aA
DELFI Piliečio autorė Greta Kondrataitė pakalbino „X Faktoriuje“ dalyvavusios grupės „4 Roses“ narę Giedrę Girnytę. Atlikėja papasakojo apie ateities planus, reakciją į kitos grupės narės dalyvavimą realybės šou bei santykius tarp merginų grupėje „4 Roses“.
Interviu su „4 Roses“ nare G.Girnyte: „Norime nuveikti kažką reikšmingo“
© DELFI / Tomas Vinickas

- Kaip šiuo metu vyksta jūsų kūrybinė veikla?

- Mūsų šių dienų kūrybinė veikla yra nuolatinės repeticijos, turai po Lietuvą, tiek su „X Faktoriumi“, tiek su Stasiu Povilaičiu. Su „4 Roses“ merginomis turim įvairių planų: naujo pavasarinio singlo įrašymas, akustinės programos ruošimas, senų lietuviškų dainų, suskambėsiančių naujai, projektas.

- Ką jums davė „X Faktorius“, kokios galimybės jums atsivėrė dabar?

- Televizija Lietuvoje turi milžinišką galią. Tai supratęs turi išmokti žaisti pagal jos taisykles, antraip, visos galimybės labai greitai užsivers. Niekam ne paslaptis, kad prieš projektą visos mūsų grupės merginos turėjo nuolatinės muzikinės veiklos, tačiau, kadangi tai nebuvo televizinė veikla ar projektai, mes nebuvome plačiai žinomos. Dabar išaugo susidomėjimas, turime daug užsakymų ir įvairių projektų. Norime nuveikti kažką reikšmingo.

- Ar nesigailite dalyvavusi, ar kartotumėte, jei tai būtų panašus projektas?

- Tikrai nesigailime dalyvavusios „X Faktoriuje“. Kaip sakome, tikriausiai labiau gailėtumėmės to nepabandžiusios. Neneigiame, kad buvo labai sunku, laukė daug iššūkių ir naujovių, tačiau tai ir daug ko išmokė, užgrūdino. Daugelio dalyvių kelias šiame projekte buvo paprastesnis, mums teko mėginti susigyventi tarpusavyje, derinti skirtingus interesus, skirtingus vokalinius ypatumus, dainavimo technikas, atlaikyti visuomenės spaudimą, dėl vyraujančių stereotipų. Viso šou metu mes nebijojome rizikuoti, žadame ir toliau mesti sau iššūkius, nes, nors buvo sunku, mes atlaikėme ir nežadame sustoti.

- Ar toliau tesiate kūrybinę veiklą su „VIG roses“?

- Pradėkime nuo to, kad „VIG Roses“ ir „4 Roses“ yra visiškai skirtingos grupės. Ir skiriasi jos ne tik merginų skaičiumi. „VIG Roses“ yra tai, kur yra mūsų siela, o „4 Roses“ kol kas mums nauja, ten būti mes mokomės, darome naujus dalykus, dainuojame kitokias, nei buvo įprasta, dainas, vėlgi, keliame sau įšūkius. Labai džiaugiamės naująja grupe ir kad ji rado savo gerbėjų ratą. Tačiau „VIG Roses“ savo veiklos nežada nutraukti, kad ji gyvuotų buvo įdėta labai daug širdies, darbo, pastangų. Tai nebuvo savaitinis projektas, kartu dainavome metų metus, turime daug projektų ir pažadų. Tačiau „VIG Roses“ nėra televizinė grupė, jos projektai nėra taip viešai matomi, nors turime suformavusį savo gerbėjų ratą, kurių apleisti taip pat neketiname.

- Gal pamąstote apie kompaktinio disko išleidimą su „4 Roses“ merginomis?

- Su „4 Roses“ merginomis turime labai daug planų (...), visos merginos labai entuziastingai nusiteikusios. Aplinkos palaikymas skatina kurti kažką naujo, kuo galėtume nudžiuginti klausytojus. Tačiau nenorime skubėti, mums svarbus rezultatas, esame orientuotos į kokybę, į tikrą, nesintetinę muziką. Muzika turi turėti reikšmę, išliekamąją vertę. Visos esame priekabios perfekcionistės, nebūsime patenkintos skubota daina, norime kažko, kas visų pirma tenkintų mūsų poreikius ir norus. Juk atlikėjas ant scenos - tai ne butaforija, dainininko darbas nėra maivytis, privalai turėti sugebėjimų, tiek vokalinių, tiek įtaigos.

- Kaip jaučiatės ir ar Diletos pokštas (dalyvauti realybės šou – DELFI) nesukėlė jokių sunkumų jums, ar ją palaikote?

- Diletos sprendimas dalyvauti šou buvo pakankamai staigus, juk buvo praėjusi vos savaitė po „X Faktoriaus“ finalo, turėjome daug suplanuotų koncertų artimiausiomis dienomis. Tačiau šou mus užgrūdino labai staigiai ir operatyviai reaguoti į netikėtas situacijas, buvome išmokusios per savaitę paruošti po kelis pasirodymus, taigi, pasiruošimas koncertams trise nebuvo sunkus. Tačiau, nors atlaikėme grupės pasirodymus trise, žinoma labai laukiame Diletos kuo greičiau grįžtant ir labai ją palaikome.

- Gal turite kokių minčių, bent numanote kokia galėtų būti jos paslaptis?

- Diletos paslaptį mes žinoma numanome, galbūt net tiksliai ją žinome, tačiau, kaip ir pati Dileta, paslaptis saugoti mokame.

- Kokie jūsų santykiai su merginomis, kurioje grupėje jaučiatės geriau, kas iš jūsų yra lyderė?

- Su merginomis šiuo metu sutariame puikiai, nebesame paauglės, taigi suprantame, kad norint eiti bendro tikslo link, reikia mokėti rasti kompromisus. Nuo pat susijungimo mes sutarėme gerai, sunkiausia būdavo tais momentais, kuomet reikėjo priimti sprendimus muzikos klausimais. Vis tik esame atkeliavusios iš skirtingų tiek muzikos, tiek gyvenimo mokyklų, domimės skirtingomis stilistikomis. Turbūt teisingiausia būtų sakyti, kad abejose grupėse jaučiamės skirtingai, „VIG Roses“ yra tai, su kuo mes užaugom, ten negali jaustis blogai. O „4 Roses“ yra kažkas visiškai naujo, įdomaus ir nepažinto. Grupėje „4 Roses“ lyderių nėra, galbūt tuo mes labiausiai ir skiriamės nuo kitų merginų grupių. Kadangi esame sudarytos iš keturių stiprių solisčių, visas partijas dalinamės po lygiai ir ieškom geriausio skambesio. Visos esame individualistės, siekiančios bendro tikslo.

- Šiuo mentu vyksta koncertinis turas po visą Lietuvą ir dar kartu dirbate su „VIG roses“. Kaip visur suspėjate, ar dar nejaučiate, kad pervargstate?

- Prie ritmo esame pripratusios. Tikriausiai daug blogiau jaustumėmės, jeigu veiklos kiekiai sumažėtų. Juk anksčiau reikėdavo laviruoti tarp darbų, studijų, koncertų ir viską spėdavome. Vienas geriausių posakių mūsų gyvenimuose yra: „kuo daugiau darai, tuo daugiau spėji“. Žinoma, būna, kad pavargsti, tačiau pakanka vienos ramios dienos ir jau vėl nori bėgti.

- Ką jums reiškia dainavimas, nuo kelių metų pradėjote dainuoti?

- Visos grupės merginos dainuoja nuo mažų dienų, yra užaugusios muzikaliose šeimose. Noras dainuoti neatsirado iš niekur, tai tikriausiai buvo užkoduota genuose. Visos lavinome dainavimo technikas muzikos mokyklose, choruose, pas vokalo dėstytojus. Jau prieš šou turėjome daug sceninės patirties. Dainavimą laikome pagrindiniu varikliu, motyvatoriumi. Dėl to, kad turime galimybę stovėti ant scenos, kasryt atsikeliame su šypsena ir nepaprastai džiugu, kad tai analogiškai veikia mūsų artimuosius.

- Palinkėjimas DELFI skaitytojams.

- DELFI skaitytojams norėtume palinkėti nebijoti ir ryžtingai siekti savo tikslų. Neeikvoti sukauptos energijos liūdesiui, pykčio liejimui ir verkšlenimui, verčiau atsistoti nusišypsoti ir kažką pakeisti. Visi tai galime, reikia tik patikėti. Stop the hate, stand up and make a change! (liet. stabdyk neapykantą, atsistok ir keisk).

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Po Palangoje pamatyto vaizdo ištiko šokas: kai kurie žmonės vis dar gyvena 20 metų praeityje (228)

Lietuvoje yra madinga keikti mūsų pajūrį. Prie to sėkmingai kiekvienais metais prisideda ir...

Pamatė, kiek per valandą uždirba valytoja, ir įsiuto: aukštojo mokslo diplomui jau turiu vietą (244)

Šį straipsnį rašau ne dėl to, kad mano mėgstama komanda pralaimėjo Europos futbolo...

Niekam nepriklausantis viešasis tualetas prie Trakų kelia klausimų: ar tikrai tokį vaizdą reikia rodyti turistams? (41)

Vėl suaktyvėjo turizmas ir Lietuvą gausiai lanko turistai. Vienas iš daugiausiai svečių dėmesio...

Po lietuvių kalbos egzamino abiturientei apmaudu dėl šabloniško vertinimo: neturime teisės demonstruoti savitumo (75)

Ką viešiname, o ką pasiliekame sau? Tai – pirmoji Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio...

Bandė parduoti telefoną ir pateko į sukčių rankas: pasakė, kas gali išduoti apgavikus (13)

Tikimybė, kad tapsite sukčių auka yra kur kas didesnė nei atrodo – gudragalvių menkysų...

Top naujienos

Karbauskis: klausimas, kurį man nori užduoti Skvernelis, tikriausiai susijęs su Nausėda (273)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis interviu...

Aistė Žebrauskienė | D+

Siūlo 6 savaičių visuotinas atostogas: verslas kritikuoja, darbuotojai tikina esą neišleidžiami jau dabar

Be trumpesnės darbo savaitės, Lietuvoje siūloma įteisinti ilgesnes kasmetines atostogas. Ekspertai...

Anglijoje pasislėpusiems lietuvių nusikaltėliams – netikėtas smūgis: nauja taktika jau duoda rezultatų (144)

Šių metų pradžioje buvo sudarytas 10-ies ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių sąrašas, kurie,...

Viruso – dar maža: į olimpinį irklavimo kanalą grasina įsisukti taifūnas keičiasi lietuvių tvarkaraštis

Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai neramiai seka Ramiajame vandenyne susiformavusio taifūno...

Vytautė Merkytė | D+

Vyras, pranokęs patį šėtoną: jo sektantės it marionetės skerdė turčius – norėjo paspartinti apokalipsę Mansono biografijoje – sąsajos su Lietuva

Tai vyras, kuris yra laikomas tikru blogio įsikūnijimu. Jis – išprotėjęs genijus, su svastika...

Tragiška vyro, gimusio nykštuku, bet mirusio būnant milžinu, istorija (4)

Adamas Rainer buvo vienintelis žmogus istorijoje, kuris per savo gyvenimą spėjo pabūti tiek...

Rio vicečempiono įgula grįžo į kovą dėl medalių Tokijuje (1)

Prieš penkerius metus Rio de Žaneire olimpinį sidabrą laimėjęs Lietuvos irkluotojas Saulius...

Liūdna istorija pasidalinęs Stano įspėja sergančius vėžiu neapsigauti: šie žmonės – žudikai (168)

Baisiai skambančią diagnozę „ vėžys “ kasdien Lietuvoje išgirsta apie pusšimtį žmonių.

Skrandžio rūgštingumas vis dažnesnė bėda: gydytoja įspėja – negydomas refliuksas gali išprovokuoti vėžį (18)

Gydytojai gastroenterologai pastebi, kad padidėjęs skrandžio rūgštingumas, kitaip refliuksas ,...

Delta atmainai keliant vis didesnį nerimą Izraelis pateikia skaičius: kiek nuo jos apsaugo „Pfizer“ vakcina (405)

Pasak Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos, „ Pfizer Inc.“ sukurtos „Covid-19“ vakcinos...