26 šalių atstovai Berlyne birželio 11-13 d. varžėsi dėl geriausio pasaulio floristo vardo. Šis pasaulio floristų čempionatas yra vienas didžiausių renginių floristikos srityje, jį organizuoja pasaulinis floristų tinklas „Fleurop Interflora“.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Šių metų renginio moto buvo „Laisvė“, jis turėjo atsispindėti visuose kuriamuose floristiniuose darbuose. „Fleurop Interflora“ generalinis prezidentas Stefan Gegg mano, kad šis moto turėjo suteikti sparnus besivaržantiems floristams sukurti meno kūrinius, kurie skleistų toleranciją bei pagarbą vieni kitiems, parodydami pasauliui, kaip paprastai gėlės gali pavirsti įkvepiančiu menu. Jis teigia, kad čempionatas – tai ne tik varžybos, tai didelė šventė.

Varžybos vyko senoviniame industriniame pastate „Arena Berlin“, kuriame pastaruoju metu vyksta parodos, renginiai, rodomi teatro spektakliai. Pastatas senas, tad ši unikali vieta tarsi apjungia tradicijas ir tai, kas šiuo metu modernu.

Dėl pasaulio čempiono vardo rungėsi atstovai iš 26 šalių tiek iš Europos bei Azijos, taip pat Australija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Brazilija, Malaizija. Dalyviai kasdien turėjo sukurti po du floristinius darbus. Pirmąją dieną dalyvių laukė staigmena. Dieną iki konkurso jie gavo metalinius karkasus, kuriuos turėjo pasiruošti kitos dienos užduočiai. Konkurso dieną ant šių karkasų per 1,5 val. jie turėjo sukurti kompoziciją iš įvairiausių rūšių gvazdikų. Be gvazdikų jie turėjo naudotis kitomis šiai užduočiai jiems duotomis medžiagomis – floristine spalvota puta, įvairių rūšių floristine viela, floristiniais purškiamaisiais dažais, mėgintuvėliais.

Antrąjam darbui floristai buvo pasiruošę geriau – jau namuose turėjo apgalvoti idėją, atsivežti iš anksčiau pasiruoštą karkasą. Šio floristinio darbo idėja – per darbą parodyti savo asmenybę, savo stipriąsias puses. Per 2 val. ant pasiruoštos konstrukcijos reikėjo sukurti gėlių kompoziciją. Antrąją dieną pirmoji užduotis buvo per 1 val. sukomponuoti rankoje surištą puokštę. Dalyviai šiai užduočiai taip pat galėjo pasiruošti – namuose apgalvoti idėją, gėles.

Vieni konkurso dalyviai naudojo pasiruoštas konstrukcijas, kiti stipriau apgalvojo, kaip pamerks, eksponuos savo rankoje surištą puokštę. Puokštė turėjo būti surišta vienoje pagrindinėje vietoje, per kurią ją galima paimti į ranką.

Ketvirtojo darbo idėja – „100 proc. organika“, viskas turėjo būti tik iš to, kas organiška – tiek randama gamtoje, tiek pagaminta žmogaus. Net klijai, surišimo priemonės, bei visos kitos medžiagos turėjo būti organiškos. Floristai šiam darbui turėjo pasiruošti karkasus, kuriuos gėlėmis galėjo puošti 2 val. Konkurso dalyviai konstrukcijas gamino iš medžio šakų, šaknų, lentų, durpių plytų, kamščio, ragų, kaulų ir kitų medžiagų.

Penktadienio vakarą susirinkusių į čempionatą žiūrovų laukė dar vienas nuostabus reginys – Elly Lin iš Taivanio ir Stain Are Hansen iš Norvegijos darbų demonstracija. Didelėje salėje susirinkusiems keliems tūkstančiams žiūrovų pasaulinio garso floristai demonstravo, kaip gimsta išties išskirtiniai floristiniai darbai.

Po įspūdingos demonstracijos buvo paskelbti 10 dalyvių, kurie toliau turės varžytis pusfinalyje. Į jį pakliuvo Švedijos, Turkijos, Brazilijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Olandijos, Vokietijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Norvegijos atstovai. Šeštadienio rytą likusių dešimties dalyvių laukė dar vieną siurprizas – dar viena metalinė konstrukcija, kurią reikėjo apsodinti įvairių rūšių kalankėmis. Nors konkursą vertino atestuoti teisėjai iš Graikijos, Norvegijos, Autralijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, bet kokiam galimam teisėjų šališkumui buvo užkirstas kelias – teisėjai negalėjo stebėti kūrybos proceso ir vertino, nežinodami darbų autorystės.

Šeštadienio vakarą į konkurso finalą žiūrovai rinkosi pasipuošę smokingais ir vakarinėmis suknelėmis. Į prabangų banketą su gėlėmis nupuoštais stalais susirinko daugiau kaip 1000 žiūrovų.

Vakaro pradžioje buvo paskelbti penki finalininkai: Aritaka Nakamura iš Japonijos, Mehmet Yilmaz iš Turkijos, Neill Whittaker iš Jungtinės Karalystės, Alex Choi iš Pietų Korėjos ir Pirjo Koppi iš Suomijos. Nurimus euforijai dėl patekimo į finalą netrukus buvo paskelbta ir paskutinė užduotis. Ir taip gana įtemptas čempionatas pasiekė savo kulminaciją: nepadedami jokių asistentų (šalia galėjo būti tik vertėjai) dalyviams buvo skirtos 15 min. pasiruošti paskutiniam darbui – stebint tūkstantinei auditorijai be jokio pasiruošimo, neturint net savo įrankių, gėlėmis papuošti moters bareljefinį portretą.

Moteris paveiksle nebuvo šiaip moteris – tai moteris-robotas, pagrindinė 1927 žymaus vokiečių filmo „Metropolis“ herojė. Sukurtus floristinius moterų portretus komisija taip pat vertino nežinodama jų autorių. Galiausiai paaiškėjo šio čempionato nugalėtojai – trečią vietą laimėjo Pirjo Koppi iš Suomijos, antra vietą – Neill Whittaker iš Jungtinės Karalystės, pirmą vietą – Alex Choi iš Pietų Korėjos. Nugalėtojai pasidalino 5, 10 ir 15 tūkst. eurų prizus.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namo grįžtantys vilniečiai praneša apie milžiniškas eismo spūstis (105)

Po itin vasariško savaitgalio namo grįžtantys vilniečiai papuolė į dideles eismo spūstis.

Vaikščiodamas Utenos parke nufotografavo keistus grybus (11)

DELFI skaitytojas, mėgstantis fotoaparatu fiksuoti žavingas akimirkas, atsiuntė keletą...

Televizoriaus pirkimas virto galvos skausmu: jaučiausi apvogtas (81)

Taigi istorija tokia, kad dabar jaučiuosi apvogtas save laikančios didžiausios elektroninės...

Bičiuliui siųstas šakotis sugrįžo virtęs trupiniais (115)

Vilnietis Artūras susidūrė su kuriozine situacija – dar kovo mėnesį draugui išsiųstas...

Alytuje užfiksavo užsisvajojusį kelių pažeidėją (4)

DELFI skaitytojas Alytuje nusistebėjo išsiblaškiusiu kito vairuotojo poelgiu.

Top naujienos

Emigrantas, kuris grįžo kurti automatizuotą daržovių ūkį (13)

Nors daržovių ūkiuose Lietuvoje daugeliui procesų atlikti vis dar naudojamas rankų darbas, jau...

Rusai pučiasi: mes laimime antrąjį Šaltąjį karą, o JAV laukia žlugimas (826)

Sovietų sąjunga pralaimėjo Šaltąjį karą prieš Vakarus, o sankcijų spaudžiama Rusija laimi...

Klaipėdietis nusivylė brangiausiu Lietuvos „Passatu“ pardavėjai problemą mato kitur (82)

„Man tai buvo pirmas naujo automobilio pirkimas“, – DELFI sako Mindaugas, prieš pusmetį...

„MG Baltic“ gynyboje – buvę aukšti prokurorai (63)

Valstybės saugumo departamento informacijoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui...

Kitą savaitę – tropinė temperatūra: Lietuvoje bus karščiau nei Turkijos kurortuose (13)

Po labai karšto savaitgalio – dar karštesnė savaitė. Sinoptikai pastarąsias dienas nuo kaktos...

Drąsiems pokyčiams pasiryžusi 27 metų vilnietė pasikeitė kardinaliai (43)

DELFI Stilius kardinaliems stiliaus pokyčiams pasiryžo 27 metų vilnietė Miglė. Drąsi mergina...

Tautos priešas: kvapą užgniaužęs Egiptas prakeikia Salah sutraumavusį Ramosą (34)

Niekas labiau nesuvienija Egipto nei Mohamedas Salah , todėl šeštadienio vakarą dužo ne tik „...

Unikalus Lietuvos kurortas, kur poilsiautojai viliojami fazanais ir žuvimi (43)

„Žmonės, važiuojantys pramogauti, nori ir skaniai pavalgyti, tad visi prašo tik šviežiai...

„Misija Sibiras‘18” bandomojo žygio metu į dienos šviesą sugrąžinta istorinė partizanų vieta

Visą savaitgalį 80 atrinktų dalyvių žygiavo „Misija Sibiras‘18” bandomajame žygyje...

Užkalnis rado Lietuvos blogo maisto sostinę (208)

Jau esu sakęs, kad blogiausias Lietuvos regionas pavalgyti yra Dzūkija . Jie turi girias ir...