aA
DELFI publikuoja Anglijoje gyvenančios žurnalistės Daivos Budrienės tinklaraščio įrašą.
© D. Budrienės nuotr.

„Kai gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, arba, kai tu pats jį apverti – tai yra išvyksti gyventi į kitą šalį, supranti, kad gyvenimo būdo gal ir nereikia mokytis iš naujo, o kalbos – būtina. Kursai, pamokos, pamokos internetu, patarimai: žiūrėkite lengvus angliškus filmus – taip patarti gali tik žmogus, kuris dorai nemoka ir gal jau nebeišmoks kalbos. Esu įsitikinus jau dabar, reikia dviejų dalykų – užsispyrimo ir anglakalbės aplinkos. Mano aplinka – britė kaimynė Barbara. Su ja susitinku beveik kasdien, dabar jau paliežuvauti.“ Kokių nuotykių jos patiria beliežuvaudamos, kviečiame skaityti DELFI šioje bei būsimose publikacijose.

Laukiu 10 val. ryto: valinėju kampus, slapstau neplautas lėkštes, maišiukus, tuščius indus ir priešpiečių dėžutes – mano kaimynai ne ypač tvarkingi vyrukai. Tuoj ateis Barbara, savo vardą ji taria: „Babra“. Draugė pasakytų paprastai – skamba kaip kokia švabra… Daiva – ji taip pat ištaria ne iš karto, bet kol kas nesigilinam. Vos paspaudžiu jos durų skambutį, tuoj ir atidaro – vadinasi – laukė. Pasikviečiu pas save, sakau, kad kava jau užkaista. Ji ateina pasipuošusi: vilki baltą megztuką, išplauti žili, pečius siekiantys, tiesūs plaukai.

Tiesą sakant, nervinuosi: čia gi ne interviu „imti“, kuomet jautiesi padėties šeimininkas, nes tuomet jaudinasi tas – kitas, nes nežino, ko klaus. Aš pasakau, kiek man metų, ir paklausiu, kiek jai. Esu įsitikinusi, kad tai pats geriausias būdas pradėti pokalbį. Jos akys labai gyvos ir šviesios, tačiau amžius nenusakomas.

Kai perklausiu, ji sako: „O kaip tu pati manai?“. Visai, kaip lietuvės moterys, jos visos mėgta perklausti: „O kiek man duotum?“ Nors puikiai žino, kad niekas nepasakys tiesos į akis… Todėl ir aš sakau Barbarai: „Galvoju, kad tau apie penkiasdešimt“. Matau, kaip ji apsidžiaugia. Ji nesukikena, tik parausta, ir pataiso mane: „Nepatikėsi, man jau šešiasdešimt aštuoneri.“ Pasiūlau pyragėlį prie kavos, tačiau ji sako, kad serga diabetu ir negali valgyti saldžiai.

Dedu ant stalo kavą ir klausiu, kaip jai patiko mano pasiūlymas pasikalbėti prie kavos? Teiraujuosi, ar ji turi daug draugių, gal tiesiog įsibroviau į jos gyvenimą? Nemanykit, aš pasiieškojau žodžių – „invade“ – įsibrauti.

Ji sako, kad mano pasirodymas jos gyvenime buvo netikėtas, ji ne prieš – draugauti, bet vengia naujų kontaktų, nes visuomet kompanijoje jaučiasi prastai – „feel ashamed“ – tarsi susigėdusi. Po perkūnais, aš nesuprantu, ką tai reiškia, nes tai skamba kaip koks arabiškas keiksmas: „filašeimd“, tačiau ji tai parodo – sėdi prie stalo, šalia šaldytuvo, kukliai sudeda rankas prie krūtinės, tarsi „tarnauti“ pasirengęs šunytis, palenkia galvą į šoną ir visai įsispraudžia į kampą…

„Shame“ – pasigriebiu žodį, kurį žinau ir prisimenu posakį: „Shame on you“, – dar parodau pirštais: lietuviškai tai būtų – gėda pelėda. „Yes, yes“, – labiau už mane apsidžiaugia Barbara. „Tu žinai tą žodį“, – mane net prakaitas iš pasitenkinimo išpila… Pagaliau… Pokalbis pradėtas.

Sakau jai: „Gal pakalbėkim apie šeimą?“ Matau, kad jai ir smalsu, ir nejauku vienu metu, todėl kaip nors turiu išlaikyti linksmą toną, nes ji gali tiesiog pabėgti, o tai reiškia, kad mano pamokos tuo ir baigsis.

Ji sako, kad turi vieną dukterį ir du anūkus: Methju ir Rebeką. „O, Methju“, – pasigriebiu, taigi lietuviškai Matas. Ir sugalvoju jai paporinti, kad tai vieno iš apaštalų vardas. Tačiau kaip gi angliškai apaštalai? Išverčiu akis, piešiu nimbą sau virš galvos, bet ji manęs nesupranta. Tada sugalvoju: „God‘s staff…“ – taip ištariau. Ji patyli ir perklausia: „Ar turi galvoje Kristų?“ „Taip, taip“ – apsidžiaugiu – Jėzaus Kristaus aptarnaujantis personalas… „A, tai bus – „disciples“ – mokiniai…“

Taip „giliai“ ir visaapimančiai mes pasikalbam pirmąjį kartą. Aš esu labai patenkinta, nes buvau „persistent“ (prisimenat, ką tai reiškia?) ir pasiekiau savo tikslą. Mes pasidžiaugiam, kad abi nemėgstam arbatos ir net išsiaiškinam, kodėl – nes ji sukelia skrandžio rūgštis – „acid“.

Atsisveikindamos, žinoma, kad neišsibučiuojam, nepriimta tarp tikrų anglų nesantūriai reikšti jausmus. Tačiau, esu įsitikinusi, kitas kartas bus. Nes kol kas jos katės dar neišmoko kalbėti… Mes sutariam susitikti po kelių dienų.

O šį žodyną man padėjo sudaryti feisbuko draugas Arnas. Perskaitęs mano postą, jis pajuokavo, kad kaip tyčia tą dieną jis taip pat išmoko tris naujus išsireiškimus, tikiuosi jie tą ir reiškia:

cheeky – įžūlus

skint – grašiai kišenėje

to spend a penny – reiškia eiti i WC

Tai – pirmasis Daivos Budrienės tinklaraščio įrašas, publikuotas DELFI. Sekite juos DELFI Piliečio rubrikoje!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasibaisėjo istorija dėl Kaune atimtų vaikų: ar ir toliau tylėsime kaip avių banda? (246)

Manau, visos Lietuvos tėvai (ir ne tik tėvai, bet visi socialiai normalūs žmonės) seka temą apie...

Peterboro lietuviai atsipalaidavo įsisukę į liaudies šokių sūkurį (4)

Gausiai Peterboro mieste gyvenančių lietuvių jau nebestebina dažnai čia koncertuoti atvykstantys...

Artėja prezidento rinkimai: nepamirškime mąstyti savo galva (19)

Akivaizdu, kad būsimi prezidento rinkimai jau dabar spaudžia smegeninę nemažai daliai žmonių –...

Iš banko išėjo nieko nepešęs: nuo kada vairuotojo pažymėjimas nėra dokumentas? (61)

Ėjau su dukryte per Konstitucijos pr. ir nusprendžiau pasikeisti šiek tiek dolerių (likusių po...

Dvi bailiukės prašo suteikti joms šansą turėti namus

Lilu ir Merlin buvo vienos iš išgelbėtųjų Donelaičio gatvės nelaimėlių, kurios gimė ir savo...

Top naujienos

Intymaus viršininko pasiūlymo atsisakiusi moteris darbe turėjo iškęsti pažeminimus ir patyčias (95)

Tiesiog paskambino į mano viešbučio kambarį ir pakvietė kartu praleisti naktį, apie viršininko...

Bankai atsisako kodų kortelių: ką reikia žinoti (132)

Senas kodų korteles turintys „ Swedbank “ klientai nuo kitų metų rugsėjo 1 dienos nebegalės...

Ligoninėje atsidūręs Pinikas neištvėrė: ką sako Didžiūnaitytės kūno padėtis po mirties ir kodėl stebina Miltenio veiksmai (126)

Šį savaitgalį suėjo lygiai 11 mėnesių nuo tos dienos, kai Klaipėdoje įvyko tragedija - iš...

Čempionų lyga: „Juventus“ laimėjo Mančesteryje, Romoje – incidentas metro, sužeistieji ir CSKA fiasko (35)

Trečiadienio vakaras UEFA Čempionų lygoje buvo karštas. Sužaistos aštuonerios trečio grupių...

Arbatą gerti reikia visai ne taip: susirgę daro klaidą ir nutolina pasveikimą (1)

Šaltuoju metų laiku tinkamai paruošdami savo maistą ir pasirūpindami jo įvairove galėtumėte...

Lietuvą jau siaubia škvalinis vėjas – pajūryje greit gali priartėti prie uragano ribos ribojama laivyba, stiprėja vėjas, kyla bangos (5)

Ugniagesiai įspėja apie trečiadienio dieną Lietuvoje siausiantį stiprų vėją.

Žymios tinklaraštininkės pataria norintiems sulieknėti: valgykite košes 2 receptai (6)

Prasidėjęs šaltasis sezonas lemia pokyčius ir maisto lėkštėje: šviežias daržoves ir salotas...

JAV bombonešis buvo priverstas reaguoti žaibiškai (7)

JAV karinės oro pajėgos antradienį pranešė, kad vienas iš Misuryje laikomų strateginių...

Ar esate pasiruošę vulkaninei žiemai? NASA ieško būdų, kaip suvaldyti superugnikalnius (4)

Apie ką pirmiausiai pagalvojate, kai kalba pasisuka apie pasaulio pabaigą? Milžiniškas asteroidas?...

Elle ir Žilvinas Grigaičiai pirmą kartą pasirodė kartu po santykių krizės: pora švenčia gyvenimą (102)

Antradienio vakarą Vilniaus širdyje žinomi žmonės rinkosi į atsinaujinusio žurnalo...