aA
Kai visi tik rūpinasi visokių netradicinių pažiūrų žmonių diskriminacija, jų teisėmis, lieka nepastebėti visai tradicinių pažiūrų žmonės. Pavyzdžiui, mamos su mažais vaikais vežimėliuose.
© Shutterstock nuotr.

Atrodo, daug kas pritaikyta judėjimui vežimėliais, padaryti nuvažiavimai ir užvažiavimai, specialios eilės parduotuvėse ir taip toliau ir taip toliau... Aišku, visur pasitaiko visokių žmonių: tai parduotuvėje specialioje eilėje tavęs su nerimaujančiu vaiku neužleido koks dėdė pilnu vežimu prekių, tai nepriėmė į liftą, nes, atseit, vežimas netilps... Na, prie tokių nesusipratimų jau lyg pratę, bet kad išvarytų iš gydymo įstaigos ir nesuteiktų paslaugų (beje, mokamų), tai nebuvau girdėjusi...

Bet per pastaruosius metus tai patyriau jau du kartus. Pakeitus gyvenamąją vietą pakeitėme ir gydymo įstaigą, kad būtų arčiau namų ir patogiau nuvykti. Pasirinkome vieno mikrorajono medicinos centrą. Nuėjus prisiregistruoti registratūros darbuotojos sutiko ne itin maloniai, na, bet nekreipėme dėmesio, maža kam pasitaiko blogų dienų.

Pirmas vizitas pas šeimos gydytoją: atėjau į įstaigą su vaikišku vežimėliu (kūdikiui tebuvo 3 mėn.), nes neturiu galimybės kažkam kažkur palikti kūdikio, tikrai nemaniau, kad tai bus problema, nes anksčiau lankytose poliklinikose matydavau, kaip mamos su vežimėliais važiuoja į gydytojų kabinetus. Atvykus paaiškėjo, kad mano gydytoja dirba antrame aukšte, o lifto nėra. Na, nėra tai nėra, palikau vežimėlį, pasiėmiau kūdikį ant rankų ir nuėjau pas gydytoją, ten šiaip ne taip mane apžiūrėjo su vaiku ant rankų...

Kitas vizitas – pas ginekologę. Kabinetas pirmame aukšte, tai apsidžiaugiu, kad problemų dėl apžiūros nebus, bet... ant durų kaba užrašas – „vaikiškus vežimėlius palikite už durų“ (yra toks koridoriukas tarp lauko durų ir registratūros, tai ten ir reikia palikti vežimėlius). Na, kadangi neįsivaizdavau kaip su vaiku ant rankų ginekologė galėtų mane apžiūrėti, tai nuėjau prie registratorės ir paprašiau, kad leistų įvažiuoti. Griežtai neleido!

Registratorė mano prašymams nepasidavė, direktorės, kaip sakė, tuo metu nebuvo. Kadangi kūdikis miegojo, tai tąkart drįsau jį palikti vežimėlyje prie registratorės, nes pas gydytoją tikrai reikėjo, aišku, vidurį konsultacijos buvau išbėgus pažiūrėti, kaip mano vaikelis laikosi... Tikrai buvo pikta, keista ir neramu... Išeinant registratorė dar pasiūlė daugiau neturėti vaikų, jei negaliu susitvarkyti!

Praėjo metai ir man vėl prireikė medikų pagalbos. Vaikui jau beveik metai su puse, labai judri ir smalsi mergytė, kuriai viskas reikia griebti, apžiūrėti, pačiupinėti. Iki įstaigos vėl atvažiavome vežimėliu, kadangi žinojau tvarką, tai iškart jį palikau prie durų, nuėjome pas šeimos gydytoją. Pasirodo, man reikia skubių kraujo tyrimų. Laboratorija dar dirbo, todėl gydytoja liepė eiti pasidaryti kraujo tyrimus. Man iškart galvoj pradėjo suktis mintis, kaipgi aš tai padarysiu su dukryte ant rankų? Jei viena ranka jos nenulaikysiu, jei pagriebs mėgintuvėlį laborantei iš rankų, jei sudaužys ką nors? Beje, man dar ir silpna būna po kraujo paėmimo, o jei nualpsiu, kas tada?

Vėl nuėjau į registratūrą, paaiškinau situaciją ir pasiprašiau, kad leistų įvažiuoti su vežimėliu, nes man reikia kraujo tyrimų, o dukrytė palauktų vežimėlyje, kol man paimtų kraują. Šįkart registratorė buvo sukalbamesnė ir šiaip taip leido vežimėlį atsivaryti iki laboratorijos durų. Tik įvažiavus, kaip suprantu, susitikau šios įstaigos direktorę. Ji liepė vežimėlį išvaryti. Paaiškinau situaciją, o ji sako, kad tai ne jų problema, kad ant durų aiškiai užrašyta, kad su vežimais važiuoti negalima. Teko išeiti be jokių kraujo tyrimų...

Taip, užrašą mačiau, bet negi visai nėra žmogiškumo? Ar motina – ne žmogus, negali sirgti, jei neturi, kur palikti vaiko? O jei būčiau atvažiavusi invalido vežimėliu, manęs irgi būtų neįleidę, nes vežimus reikia palikti už durų? Kuo vaikiškas vežimėlis skiriasi nuo neįgaliųjų vežimėlių – tie patys keturi ratai.

Lauke sausa gražu, todėl ratai tikrai ne daugiau purvini, nei mano batų padas. Juk prieš įeinant batų nusiauti neprašo. Taigi, kas pasirūpins mamų diskriminacija, dėl to, kad jos turi vaikų? Ar čia nebuvo pažeistos mano teisės gauti paslaugas gydymo įstaigoje, už kurias beje, būčiau mokėjusi nemažus pinigus?

Labai gerai gyvena tokie medicinos centrai, kad gali sau leisti išvaikyti pacientus... Aišku, daugiau mano kojos, tame medicinos centre nebus, bet tegu žino valstybė ir jos piliečiai, į kokias vietas keliauja mūsų mokesčiai ir kaip ten su mumis elgiamasi...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI situaciją pakomentavo UAB „Pašilaičių šeimos medicinos centras“ direktorė Eglė Galgauskienė:

„Labai sunku komentuoti situaciją, kurios dalyve, deja, nebuvau. Klientė teigia, kad „tik įvažiavus, kaip suprantu, susitikau šios įstaigos direktorę. Ji liepė vežimėlį išvaryti. Paaiškinau situaciją, o ji sako, kad tai ne jų problema, kad ant durų aiškiai užrašyta, kad su vežimais važuoti negalima“, tačiau tuo metu, kai įvyko šis incidentas, buvau atostogose.

Tačiau norėčiau pasakyti, kad kiekviena įstaiga, taip pat ir Centras, turi vidaus tvarkos taisykles, kurių prašoma laikytis čia besilankantiems. Gydymo įstaigose šios taisyklės yra dar griežtesnės, nes siekiama išlaikyti sanitarinius-higieninius reikalavimus tų pačių klientų saugumui. Procedūrinis kabinetas yra ypatinga zona, kurioje vyksta intervencijos, atliekami įvairūs tyrimai. Čia siekiama palaikyti ypatingą švarą, užkertant kelią įvairių infekcijų plitimui. Klientei buvo leista įvažiuoti į įstaigos koridorių, tačiau sanitarinės zonos ribų į procedūrinį kabinetą pažeisti neleista.
Žinoma, kiekvienu konkrečiu atveju gali būti priimami individualūs sprendimai, tačiau klientė, žinodama Vidaus tvarkos taisykles, galėjo iš anksto pasirūpinti savo vaiko priežiūra, kai jai bus atliekami medicininiai tyrimai.“

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais, patarkite ar pasiguoskite – laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Liga“.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasibaisėjo istorija dėl Kaune atimtų vaikų: ar ir toliau tylėsime kaip avių banda? (242)

Manau, visos Lietuvos tėvai (ir ne tik tėvai, bet visi socialiai normalūs žmonės) seka temą apie...

Peterboro lietuviai atsipalaidavo įsisukę į liaudies šokių sūkurį (4)

Gausiai Peterboro mieste gyvenančių lietuvių jau nebestebina dažnai čia koncertuoti atvykstantys...

Artėja prezidento rinkimai: nepamirškime mąstyti savo galva (19)

Akivaizdu, kad būsimi prezidento rinkimai jau dabar spaudžia smegeninę nemažai daliai žmonių –...

Iš banko išėjo nieko nepešęs: nuo kada vairuotojo pažymėjimas nėra dokumentas? (59)

Ėjau su dukryte per Konstitucijos pr. ir nusprendžiau pasikeisti šiek tiek dolerių (likusių po...

Dvi bailiukės prašo suteikti joms šansą turėti namus

Lilu ir Merlin buvo vienos iš išgelbėtųjų Donelaičio gatvės nelaimėlių, kurios gimė ir savo...

Top naujienos

Ekonomistai mala į miltus naują pensijų reformą: tokios sistemos nerastume niekur į Vakarus nuo Berlyno sienos (245)

Nuo kitų metų startuoja pensijų kaupimo pertvarka. Kam ji naudinga? „Delfi Dėmesio centre“...

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele (401)

Du vienos kauniečių šeimos vaikai perkelti į laikinąją globą po to, kai mama per...

Čempionų lyga: „Juventus“ laimėjo Mančesteryje, Romoje – incidentas metro, sužeistieji ir CSKA fiasko (9)

Trečiadienio vakaras UEFA Čempionų lygoje buvo karštas. Sužaistos aštuonerios trečio grupių...

Širinskienės klausimas konservatorei: kurioje vietoje čia yra visuomenės teisė žinoti? (355)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos atstovei Radvilei...

Orai: talžys vėjai, būkite atsargūs! (6)

Šiąnakt pradės stiprėti šiaurės vakarų vėjas: vakariniuose rajonuose gūsiai sieks 15–20...

Kaip atrodo pigiausiai parduodami būstai Lietuvos didmiesčiuose (56)

Didmiesčiuose šiuo metu tikrai nestinga būstų pasiūlos, tačiau jiems įsigyti kartais...

Paaiškino, kodėl kauniečių šeima tarnyboms sukėlė įtarimų: rimtų klaidų padarė abi pusės (1153)

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė atskleidė daugiau aplinkybių apie...

Elle ir Žilvinas Grigaičiai pirmą kartą pasirodė kartu po santykių krizės: pora švenčia gyvenimą (77)

Antradienio vakarą Vilniaus širdyje žinomi žmonės rinkosi į atsinaujinusio žurnalo...

Tyrimas parodė: seksas su buvusiu partneriu netrukdo atsigauti po išsiskyrimo (25)

Tūkstančius kartų girdėjote įspėjimą, kad po išsiskyrimo to daryti nederėtų, tačiau seksas...

Kaip Agnės Jagelavičiūtės padiktuotą aprangos kodą interpretavo vakaro svečiai (33)

Kaip apsirengtumėte į vakarėlį, kurio aprangos kodas – fashion animal ? Savo interpretacijas...