Pernai spalio mėnesį viena turistavau Ispanijos saloje Ibizoje ir netyčia nuklydusi radau pasakiško grožio atokų paplūdimį. Ten ilsėjosi vos keletas žmonių, kai viešieji paplūdimiai buvo kimšte prikimšti turistų.
Gamtos dienoraštis

Priėjęs prie manęs trisdešimt kelerių metų vyrukas ispaniškai paprašė tabako, tačiau aš neturėjau. Mačiau, kaip tabako gavo iš kito vietinio paplūdimio svečio. Vėliau, eidama pro šalį, kiek tolėliau, tarp akmenų, pamačiau sėdint jį ant kartotinių dėžių, aplinkui buvo išdžiaustyti drabužiai, sudėti daiktai.

Paklausiau, ar jis čia miega, atsakė, kad taip. Paklausiau, kodėl, atsakė, kad neturi namų. Taigi, po truputį papasakojo man savo istoriją. Atvyko čia iš Danijos vasario mėnesį su žmona praleisti šiek tiek laiko, atsipalaiduoti, galbūt pagyventi kurį laiką. Mat prieš metus buvo nutikęs nelaimingas atsitikimas – jo žmona pamatė, kaip jų septynmetį sūnų gatvėje partrenkė automobilis.

Sūnus pasveiko ir viskas baigėsi laimingai. Bet tik jam. Žmoną matytas vaizdas taip pritrenkė, kad ji turėjo kreiptis į gydytojus dėl psichologinės pagalbos, kurį laiką gulėjo psichiatrinėje klinikoje. Jo žodžiais tariant, ji tiesiog išprotėjo, jos elgesys kartais buvo nepateisinamas ir net nepaaiškinamas. Dėl šios priežasties jie kuriam laikui palikę sūnų seneliams atvyko į Ibizą. Tačiau po poros mėnesių ji dar kartą įrodė savo būklę nesuprantamu elgesiu – ji tiesiog išskrido atgal į Daniją. Pasiėmė visas banko korteles, visus turėtus grynus pinigus, jo asmens dokumentus. Tiesiog jį paliko kaip stovi. Ir jis liko gatvėje.

Nepažįstamoje šalyje, neturėdamas draugų, be paso, be pinigų. Sakė kurį laiką prašęs išmaldos iš turistų, bet neištvėręs pažeminimo. Tuomet kreipėsi į labdaros organizaciją „Caritas“. Čia jie Ibizoje gyvenantiems benamiams parūpina drabužių, taip pat ir šilto maisto – kasdien 19 val. Paklaustas, kodėl nedaro visko, kad grįžtų atgal į Daniją, atsakė, kad nėra ką daryti, tiesiog toks gyvenimas čia. Ibizoje užsisakyti naujo paso negalima, o ir Danijos ambasados čia nėra, reikia keltis keltu iki žemyno. Keltas pirmyn, paso užsisakymas, keltas atgal, keltas vėl iki žemyno po mėnesio atsiimti paso ir keltas atgal, o kur dar bilietas iki Danijos – visa tai kainuoja košmariškus pinigus, kurių „nepriubagausi“.

Darbas saloje ypač ribotas, o ir bedarbių ispanų čia apstu. Darbdavys geriau jau pasiūlys darbą ispanų kalbą mokančiam, nei užsieniečiui. Kai pamąsčiau apie jo situaciją ilgėliau, pradėjau siūlyti įvairius variantus – mokyti šokti vidury gatvės, daryti rytinę mankštą už auką, pasiūlyti turistams gido paslaugas ir parodyti įspūdingiausias vietas. Kai esi tokioje situacijoje keletą mėnesių, juk gali kilti įvairiausių minčių, argi ne? Tačiau mano naujasis draugas viskam rasdavo paaiškinimą, kodėl to negali daryti. Ir į mano nustebusią išraišką atsakė: man dar reikia apie viską pagalvoti.

Tuomet paklausiau jo, ar tėvai žino apie tokią jo situaciją, ir galbūt jis nori pasinaudoti mano mobiliuoju ir kam nors paskambinti? Tačiau nepažįstamasis mane nuramino ir papasakojo, kad tėvai apie jo situaciją žino, tik padėti, matyt, nelabai nori. Jo žmona šiuo metu guli psichiatrijos ligoninėje, o sūnus auga su jos tėvais. Taigi, situacija neįprasta, bet jokie mano klausimai, patarimai ir pamąstymai šiam be rūpesčiu gyvenančiam vyrui nepadėjo. Pasiūliau ir šiek tiek pinigų, bet jis geranoriškai atsisakė – mat neturės, ką už tuos pinigus pirkti, nes jam nieko šiuo metu nereikia. Na, gal tikrai, kuo mažiau turi, tuo mažiau reikia?

Kai jau sužinojau jo istoriją, į galvą staiga toptelėjo kita „problema“ – ką gi veikti per dienas? Taigi, to tiesiai šviesiai ir paklausiau. Atsakymas buvo paprastas: „O ką veikti vasarą Ibizoje?“ Maudosi, gulinėja, sportuoja, bendrauja (su draugais benamiais), vaikštinėja, galvoja, šoka ir dainuoja. Dainuoja? Paplūdimyje? Jis šyptelėjo ir išdavė paslaptį, kad dainuoja tik vakarais, nes gyvena atokaus paplūdimio akmenų sandūroje, kaip ir urve, todėl dienos metu nenori gąsdinti žmonių.

Paprašiau sudalyvauti jo koncerte, ir jis mielai mane pakvietė prisijungti. Susitarėm 21 val. susitikti jo buveinėje, kaip tik bus jau sutemę. Sulaukusi vakaro akmenimis nusileidau iki jo gyvenamos vietos, buvo kelios minutės po devintos vakaro, bangos daužėsi į olas ir ošia taip garsiai, kad mano šaukimas ištirpsta kaip rūkas.

Kadangi kaip pridera nesusipažinome, šaukiau savo naująjį draugą „Amigo!“ (ispaniškai „draugas“), bet niekas neatsiliepia. Nusivylusi dar lukteliu, bet nieko neišgirdusi kulniuoju namo. Kitą rytą sutinku jį jo „namuose“ ir klausiu, kodėl neatėjo, kaip susitarėm. O jis ir sako: „Aš tavęs laukiau kurį laiką kai sutemo, bet mes susitarėm 9 valandą vakaro, o laikrodžio tai aš neturiu...“

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prabangios atostogos Turkijoje žlugo: viešbučio teritorijoje – statybos, maitinimas – kaip kalėjime (80)

Lietuvis Gabrielius nusprendė sužadėtinės gimtadienio proga padaryti jai malonią staigmeną ir...

Nepasikentęs praeivis „Jaguar“ vairuotojo parkavimu: turiu vieną klausimą visuomenei (97)

DELFI skaitytojai ir toliau fiksuoja vairuotojų pažeidimus gatvėse. Šįkart DELFI skaitytojui...

Ar baisus etatinio mokytojų darbo apmokėjimo velnias? (1)

Nė viena pastarojo dešimtmečio švietimo sistemos pertvarka nebuvo sulaukusi daugiau visuomenės...

Autobuso keleivę įskaudino vairuotojo žodžiai: jaučiausi stipriai pažeminta (59)

Ar ir jums yra taip buvę, kad turėjote nemalonią patirtį su maršrutinio transporto vairuotojais?...

I-asis Vilniaus rajono muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų ir akordeono etiudų konkursas „VIRTUOSSO“

Š. m. balandžio 14 d. Pagirių meno mokykloje vyko I-asis Vilniaus rajono muzikos ir meno mokyklų...

Top naujienos

Arūnas Milašius. Antras smūgis per sočią senatvę – kaip žlugo planas B (7)

Lietuvos valdžia eilinį kartą sumanė pensijų reformą. Tiksliau nubraukė vienos valdžios...

Pratrūko net Venclova: nenoriu, kad tai būtų siejama su mano vardu (961)

Garsūs intelektualai – Tomas Venclova ir Mindaugas Kvietkauskas – labai nustebo savo pavardes...

Medikai vėl išeis mitinguoti

Ketvirtadienį, Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, medikai išeis į gatves.

Telefonų vagystėms atėjo galas: operatoriai žada naujoves (17)

Šalies mobiliojo ryšio operatoriai blokuos vogtus telefonus. Tai reiškia, kad pavogtas telefonas...

Rusijos keršto planas: kai kurie iš JAV išsiųsti rusų diplomatai vykdė šiurpią užduotį (37)

Iš 60 Rusijos diplomatų, išsiųstų iš Jungtinių Valstijų , buvo ir specialiųjų tarnybų...

„Danske Bank“ patvirtino apie pokyčius: ką reikia žinoti klientams? (94)

Antra pagal turtą Šiaurės Europoje finansų grupė „ Danske Bank “ Baltijos šalyse atsisako...

Istorinis „Žalgirio“ žygis pradžiugino ne tik sirgalius (44)

Istorinis Kauno „Žalgirio“ krepšininkų žygis Eurolygoje džiugina ne tik sirgalius. Rankomis...

Prieš Eurolygą – nauja stipri „Panathinaikos“ ataka: tai – surežisuotas cirkas, ar yra prasmė tęsti seriją? (26)

Atėnų „Panathinaikos“ klubo vadovybė dar kartą itin nuožmiai atakavo Eurolygos turnyro...

Jeffas Bezosas labai neįprastai atsirenka darbuotojus: kaip jūs atsakytumėte į suktus jo klausimus? (118)

Jeffas Bezosas, turtingiausias pasaulio žmogus ir „Amazon“ vadovas, yra pasakęs: „Jau mieliau...

Kurlianskis ginklų nesudeda: inicijavo dar vieną bylą prieš prokuratūrą (29)

Politinės korupcijos byloje papirkimu ir prekyba poveikiu kaltinamas buvęs koncerno „ MG Baltic...