aA
Sadizmo persmelktų juostų kūrėjas, dviejų „Nakvynės namų“ dalių ir „Tuk, tuk“ režisierius Eli Rothas pristato savo svajonių projektą, legendinio ir daugelyje šalių uždrausto 1979 metų „gore“ žanro šedevro „Kanibalų holokaustas“ savotišką perdirbinį. Filmas savo laikais susilaukė itin nemažai dėmesio ir skandalų, taip pat tapo vienu mėgstamiausių Eli Rotho matytų filmų.
Filmas "Kanibalai"
© Organizatorių nuotr.

Apie ką mes čia…

Idealistų studentų grupelė, norėdama išgelbėti pirmykštes Amazonės džiunglių gentis, išsiruošia į iš pirmo žvilgsnio paprastą ir naudingą kelionę, kuri padės atkreipti žmonių dėmesį į siaubingą džiunglių gyventojų realybę. Tačiau skrydžio metu lėktuvas tampa nevaldomas, kol galiausiai visi geradariai atsiduria džiunglių širdyje. Džiunglėse jų laukia ne tik pavojinga flora, bet dar ir žmogėdros, kurias taip įnirtingai ruošėsi gelbėti jaunuoliai.

Kūrinys

Naujausias Eli Rotho filmas, kuris buvo sukurtas dar 2013 metais ir dėl nesutarimų su prodiuseriais pristatytas tik 2014 metais keliuose antrarūšiuose festivaliuose, galiausiai atkeliavo ir į plačiuosius kino ekranus. Projektas buvo laukiamas dėl vienos paprastos priežasties – tai žinomo italų filmo „Kanibalų holokaustas“ perdirbinys, kuris savo pasirodymo metais sulaukė itin daug kritikos, tačiau tapo svarbiu kultūriniu „gore“ žanro atstovu ir pavyzdžiu ateitiems kartoms, kaip galima sukurti kvapą gniaužantį ir labai tikrovišką, krauju persmelktą projektą.

Naujajame filme, kaip ir sename, visas veiksmas sukasi aplink jaunuolius, kurie išsiruošia į kelionę gelbėti vietinių Amazonės džiunglių genčių. Galiausiai jie patys tampa tų pačių genčių, kurioms norėjo padėti, aukomis. Žinoma, iš vienos pusės, naujojo pasakojimo versijoje siužetas banalus ir jau matytas, tačiau iš kitos pusės, šiame filme galime įžvelgti gana naudingą socialinę mintį apie nužmogėjimą ir norą sunaikinti tą, kas ir taip yra trapu. Nesinori atpasakoti tokių svarbių filmo detalių, kurių ne tiek ir daug šiame filme, todėl geriausias būdas – viską pamatyti patiems.

Atmetus socialinę filmo problematiką, juostoje labai daug dėmesio skiriama smurtui, kuris, kaip ir kituose Eli Rotho filmuose, atrodo ganėtinai šlykščiai, tačiau kartu efektyviai, tikroviškai ir net patraukliai, karts nuo karto teko užmerkti akis. Išmėtytos žarnos, nupjautos galvos, vėmalai ir kiti šlykščiai atrodantys šio filmo komponentai daro stiprų poveikį žiūrint šią juostą. Silpnų nervų žiūrovams pakaks pirmų minučių smurto, kad galėtų išeiti iš salės. Eli Rothas smurto kiekiu tikrai aplenkė originalų filmą, kurį 1979 metais sukūrė Ruggero Deodato.

Kanibalizmo tematika irgi atskleista itin plačiai ir vaizdžiai, nors tai darant nebuvo jokio subtilumo. Nupjautas liežuvis, kojos, rankos ir Amazonės džiunglių čiabuvių genties šamano mėgavimasis žmogaus kūnu atrodo labai neskaniai. Kino kūrėjas sau leido šiek tiek per daug. Užtat gyvenvietės, kurioje gyvena kanibalai, jų dienos, tradicijos, ceremonijos, papročiai ir jų rutina atrodo įdomiai, lyg žiūrėtum kokį dokumentinį filmą per „Discovery“ kanalą. Tai šiek tiek pakelia filmo lygį. Bet tuo viskas ir baigiasi.

Herojų filme nėra, nė vienas personažas nesukelia jokio džiaugsmo ar jaudulio, todėl bežiūrint juostą, nė viena mirtis nesukelia jokių emocijų. Mirė personažas, tebūnie, kas gi šiame pasaulyje nemiršta? Čia ne „Gladiatorius“, po kurio peržiūros verki, nes pagrindinis herojus iškeliavo anapilin. Viskas dėl to, kad režisierius, rašydamas juostai scenarijų, orientavosi į smurto bangas, o ne į personažų charakterius. Gaila – galbūt filmas tada taptų labiau įtraukiantis.

Juostoje taip pat nėra jokios intrigos, nėra įtampos, todėl jau įpusėjus filmui, jis tampa neįdomus ir atsibosta. Pasidaro išties sunku išsėdėti ir sulaukti jo finalo. Deja, Eli Rothas labai nuvylė.

Techninė juostos pusė

Bežiūrint šį Eli Rotho nesveikos fantazijos vaisių, atrodo, lyg žiūrėtum B kategorijos pigų studijos „Asylium“ filmą, skirtą peržiūrai namuose. Itin pigiai nufilmuotas ir prastu operatoriaus darbu pasižymintis projektas nesugebėjo parodyti viso Amazonės džiunglių grožio. Ir tai yra neatleistina. Taip pat labai prasta ir muzika, kuri yra visiškai neįdomi ir, kas svarbiausia, nesukelianti jokių papildomų emocijų bežiūrint šį filmą.

Jeigu ne geras grimas ir kraujo upės, aplinka ir dekoracijos, tai filmo kokybė, kalbant apie techninę pusę, būtų žemiau Uwe Ballo kuriamų „šedevrų“ lygio. Montažas prastas, garso montažas irgi ne stebuklingas. Tokį filmą, kurio biudžetas net 5 milijonai dolerių, galėtų sukurti ir paskutinio kurso režisūros studentas, kuriam pavyktų išsisukti ir su dešimt kartų mažesne suma.

Aktorių kolektyvas

Filmas normalių aktorių neturi, išskyrus tik paties režisieriaus Eli Rotho žmoną, jau antrą kartą šiais metais pasirodančią savo vyro filme – Lorenza Izzo. Nors ji ir vėl neparodo jokių vaidybos sugebėjimų, tačiau bent jau malonu į ją žiūrėti. Tai labai graži moteris, kuriai būtų galima rasti ir geresnę rolę kokiame kitame projekte.

Kiti filme pasirodantys žmonės – arba tikrieji Amazonės džiunglių gyventojai, arba labai prastai vaidinantys, beveik iš gatvės paimti aktoriai, kuriems ne itin gerai sekėsi rodyti emocijas, net ir būnant prie mirties slenksčio.

Verdiktas

„Kanibalai“ – tai žiaurus, itin kruvinas ir labai tikrovišku smurtu papuoštas darbas, kuriame gvildenamos ir socialinio pobūdžio temos. Jos, deja, taip ir nėra iki galo atskleistos ir paliktos pirmoje filmo pusėje. Tačiau tai tėra vieninteliai pliusai, kuriuos užgožia prastas montažas, silpnai parašytas scenarijus, neįdomūs veikėjai, šleikštulį keliančios scenos ir apgailėtinas kameros darbas, paverčiantis šį filmą antrarūšiu B kategorijos projektu.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Balsių mokykloje vyko tradicija tapusi Amatų diena

Kasmet Vilniaus Balsių progimnazijoje gruodžio 6 dieną vyksta Amatų diena, per kurią mokiniai...

Mokyklų reitingai parodė: esame ne šiaip gyvulių ūkis, o tikra dresuotų gyvulėlių ferma (69)

DELFI publikavo interviu su žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktoriumi Gintaru Sarafinu. Įvairių...

Emigrantę patirti išgyvenimai Kaune persekioja net ir persikrausčius į Škotiją (51)

Dabar, gyvendama Škotijoje, atsimenu įvykius gimtajame Kaune kaip šiurpų žmogaus valios ir...

Mokytojas įspėja apie naują patyčių formą mokyklose: anonimiškumas kai kuriuos mokinius apakina (16)

Komiški paveikslėliai, jaunimo tarpe dažnai vadinami memais , jau yra tapę neatsiejama interneto...

Balkanuose viešėjęs jaunuolis labiausiai nustebo Kroatijoje: tokiame keistame muziejuje anksčiau nėra lankęsis (3)

Mano pasakojimas apie kelionę po Balkanus tęsiasi. Jau pats metas atsisveikinti su Albanija ir...

Top naujienos

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (112)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (2)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (59)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (104)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...

Dėl smurto prieš žmoną ir dukrą sulaikytas buvęs garsus serbų krepšininkas, pasaulio čempionas (7)

Serbijos žiniasklaida praneša, kad Belgrado policija areštavo 44-erių metų Milaną Gurovičių.

Iš Trumpo besijuokiantys pasaulio lyderiai – dar ne blogiausia (91)

Žaibiškai išpopuliarėjęs praėjusios savaitės NATO viršūnių susitikimo vaizdo įrašas,...

Aušra Bytautienė: nebereikės visiškai išeiti į pensiją (90)

Europos Komisija ištransliavo iškalbingą žinutę Lietuvai – prognozuojama, jog 2050 m. mūsų...

Profesorius Landsbergis: Rusija turėjo savo didžiąją galimybę, bet ją prarado (524)

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis teigia, kad Stalino ir Hitlerio...

Planuose – leisti už ES paramą pirkti žemę (5)

Žemės ūkio ministerija svarsto sekantį finansinį laikotarpį sukurti dar vieną paramos formą...

Švenčių belaukiant: tradicinis kūčiukų receptas

Tradicinio šv. Kūčių vakarienės patiekalo, kūčiukų, paklausa piką pasiekia gruodį, tačiau...