Šunys išgelbėja žmones nuo gaisro, apgina nuo užpuolikų, jie krečia neįtikėtinas išdaigas ir kartais pasielgia taip, kad priverčia susimąstyti, ar mes bent įsivaizduojame, kiek šunys supranta ir kas gali dėtis jų galvose. Daug istorijų apie šunų neįtikėtinus sprendimus iš viso pasaulio tenka skaityti ir girdėti. Viena nuostabą kelianti istorija nutiko ir Vilniuje. Ji apie kalytę Tuci.
© Skaitytojo nuotr.

Vilnietė Jurgita Volčatskaitė pasakoja, jog Tuci buvo rasta Varėnos miškuose. Aplink 10 km spinduliu nebuvo jokios gyvenvietės, tad kaip ji ten atsidūrė – belieka spėlioti. Antkaklis buvo įsirėžęs į kaklą, kalytė išsekusi. Tai, kad Tuci bijojo kiekvieno krustelėjimo, liudijo jos skaudžią pažintį su žmogumi.

„Tuci Varėnos miškuose atrado mano draugė. Draugė pasiėmė kalytę namo, tačiau laikyti pas save turėjo galimybę tik kelias dienas, tad laikinai, kol surasime nuolatinius namus, priglausti paprašė manęs“, – pasakoja Jurgita. Kalytė pasirodė besanti labai ramaus būdo, kartais pamiršdavai, kad ji tame pačiame kambaryje. Jai nuolatinių namų ilgai ieškoti neteko – jau po dviejų savaičių Jurgitai paskambino maloni moteris kaip tik ieškanti savo draugijai nedidelio ramaus šuns.

„Jos kelionė iki naujų namų man tapo tikru košmaru. Buvo labai karšta diena, Tuci buvo pavyzdinga keleivė, todėl važiuodama automobiliu pravėriau langą. Įstrigau automobilių spūstyje pačioje judriausioje Vilniaus gatvėje, visąlaik ramiai gulėjusi Tuci man pajudėjus iš vietos supanikavo ir iššoko pro langą. Šokau iš mašinos, pradėjau jos dairytis, kiti vairuotojai ėmė piktai pypsenti, kad trukdau eismui“, – pasakojo Jurgita. Jurgita su šeima ir draugais šuns ieškojo visą vakarą, iškart ėmėsi kabinti skelbimų, apie paiešką paskelbė internete.

„Teko Tuci laukusiai moteriai pranešti liūdnas naujienas. Po kelių dienų ji paskambino pati ir pranešė, jog priglaudė kitą šunį. Kiekviena diena be Tuci buvo tikra kankynė, labai išgyvenau, kad galėjo pakliūti automobiliui po ratais. Būdama baikšti ji galėjo nubėgti bet kur, su kiekviena diena surasti Tuci atrodė vis labiau neįmanoma“, – pasakoja Jurgita.

„Vieną dieną sulaukiau mamos skambučio. Mama atrodė labai susijaudinusi. Iškart pasisveikinusi ji išbėrė „nepatikėsi, kas nutiko“. Įkvėpiau ir išgirdusi žodžius „tavo šuo grįžo“ iš tikrųjų negalėjau patikėti. Perklausiau, ar ji tikrai kalba apie Tuci, ar jie nieko nesumaišė, gal ten kitas šuo. Tuo tarpu mama nuolat kartojo, kaip ji pati netikėtai pamatė Tuci tupinčią prie namų durų. Iki šiol neįsivaizduoju, kaip Tuci, nepažinodama Vilniaus, sugebėjo nuo Geležinio Vilko gatvės apie 10 km parbėgti iki mano namų. Tuci grįžo po trijų dienų“, – stebisi Jurgita.

Grįžus Tuci, Jurgita naujų šeimininkų jai nebeieškojo. „Pagalvojau, kad jeigu ji grįžo, vadinasi, čia ir turi būti jos namai. Šeimininke pasirinko ji mane. Tik su manimi nustodavo blaškytis, nusiramindavo, kitų nelabai klauso, tuo tarpu manęs – besąlygiškai“, – pastebi Jurgita.

Tuci šeimininkė pasakoja, kad kartą po ilgų įkalbinėjimų leido tėvams pusdieniui nusivežti kalytę į sodybą. „Nors iš pradžių buvo neramu, vėliau pagalvojau, kad jai tai bus puiki proga praleisti laiką gryname ore. Tačiau tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kadangi tėvams nuvažiavus, Tuci išlipo iš automobilio, nubėgo prie namelio, apsiuostė, norimo kvapo nerado ir ramiai keliuku pradėjo žingsniuoti namų link. Tėvams prireikė begalės pastangų ją pagauti. Esu tikra, kad mane ir Tuci sieja ypatingas ryšys“, – pasakoja Jurgita.

Po savaitės – staigmena

Jurgita pasakoja, kad po savaitės Tuci pradėjo apvalėti. „Veterinaras patvirtino įtarimus – kalytė laukėsi šuniukų. Taip po gero mėnesio vietoj vieno šuns namuose atsirado trys“, – šypsodamasi pasakoja Jurgita.

Patinėliams jau trys mėnesiai, gavę pirmą skiepą ir jau pasiruošę iškeliauti pas savo šeimininkus. Jurgita pasakoja, kad jie labai myli žmones, apkeliavę pusę Lietuvos ir vežant automobiliu problemų nekelia, o norėdami susitvarkyti tualeto reikaliukus, jau prašosi į lauką. Panašu, kad šunyčiai praaugs savo mamą, tačiau nebus aukštesni nei iki kelių.

Norintys tapti ypatingosios Tuci šuniukų šeimininkais arba tiesiog daugiau paklausinėti apie šunyčius, susisiekite su Jurgita skambindami tel.nr. 8 670 15627.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Radviliškio raj. rastas didžiulis baravykas (13)

Baravykas yra ypač mėgstamas lietuvių grybautojų ir dažnai stebina savo dydžiu. DELFI...

Fotografavo kainas parduotuvėje – apsauginis pradėjo grasinti policija (105)

Panevėžyje atsidarė nauja graži parduotuvė. Šiaip iš kliento pusės parduotuvė labai patogi,...

Paramos akcija ar per prievartą mokamas euras? Iš karto nesusigaudžiau (147)

Nežinau, kiek jau laiko ši „naujovė“ yra, kadangi nedažnai lankausi IKI tinklo parduotuvėse,...

„Dienos be automobilio“ akcija nuvylė: vargu, ar vairuotojai norės taip važinėti visąlaik (57)

Kasdien, tuo pačiu metu (pusę 9 ryto) važiuoju į darbą 46 autobusu. Vos tik atėjo rugsėjo...

Nerimaujanti būsima motina: kokio dydžio išmoką gausiu? (14)

Rašau kaip sąžininga, bet nusiminusi Lietuvos pilietė. Dirbu specialistės darbą ir mano...

Top naujienos

Liberalų sąjūdžio skandalas: R. Šimašius jau turi veiksmų planą nuolat atnaujinama (94)

Po to, kai partijai kaip juridiniam asmeniui buvo pareikšti kaltinimai stambaus masto korupciniais...

M. Sinkevičius neatmeta socialdemokratų skilimo galimybės nuolat atnaujinama (44)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius...

20-metė vairuotoja prisivažinėjo: suknežintos mašinos, niekuo dėta šeima ligoninėje tarp sužalotųjų – vaikas ir nėščioji (1)

Šeštadienio rytą Klaipėdos r., Priekulės aplinkkelyje, automobilis „Honda Civic“, vairuojamas...

Po avarijos V. Chomičius su šeima Ispanijoje pateko į ligoninę (17)

Valdemaras Chomičius su šeima pateko į ypač liūdnai pasibaigti galėjusią avariją: incidentas...

Tyrimas atskleidė keistą šiuolaikiškų automobilių savininkų savybę (6)

Prieš penkiasdešimt metų prabangių ir ekonominės klasės automobilių technologiniai skirtumai...

Valstybinė propaganda ar viduramžių diskusijos – gydytojai patys neperka to, kas siūloma pacientams (92)

Bendrosios praktikos ir gydytojų specialistų nuomonės tyrimas atskleidė, kad didžioji dalis jų...

Reidas Vilniuje: naktimis didžiuliais greičiais važinėja ir „klevo lapai“, ir merginos (143)

Įprastinis Kelių policijos reidas Vilniuje vėlų penktadienio vakarą prasidėjo vairuotojų...

Virtuvės šefė atskleidė neįtikėtiną „Victoria's Secret" angelo puikios figūros paslaptį (6)

Buvusi australų supermodelio Mirandos Kerr virtuvės šefė atskleidė, kaip reikia valgyti, kad...

Nepagydoma liga: kreivų žvilgsnių atsikratė išvykęs į Daniją (55)

Nors žvynelinė laikoma nepagydoma liga, sergantys žmonės gali išvengti daugelio jos keliamų...

Smūgis S. Skverneliui: populiarumu jį lenkia ne tik D. Grybauskaitė (458)

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis tapo antru populiariausiu politiku šalyje, aplenkęs premjerą...