Žmona gali kelti reikalavimus vyro pareigoms. Kaip? Pirma, apie reikalavimus vyrui reikėjo/reikia pagalvoti dar renkantis vyrą, nes susituokus – jau per vėlu juos kelti.
© Shutterstock nuotr.

Antra, jau sukūrus šeimą reikia įvykdyti savo, t. y. moters, pareigas – tada jas ims vykdyti ir vyras. Dažniausiai kai poroje ar šeimoje vienas žmogus ima vykdyti savo pareigas, antroji pusė savaime pradeda veikti analogiškai ir dalinimasis gyvybine energija, jos cirkuliacija šeimoje/poroje atsigauna. Žmogus savo pavyzdžiu gali įkvėpti kitą elgtis panašiai. Taip elgiasi vedliai, vadovai, lyderiai. Jie iš savęs reikalauja, o pavaldinius motyvuoja. Taip elkitės ir jūs.

Trečia, nekelkite vyrui reikalavimų, o tik labai maloningai, kaip įmanoma švelniau, kantriau ir mandagiau prašykite. Pvz., yra konkretus būdas kaip žmonai prašyti vyro pagalbos namuose, nors ši pagalba ir nėra tiesioginių vyro pareigų dalis. Tiesiogiai, reikliai galima kalbėti tik esant kraštutinėms situacijoms, kai kiti būdai neveikia.

Viena esminių šeimos santykių taisyklių – šeimoje nėra teisių, vien pareigos.

Teisės yra ėmimai, o pareigos yra davimai. Tai reiškia, kad reikalavimų sutuoktiniui kelti iš principo negalima t.y. negalima reikalauti iš jo energijos. Sutuoktinis nėra pardavimų automatas.

Galima tik labai maloningai prašyti ką nors padaryti.

Reikalavimai keliami tik tolimų, svetimų žmonių santykiuose, vadinamuose bizniu, verslu arba pardavimų automatu.

O kad prašant nebūtų vidinio konflikto savyje, gėdos ir įtampos – būtina prieš tai maksimaliai vykdyti davimą, t.y. savo pareigas šeimoje. Deja, retai kas įvykdo savo pareigas, o reikalauja beveik nuolat. Kai žmonės padaro sąžiningą auditą, išklotinę to, ką jie nori gauti iš sutuoktinio ir to ką realiai ketina duoti, paaiškėja, kad gauti nori daug, o duoti - beveik nieko. Štai čia ir yra daugumos šeimos problemų šaknis; tai yra pagrindinė priežastis, kodėl skiriasi tiek daug šeimų.

Jei vyras daro ką nors jums nemalonaus (arba nedaro to ką privalėtų daryti), kantriai ir maloningai prašykite. Kokybiškai, nuoširdžiai ir dėmesingai prašykite, o ne atmestinai ir formaliai. Jei nenorite ar negalite prašyti, reiškia, tas dalykas ne taip jau labai reikalingas. O jei tikrai reikalingas, tai ir prašyti turėtų būti nesunku.

Taigi, vykdant savo moteriškas pareigas iki galo dažniausiai paaiškėja, kad vyras negalėjo jums ko nors duoti todėl, kad žaidimo kamuoliukas buvo jūsų pusėje.

Pavyzdžiui, jei vyras neturi motyvacijos ką nors daryti, reiškia, žmona nežino ir nepalaiko jo svarbiausių svajonių, nekreipia į jas dėmesio, nelaiko, kad sutuoktinio norai taip pat labai svarbūs kaip ir jos.

Man teko girdėti kaip slavės moterys rūpinasi savo vyrais. Jų pasiaukojimas – neįtikėtinas. Jos sutinka su viskuo, ką vyras sako. Taip, brangusis, gerai brangusis. Rezultatas: vyras kaip ant sparnų ir jis žmoną nešioja ant rankų. Analogiškai elgiasi su vyrais ir žmonos kitose Rytų šalyse. Štai kodėl ten šeimos didelės ir tautos didelės. Jie gyvena visiškai kitų problemų, t.y. daug aukštesniame lygyje.

Jei vyras negali pasirūpinti šeima, reikia žiūrėti, ar jam pakanka energijos, ar kartais jis neserga.

Kone apie 50 proc. Lietuvos vyrų yra alkoholikai. Tai žiauri statistika. Alkoholizmas yra liga, kurios gydymą turi inicijuoti žmona, nes būtent nuo jos labiausiai priklauso vyro ir visos šeimos sveikata. Žmona turi elgtis namuose kaip gydytojas – dėmesingai, atlaidžiai, kantriai, stengtis nepakenkti (Hipokrato taisyklė). Konsultuojant šeimas aiškėja, kad vyrai šeimose serga, o moterys nežino ir nesidomi, kaip vyrą gydyti ir dar reikalauja iš jų (t.y. ligonių) energijos.

Jei žmogus stringa, reikia rūpestingai klausti – kas tau, kas atsitiko, ko tau trūksta, kuo galiu padėti? Dažniausiai paaiškėja, kad žmogus negali realizuoti kažkokios jam asmeniškai svarbios svajonės. O svarbaus noro nerealizavimas stabdo lyg kamštis visą jo evoliuciją, visą vystymąsi, energijos augimą.

Jei mes patys žymiai švelniau, dėmesingiau, atidžiau bendrautume, tokie strigimai nevyktų arba greitai spręstųsi. Žmonės užstringa savyje, užsidaro dėl tarpusavio pasitikėjimo, bendravimo, komunikavimo problemų. Kad pažeistum komunikavimą, trūksta labai nedaug – vieno kito pikto žodžio, spustelėjimo ir žmonės sutrinka, užsidaro, depresuoja, galų gale aptingsta ir serga. Norint išlaikyti didelį skaldų energijos srautą šeimos gyvenime būtina labai dėmesingai iš švelniai bendrauti be mažiausios prievartos ar spaudimo. Todėl būtent reikalavimai gali greitai sukelti tokią grandininę reakciją ir atvesti į dar blogesnę būklę, nei buvo iki tol.

Reikalavimų kėlimas – tai jau atsiribojimo ženklas, tai jau savybių atsiskyrimo veiksmas, tai jau beveik skyrybų deklaravimas. Vyrų ir moterų santykiai yra labai plonas, subtilus balansas, kurį pastatyti nelengva, o sugriauti labai paprasta.

Iš tikrųjų, jei moteris ištekėjo už jos lygio neatitinkančio vyro, ji negali reikalauti, nes nuo pat pradžių pati susirišo būtent su tokio lygio energijos žmogumi.

Šeimoje veikia persiliejančių indų taisyklė: jei vienas sutuoktinis turi daugiau energijos ir ja nesidalina, prasideda savybių skirtumas, atotrūkis. Šeimoje būtinas besąlygiškas dalinimasis ir jei jis sutrinka – tai veda į pernelyg didelį savybių atotrūkį. Taigi, pirmiausia jūs dalinkitės energija tokiu laipsniu, kad indai išsilygintų, ir tai savaime išspręs energijos cirkuliacijos problemą.

Ir tik labai retais specifiniais atvejais, kai viskas padaryta iš savo pusės (jei tikrai padaryta), jei sutuoktinis išties piktnaudžiauja, galbūt galima galvoti apie reikalavimus, bet ir tuo atveju pirmiausia reikėjo sau kelti reikalavimus kantriai rinktis ir pažinti sutuoktinį dar prieš sujungiant likimus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Niekaip nepavyksta sukurti laimingų santykių? Turite minčių apie vyrų ir moterų santykius ar galite pasidalinti ypatinga savo istorija? Tai galite padaryti žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:


Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įspėjimas lankytojams: Žemaitijos nacionalinį parką nuniokojo audra, laikinai uždarytas takas

Vakar siautusi audra neaplenkė ir Žemaitijos nacionalinio parko. Kaip jau pranešė visuomenės...

Lietuvos 100-mečio proga – Baltijos jūra perplaukta jėgos aitvarais (2)

Lietuvos 100-ojo gimtadienio proga entuziastingi jėgos aitvarų mėgėjai birželio 20 d. perplaukė...

Vilnietę nustebino neįprastas viešojo transporto grafikas (4)

Belaukiant autobuso Vilniaus stotelėje, DELFI skaitytojos akį patraukė keistai surašytas grafikas.

Kijevo tarptautinėje mokykloje lietuviai pirmokai pastatė Gedimino pilį (2)

Po pasaulį išsibarstę lietuviai įvairiais būdais garsina savo tėvynę. Kijeve, Ukrainos...

Iš „VW Transporter“ pavogė du brangius dviračius – kreipiasi į visuomenę pagalbos (7)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris dėl įvykdytos dviračių vagystės ir tikisi, kad tarp...

Top naujienos

Petras Gražulis siūlosi vaiką auginti ir pats: nežinau, ką gali duoti vaikui tokia moteris papildyta vaiko mamos komentaru (301)

Po nesantuokinio žinomo politiko Petro Gražulio vaikelio skandalo kilo nemažai klausimų . Tačiau...

Rusų samdiniai – ne tik Sirijoje: mūsų „laukia daug kovų“ (113)

Neseniai patvirtintas Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo patvirtino, kad...

50 metų JAV pragyvenęs Saulaitis: jauniausioji karta mane labai gąsdina (218)

Per 100 metų lietuvių požiūris, vertybės ir elgesys gerokai pasikeitė. Tą sako pastebintis ir...

Didžiausios klaidos, kurias darome kasdieniame bendravime: kai kurios pastangos atrodo apgailėtinai (15)

Prireikus įtaigios viešosios kalbos į aktorę bei iškalbos mokytoją Adriją Čepaitę kreipiasi...

Grožio klinikose veidą puoselėjanti Ingrida Martinkėnaitė prisipažino: išvaizdai išleidžiu daug (56)

Kiekviena moteris turi įpročių, kuriais vadovaujasi kasdien. Vienos staiga pakyla iš lovos, skuba...

Ūkininkui iš Peloponeso dirbančių tik už maistą ir pastogę netrūksta specialiai DELFI iš Graikijos (8)

Kiek galima rasti lietuvių, pasiryžusių dirbti tik už maistą ir pastogę? Turbūt vienetai, jei...

Tamsioji Joninių pusė sostinėje: girtutėliai vairuotojai, puošeiva prostitutė, pasiutę vaikai, daugybė muštynių (317)

Joninių naktis Vilniuje buvo nerami. Dažniausiai policijos radijo eteryje paryčiais tampa tylu, tik...

Vilniaus oro uoste daugiau nei 14 valandų įstrigę keleiviai: padėkite, prašom (291)

Sekmadienio rytą, birželio 24 d. į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas, kuris 8.20 Lietuvos...

Pasaulio čempionų atsiprašymo sulaukę švedai vis tiek turi dėl ko širsti  specialiai DELFI iš Sočio (204)

Sočis Švedijai dar netapo antrąja Poltava, bet po pralaimėjimo 1:2 Vokietijai mėlyni ir geltoni...

Mokslininkai nustatė ypatingą lęšių poveikį sveikatai (7)

Bulves ar ryžius pakeitus ankštiniais augalais, galima daugiau nei 20 procentų sumažinti...