazlauskas visiškai nemoka elgtis su šiuo talentu (tai ne Joanas Plaza, kuris suprato ir mokėjo motyvuoti atsiskleisti šį super talentą)“. Tiesa, man kai kurių mūsų žaidėjų veiksmai žaidžiant atrodo nešvarūs ir grubūs, nėra lengvumo, improvizacijos ir džiaugsmo. Dažnai mūsiškių žaidimas atrodo kaip gimdymas per kančias“.

Siūlo nedramatizuoti

Kitas skaitytojas jokios bėdos dėl žaidėjų susistumdymo išvis nemato.

„Aš manau, kad vyrai ir treneris yra šaunuoliai. Bet laimi stipresni. Ir šiuo atveju pamatėme, kad stipresni yra amerikiečiai. Galima jų nemėgti, bet negali neigti šito fakto. Šiai dienai tai atrodo (vis dar) stipriausia komanda pasaulyje. Mes šitam čempionate ir taip daug pasiekėm, patekom į pasaulio TOP 4 žaisdami be Manto. Taip, kiti mačai irgi dažnai būdavo chaotiški, bet vyrai ne kartą parodė charakterį ir kad jie gali. Negali taip kaip amerikiečiai ir tai pripažįsta, bet dėl bronzos pakovot jie galės ir jeigu gerai žais, jos bus nusipelnę. Kas dėl susistumdymo, po varžybų Valančiūnas pasakė, kad buvo draugiškas apsistumdymas. Vyrai žaidžia, taip kad būna, nervai ne guminiai. Nieko čia dramatiško nebuvo, manau didžiausią dramą iš to nori padaryti žiniasklaida“, – rašė komentatorius.

Nesureikšminusių susistumdymo buvo ir daugiau. „JAV krepšininkai – pernelyg karšti, užsivedę laimėti, labai priminė jaunus graikus ar serbus. Lietuviai – be abejo nemalonu pralaimėti ir pikta, jog pusfinalyje mums teko kautis ne su serbais ar prancūzais, o su kol kas visą pasaulį nugalėjusius JAV. Emocijos ir ne kas kitas, juolab, kad dauguma šių krepšininkų pažįstami, ir nėra priešai. Bet tos emocijos yra normalios ir kaip pamatėm dar vėliau po rungtynių, greitai dingo“, – rašė skaitytojas, slapyvardžiu „Info“.

Yra ir tokių krepšinio aistruolių, kurie dėl susitumdymo ant komandų visiškai nesupyko. „Vyriška kova! Tiek fizine prasme, tiek emocine prasme. Nėra ko eiti į aikštę, jei nenusiteikęs tokiai kovai. Susistumdymai tik gera to iliustracija. Tad AČIŪ vyrams, pilna širdimi kovojantiems už Lietuvą!“, – rašė skaitytojas „sau“.

Komentarus rašykite prisiregistravę

DELFI ragina skaitytojus savo poziciją išsakyti komentaruose užsiregistravus ir nesislepiant po anonimiškumo skraiste.

Nors jūs vis dar galite komentuoti anonimiškai, registruotiems vartotojams siūlome daugiau privalumų:

Jūsų žinutė pasirodys kartu su Jūsų pasirinktu paveikslėliu ir vardu.

Prie registruoto vartotojo žinutės bus rodomas ID simbolis, kuris patvirtina, kad tai yra registruoto vartotojo vardas. Jūs taip pat galėsite keisti šiuos duomenis arba bet kada komentuoti anonimiškai.

Vartotojo paskyros gali būti tarpusavyje susiję. Galite komentuoti iš pasirinktos paskyros su norimu paveikslėliu ir vardu, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu būsite prisijungęs.

Prie Jūsų naujausių komentarų bus rodomas mini profilis.

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Misija Laplandija“ įsibėgėjo – dalyvių skaičius auga sparčiais tempais

Socialinė iniciatyva MISIJA LAPLANDIJA, skatinanti empatiją ir kviečianti gerais darbais...

Vilniaus rotušėje bus teikiami kultūros apdovanojimai „Auksinis Feniksas” (1)

Lapkričio 27 d. 16 val. Vilniaus rotušėje, iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti didžiausios...

Veiviržėnų jaunimas pagerbė „Laisvės kovotojus“ (11)

Šiais laikais visuomenėje vyrauja nuomonė, kad jaunimas yra nepilietiškas ir nepatriotiškas....

Negali atsidžiaugti nemokamu reisu į Suvalkus iš Kauno: dėl to tik pirkėjui geriau (194)

Už dyką nieko nebūna? Būna! Taip, iš Kauno į Suvalkus autobusas kasdien kauniečius veža...

Nebegali atskirti, kur sultys, o kur geriamas vanduo: atsibodo gerti srutas! (21)

Naujosios Akmenės gyventojai Silvai atsibodo taikstytis, kad jų daugiabučiui yra tiekiamas...

Top naujienos

Orai: šalį užlies šiluma, bet džiaugsmo neatneš (7)

Po žiemiškesnės savaitės pradžios, antroje savaitės pusėje temperatūra šoktels aukštyn, tad...

20 dienų valgė ligoninės maistą: kai kurie pasiūlymai gerokai nustebino ligoninės komentaras (397)

Šimtai legendų, mitų, komentarų, nuotraukų, klausimų, nuolatinių diskusijų – daug neramumų...

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus: tą pačią skolą bandė išsireikalauti tris kartus (126)

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus – už tai, kad jau trečią kartą tam pačiam...

Rado, kaip atsikratyti nelaukiamų klientų: už kebabą prašo 28 eurų (207)

Verslininkas Karolis Jaruševičius nemėgsta, kai jo valdomą maitinimo įstaigą vadina kebabine ....

Įspūdingų Kauno eglučių kūrėją suviliojo kitas miestas (23)

Neseniai paaiškėjo, kad šiemet miestą Kauno rotušės aikštėje puoš dvylikos metrų aukščio...

Kiek augs lėšos Lietuvos kariuomenei? (225)

Kitais metais Lietuvos kariuomenė s finansavimas peržengs 2 procentų ribą. Tačiau tai – tik...

Rusai įvardijo, dėl ko nepatenkinti Putinu (389)

Rusijos piliečiai mano, kad jų prezidentui Vladimirui Putinui už darbą einant šalies...

Gaisro metu nebuvo laiko galvoti: moters poelgis pralinksmino internautus (5)

Erdvius namus Šiaurės Kalifornijoje turėjusiam poniui Stardust turėjo būti nemenkas sukrėtimas...

Lygino tris skirtingas dietas ir nustatė, nuo ko priklauso geriausi rezultatai

Individualus ir išsamus DNR tyrimas gali labai padėti siekiant kuo tiksliau nustatyti konkrečiam...

Ilgą gydytojo Larry Nassaro seksualinės prievartos aukų sąrašą papildė dar viena olimpinė čempionė (9)

Buvusio JAV olimpinės rinktinės gydytojo Larry Nassaro laukia ilgi metai belangėje. Dar viena jo...