aA
Netekęs beveik 20 kilogramų ir kone kardinaliai pakeitęs savo išvaizdą, Mindaugas nesiskundžia, kad sportuoti ir atsisakyti nenaudingo maisto buvo sunku. Šmaikščiai papasakojęs, kaip jam pavyko iš „meškučio“ virsti raumeningu vaikinu, jis sako, kad paslapčių, kaip tai padaryti, nėra - reikia smarkiai apriboti velnio lašus, sportuoti ir mesti lauk nesveiką maistą.
© Autoriaus nuotr.

Vienam gražiam tėviškės sodžiuj gyveno toks ponaitis Mindaugas. Buvo jis paprastas žmogelis, karštai mylėjo gimtinę, kirto cepelinus, žiūrėjo krepšinį, pergales ir pralaimėjimus užgerdamas alumi. Vieną dieną į Lietuvą atėjo krizė ir per televizorių kažkoks šmikis pasakė, jog per ją lengviau bus tiems, kurie bus turės sukaupę apsauginį sluoksnį riebalų.

Mindaugas buvo žmogelis be humoro jausmo ir nuovokos, tad tas kalbas priėmė už gryną pinigą ir ėmė visaip kaip stengtis tą apsauginį sluoksnį užsiaugint. Vietoj dviejų cepelinų ėmė raityt keturis, vietoj vieno bokaliuko alaus - išliurlinti bent jau du. Įspūdingų rezultatų ilgai laukti nereikėjo – po kurio laiko ponaitis visas apaugo dailia, minkšta apsaugine medžiaga, liaudyje dar vadinama lašiniais. Bet gyvenimas nuo to geresniu kažkaip netapo...

„Matyt bus pamelavęs tas žaltys iš televizoriaus“, - pagalvojo sau sykį ponaitis Mindaugas ir išėjo į Baltarusiją nusipirkt pigesnio citramono, cigarečių ir dar kažkokios smulkios kontrabandos. Ir ten, pačiam tėvynės pakrašty, nutiko baisiai keistas dalykas – pasieniečiai sulaikė jį grįžtantį su pirkiniais ir, apskambinę žurnalistus pareiškė šiems, jog pagavo mešką.

Apie tą nutikimą kaip mat internete pasipylė straipsniai, o pasieniečiai paskelbė grąžinsią pagautą mešką baltarusiams. Mindaugas riaumojo iš pykčio ir visaip kaip bandė įrodyt, kad jis ne meškinas, o tik nemenkai riebalais apaugęs lietuviško sodžiaus bernaitis. Bet pasieniečiai juo netikėjo. Ir tik kai vežamas muitinės link, ašarą braukdamas Mindaugas pradėjo dainuot „Lietuva brangi“, pasieniečiai sukluso: „girdi, ė, o gal čia rimtai žmogaus, o ne meškos esama?“...

Istorija baigėsi laimingai – ponaitį Mindaugą paleido taip ir nedeportavę Gudijon. Bet bernužėlis tada susimąstė – „jei jau reikalas toks, tai kur garantijos, kad kokį sykį kas nors nepriduos manęs į gastroliuojantį Maskvos meškų cirką? Reikia kažko imtis...“.

Pasinėrė jis į internetą ir skaitė, skaitė, skaitė norėdamas išsiaiškint, ką reikia daryt, kad pilvas sumenktų... Didelių paslapčių atrast nepavyko – visi sakė tą patį: reikia žiūrėt ką valgai ir pradėt sportuot. „Viskas, nuo kito pirmadienio susiimu ir pradedu“, – pasižadėjo sau vieną vakarą Mindaugas. Ir staiga, po keleto mėnesių, tas pirmadienis ėmė ir atėjo.

Iššvilpino lauk iš šaldytuvo ponaitis Mindaugas visus margarinus, majonezus, dešras, šaldytus koldūnus ir kitas panašias gėrybes, o jų vieton prisipirko žuvies, varškės, kiaušinių, daržovių vištienos ir ryžių. Susirado batų dėžėj paskutinįsyk bala žino kada avėtus sportbačius ir patraukė į sporto klubą. Pirmos dienos buvo sunkios – vos pažvelgus į bėgimo takelį prakaitai tyško į šonus, plaučiai, atrodė, per gerklę išlįs, o kojos išvis buvo šoke, kad reikia nešt šeimininką kažkur toliau nei iki šaldytuvo.

Kažkaip nelabai smagu buvo ir svarmenis judinti, mat teko pradėt nuo vaikiškų svorių. Bet pamažu ponaitis įsivažiavo, ir po poros savaičių užlipus ant svarstyklių ūpas šovė aukštyn, beveik į kosmosą. Mat skaičiukai rodė, kad meškinas Mindė sumenko trimis kilogramais. Taip pamažu ponaitis priprato prie kiek kitokio gyvenimo ritmo, kuriame atsirado vietos sportui, sveikesnei mitybai, o taip mėgtas alus buvo geriamas tik per didžiąsias šventes...

Visai patiko toks gyvenimas Mindaugui, kai nebereikia pūkšt rišantis batus ar lyg karosui gaudyti oro greičiau iki trečio aukšto užkopus. Vasarai atėjus, jau gerokai pralavinęs sąnarius ir prieš veidrodį besistaipydamas kažką panašaus į raumenis aptikęs, ponaitis Mindaugas nusprendė patikrint įgytą ištvermę – vieną rytą sėdo ant dviračio ir iš gimtojo sodžiaus pasileido laukais sostinės link. Kelionė nebuvo lengva, bet lygiai po dvylikos valandų, numynęs apie 210 kilometrų, ponaitis Mindaugas jau grožėjosi Valdovų rūmais... Prieš metus toks žygis atrodė tiesiog neįmanomu. Dabar gi, per kiek daugiau nei pusmetį sumenkęs beveik dvidešimčia kilogramų, ex meškinas Mindė jautėsi sportininku ir buvo savimi baisingai patenkintas.

Kaip šiuo metu gyvena šios istorijos herojus, nėra tiksliai žinoma. Žmonės kalba, jog jis vis dar užsuka į sporto salę, vis dar bėgioja bėgimo takeliais ir kažką svaičioja apie modelio karjerą. Kol kas keliai į Paryžiaus ar Milano podiumus jam dar neatsivėrė, bet ponaitis Mindaugas nosies nenukabina. Mat kalbama, jog juo, kaip modeliu savo produkcijos reklamai, jau rimtai domisi Svetlahorsko kaliošų fabrikas...

Nuotraukoje:

Svoris prieš – 110 kg.  
Svoris  po pusmečio – apie 94 kg.

Jokių stebuklingų lieknėjimo receptų. Tiesiog treniruotės 3-4 kartus per savaitę, sveikesnė mityba, mažiau saldumynų, atsisakyta visokio „junk food“ (liet. nesveiko maisto) ir smarkiai apriboti velnio lašai.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilnietis pasipiktinęs: stebėdami, kaip vyksta namo administratoriaus rinkimai, nebegalime tylėti (21)

Į DELFI redakciją kreipėsi Didlaukio g. 34 namo gyventojas (vardas ir pavardė žinomi – DELFI),...

Maltoje vyko pasaulio medikų teniso čempionatas – lietuviai parvežė 7 medalius (4)

Rugsėjo 30 d. – spalio 5 d. Maltoje vyko Pasaulio gydytojų teniso čempionatas, kuriame dalyvavo...

Vilniečiai neprisišaukia pagalbos: daugiabutyje įsiveisė širšės, bet ne jos yra didžiausia problema (49)

Vilniečiai susidūrė su neįprasta problema – daugiabučio ventiliacijos angose apsigyveno...

Užfiksavo daugkartinius KET pažeidimus kelyje: važiuoja, kaip nori (8)

DELFI skaitytojas neapsikentė, kad vairuotojai kiekvieną kartą toje pačioje vietoje prie...

Mokytojų atlyginimų perskaičiavimas: įvertino grėsmes ir galimybes (11)

Kartais, būdami itin mokyti, elgiamės arba neprotingai, arba inertiškai. Kas dėl to kaltas? Kalta...

Top naujienos

Sugalvojo, kaip vilios darbuotojus: 1000 eurų išmoka – tik pradžia (10)

Panevėžio savivaldybė dar vasarą patvirtinusi programą, kaip būtų galima pritraukti į miesto...

Skraidančių automobilių eros besitikintys kūrėjai žvalgosi į Lietuvą (34)

Skraidančių automobilių era turėtų prasidėti per artimiausius penkerius metus – to tikisi bent...

Prakalbino žmones apie seksą sovietmečiu: tai buvo labiau panašu į pilietinį karą nei į revoliuciją (229)

Seksas, malonumas, meilė ir šeima – požiūrio į šiuos dalykus raidą sovietmečiu ėmėsi tirti...

Profesorius Skurvydas: nevartojame visiems prieinamo vaisto, rizikuojame sirgti 26 lėtinėmis ligomis (6)

Jei per savaitę bent 5 kartus po pusvalandį leidžiate savo laiką aktyviai, stipriai sumažinate...

Neįtikėtina drama: „Panevėžys“ fantastišku būdu išplėšė pergalę, auksą ir bilietą į A lygą (3)

Šeštadienį dramatišku finišu baigėsi LFF I lygos sezonas. Paskutiniame ture sprendėsi ne tik...

Medeina Čijauskaitė. Esame auklėjamos būti neįgaliomis princesėmis (254)

Man be proto gaila neišnaudoto moterų potencialo. Man gaila kiekvienos, kuri žiojėjančią...

Prieš ir po: įspūdingi svorį numetusių žmonių pokyčiai

Svorio metimas nėra lengvas darbas: tai reikalauja didžiulių valios pastangų, disciplinos ir daug...

Lietuvio gyvenimas primena pasakojimą apie Odisėją: į jūrą išplaukė trims mėnesiams, o grįžo po metų – neatpažino net sūnus (77)

Kone dešimtmetis praleistas jūroje gaudant vėją, trijų mėnesių plaukimas virtęs metus trukusia...

Populiariausia pasaulyje operacinė sistema tuoj neatpažįstamai pasikeis (32)

Populiariausia pasaulyje mobiliųjų įrenginių operacinė sistema „Android“ jau greitai taps...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Krizė atrieda atidunda (16)

Negalima taip rašyti, todėl parašysiu. Nes politikai mus ir vėl, kaip 2008-aisiais, bandys palikti...