aA
Mūsų katinai – Cornish Rex veislės šešerių metų Nagri ir penkerių metų Bronius – yra ne mažesni keliautojai nei mes patys. Nagri ir Bronius mūsų gyvenime atsirado jau būdami suaugę, kai jų šeimininkams pasikeitusios gyvenimo sąlygos užsienyje reiškė, kad katinais nebus tinkamai pasirūpinta.
© Asm. albumo nuotr.

Tuomet per draugus sužinojusi apie naujų namų paiešką šiems katinams, jų šeimininkams pasiūliau savuosius. Taip Nagri ir Bronius metus praleidę Vokietijoje, o prieš tai daug keliavę su šeimininkais Lietuvoje (vasaros kelionės į kaimą jiems buvo įprastas dalykas), grįžo atgal į Lietuvą ir apsigyveno pas mane. Bet štai po pusmečio aš pati nusprendžiau išvykti į Vokietiją, kur jau gyveno mano antroji pusė, tad katinų laukė dar viena didelė kelionė.

Pasimokę iš katinų jau išgyventų gyvenimo posūkių, Vokietijoje iš karto ieškojome vietos, kurioje būtų gera gyventi ne tik mums, bet ir jiems. Todėl pasirinkome ne gyvenimą miesto centre (tai lyg ir būtų natūralu jaunai porai), bet užmiestyje, kur katinai galėtų šiltuoju metų laiku saugiai išeiti pasivaikščioti į kiemą. Tiek dėl savęs, tiek dėl katinų ieškojome kiek didesnio buto – šiems dviems net pagal veislę itin aktyviems katinams reikia daugiau erdvės judėti.

Klaustumėte, kam reikia tiek vargo ir kompromisų – nejau nebūtų buvę lengviau surasti naujus namus katinams Lietuvoje? Sprendimą įsileisti šiuos katinus į savo namus priėmėme ne dėl to, kad tuo metu tiesiog galėjome pasiūlyti tinkamas sąlygas jiems gyventi. Noras gyventi ne vieniems ir rūpintis kita gyva būtybe mūsų namuose atsirado anksčiau nei Nagri ir Bronius – tad jei ne šie katinai, tai kiti būtų papildę namų gyventojų sąrašą. O namai mums nėra tik adresas, butas ar daiktai – namus pirmiausia sudaro gyvoji jų flora ir fauna, tarp jų – ir tuose namuose gyvenantys žmonės. Tad katinus priėmę į savo namus vienoje vietoje tiesiog neįsivaizdavome, kad persikelti galėtume be jų.

Kelionei ruošėmės kaip ir priklauso – apsilankėme pas veterinarą metiniams skiepams, pasitarėme dėl natūralių raminamųjų naudojimo. Kadangi kelionėje reikėjo praleisti 16 valandų (keliavome sava mašina), katinams davėme po vieną dozę raminamųjų prieš pat kelionės pradžią. Bevažiuojant jų kelioninį narvelį uždengėme tamsiu audiniu, kad katinai galėtų ramiai miegoti. Šalia turėjome dengtą katinų tualetą, kad prireikus katinai galėtų išeiti savų reikalų. Turėjome ir šiek tiek maisto bei vandens, tačiau nuo raminamųjų katinai nebuvo labai ėdrūs. Kelionės pabaigoje pasibaigus raminamųjų veikimui leidome katinams pasimankštinti vaikštant po automobilio saloną.

Atvažiavę į naują vietą, pirmąją naktį katinus uždarėme vonios kambaryje, kad jie galėtų nusiraminti ir po truputį pradėti pažindintis su nauja vieta. Tai labai padėjo, nes jau kitą dieną katinai jautėsi drąsiai, tyrinėdami likusią buto ir balkono erdvę. O po kelių dienų jau pradėjo rodyti norą į tyrinėjimus leistis ir toliau – išeiti į laiptinę ir kiemą. Taip pat buvau pasiruošusi katinams stresą sumažinti specialiais feromonų purškikliais, kuriuos rekomendavo veterinaras, jei katinai sunkiai prisitaikytų, bet jų neprireikė (juos jau buvau naudojusi, kai katinai atsirado pas mane – tuomet vietos ir šeimininkų pasikeitimas jiems buvo sukėlęs nemažai streso, kurį suvaldyti nesunkiai padėjo minėtieji feromonai). Dabar Nagri ir Bronius jau yra tikrai patyrę keliautojai, jau net ne kartą kirtę beveik pusę Europos.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt“ idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradėjo analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių! Prisijunk prie projekto „neBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vaikiška pramoga baigėsi stomatologo kėdėje: nesitikėjo tokio daktarės požiūrio (9)

Tai 7 metų mergaitei nutiko Anykščiuose. O galėjo nutikti visai bet kur... Būna žmonių, kurie...

Negalėjo patikėti pamatytu vaizdu kelyje: tai – „krematoriumas ant ratų“ (137)

Lietuvoje svarstomas automobilių taršos mokestis priešina visuomenę, daugelis nesutinka su...

Po krušos Kaune – vėlyvą rudenį primenantys radiniai (6)

Šią savaitę šalį aplankant stichijoms, nepaliauja stebinti ir gamtos padariniai. Viena kaunietė...

Radviliškiečiai į Lietuvą parvežė Europos žmonių festivalio didžiąją taurę (1)

Pergalingai radviliškiečiams baigėsi 27-asis, Europos žmonių festivalis Kantanjedės mieste,...

Nemenčinėje perėja nebus naikinama: gyventojai pasipriešino (3)

Praeitą savaitę sužinojome, kad bus panaikinta perėja Nemenčinės plente, ties Turniškių...

Top naujienos

Susigundė populiaria idėja pagyventi dviese 18 kvadratų bute: patirtis buvo nepamirštama

Per aukštai ir per garsiai – tai du pirmiausiai į galvą šaunantys įspūdžiai po bandymo...

Pilantis prakaitas, tirpstančios galūnės ir besidaužanti širdis: turintys šį sutrikimą papasakojo, ką reikia ištverti (28)

Pilantis prakaitas, tirpstančios galūnės ir širdis besidaužanti taip, lyg tuoj išlips per...

Lietuvis pavėžėjas pasidalijo įsimintiniausiomis kelionėmis: nuo išgėrusių mamyčių, merginų pasiūlymų iki studentų be drabužių (149)

„Kiekviena kelionė yra individuali ir savotiškai smagi: būna, žmonės nori pasidalinti savo...

Tarnybinio policijos šuns radiniai „Karklėje“ ir toliau stebina: narkotikus slėpė ir palapinėse, ir automobiliuose (1)

Šiandien besibaigiantis muzikos festivalis „Karklė 2019“ ne visiems taps linksmu prisiminimu....

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas sutrumpėjo viena pavarde (47)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai po turnyro Suomijoje, kur sutriuškino aikštelės...

Sužadėtuvės: ar tikrai tik vyrai turi pirštis moterims ir kiek kainuoja žiedai (77)

Pagal tradicijas, vyras turėtų klauptis ant kelio ir iš kišenės ištraukęs žiedą pirštis savo...

Garsenybių trenerė Rasa Vilkienė augindama 3 dukras laikosi griežtos taisyklės: kol kas tai veikia (97)

Neretai garsenybių trenere įvardijama Rasa Vilkienė savo socialiniame tinkle dalijasi ne tik...

Su krepšininkais namo grįžęs Rapšys: Kalnietis domėjosi, ar lagamine nėra viršsvorio su medaliais (8)

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys sekmadienį grįžo iš kone du mėnesius trukusios turnė Azijoje....

Pasaka Italijos pakrantėje: vienas gražiausių miestelių abejingų nepaliks

Pietų Italijos siela alsuojantys Pozitanas yra nedidelis miestelis prie Amalfio pakrantės, kuris...

Vilniuje prasideda senovinių automobilių žygis Baltijos keliui paminėti (19)

Vilniuje sekmadienį prasideda senovinių automobilių ir motociklų žygis Baltijos keliui paminėti.