aA
Pernai spalio mėnesį viena turistavau Ispanijos saloje Ibizoje ir netyčia nuklydusi radau pasakiško grožio atokų paplūdimį. Ten ilsėjosi vos keletas žmonių, kai viešieji paplūdimiai buvo kimšte prikimšti turistų.
Gamtos dienoraštis

Priėjęs prie manęs trisdešimt kelerių metų vyrukas ispaniškai paprašė tabako, tačiau aš neturėjau. Mačiau, kaip tabako gavo iš kito vietinio paplūdimio svečio. Vėliau, eidama pro šalį, kiek tolėliau, tarp akmenų, pamačiau sėdint jį ant kartotinių dėžių, aplinkui buvo išdžiaustyti drabužiai, sudėti daiktai.

Paklausiau, ar jis čia miega, atsakė, kad taip. Paklausiau, kodėl, atsakė, kad neturi namų. Taigi, po truputį papasakojo man savo istoriją. Atvyko čia iš Danijos vasario mėnesį su žmona praleisti šiek tiek laiko, atsipalaiduoti, galbūt pagyventi kurį laiką. Mat prieš metus buvo nutikęs nelaimingas atsitikimas – jo žmona pamatė, kaip jų septynmetį sūnų gatvėje partrenkė automobilis.

Sūnus pasveiko ir viskas baigėsi laimingai. Bet tik jam. Žmoną matytas vaizdas taip pritrenkė, kad ji turėjo kreiptis į gydytojus dėl psichologinės pagalbos, kurį laiką gulėjo psichiatrinėje klinikoje. Jo žodžiais tariant, ji tiesiog išprotėjo, jos elgesys kartais buvo nepateisinamas ir net nepaaiškinamas. Dėl šios priežasties jie kuriam laikui palikę sūnų seneliams atvyko į Ibizą. Tačiau po poros mėnesių ji dar kartą įrodė savo būklę nesuprantamu elgesiu – ji tiesiog išskrido atgal į Daniją. Pasiėmė visas banko korteles, visus turėtus grynus pinigus, jo asmens dokumentus. Tiesiog jį paliko kaip stovi. Ir jis liko gatvėje.

Nepažįstamoje šalyje, neturėdamas draugų, be paso, be pinigų. Sakė kurį laiką prašęs išmaldos iš turistų, bet neištvėręs pažeminimo. Tuomet kreipėsi į labdaros organizaciją „Caritas“. Čia jie Ibizoje gyvenantiems benamiams parūpina drabužių, taip pat ir šilto maisto – kasdien 19 val. Paklaustas, kodėl nedaro visko, kad grįžtų atgal į Daniją, atsakė, kad nėra ką daryti, tiesiog toks gyvenimas čia. Ibizoje užsisakyti naujo paso negalima, o ir Danijos ambasados čia nėra, reikia keltis keltu iki žemyno. Keltas pirmyn, paso užsisakymas, keltas atgal, keltas vėl iki žemyno po mėnesio atsiimti paso ir keltas atgal, o kur dar bilietas iki Danijos – visa tai kainuoja košmariškus pinigus, kurių „nepriubagausi“.

Darbas saloje ypač ribotas, o ir bedarbių ispanų čia apstu. Darbdavys geriau jau pasiūlys darbą ispanų kalbą mokančiam, nei užsieniečiui. Kai pamąsčiau apie jo situaciją ilgėliau, pradėjau siūlyti įvairius variantus – mokyti šokti vidury gatvės, daryti rytinę mankštą už auką, pasiūlyti turistams gido paslaugas ir parodyti įspūdingiausias vietas. Kai esi tokioje situacijoje keletą mėnesių, juk gali kilti įvairiausių minčių, argi ne? Tačiau mano naujasis draugas viskam rasdavo paaiškinimą, kodėl to negali daryti. Ir į mano nustebusią išraišką atsakė: man dar reikia apie viską pagalvoti.

Tuomet paklausiau jo, ar tėvai žino apie tokią jo situaciją, ir galbūt jis nori pasinaudoti mano mobiliuoju ir kam nors paskambinti? Tačiau nepažįstamasis mane nuramino ir papasakojo, kad tėvai apie jo situaciją žino, tik padėti, matyt, nelabai nori. Jo žmona šiuo metu guli psichiatrijos ligoninėje, o sūnus auga su jos tėvais. Taigi, situacija neįprasta, bet jokie mano klausimai, patarimai ir pamąstymai šiam be rūpesčiu gyvenančiam vyrui nepadėjo. Pasiūliau ir šiek tiek pinigų, bet jis geranoriškai atsisakė – mat neturės, ką už tuos pinigus pirkti, nes jam nieko šiuo metu nereikia. Na, gal tikrai, kuo mažiau turi, tuo mažiau reikia?

Kai jau sužinojau jo istoriją, į galvą staiga toptelėjo kita „problema“ – ką gi veikti per dienas? Taigi, to tiesiai šviesiai ir paklausiau. Atsakymas buvo paprastas: „O ką veikti vasarą Ibizoje?“ Maudosi, gulinėja, sportuoja, bendrauja (su draugais benamiais), vaikštinėja, galvoja, šoka ir dainuoja. Dainuoja? Paplūdimyje? Jis šyptelėjo ir išdavė paslaptį, kad dainuoja tik vakarais, nes gyvena atokaus paplūdimio akmenų sandūroje, kaip ir urve, todėl dienos metu nenori gąsdinti žmonių.

Paprašiau sudalyvauti jo koncerte, ir jis mielai mane pakvietė prisijungti. Susitarėm 21 val. susitikti jo buveinėje, kaip tik bus jau sutemę. Sulaukusi vakaro akmenimis nusileidau iki jo gyvenamos vietos, buvo kelios minutės po devintos vakaro, bangos daužėsi į olas ir ošia taip garsiai, kad mano šaukimas ištirpsta kaip rūkas.

Kadangi kaip pridera nesusipažinome, šaukiau savo naująjį draugą „Amigo!“ (ispaniškai „draugas“), bet niekas neatsiliepia. Nusivylusi dar lukteliu, bet nieko neišgirdusi kulniuoju namo. Kitą rytą sutinku jį jo „namuose“ ir klausiu, kodėl neatėjo, kaip susitarėm. O jis ir sako: „Aš tavęs laukiau kurį laiką kai sutemo, bet mes susitarėm 9 valandą vakaro, o laikrodžio tai aš neturiu...“

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Teatras „Saula“ dalyvavo tarptautiniame projekte Austrijoje

Rugsėjo 21-24 dienomis Austrijoje įvyko Plungės kultūros centro teatro „Saula“ kartu su...

Klaipėdietis panoro išsiaiškinti, ar policija tinkamai atliko savo darbą (80)

Į DELFI redakciją kreipėsi klaipėdietis, kurį papiktino galimai neprofesionalus policijos darbas....

Vaikų iš Kelmės nutapytą spalvingą aitvarą - vėliavą pamatė ir Popiežius Pranciškus (6)

Visoje šalyje žinomų vaikų iš Kelmės nutapytą spalvingą aitvarą - vėliavą - „Gėlės...

Kaunietė tik išvažiavus popiežiui danguje pastebėjo keistą sutapimą (32)

Susirinkusieji į Kauno Santaką susitikti su popiežiumi, kuris aukojo šv. Mišias, užfiksavo...

Tapytojas Linas Kaziulionis padovanojo Visagino socialiniams globos namams svajonių paukštį

Visagino socialinės globos namai ilgus metus „nesididžiuodavo“ jų teritoriją supančia...

Top naujienos

Praėjus 700 m. nuo Gedimino laiškų Skvernelis bando tą patį. Ar jam pavyks? (189)

Pastaruoju metu visuomenės dėmesio centre yra kainų klausimas. Vyriausybė rugsėjo 26 d....

Vizito pabaigoje – netikėtas popiežiaus perspėjimas: Baltijos šalys visada yra pavojuje (41)

Popiežius Pranciškus sako suprantantis Baltijos šalims nuolat gresiantį pavojų, nepaisant to,...

Kaimyninės šalies privalumus atradęs lietuvis: ne latviai, o lenkai yra mums artimiausia tauta (385)

Žinau, kad apie Krokuvą visur yra rašyta, perrašyta, po to vėl rašyta, ir dar kartą perrašyta....

Artimiausią parą – nemalonumai visoje Lietuvoje: talžys vėjai, merks smarkūs lietūs tarnybos siunčia skubius perspėjimus (3)

Naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje numatomos šalnos: ore vietomis temperatūra...

Po Grybauskaitės kirčio antstoliams – pastarųjų atsakas: siūlo pokyčius (78)

Prezidentė užsimojo sumažinti dešimttūkstantines algas uždirbančių antstolių apetitą....

Vairuotojų laukia pirmosios šalnos: priminė, kurios vietos bus pavojingiausios (11)

Trečiadienio rytą Lietuvoje žadamos pirmosios šalnos, tad į kelią automobiliais išsiruošę...

Milijonieriaus sūnus įgyvendino žiaurų planą (10)

Kanadietis, buvęs milijonierius ir dukart teistas žmogžudys dabar nuteistas už savo tėvo...

Kodėl legendinis Sergejus Bubka savo sunkiausią pergalę atšventė Vilniuje su krepšininkais? interviu (11)

Lietuvoje rugsėjo pradžioje viešėjęs ir kartu su buvusios SSRS krepšinio rinktinės nariais...

Netikėti paramos būstui rezultatai: išsikelti į regioną panoro šimtai miestiečių kreiptis dar nevėlu (69)

Regionų atgaivinimas ir emigracijos mažinimas – tokie yra pagrindiniai paramos jaunų šeimų...

7 miegamojo įpročiai, kurie gali sugadinti jūsų seksualinį gyvenimą (7)

Idealiame pasaulyje jūsų miegamasis turėtų būti šventa vieta tik jums ir jūsų partneriui....