aA
Esu, kaip čia švelniau pasakius, pusę amžiaus nugyvenusi moteris. Nepaisant to, šiame technologijų amžiuje nesijaučiu kokia nors atsilikusia bobulyte. Galbūt tokia atrodau savo mažajam anūkui, kuris net valgydamas iš rankų nepaleidžia išmaniojo telefono.
© Shutterstock nuotr.

Bet turiu kuo šiuo klausimu ir pasigirti. Žinau, kaip kalbėtis „Skype“ su Estijoje studijuojančiu jauniausiu sūnumi ir kaip komunalinius mokesčius ne tik spaudos kioske, bet ir naudojantis elektronine bankininkyste apmokėti. Iš pradžių, kaip ir tikriausiai kiekvienas „seno sukirpimo“ žmogus, spyriojausi, tačiau paskui pripratau ir, regis, kitaip niekad ir nebuvo. Tačiau praeitą savaitę dar kartą susimąsčiau, kad modernios technologijos ne visada mums tik ir padeda, bet ir koją pakiša.

Kalbu apie ne kartą reklamoje matytus paštomatus. Tai, kaip suprantu, naujausia mada, kaip šiuolaikiniai žmonės gauna ir siunčia siuntinius. Siuntėjas nueina prie vienos metalinės dėžutės arba, jeigu tiksliau sakant, visos spintos, ir įdeda ten siuntinį. Tuomet gavėjas lygiai taip pat nueina prie kitos metalinės „spintos“ ir, surinkęs SMS žinute atsiųstą kodą, gali jį „išsitraukti“. Jokio aptarnaujančio personalo, „tradicinės“ paštininkės ar kurjerio, kuris tau siuntinį įteikia asmeniškai.

Tad teko ir man proga išmėginti šitą naujovę, kai jau minėtas Estijoje studijuojantis sūnus gimtadienio proga atsiuntė siuntinį į paštomatą. Na, ką gi. Iki šiol visus siuntinius atsiimdavau „gyvai“, pašto skyriuje. Tiesa, arčiausiai esančiame pašto skyriuje paprastai gausu tų, kurie dar nėra atradę elektroninės bankininkystės, todėl žmonės su „komunalinių knygutėmis“ sudaro nemažas eiles. O ir kai kurios pašto tarnautojos, pripažinkim, net ir man, augusiai sovietų laikais, atrodo ne pačios maloniausios.

Taigi, nusprendžiau peržengti per save ir išbandyti paštomatą. Gyvenu Vilniuje, o atsiųstoje į telefoną žinutėje buvo nurodyta, kad siuntinį turiu atsiimti Rinktinės g. esančiame paštomate. Pasiėmiau adresą ir nukulniavau. Pasirodė, kad tas paštomatas „apgyvendintas“ degalinėje. Tiesa, jis randamas daug sunkiau negu pavyzdžiui, čipsai ar automobilių alyva. Pačiai neradus to pašto aparato, teko teirautis degalinės operatorės...

Pasirodo, paštomatas stovi ir mano siuntinys laikomas galinėje degalinės pusėje. „Tai ar čia šitaip modernu?“, – pamaniau sau. O kad kelia abejonių dėl saugumo, tai tikrai. Jeigu atvirai pasakius, tai net lengviau atsikvėpiau pagalvojusi, kad nedelsiau nė vienos dienos ir nenuėjau savo siuntinio pasiimti vėliau. Juk tikrai atrodo nesaugu palikti jį tokioje vietoje ilgesniam laikui. Taip, pasakysite, kad ne auksą dažniausiai siuntiniuose siunčia. Tiesa, bet nuo to siuntinys nuo artimo žmogaus tampa ne mažiau brangus.

Priėjus prie paštomato rankinėje reikėjo ilgokai ieškoti akinių, tam, kad įžiūrėčiau SMS žinutėje atsiųstą kodą. Mat jį įvedus turi atsidaryti šio aparato durys ir pasirodyti laukta siunta. Kol pagaliau „sugraibiau“ akinius, praėjo šiek tiek laiko. O kas būtų, jeigu kodą įvedi ne taip? Tada vėl ieškoti, ko pasiklausti ar skambinti kokiu pagalbos numeriu? Juk šalia nėra jokio „gyvo“ žmogaus, kuris galėtų paaiškinti, kaip elgtis, o su aparatu tikrai nepadiskutuosi.

Tad šį kartą galiu pasakyti, kad mano „konservatoriškoji“ pusė vis tik nugalėjo. Sakykit, ką norit – neturiu noro savo siuntinio ieškoti geležinėj dėžėj, kuri įkurta degalinės šone. Todėl, kol neatsiras kitas koks „šiuolaikiškas“ būdas, vis dar trauksiu siuntinio atsiimt į pašto skyrių (...).

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI informacijos apie tai, ar iš tiesų naudotis paštomatais gali būti nesaugu, pasiteiravo „Post24“ marketingo projektų vadovės Esteros Kaminskaitės.

Ji nurodė, kad ši paslauga vien Estijoje veikia jau trejus metus ir situacijų, kad klientas surinktų svetimą kodą ir atsiimtų kito žmogaus siuntinį nėra pasitaikę. Pasak „Post24“ atstovės, kiekvienas kodas yra unikalus.

E. Kaminskaitės teigimu, prie kiekvieno terminalo saugumo dėlei taip pat yra įrengtos trys kameros, tad jei siuntą atsiimtų kitas žmogus, gali būti peržiūrimi vaizdo įrašai. „Paštomatas atsidaro tik tuo atveju, kai surenkamas teisingas kodas.Jeigu neteisingai suvedamas atsiėmimo kodas, gavėjas tiesiog negalės atsiimti siuntos, - sakė ji. - Reikia surinkti tik siuntos atsiėmimo kodą – jokio ID, paso numerio nėra prašoma“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Utena įrodė: ir valstybines šventes galima švęsti įdomiai

Pirmą kartą mane nustebino, kad valstybinė šventė gali būti įdomi, labai jautri, kad gali...

653 eurus uždirbantis jaunas vyras atskleidė, kaip jam pavyksta išgyventi (452)

653 eurai – tiek uždirbu per mėnesį ir to net nesiruošiu slėpti. Lietuvoje tai vadinama...

Katę priglaudė spontaniškai, bet bijojo vyro reakcijos (10)

2014 metais, spėju, kad pavasarį, Obelių miestelyje, Rokiškio rajone, šį pasaulį išvydo...

Nieko nenorėjau daugiau matyti ir girdėti – man reikėjo šuns (10)

Prieš 4 metus išgyvenau savo mylimo šuns , su kuriuo, galima sakyti, užaugau, netektį. Pusę...

Pilietiškumo pamoka „Atmintis gyva, nes liudija...“ Vilniaus Senvagės gimnazijoje (2)

1991 m. sausis... dienos, tapusios istorija, parodžiusios, kokia gali būti vieninga tauta ir kurios...

Top naujienos

Skvernelis paskelbė savo sprendimą dėl Prezidento rinkimų pildoma (607)

Ketvirtadienį per susitikimą su vietos bendruomene Rusnėje premjeras Saulius Skvernelis...

Gyvai / Vienam lietuviui Dakaras baigtas: Bardauskas susilaužė abi rankas, išgabentas į ligoninę atnaujinta 15.15 val. (59)

Dešimtasis Dakaro etapas – paskutinis šių metų ralyje. Šiandien visų laukia vos 112 km...

Aukštas rusų saugumo pareigūnas: Ukraina greitai gali netekti savo valstybingumo (22)

„Valdžia Kijeve daro viską, kad suskaldytų Ukrainą “, – tvirtina Rusijos Saugumo...

Žinia apie itin žiaurų išpuolį Vokietijoje išprovokavo dramatiškus pasisakymus: tokia buvo ir KGB strategija (122)

Prieš daugiau nei savaitę Vokietijos miesto Brėmeno centre buvo sumuštas Bundestago narys,...

Po partizanų kalbos suskaudo ir Kremliui: išpylė melo dozę, o kas už ją atsakys? (1046)

Karo nusikaltėliai, civilių skerdikai, nacių bendrininkai. Taip Lietuvos partizanus pastaraisiais...

Aukščiausias žaidėjas NBA istorijoje žavisi Saboniu: įspūdinga, kaip jis pats tapo savo likimo kalviu specialiai DELFI iš Londono (7)

Gheorge'as Murešanas – įspūdingo ūgio milžinas iš Rumunijos, kuris jaunystėje suprato, jog...

Karbauskis dėl pensijų kreipėsi į ministrą (157)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis...

Britų turistai siautėjo tiek, kad juos išprašė iš šalies (13)

Grupelės turistų iš Didžiosios Britanijos, tarp kurių ir vaikas, buvo paprašyta skubiai palikti...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (648)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Žvilgsnis į įspūdingus viešbučio kambarius, kuriuose svečiai pasijaus tarsi pasakoje (2)

Parke „Gardaland“ ( Italijoje ) duris netrukus atvers naujas šeimoms skirtas viešbutis ,...