aA
Užtikau DELFI Pilietyje straipsnį, kuriame jaunuolis aprašinėja savo įspūdžius apie studijas Kinijoje, Šanchajaus mieste. Peržiūrėjęs nuotraukas supratau, kad ir aš buvau tame pačiame universitete tais pačiais metais, ir turėčiau pats kažką brūkštelėti.
Šanchajus

Pradžia iš didžiosios P

Pradėsiu ir aš nuo pradžių. Prieš išvykdamas kinų kalbos dvejus metus mokiausi Edinburgo Universitete ir trečius bakalauro metus turėjau mokytis Kinijoje. Išsirinkti universitetą galėjau pats, su sąlyga, kad visus dokumentus pildysiu pats.

Nusižiūrėjęs „East China Normal University“ Šanchajuje (cha cha, „normal“ skamba lyg būtų „specialiems“ žmonėms? Aš irgi taip juokavau, kol truputį apsišviečiau ir sužinojau, ką reiškia „Normal University“), pradėjau pildyti anketą CUCAS bazėje.

Kas yra stoję į universitetą Didžiojoje Britanijoje, žinos UCAS, o kas nežino, tai yra centralizuota stojimų į universitetus sistema. CUCAS – tokia pati sistema, tik Kinijos universitetams, ir yra orientuota į užsieniečius. Tiesą sakant, įstotį į Kinijos universitetą per tą sistemą yra juokų darbas. Tereikia per 5 min. užpildyti anketą apie save, sumokėti apie 50 JAV dolerių „application fee“ (paraiškos mokestis – DELFI) ir išsiųsti. Į kinų kalbos programą gali patekti praktiškai bet kas, tereikia būti geros sveikatos ir dažniausiai ne vyresniam nei kokie 65 metai. O ir kaina studijų labai nesikandžioja. Kinų kalbos programa pusmečiui kainavo apie 3600 litų.

Verta paminėti, kad stipendijų yra tiek daug, kad tik maža dalis studentų iš tiesų moka už savo studijas. Taigi, įstojau, atsiuntė didelį voką su visokiais niekučiais. Teko eiti pasidaryti visokių sveikatos tyrimų, kad Kinijos ambasada duotų studento vizą. Pasidariau, sumokėjau 42 JAV dolerius už vizą ir praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje jau skridau į Šanchajų. Ir atvykau...

O atvykus beveik vidurnaktį lauke pasitiko milžiniškas karštis ir taip pat įspūdinga eilė prie taksi aikštelės. Kažkokie uniformuoti jaunuoliai, pasivadinę „oro uosto transporto tarnyba“ ar kažkaip panašiai, siūlėsi nuvežti mane į mano viešbutį (kurį specialiai pasirinkau arti oro uosto) už maždaug 100 lietuviškų pinigų. Aš nesutikau ir nuėjau stoti į eilę prie vietinių taksi automobilių.

Gyvenimas Šanchajuje: studentas – kaip pinigų maišelis
© Autoriaus nuotr.

Ačiū Dievui, mokėjau šį tą sumurmėti kiniškai ir galų gale visiškai šlapias sėdau į automobilį. Vairuotojas, važiuodamas, ne, lėkdamas, o gal net skriedamas 140 kilometrų per valandą greičiu nugabeno mane į mano viešbutuką už 40 litų. Tikėjausi pigiau, bet buvau taip pavargęs ir dehidratavęs, kad tik džiaugiausi, jog galiu pailsėti.

Universitete

Koks gi tas universitetas tokioje jau tolimoje šalyje? Na, Vilniaus Universitetas gražesnis. Bet ir šis neblogas, pažiūrėkite nuotraukas. Viduryje „campus‘o“ (universiteto teritorija – DELFI) kaip ir kiekviename Kinijos universitete stovi didžiulė komunistinės liaudies herojaus Mao Dzeduno skulptūra. Pati aplinka gan neblogai sutvarkyta, o bendrabutis irgi pusėtinas.

Pigiau Šanchajuje tikrai nerasi, per mėnesį nekainuoja nė 400 litų. Tiesa, administracija ne pati maloniausia. Nežinau, kaip ji veikia Lietuvos universitetuose, bet čia į studentą buvo žiūrima labiau kaip į pinigų maišelį. Buvo nemažai nepatogumų ir dėl apgyvendinimo, ir dėl klasės pasirinkimo. O paskaitos, mano manymu, nelabai kuo skyrėsi nuo vidurinės mokyklos pamokų.

Nuo 8.30 iki 11.45 val. prasėdėdavau klasėse su dar 20-25 žmonėmis, čia mane mokydavo kalbos. Dauguma mokytojų, sakyčiau, tikrai neblogi (nors pirmą semestrą studijų kokybė, sakyčiau, buvo prastoka). Vienas mokytojų net Lietuvoje buvęs. Sakė, patiko lietuviškas alus. Tikiu.

Šanchajus ir kinai

Atrodo, kad Šanchajus yra didžiausias ir kosmopolitiškiausias Kinijos didmiestis. Miesto centre užsieniečių taip pat netrūksta, bet vis tiek kiekvieną kartą, kai važiuodavau metro, į mane kas nors spoksodavo. Tuos žmones iš vienos pusės suprantu, juk Lietuvoje nelabai seniai buvo ir į juodaodžius keistai spoksoma lyg jie būtų iš kito pasaulio.

Merginoms, tiesa, dar blogiau: dėmesio ne tik kad netrūksta, bet jis pradeda labai greitai varginti. Ir tai Šanchajus. Kituose miestuose paslapčia, arba jei drąsesni, kinai paprašę fotografuojasi kartu. Na, jei jiems nuo to geriau, kad turės nuotrauką su beveik dviejų metrų ūgio blyškiaveidžiu, tai prašom.

Pats Šanchajus yra milžiniškas miestas. Tai yra didžiausias pasaulio miestas gyventojų skaičiumi miesto ribose. Lietuvoje, Vilniuje, lengvai rasi vietą, kur pabūtum vienas, kad ir Vingio parke. O Šanchajuje, kad ir kur nueitum, visur pilna žmonių. Prisideda ir tarša, nemalonu.

O maistas Kinijoje tikrai geras. Žinoma, ne visi patiekalai pritaikyti drūtam lietuviui, kuris pusryčiams, pietums ir vakarienei yra įpratęs valgyti po cepelinų porciją, bet nepasakyčiau, kad ryžiai labai atsibodo. Tiesa, galbūt keistas dalykas, kad restoranėliuose ant stalų niekur nėra sojos, o visur actas. Ir visai jis tinka.

Labiausiai maisto ir pasiilgau. Kažin, ar Europoj dar kur nors įmanoma rasti nuostabiai skanią prieš tavo akis pagaminamą sriubą su jautiena ir makaronais (niu rou la mian) už mažiau nei 1 eurą.

Tikiuosi, nieko labai verto paminėti nepamiršau. O jeigu ir taip, tai Kinijoje yra ar buvo tikrai nemažai lietuvių studentų. Tegu parašo ir jie po straipsnį.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilnietis pasipiktinęs: stebėdami, kaip vyksta namo administratoriaus rinkimai, nebegalime tylėti (26)

Į DELFI redakciją kreipėsi Didlaukio g. 34 namo gyventojas (vardas ir pavardė žinomi – DELFI),...

Maltoje vyko pasaulio medikų teniso čempionatas – lietuviai parvežė 7 medalius (1)

Rugsėjo 30 d. – spalio 5 d. Maltoje vyko Pasaulio gydytojų teniso čempionatas, kuriame dalyvavo...

Vilniečiai neprisišaukia pagalbos: daugiabutyje įsiveisė širšės, bet ne jos yra didžiausia problema (48)

Vilniečiai susidūrė su neįprasta problema – daugiabučio ventiliacijos angose apsigyveno...

Užfiksavo daugkartinius KET pažeidimus kelyje: važiuoja, kaip nori (7)

DELFI skaitytojas neapsikentė, kad vairuotojai kiekvieną kartą toje pačioje vietoje prie...

Mokytojų atlyginimų perskaičiavimas: įvertino grėsmes ir galimybes (11)

Kartais, būdami itin mokyti, elgiamės arba neprotingai, arba inertiškai. Kas dėl to kaltas? Kalta...

Top naujienos

Tyli dėlionė prezidento rinkimų šešėlyje: Karbauskis jau rikiuoja savo figūras (36)

Nors pastaruoju metu daugiausiai susidomėjimo kelia prezidento rinkimai, jų šešėlyje tyliai...

„Lidl“ – po atėjimo euforijos perdirbėjų pagirios (31)

„ Lidl “ prekybos tinklui didinant apsukas Lietuvos perdirbėjai pradėjo skųstis, kad jiems...

Baterijų ateitis: trys būdai, kaip jas patobulinti

Vykstant konkurencijai dėl naujausios kartos baterijų, ličio jonų technologijos pastaraisiais...

Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Skambina ir studentai, ir pensininkai (540)

Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra,...

Dėl milijonų peržiūrėto seksualaus Tomo Bagdonavičiaus vaizdo klipo pasipylė grasinimai ir iširo šeima (187)

Londone ilgus metus dainavęs ir didesnio populiarumo sulaukęs po to kai prakalbo apie savo...

Po „Draugų“ sėkmės serialo aktoriai sulaukė šlovės valandos: kodėl už borto liko Davidas Schwimmeris?

Amerikiečių aktoriui Davidui Schwimmeriui žinomumą pelnė kuklaus, bet neapsakomai simpatiško...

Gydytoja Cikanavičiūtė apie riebalus: papasakojo viską, kas jums nutylima (62)

Riebalai – viena pagrindinių maistinių medžiagų, pastaruoju metu kelianti daug diskusijų ir...

Skandalu virtusi reforma varo į neviltį: mokiniai rado, kur gauti maisto – šluoja viską valgyklos visai ištuštėjo (675)

Netyla diskusijos ir skandalai dėl pasikeitusių reikalavimų mokyklų valgyklų patiekalams. Kol...

Po penkerių metų pertraukos F-1 lenktynes laimėjo Raikkonenas kova dėl titulo tęsiasi (9)

Ostine, JAV, sekmadienį vykusiose F-1 lenktynėse pergalę po itin ilgos pertraukos iškovojo...

Gyvenimo audrų nublokšti gyvena sąvartyne: trijų kambarių „buveinė“ saugo liūdnas paslaptis (188)

Pokalbio pradžioje 63 metų buvusi kaunietė Nijolė tikino, kad Jonavos sąvartyne gyvena nuo 2012...