Gyvūnų mūsų šeimoje, kiek tik save pamenu, buvo daug: pradedant nuo žiurkėnų ir papūgėlių, baigiant šunimis ir katėmis. Tačiau katės neabejotinai užėmė ir vis tebeužima svarbiausią vietą mano širdyje ir gyvenime. Gal dėl to, kad jos tokios ypatingos – be galo protingos, išmintingos, kupinos meilės, kurią trokšta dovanoti žmogui, bet ir labai pažeidžiamos, labiausiai skriaudžiamos dėl mūsų visuomenėje įsišaknijusių prietarų ir neišmanymo.
© Gretos Kniežaitės – Novikovienės nuotr.

Beveik prieš 20 metų išgelbėjau savo pirmąją katę – Matildą. Ją, tada dar vos kelių savaičių amžiaus, radau pakartą miške (taip, būtent taip žmonės soduose tesugalvojo atsikratyti, matyt, nepageidaujamai atsiradusio pūkuotuko). Išgelbėta mažylė apsigyveno namie su mūsų šunimi, su kuriuo labai greitai susidraugavo.

Po septynerių metų mūsų namuose atsirado Deizytė – Matildos dukrelė. Matilda išgyveno pas mus bemaž 20 metų, bet šių metų vasarą pralaimėjo kovą su vėžiu ir skaudančiomis širdimis turėjome atsisveikinti. Buvo labai skaudu, supratome, kad niekas nepakeis mūsų pirmosios meilės. Pasiguodėme, kad Matilda su mumis pragyveno tikrai ilgą ir labai laimingą gyvenimą.

Netrukome pajusti, kad turime per daug meilės, jog nesuteiktume namų dar bent vienam likimo nuskriaustam mažyliui. Kadangi palaikau gyvūnų prieglaudų veiklą ir pati dalyvauju gyvūnų globos organizacijų veikloje, puikiai žinau, kokia yra dabartinė situacija, kiek gyvūnų yra prieglaudose ir kiek iš jų neranda namų. Su mama susitarėme, kad skausmui dėl Matildos mirties šiek tiek aprimus pagalvosime apie kačiuko „įvaikinimą“, bet kada tai nutiks, nebuvo aišku.

Taip jau nutiko, kad vieną dieną lankiausi „Gyvybės vagonėlių“ puslapyje www.beglobis.lt ir akis užkliuvo už skelbimo „Mažas saulės spinduliukas Lučis“. Širdis suvirpėjo. Supratau, kad būtent tokio „ryžo“ kačiuko norėčiau, nes juk „ryži“ katinukai laimę neša, kaip sako tautosaka. O laimės juk mums visiems šiomis dienomis trūksta, ar ne?

Pasiskambinau į prieglaudą dėl Lučio. Atsakęs vyras patikslino, kad Lučis dar nerado namų ir šiuo metu kartu su broliukais ir sesutėmis yra namų globoje. „Galėsite pasirinkti, iš viso yra penki kačiukai vadoje. Gal dar kitą pasirinksite“, – pasakė prieglaudos darbuotojas. Dar galvojau, kad juk aiškiai pasakiau, jog noriu Lučio, tai kodėl man kitus kačiukus siūlo. Buvau tvirtai pasiryžusi, todėl tą pačią dieną su kolege nuvykau pas globėją į namus.

Ir tikrai, erdviame narvelyje tupėjo net penki mažučiukai, visi vienas už kitą gražesni! Trys berniukai ir dvi mergaitės nedrąsiai žvelgė į mane, susispietę kamputyje. Mano išsvajotasis Lučis buvo pats mažiausias, atrodė silpnesnis už kitus. Globėja, pasakodama apie kačiukus, kaip jie pateko į prieglaudą ir kaip atsidūrė pas ją, pravėrė narvelio duris. Priėjau arčiau. Keturi kačiukai išgąstingai susispietė tolimesniame kampe. Bet vienas iš jų, didesnis ryžiukas, drąsiai pralindo pro dureles ir pats užsilipo ant mano ištiesto delno.

Priglaudžiau mažiuką prie krūtinės, jis iš karto „įjungė varikliuką“ ir užsnūdo, lyg parodydamas begalinį pasitikėjimą. Tas kačiukas nebuvo Lučis. Bet širdis man pasakė, kad šis katinukas pasirinko mane ir atidavė savo likimą į mano rankas. Ar galėjau pasirinkti kažkurį kitą, o ne jį? Nors globėja dar siūlė apžiūrėti ir kitus kačiukus, bet ryžtingai pasakiau, kad jei jau mane pasirinko, tai nieko kito nelieka.

Taip Radža atsidūrė mūsų namuose. Ir netrukus jis užvaldė ne tik mūsų širdis, bet ir tapo visų namų karaliumi. Keletą pirmų savaičių su Deize jiems buvo sunkoka, nes Deizė niekaip nenorėjo suprasti, kad nuo šiol reikės dalintis namais su šiuo saulėtu išdykėliu, kuris neduoda jai ramiai snausti saulėkaitoje, vis reikalauja dėmesio ir žaidimų. Tačiau dabar, kai jau praėjo 5 mėnesiai nuo tos dienos, kai parsivežėme Radžiuką namo, jie yra geriausi žaidimų ir išdaigų draugeliai, kuriems niekada nenuobodu drauge.

Manęs kartais klausia, ar iš prieglaudos paimti, išgelbėti gyvūnai yra kitokie? Taip, jie yra kitokie. Iš gatvės išgelbėtas ar iš prieglaudos paimtas gyvūnas yra ypatingas. Dažniausiai namie gimę ir nuo pat pradžių mylėti gyvūnai yra išlepinti – jie nesupranta, kad gyvenimas gali būti kitoks. O gyvūnas, kuris matė ir bado, ir kančios, ir skausmo, supranta, kad gali būti kitaip. Taigi, patekęs į geresnę aplinką, jis bus labai dėkingas, o dėl to ir gerokai meilesnis, prieraišesnis. Sunku tai paaiškinti žodžiais, bet, pavyzdžiui, kai grįžtu namo, Deizė mane pasitinka ne visada, o Radžiukas – priešingai. Jis visuomet atbėga pasitikti, glaustosi, meilinasi.

Be Radžio dabar net neįsivaizduojame savo gyvenimo. Jis yra mūsų šeimos narys, mūsų laimę nešantis „ryžas“ saulės spinduliukas. Visus dvejojančius, ar verta imti gyvūnus iš prieglaudos, užtikrinu, kad tikrai verta. Patikėkite, turėsite ypatingą draugą, kurio meilė lydės jus per gyvenimą. Kartu su Radžiuku ir Deize visiems beglobiukams linkime surasti mylinčius namus, o visiems žmonėms – saulėtos, šiltos, katiniškos laimės.

Nei vienos minutės nesigailėjau jį pasilikusi. Kartais net pagalvoju, kad ne aš jam daugiau daviau, o jis man: išmokau būti pareigingesnė, džiaugtis anksčiau nepastebėtais dalykais (parkeliu šalia namų, ankstyvu rytu ar pirmu sniegu) ir gavau daug meilės!

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt“ idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradėjo analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių!

Prisijunk prie projekto „neBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėkoja prisidėjusiems: Kauno prisikėlimo bazilikoje įrengta nauja šildymo sistema (2)

Prieš trejetą metų Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas mons. Vytautas Grigaravičius ir...

Elektrėnų kraštas: nuo piliakalnių iki bažnyčių bokštų (2)

Elektrėnų savivaldybė turi kuo didžiuotis. Puikioje strateginėje vietoje įkurtas jaunas...

„Stintapūkio“ šventė Nidoje – renginio programa su staigmena (1)

Vasario 2-4 dienomis Nidoje vyks tradicinė „Stintapūkio“ šventė . Renginio organizatoriai,...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (118)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

Per plauką nuo susidūrimo: stebisi, kaip pavyko gauti vairavimo pažymėjimą (18)

Vairavimas tamsiuoju paros metu yra pavojingas, todėl visi vairuotojai kelyje turi būti budrūs ir...

Top naujienos

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (421)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (29)

Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...

Valančiūnas ar Sabonis: kurio lietuvio savo komandoje labiau norėtų NBA žaidėjai? (1)

Tik antrąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje ( NBA ) rungtyniaujantis Domantas...

Krepšininkas Simas Jasaitis įtariamas smurtu šeimoje, vyras atsidūrė policijoje (51)

Krepšininkas Simas Jasaitis atsidūrė policijoje dėl smurto artimoje aplinkoje. Garsus...

Vilnietės skambutis į polikliniką atskleidė gilią sistemos problemą (89)

Šaltuoju sezonu, kai kas antras kosėja ir čiaudo, apsilankyti poliklinikoje – menkas malonumas....

Suskaičiuota, kiek gyventojai sukaupė pensijai privačiuose fonduose (96)

Paskelbti apibendrinti duomenys, kiek Lietuvos gyventojai sukaupė pinigų privačiuose pensijų...

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (352)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (468)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Kaip protingai įrengti mažą virtuvę: 7 paprasti sprendimai (4)

Nepriklausomai nuo turimo nedidelio ploto būsto tipo šios namų dekoravimo idėjos neabejotinai...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA. Tiesiogiai iš Kauno.