Netekęs beveik 20 kilogramų ir kone kardinaliai pakeitęs savo išvaizdą, Mindaugas nesiskundžia, kad sportuoti ir atsisakyti nenaudingo maisto buvo sunku. Šmaikščiai papasakojęs, kaip jam pavyko iš „meškučio“ virsti raumeningu vaikinu, jis sako, kad paslapčių, kaip tai padaryti, nėra - reikia smarkiai apriboti velnio lašus, sportuoti ir mesti lauk nesveiką maistą.
© Autoriaus nuotr.

Vienam gražiam tėviškės sodžiuj gyveno toks ponaitis Mindaugas. Buvo jis paprastas žmogelis, karštai mylėjo gimtinę, kirto cepelinus, žiūrėjo krepšinį, pergales ir pralaimėjimus užgerdamas alumi. Vieną dieną į Lietuvą atėjo krizė ir per televizorių kažkoks šmikis pasakė, jog per ją lengviau bus tiems, kurie bus turės sukaupę apsauginį sluoksnį riebalų.

Mindaugas buvo žmogelis be humoro jausmo ir nuovokos, tad tas kalbas priėmė už gryną pinigą ir ėmė visaip kaip stengtis tą apsauginį sluoksnį užsiaugint. Vietoj dviejų cepelinų ėmė raityt keturis, vietoj vieno bokaliuko alaus - išliurlinti bent jau du. Įspūdingų rezultatų ilgai laukti nereikėjo – po kurio laiko ponaitis visas apaugo dailia, minkšta apsaugine medžiaga, liaudyje dar vadinama lašiniais. Bet gyvenimas nuo to geresniu kažkaip netapo...

„Matyt bus pamelavęs tas žaltys iš televizoriaus“, - pagalvojo sau sykį ponaitis Mindaugas ir išėjo į Baltarusiją nusipirkt pigesnio citramono, cigarečių ir dar kažkokios smulkios kontrabandos. Ir ten, pačiam tėvynės pakrašty, nutiko baisiai keistas dalykas – pasieniečiai sulaikė jį grįžtantį su pirkiniais ir, apskambinę žurnalistus pareiškė šiems, jog pagavo mešką.

Apie tą nutikimą kaip mat internete pasipylė straipsniai, o pasieniečiai paskelbė grąžinsią pagautą mešką baltarusiams. Mindaugas riaumojo iš pykčio ir visaip kaip bandė įrodyt, kad jis ne meškinas, o tik nemenkai riebalais apaugęs lietuviško sodžiaus bernaitis. Bet pasieniečiai juo netikėjo. Ir tik kai vežamas muitinės link, ašarą braukdamas Mindaugas pradėjo dainuot „Lietuva brangi“, pasieniečiai sukluso: „girdi, ė, o gal čia rimtai žmogaus, o ne meškos esama?“...

Istorija baigėsi laimingai – ponaitį Mindaugą paleido taip ir nedeportavę Gudijon. Bet bernužėlis tada susimąstė – „jei jau reikalas toks, tai kur garantijos, kad kokį sykį kas nors nepriduos manęs į gastroliuojantį Maskvos meškų cirką? Reikia kažko imtis...“.

Pasinėrė jis į internetą ir skaitė, skaitė, skaitė norėdamas išsiaiškint, ką reikia daryt, kad pilvas sumenktų... Didelių paslapčių atrast nepavyko – visi sakė tą patį: reikia žiūrėt ką valgai ir pradėt sportuot. „Viskas, nuo kito pirmadienio susiimu ir pradedu“, – pasižadėjo sau vieną vakarą Mindaugas. Ir staiga, po keleto mėnesių, tas pirmadienis ėmė ir atėjo.

Iššvilpino lauk iš šaldytuvo ponaitis Mindaugas visus margarinus, majonezus, dešras, šaldytus koldūnus ir kitas panašias gėrybes, o jų vieton prisipirko žuvies, varškės, kiaušinių, daržovių vištienos ir ryžių. Susirado batų dėžėj paskutinįsyk bala žino kada avėtus sportbačius ir patraukė į sporto klubą. Pirmos dienos buvo sunkios – vos pažvelgus į bėgimo takelį prakaitai tyško į šonus, plaučiai, atrodė, per gerklę išlįs, o kojos išvis buvo šoke, kad reikia nešt šeimininką kažkur toliau nei iki šaldytuvo.

Kažkaip nelabai smagu buvo ir svarmenis judinti, mat teko pradėt nuo vaikiškų svorių. Bet pamažu ponaitis įsivažiavo, ir po poros savaičių užlipus ant svarstyklių ūpas šovė aukštyn, beveik į kosmosą. Mat skaičiukai rodė, kad meškinas Mindė sumenko trimis kilogramais. Taip pamažu ponaitis priprato prie kiek kitokio gyvenimo ritmo, kuriame atsirado vietos sportui, sveikesnei mitybai, o taip mėgtas alus buvo geriamas tik per didžiąsias šventes...

Visai patiko toks gyvenimas Mindaugui, kai nebereikia pūkšt rišantis batus ar lyg karosui gaudyti oro greičiau iki trečio aukšto užkopus. Vasarai atėjus, jau gerokai pralavinęs sąnarius ir prieš veidrodį besistaipydamas kažką panašaus į raumenis aptikęs, ponaitis Mindaugas nusprendė patikrint įgytą ištvermę – vieną rytą sėdo ant dviračio ir iš gimtojo sodžiaus pasileido laukais sostinės link. Kelionė nebuvo lengva, bet lygiai po dvylikos valandų, numynęs apie 210 kilometrų, ponaitis Mindaugas jau grožėjosi Valdovų rūmais... Prieš metus toks žygis atrodė tiesiog neįmanomu. Dabar gi, per kiek daugiau nei pusmetį sumenkęs beveik dvidešimčia kilogramų, ex meškinas Mindė jautėsi sportininku ir buvo savimi baisingai patenkintas.

Kaip šiuo metu gyvena šios istorijos herojus, nėra tiksliai žinoma. Žmonės kalba, jog jis vis dar užsuka į sporto salę, vis dar bėgioja bėgimo takeliais ir kažką svaičioja apie modelio karjerą. Kol kas keliai į Paryžiaus ar Milano podiumus jam dar neatsivėrė, bet ponaitis Mindaugas nosies nenukabina. Mat kalbama, jog juo, kaip modeliu savo produkcijos reklamai, jau rimtai domisi Svetlahorsko kaliošų fabrikas...

Nuotraukoje:

Svoris prieš – 110 kg.  
Svoris  po pusmečio – apie 94 kg.

Jokių stebuklingų lieknėjimo receptų. Tiesiog treniruotės 3-4 kartus per savaitę, sveikesnė mityba, mažiau saldumynų, atsisakyta visokio „junk food“ (liet. nesveiko maisto) ir smarkiai apriboti velnio lašai.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

To galėjo ir nebūti: užfiksavo kelių automobilių susidūrimą dėl nesaugaus atstumo (5)

Kaip tikina vairavimo ekspertai, vairuotojai visuomet privalo laikytis saugaus atstumo, kad...

Po savaitgalio žiemos pramogų Kaune grįžo namo juodomis kelnėmis (27)

Noriu pasidalinti su DELFI skaitytojais žiemos pramogų įspūdžiais iš Kauno. Šiais laikais...

Nebesidangstykime skandinavų pavyzdžiu – žinome, iš kur jie gauna pigesnio alkoholio (1)

Nesu rašytojas, aš tiesiog pateiksiu savo pastebėjimus. Lengviausias pastebėjimas būtų: daryk...

Kauniečiai kelyje padėjo į bėdą pakliuvusiam estų vilkikui (29)

Šeštadienį portalą „Kas vyksta Kaune“ pasiekė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas drąsus...

Dėkoja prisidėjusiems: Kauno prisikėlimo bazilikoje įrengta nauja šildymo sistema (2)

Prieš trejetą metų Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas mons. Vytautas Grigaravičius ir...

Top naujienos

Naujos šiurpą keliančios nusikaltėlių taisyklės: mirtis jau alsuoja į nugarą (80)

Dėl įvairių nusikaltimų už grotų patekę daugybę kartų teisti Širvintų ir Ukmergės rajono...

LRT taryba užkirto kelią Jakilaičiui užimti generalinio direktoriaus kėdę papildyta (446)

Antradienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba patikslino kandidatams į...

Oksana Pikul – atvirai apie lemtingą rytą, iškeltą sąlygą Simui ir šoko ištiktą sūnų (862)

Sekmadienio rytą Jasaičių šeimą sukrėtęs skandalas turi ir kitą pusę. Tėvų kivirčą matė...

Pareigūnai šokiruoti: britų pora ilgiau nei metus namuose laikė sekso vergę (23)

Jungtinės Karalystės (JK) policija paviešino informaciją apie įvykdytą nusikaltimą, kurio...

„Barclays“ vadovas: dabartinė padėtis primena prieškrizinius laikus

Sugrįžęs optimizmas dėl pasaulio ekonomikos augimo stipriai primena laikus prieš 2008-ųjų...

Feisbuke plinta pagalbos šauksmas: kelionė troleibusu kaunietei baigėsi daliniu apkurtimu ieško įvykio liudininkų (39)

Prieš pat Naujuosius kelionė troleibusu Kaune vienai poniai baigėsi daliniu apkurtimu – esą keli...

Dakaro rekordininkas Juknevičius: čia jau stebuklas, kad šiuo automobiliu užėmėm tokią vietą (40)

Antradienio naktį į Lietuvą grįžę Baltijos šalių rekordininkai Dakaro ralyje Antanas...

Užkalnis gina linčiuojamą Jagelavičiūtę: ji viena iškiliausių šių dienų asmenybių (25)

Agnei Jagelavičiūtei pasirodžius reklaminiuose Lietuvos 100-mečio sveikinimų stenduose bei vaizdo...

LRT taryboje nerasta vieningos nuomonės dėl portalo pokyčių (29)

Antradienį vykusiame Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos posėdyje tarp kitų klausimų buvo...

„Gazprom“ atsiriekė beveik 60 proc. Lietuvos dujų rinkos (162)

Gamtinių dujų vartojimas Lietuvoje pernai kiek išaugo, o Rusijos dujų koncernas „Gazprom“...