aA
„Visą vakarą praraudojau – taip man buvo gaila to mažyčio neprižiūrėto vaikelio, negalėjau pamiršti jo maldaujamų akelių“, – DELFI rašė skaitytoja, Kaune pastebėjusi porą galimai išgėrusių žmonių su vaiku. Moteris pasakojo kreipusis į Bendrosios pagalbos centrą (BPC), tačiau piktinosi, kad tarnyba tinkamai į jos skambutį nesureagavo. Centro atstovai tikina, kad jiems skambinusi skaitytoja sutirštino spalvas, o operatorius elgėsi tinkamai.
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

DELFI parašiusi skaitytoja pasakojo, kad rugsėjo 27 d. Kaune, eidama pro autobusų stotelę, išvydo ant grindinio sukniubusią moterį, ant kelių padėtą galvą apglėbusią rankomis. Pasak skaitytojos, greta jos stovėjo vaikiškas vežimėlis.

„Priėjusi jame pamačiau mažutį, gal pusės metukų vaikelį, kuris įnirtingai čiulpė pustuščio buteliuko, kuriame ant dugno matėsi rausvo neaiškaus skysčio likučiai, čiulptuką. Pažvelgė į mane blizgančiomis akytėmis, tarsi maldaudamas pagalbos. Pajudinau moterį ir pasiteiravau, ar jai viskas gerai. Kai pakėlė galvą, įsitikinau, kad moteris yra visiškai girta, be nuovokos. Kažką nerišliai sumurmėjusi, vėl atsijungė. Tada prie jos priėjo vyresnio amžiaus taip pat girtas vyras ir jai kažką pasakė. Apsižvalgiau aplink – stotelėje buvo nemažai žmonių: gal kas nors jau iškvietėte pagalbą? Aplinkiniai nekreipė dėmesio, tik viena moteris baugščiai papurtė galvą. Nedelsdama, paėjusi į šoną, surinkau pagalbos numerį“, – prisiminė DELFI skaitytoja.

Paskambinusi į BPC moteris sakė pranešusi, kad autobusų stotelėje yra du neblaivūs asmenys – moteris ir vyras, o su jais vežimėlyje – vos kelių mėnesių neprižiūrėtas kūdikis.

„Pasiteiravusi gatvės pavadinimo ir namo numerio, darbuotoja pasakė, kad netrukus privažiuos policijos ekipažas. Laukiau beveik 10 minučių, tačiau niekas neatvažiavo. Netrukus pora su vežimėliu šiaip ne taip įsiropštė į atvykusį autobusą“, – rašė skaitytoja.

Ji sakė vėl paskambinusi BPC ir pranešė, į kokį ir kur važiuojantį autobusą įsėdo pora. Skaitytoja nurodė išgirdusi klausimą, ar policijai nebereikia vykti į nurodyta vietą, kuris ją papiktino. Pasak jos, ji pasakė policijos ekipažui perduoti vytis autobusą.

Moteris tikino išgirdusi atsaką, kad policija autobusas nesivys, o į jos išgąstį, kad vaikas gali sušalti, buvo atsakyta „nesušals, dar nešalta“.

„Dar kažką pasakė, jau nepamenu. Man nusviro rankos. Nesitikėjau tokio atsakymo. Kaltinau save, kad negriebiau to vaikelio ir nebėgau kiek įkabindama į darbą, kur būtume iškvietė vaikų teisės apsaugos darbuotojus ir greitąją pagalbą. Bet tada galbūt būčiau apkaltinta savivaliavimu, vaiko pagrobimu... Noriu paklausti tos darbuotojos – ar jūs, panele/ponia, turite vaikų? Jei ne, galbūt kada nors susilauksite. O širdį – ar turite? Ar nebijote, kad jūsų abejingumas gali kada nors sugrįžti jums bumerangu? Dažniausiai grįžta vaikams, kad ir kaip būtų gaila..., – laiške rašė skaitytoja. – Visą vakarą praraudojau – taip man buvo gaila to mažyčio neprižiūrėto vaikelio, negalėjau pamiršti jo maldaujamų akelių. Taigi, ar reikia Lietuvai „Barnevernet“? Be jokios abejonės! Nes tokių nelaimingų vaikų mūsų šalyje – tūkstančiai... O norėdamas jais pasirūpinti atsimuši į pagalbos tarnybos darbuotojų abejingumą. Dėl to nutinka neatitaisomos pasekmės, apie kurias jau ne kartą rašyta ir plačiai aptarinėta...“

DELFI kreipėsi į BPC atstovę Vilmą Juozevičiūtę, kuri nurodė, kad situacija buvo išnagrinėta ir perklausius pokalbį nustatyta, kad Bendrojo pagalbos centro operatorės veikė pagal visas instrukcijas.

„Tiesiog skaitytoja, atpasakodama situaciją, sumaišė tarpusavyje abu pokalbius, jų detales ir gerokai sutirštino spalvas“, – pakomentavo V. Juozevičiūtė.

Pasak V. Juozevičiūtės, pirmas skambutis buvo gautas 12:31 val.

„Jo metu operatorė surašė skaitytojos pateiktus duomenis, dalykiškai, o ne linksmai nuramino ją, kad vaikelis neturėtų sušalti, ir nedelsdama, informacinės sistemos pagalba perdavė minėtą informaciją policijos pareigūnams“, – nurodė BPC atstovė.

Po keturių minučių, jos teigimu, BPC sulaukė kito skambučio.

„Pokalbis truko 30 sekundžių ir jo metu skaitytoja kitai atsiliepusiai operatorei pranešė, kad neblaivi pora su kūdikiu įlipo į autobusą. Operatorė ją išklausė ir, baigusi pokalbį su skaitytoja, nedelsiant susisiekė su policija bei perdavė jai informaciją apie pasikeitusią situaciją, – sakė V. Juozevičiūtė. – Jokių kalbų apie šlapias kelnytes, vaikelio gyvybei gresiantį pavojų antrojo pokalbio metu nebuvo. Skaitytoja taip pat neprašė vytis autobuso. Vienintelis nedidelis mūsų operatorės nusižengimas tas, kad ji ne visai etiškai pakomentavo galimus policijos veiksmus, t.y. kad policininkai autobuso nesivys. Šiaip abi operatorės bendravo dalykiškai, pagal visas instrukcijas ir operatyviai perdavė informaciją policijos pareigūnams.“

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Z KARTA: Lietuvoje startuoja Nacionalinė karjeros savaitė (1)

Pirmadienį, laidoje „Z KARTA” viešės Nacionalinės karjeros savaitės ir iniciatyvos...

Aktyvus jaunimas Klaipėdoje: kokios čia galimybės? (1)

Karjeros galimybės Klaipėdoje – taip skamba Lapkričio 14 dieną vykęs renginys, kurį...

Atviras laiškas: Lietuva be mokytojų – jauni žmonės be ateities (48)

Leisk aš tau papasakosiu, kodėl tu niekada taip nieko ir nepasieksi.

Plungės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Gondiga“ minės 30-ies metų kūrybinės veiklos sukaktį

Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „ Gondinga “ yra vienas iš žinomiausių ir...

Gautas raštas įskaudino ilgametį ugniagesį: ar taip norima pasityčioti? (35)

Į DELFI redakciją kreipėsi nusivylęs ugniagesys , kuris jau ilgus metus dirba tokį darbą. Jį...

Top naujienos

(Ne)Grįžtu. Į Airiją emigravusi Inga: kai žiūriu lietuviškas žinias apie Karbauskį – man baisu dėl Lietuvos (211)

Nuosavas namas, atostogos egzotiškuose kraštuose, daugiau nei dešimtmetį puoselėjamas savas...

Žinomi bičiuliai ir kolegos gedi netikėtai mirusio Eimunto Nekrošiaus: liko nepapasakotos istorijos ir neįgyvendinti planai (65)

Antradienį, lapkričio 20 dieną žinomas teatro režisierius Eimuntas Nekrošius iškeliavo...

Panevėžys meta iššūkį sostinei: tikisi, kad Kalėdų eglė pranoks Vilniaus (113)

Prieš kelerius metus Panevėžys neturėjo, kur dėti akių iš gėdos, kai artėjant Kalėdoms...

Opozicija surinko parašus po interpeliacija švietimo ministrei Petrauskienei (190)

Opoziciniai konservatoriai antradienį pranešė surinkę reikalingus parlamentarų parašus po...

„Rytui“ – grėsmė prarasti savivaldybės privilegijas

Vilniaus savivaldybė ruošiasi keisti tvarką, pagal kurią pastaraisiais metais buvo finansuojami...

Ligoninių neuždarinės – jos užsidarys pačios: kur dėti ligonius ir gydytojus? išeitinės siektų šimtus tūkstančių (327)

Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas neabejoja valdžios pažadais, kad jie neuždarys nė...

Dar vienoje mokykloje pripurkšta dujų, trims mergaitėms prireikė medikų pagalbos (13)

Antradienį, 12.45 val., ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Marijampolėje, „Ryto“...

Kaip pigių skrydžių bendrovės gauna pelną parduodamos nebrangius bilietus (26)

Finansų ekspertai teigia, kad pigūs lėktuvo bilietai ne visuomet yra tokie pigūs, sako LRT...

Klimatologas: blogiausiam klimato kaitos scenarijui išsipildžius pasikeis ir Lietuvos pajūris (5)

Klimato kaita gali būti laikoma viena iš priežasčių, dėl kurios kilo vienas iš daugiausiai...

Beatos Nicholson kugelis: kai toks skanus, bus sunku sustoti

Mokslininkų įrodyta, kad, valgant krakmolingas daržoves, mūsų smegenyse išsiskiria cheminės...