aA
26 šalių atstovai Berlyne birželio 11-13 d. varžėsi dėl geriausio pasaulio floristo vardo. Šis pasaulio floristų čempionatas yra vienas didžiausių renginių floristikos srityje, jį organizuoja pasaulinis floristų tinklas „Fleurop Interflora“.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Šių metų renginio moto buvo „Laisvė“, jis turėjo atsispindėti visuose kuriamuose floristiniuose darbuose. „Fleurop Interflora“ generalinis prezidentas Stefan Gegg mano, kad šis moto turėjo suteikti sparnus besivaržantiems floristams sukurti meno kūrinius, kurie skleistų toleranciją bei pagarbą vieni kitiems, parodydami pasauliui, kaip paprastai gėlės gali pavirsti įkvepiančiu menu. Jis teigia, kad čempionatas – tai ne tik varžybos, tai didelė šventė.

Varžybos vyko senoviniame industriniame pastate „Arena Berlin“, kuriame pastaruoju metu vyksta parodos, renginiai, rodomi teatro spektakliai. Pastatas senas, tad ši unikali vieta tarsi apjungia tradicijas ir tai, kas šiuo metu modernu.

Dėl pasaulio čempiono vardo rungėsi atstovai iš 26 šalių tiek iš Europos bei Azijos, taip pat Australija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Brazilija, Malaizija. Dalyviai kasdien turėjo sukurti po du floristinius darbus. Pirmąją dieną dalyvių laukė staigmena. Dieną iki konkurso jie gavo metalinius karkasus, kuriuos turėjo pasiruošti kitos dienos užduočiai. Konkurso dieną ant šių karkasų per 1,5 val. jie turėjo sukurti kompoziciją iš įvairiausių rūšių gvazdikų. Be gvazdikų jie turėjo naudotis kitomis šiai užduočiai jiems duotomis medžiagomis – floristine spalvota puta, įvairių rūšių floristine viela, floristiniais purškiamaisiais dažais, mėgintuvėliais.

Antrąjam darbui floristai buvo pasiruošę geriau – jau namuose turėjo apgalvoti idėją, atsivežti iš anksčiau pasiruoštą karkasą. Šio floristinio darbo idėja – per darbą parodyti savo asmenybę, savo stipriąsias puses. Per 2 val. ant pasiruoštos konstrukcijos reikėjo sukurti gėlių kompoziciją. Antrąją dieną pirmoji užduotis buvo per 1 val. sukomponuoti rankoje surištą puokštę. Dalyviai šiai užduočiai taip pat galėjo pasiruošti – namuose apgalvoti idėją, gėles.

Vieni konkurso dalyviai naudojo pasiruoštas konstrukcijas, kiti stipriau apgalvojo, kaip pamerks, eksponuos savo rankoje surištą puokštę. Puokštė turėjo būti surišta vienoje pagrindinėje vietoje, per kurią ją galima paimti į ranką.

Ketvirtojo darbo idėja – „100 proc. organika“, viskas turėjo būti tik iš to, kas organiška – tiek randama gamtoje, tiek pagaminta žmogaus. Net klijai, surišimo priemonės, bei visos kitos medžiagos turėjo būti organiškos. Floristai šiam darbui turėjo pasiruošti karkasus, kuriuos gėlėmis galėjo puošti 2 val. Konkurso dalyviai konstrukcijas gamino iš medžio šakų, šaknų, lentų, durpių plytų, kamščio, ragų, kaulų ir kitų medžiagų.

Penktadienio vakarą susirinkusių į čempionatą žiūrovų laukė dar vienas nuostabus reginys – Elly Lin iš Taivanio ir Stain Are Hansen iš Norvegijos darbų demonstracija. Didelėje salėje susirinkusiems keliems tūkstančiams žiūrovų pasaulinio garso floristai demonstravo, kaip gimsta išties išskirtiniai floristiniai darbai.

Po įspūdingos demonstracijos buvo paskelbti 10 dalyvių, kurie toliau turės varžytis pusfinalyje. Į jį pakliuvo Švedijos, Turkijos, Brazilijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Olandijos, Vokietijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Norvegijos atstovai. Šeštadienio rytą likusių dešimties dalyvių laukė dar vieną siurprizas – dar viena metalinė konstrukcija, kurią reikėjo apsodinti įvairių rūšių kalankėmis. Nors konkursą vertino atestuoti teisėjai iš Graikijos, Norvegijos, Autralijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, bet kokiam galimam teisėjų šališkumui buvo užkirstas kelias – teisėjai negalėjo stebėti kūrybos proceso ir vertino, nežinodami darbų autorystės.

Šeštadienio vakarą į konkurso finalą žiūrovai rinkosi pasipuošę smokingais ir vakarinėmis suknelėmis. Į prabangų banketą su gėlėmis nupuoštais stalais susirinko daugiau kaip 1000 žiūrovų.

Vakaro pradžioje buvo paskelbti penki finalininkai: Aritaka Nakamura iš Japonijos, Mehmet Yilmaz iš Turkijos, Neill Whittaker iš Jungtinės Karalystės, Alex Choi iš Pietų Korėjos ir Pirjo Koppi iš Suomijos. Nurimus euforijai dėl patekimo į finalą netrukus buvo paskelbta ir paskutinė užduotis. Ir taip gana įtemptas čempionatas pasiekė savo kulminaciją: nepadedami jokių asistentų (šalia galėjo būti tik vertėjai) dalyviams buvo skirtos 15 min. pasiruošti paskutiniam darbui – stebint tūkstantinei auditorijai be jokio pasiruošimo, neturint net savo įrankių, gėlėmis papuošti moters bareljefinį portretą.

Moteris paveiksle nebuvo šiaip moteris – tai moteris-robotas, pagrindinė 1927 žymaus vokiečių filmo „Metropolis“ herojė. Sukurtus floristinius moterų portretus komisija taip pat vertino nežinodama jų autorių. Galiausiai paaiškėjo šio čempionato nugalėtojai – trečią vietą laimėjo Pirjo Koppi iš Suomijos, antra vietą – Neill Whittaker iš Jungtinės Karalystės, pirmą vietą – Alex Choi iš Pietų Korėjos. Nugalėtojai pasidalino 5, 10 ir 15 tūkst. eurų prizus.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Motina įsitikinusi, kad tokio vaizdelio neturėtų būti trečiokų pratybose (34)

Baigėsi vasara, prasidėjo naujieji mokslo metai. Mokinukai sugužėję į savo klases, susitikę su...

Viena detalė IKI parduotuvėje sukėlė klausimų: ar tai leidžiama? (12)

DELFI vis gauna skaitytojų laiškų, kurie yra susirūpinę, ar Lietuvos prekybos tinklai tinkamai...

Statau, kaip noriu: priekabai jau leidžiama užtverti perėją? (13)

DELFI skaitytojui užkliuvo Vilniuje, Salininkuose, „Škodos“ vairuotojo netinkamai pastatytas...

Kauniečiai nusistebėjo: užsukus į parduotuvę, jiems buvo parodytos durys (12)

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi kauniečiai, kurie mandagiai arba ne taip gražiai buvo...

Skaitytoja pasibaisėjo situacija viename Lietuvos pašto skyriuje (6)

Mamoms su vežimėliais ir neįgaliesiems situacija Vilniaus Lazdynų mikrorajono Lietuvos pašto...

Top naujienos

Išaušo istorinio vizito diena: kuo Pranciškus skiriasi nuo pirmtakų (11)

Nusistovėję stereotipai esą popiežius, jų aplinką supa didžiulė prabanga.

Po kelionės keltu – lietuvės perspėjimas: nepasitikrinę prarasite nemažai pinigų (15)

Naują būdą keliauti atradusi vilnietė Justina pasijautė išleidusi daugiau nei turėjo. Pasak...

Orai: temperatūra per parą kris 10 laipsnių kiekvieną dieną šals vis labiau (8)

Labai šiltas dienas keis lietingos ir vėsios. Rugsėjo 22 dieną termometrai rodys 10 laipsnių...

Vilniaus centre „pabiro plytos“: neklusnius vairuotojus tramdė net policijos švyturėliais (5)

Artėjant šeštadieniniam popiežiaus Pranciškaus vizitui Vilniuje, pagrindinėse sostinės...

Pasipiktino prabangiais modeliais su „vardiniais“ elektromobilių numeriais, bet „Regitra“ atrado kitą bėdą (155)

Prabangūs BMW, „ Audi “, „Porsche“ su elektromobiliams skirtais valstybinio numerio...

Jauna šeima: kaip pasiruošti susitikimui su popiežiumi (286)

Į susitikimus su rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje viešėsiančiu popiežiumi Pranciškumi...

Moterų siaubas Klaipėdoje: mieste siautėja ginkluotas užpuolikas (93)

Po moters, šeštadienį vežimėlyje stūmusios vaiką, kraupios akistatos su užpuoliku Klaipėdos...

Nuslėptas dokumentas parodė tikrąjį rusų sukčiavimo mastą: JAV trūko kantrybė (157)

Jungtinių Tautų ekspertų grupės parengtoje ataskaitoje konstatuojama, kad Šiaurės Korėja...

Tragišką kūdikio pagrobimo istoriją lig šiol gaubia daug paslapčių (6)

Nors įtariamasis buvo identifikuotas, teisiamas ir pripažintas kaltu, vėliau jam įvykdyta mirties...

Naujausias Kepenio užmojis – tam nepritaria net medikai (203)

Alternatyvia Lietuvoje laikoma ajurvedos medicina randa kelią į Lietuvos Seimą. Parlamentaras...