Esu, kaip čia švelniau pasakius, pusę amžiaus nugyvenusi moteris. Nepaisant to, šiame technologijų amžiuje nesijaučiu kokia nors atsilikusia bobulyte. Galbūt tokia atrodau savo mažajam anūkui, kuris net valgydamas iš rankų nepaleidžia išmaniojo telefono.
© Shutterstock nuotr.

Bet turiu kuo šiuo klausimu ir pasigirti. Žinau, kaip kalbėtis „Skype“ su Estijoje studijuojančiu jauniausiu sūnumi ir kaip komunalinius mokesčius ne tik spaudos kioske, bet ir naudojantis elektronine bankininkyste apmokėti. Iš pradžių, kaip ir tikriausiai kiekvienas „seno sukirpimo“ žmogus, spyriojausi, tačiau paskui pripratau ir, regis, kitaip niekad ir nebuvo. Tačiau praeitą savaitę dar kartą susimąsčiau, kad modernios technologijos ne visada mums tik ir padeda, bet ir koją pakiša.

Kalbu apie ne kartą reklamoje matytus paštomatus. Tai, kaip suprantu, naujausia mada, kaip šiuolaikiniai žmonės gauna ir siunčia siuntinius. Siuntėjas nueina prie vienos metalinės dėžutės arba, jeigu tiksliau sakant, visos spintos, ir įdeda ten siuntinį. Tuomet gavėjas lygiai taip pat nueina prie kitos metalinės „spintos“ ir, surinkęs SMS žinute atsiųstą kodą, gali jį „išsitraukti“. Jokio aptarnaujančio personalo, „tradicinės“ paštininkės ar kurjerio, kuris tau siuntinį įteikia asmeniškai.

Tad teko ir man proga išmėginti šitą naujovę, kai jau minėtas Estijoje studijuojantis sūnus gimtadienio proga atsiuntė siuntinį į paštomatą. Na, ką gi. Iki šiol visus siuntinius atsiimdavau „gyvai“, pašto skyriuje. Tiesa, arčiausiai esančiame pašto skyriuje paprastai gausu tų, kurie dar nėra atradę elektroninės bankininkystės, todėl žmonės su „komunalinių knygutėmis“ sudaro nemažas eiles. O ir kai kurios pašto tarnautojos, pripažinkim, net ir man, augusiai sovietų laikais, atrodo ne pačios maloniausios.

Taigi, nusprendžiau peržengti per save ir išbandyti paštomatą. Gyvenu Vilniuje, o atsiųstoje į telefoną žinutėje buvo nurodyta, kad siuntinį turiu atsiimti Rinktinės g. esančiame paštomate. Pasiėmiau adresą ir nukulniavau. Pasirodė, kad tas paštomatas „apgyvendintas“ degalinėje. Tiesa, jis randamas daug sunkiau negu pavyzdžiui, čipsai ar automobilių alyva. Pačiai neradus to pašto aparato, teko teirautis degalinės operatorės...

Pasirodo, paštomatas stovi ir mano siuntinys laikomas galinėje degalinės pusėje. „Tai ar čia šitaip modernu?“, – pamaniau sau. O kad kelia abejonių dėl saugumo, tai tikrai. Jeigu atvirai pasakius, tai net lengviau atsikvėpiau pagalvojusi, kad nedelsiau nė vienos dienos ir nenuėjau savo siuntinio pasiimti vėliau. Juk tikrai atrodo nesaugu palikti jį tokioje vietoje ilgesniam laikui. Taip, pasakysite, kad ne auksą dažniausiai siuntiniuose siunčia. Tiesa, bet nuo to siuntinys nuo artimo žmogaus tampa ne mažiau brangus.

Priėjus prie paštomato rankinėje reikėjo ilgokai ieškoti akinių, tam, kad įžiūrėčiau SMS žinutėje atsiųstą kodą. Mat jį įvedus turi atsidaryti šio aparato durys ir pasirodyti laukta siunta. Kol pagaliau „sugraibiau“ akinius, praėjo šiek tiek laiko. O kas būtų, jeigu kodą įvedi ne taip? Tada vėl ieškoti, ko pasiklausti ar skambinti kokiu pagalbos numeriu? Juk šalia nėra jokio „gyvo“ žmogaus, kuris galėtų paaiškinti, kaip elgtis, o su aparatu tikrai nepadiskutuosi.

Tad šį kartą galiu pasakyti, kad mano „konservatoriškoji“ pusė vis tik nugalėjo. Sakykit, ką norit – neturiu noro savo siuntinio ieškoti geležinėj dėžėj, kuri įkurta degalinės šone. Todėl, kol neatsiras kitas koks „šiuolaikiškas“ būdas, vis dar trauksiu siuntinio atsiimt į pašto skyrių (...).

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI informacijos apie tai, ar iš tiesų naudotis paštomatais gali būti nesaugu, pasiteiravo „Post24“ marketingo projektų vadovės Esteros Kaminskaitės.

Ji nurodė, kad ši paslauga vien Estijoje veikia jau trejus metus ir situacijų, kad klientas surinktų svetimą kodą ir atsiimtų kito žmogaus siuntinį nėra pasitaikę. Pasak „Post24“ atstovės, kiekvienas kodas yra unikalus.

E. Kaminskaitės teigimu, prie kiekvieno terminalo saugumo dėlei taip pat yra įrengtos trys kameros, tad jei siuntą atsiimtų kitas žmogus, gali būti peržiūrimi vaizdo įrašai. „Paštomatas atsidaro tik tuo atveju, kai surenkamas teisingas kodas.Jeigu neteisingai suvedamas atsiėmimo kodas, gavėjas tiesiog negalės atsiimti siuntos, - sakė ji. - Reikia surinkti tik siuntos atsiėmimo kodą – jokio ID, paso numerio nėra prašoma“.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvyko pirmasis Kuršių marių plaukimo maratonas, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti

„Puiku, gražu, sumanu, įdomu, reikalinga, labai rimta“, tokiais ir dar gražesniais žodžiais...

Pasipiktinusi klientė skundžia „Boutique guru“: į Antarktidą siuntinys greičiau nueitų (12)

Į DELFI redakciją kreipėsi „Boutique guru“ klientė, Remigija Gintalė, kuri norėjo pranešti...

Lietuvos himnas skambėjo Peterbore (4)

Net ir giliausios, pačios gražiausios tradicijos ir minėjimai ankščiau ar vėliau tampa tik dar...

„Lidl“ pirktuose riešutuose – šlykštus radinys (72)

Panevėžio „Lidl“ klientė buvo šokiruota, kai nusipirkusi du pakelius riešutų, vėliau...

To dar nebuvo: Dainų diena prasidėjo be dalies kolektyvų (88)

Praeitą savaitę nuvilnijusi šimtmečio Dainų šventė vis dar kelia aistras jos dalyviams ir...

Top naujienos

Liūčių nuplautai Lietuvai vasara rengia staigmenų – ir baigsis ji netradiciškai (13)

Anksti prasidėjusi vasara dar nesitrauks, tačiau ji bus permaininga: teks ne tik braukti prakaitą,...

Užkalnis: kepdami mėsą lauke mes švenčiame laisvę (64)

Kai prieš tris dešimtmečius atkūrinėjome laisvę, turėjome gerą supratimą, kaip mes gyvensime,...

Trumpo pasisakymas su Putinu pribloškė net jo sąjungininkus: tai tragiška klaida papildyta (562)

Pirmadienį, stovėdamas šalia Vladimiro Putino, JAV prezidentas Donaldas Trumpas atsisakė...

Gyvai / Sprendžia, kiek Pijus padėjo „valstiečiams“ ateiti į valdžią: artėjama prie galutinio sprendimo nuolat pildoma (238)

Vyriausioji rinkimų komisija ( VRK ) antradienio rytą ėmėsi iš esmės nagrinėti darbo grupės...

Artėja rizikingiausias Ignalinos AE uždarymo etapas: nežino, ką ras atidarę reaktorius (167)

2023 metams suplanuotas Ignalinos atominės elektrinės reaktorių išmontavimas iššūkiu bus ne...

Lūkesčius viršijęs „Guns N’ Roses“ koncertas Taline: be riaušių ir nepadoriai ilgai (5)

Viena didžiausių pastarųjų metų muzikos pasaulio intrigų – ⅗ originalios sudėties...

Baltarusiai svaigo nuo Maradonos: pilnos tribūnos, šluojami marškinėliai ir karti realybė specialiai DELFI iš Bresto (35)

Vyresnės kartos Bresto futbolo gerbėjams reikėjo ilgėliau pagalvoti bandant prisiminimuose...

Nuotykiai prasidėjo dar neišvykus į Kazachstaną: prieš pat ekspediciją teko skubėti pas gydytoją (3)

Iki „ Misija Sibiras '18“ ekspedicijos iškeliavimo liko dvi dienos, todėl visai natūralu, kad...

Lietuvos krepšinyje atsiras „Neymaro taisyklė“ (1)

Kitą sezoną Lietuvos krepšinio lyga ( LKL ) griežčiau baus žaidėjus, aktoriniais sugebėjimais...

Įtemptame pokalbyje su amerikiečių žurnalistu – suirzęs Putinas atsisakė paimti dokumentą (238)

Po savo susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Helsinkyje ir po to surengtos bendros spaudos...