aA
„Lilos ir Stičo“ nuotykių kūrėjas, režisierius ir scenaristas Deanas DeBloisas, 2010 metais pristatęs dviem Oskarams nominuotą įspūdingą reginį visai šeimai „Kaip prisijaukinti slibiną“, po ketverių metų pertraukos sugrįžta su šios įsimintinos istorijos tęsiniu - „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ (angl. How to Train Your Dragon 2).
© Autoriaus nuotr.

Dabar jis pristato žymiai brandesnį ir žavesnį pasakojimą, paremtą žymiosios britų rašytojos Cressidos Cowel trilogijos apie slibinus motyvais. JAV kino meno ir mokslo akademijos nominuotas režisierius kviečia vėl atsidurti paslaptinguose vikingų ir slibinų laikuose, kai už laisvę ir valdžią teko kovoti kirviais ir kalavijais ir kai draugystė ir ištikimybė buvo vertingesnė už didžiausius pasaulio turtus.

Apie ką mes čia…

Praėjus penkeriems metams nuo tada, kai berniukas Žagsulys ir jo ištikimas draugas Bedantis sutaikė vikingus ir slibinus, į kaimą atėjo ilgai laukta ramybė. Visi gyvena harmonijoje ir santarvėje. Iki tos dienos, kai iš niekur atsiranda naujas priešas. Tai - iki šiol nematyto blogio įsikūnijimas, drakonų užkalbėtojas Dragas. Piktadarys nori sėti chaosą ir paniką, užkariauti pasaulį ir prisijaukinti visus gyvus slibinus. Žagsulys su draugais stoja į nelygia kovą, kurioje jie neturi jokių šansų nugalėti…

Kūrinio vidus

Po puikios, o tiksliau – nuostabios ir kartu genialios pirmosios dalies pasirodymo praėjo nemažai laiko, todėl buvo galima pasigesti pamėgtų, 2010 metais pasirodžiusio filmo personažų, kurie kiekvieną kartą žiūrint juostą suteikia neapsakomą džiaugsmą. Tai vienas iš nedaugelio studijos „DreamWorks“ darbų, kuris savo kokybe ir turiniu prilygsta patiems „Pixarams“, todėl nenuostabu, kodėl tiek daug vilčių buvo sutelkiama į tęsinį. Iš karto galima teigti – filmas nenusileidžia savo pirmtakui, o kartais net lenkia jį savo preciziškumu ir pagrindine mintimi, kurią scenaristai sugebėjo išvystyti be jokių priekaištų.

Siužetinės linijos varikliu tampa ne tik draugystė kaip ir pirmame filme, tačiau ir šeimos vertybės, kurios visos filmo metu buvo nagrinėjamos labai kruopščiai. Visų pirma tai filmas apie vaikus ir jų santykius su tėvais. Matome apleistų vaikų paveikslą. Dramatiškas siužetinės linijos įvykių posūkis nuveda pagrindinį veikėją prie dilemos – atleisti ar ne savo motinai už tai, kad toji paliko jį.

Pasižiūrėjus iš gyvenimiškos pusės dažnai būna taip, kad motinos palieka savo vaikus, o kai tie jau tampa savarankiški, jos vėl pasirodo horizonte ir bando susigrąžinti prarastus metus. Ši filmuko situacija labai priminė kultinę ir penkiais Oskarais apdovanotą 1979 metų dramą „Krameris prieš Kramerį“, kurioje panašiu būdu buvo pasielgta su vaiku.

Blogio bei gėrio susidūrimas juostoje taip pat nepamirštamas. Tokių blogio ir gėrio temų paveikslas čia išskirtinis. Viso filmo metu bandoma parodyti, ką reiškia tikra draugystė ir atsidavimas vienas kitam, ir ką reiškia savanaudiški kėslai, kurie dažniausiai sugeba suardyti nuostabius žmonių santykius. Šiuo atveju kalbama apie Bedantį ir Žagsulį, kurie perėję pragarą tapo tikrais ir neišskiriamais bičiuliais. Rimtumo juostoje tikrai netrūksta, todėl akivaizdu, jog vienas iš pagrindinių juostos kūrėjų tikslų buvo propaguoti gėrį.

Filmuke gausu puikių dialogų, kuriuose netrūksta šmaikščių replikų, bet, kas svarbiausia, viskas išlaikoma padorumo ribose. Iš karto galima teigti, jog kūrėjai nebando privilioti į kino ekranus žmonių vien nekokybiškais ir nuvalkiotais būdais kaip paskutiniais metais daro beveik visos Holivudo studijos.

Juostoje pilna juokingų situacijų ir nutrūktgalviškų nuotykių, kurie neleidžia pasijusti nepatogiai ir nuobodžiauti filmo metu. Filmas labai gyvas, todėl kiekviena scena priverčia pasijusti kaip kokiame atrakcione, kuriame už kiekvieno kampo slepiasi staigmenos. Taip pat ir su filmuko veikėjais, kurie nepasikeitė. Tiek Bedantis, tiek Žagsulys teikia tiek pat daug gerų emocijų kaip ir pirmame filme, o atsiradę nauji herojai puikiai papildė juostos foną. Nauji slibinai ir naujas priešas irgi patraukliai atrodo, o kai kuriuose vietose net galima išsigąsti, nes tokio tamsaus personažo nebuvo galima tikėtis vaikams skirtame filme.

Juostą neabejotinai turi pasižiūrėti kiekvienas pasakų mylėtojas, nes tai šiltas ir labai jautrus pasakojimas apie berniuką, kuriam gyvenime pasisiekė surasti tikrą ir labai ištikimą draugą. Magiškas „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ pasaulis žymiai padidėjo, todėl ir čia galima bus susipažinti su visiškai naujomis ir labai patraukliomis akims vietovėmis ir atrasti ramybę peržiūros metu. Tokių pamokančių juostų pastaraisiais metais galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Belieka tikėtis, kad kūrėjams pavyks padengti filmo kūrimo išlaidais ir 2016 metais sulauksime trečios ir paskutinės dalies apie slibinų ir vikingų laikus.

Techninė juostos pusė

Atmetus puikų turinį ir pasižiūrėjus į vizualią juostos pusę atsiranda jausmas, kad juostos kūrėjai lenkią laiką. Animacijos kokybė verta aukščiausių pagyrų. Kiekviena detalė nepriekaištingai nupiešta. Kiekvienas slibinas pavaizduotas skirtingai, o kalbant apie aplinką – ji kerinti. Iš tiesų, tai labai kerintis reginys akimis, o kai dar filmą apgaubia trimatės erdvės efektas, tai išvis jaučiama visa magiška šio kino galia. Puikūs 3D efektai leidžia priartinti prie savęs visą veiksmą, o svarbiausia, jog gali pasijusti lyg būtum visų įvykių epicentre ir skraidytum kartu su slibinais.

Operatoriaus kameros darbas irgi pateikiamas efektingai, todėl užsidėjus 3D akinius galima atsidurti ne tik įvykių centre, bet ir pirmu asmeniu pabūti slibinų kailyje ir patirti neišdildomą malonumą skrajojant padebesiais.

Muzika filmui irgi suteikia atskiro ir itin stipraus konteksto turinčio žavesio, todėl šis nuotykis tampa ne ką prastesniu išbandymu, nei kuris nors kitas žanro filmas, sukurtas studijoje „Pixar“. Kompozicijos parinktos labai atsakingai, todėl galima pajausti stiprėjančia dramą ir epiškumą su kiekviena žymiai efektingesne scena.

Ši vaizdinga istorija pasižymi labai kruopščiu nuoseklumu ir puikiai išdėstytomis scenomis, todėl montažas šiame filme vertas apdovanojimo. Taip pat ir garso montažas puikiai sustiprina efektingiausias juostos scenas, kuriose susiduria slibinų armijos. Apibendrinus techninė pusė šiame animaciniame filme verta visų pagyrų.

Aktorių kolektyvinis darbas

Pasirinkimas žiūrėti šį filmą originalo kalba bus didžiausias laimėjimas, nes, atvirai kalbant, lietuviškas dubliažas pernelyg sausas ir visiškai neišvaizdžiai perteikia herojų emocijas. Mūsų aktoriai nesugebėjo perprasti veikėjų, todėl gavosi labai nejuokingas variantas.

Originaliame variante galime išgirsti gerai padirbėjusius ir savo balsą paskolinusius aktorius Jay Baruchelį, Gerardą Butlerį, Jonah Hillą, Cate Blanchett, Kristen Wiig, Kitą Haringtoną ir Djimoną Hounsou. Kiekvienas iš jų suteikė savo veikėjui charizmos, o to, deja, negalima pasakyti apie lietuvių darbą.

Verdiktas

„Kaip prisijaukinti slibiną 2“ – tai puikus 2010 m. pasirodžiusio filmo tęsinys, o taip pat ir nuostabi Cressidos Cowel knygos ekranizacija, kurioje galime pamatyti žymiai daugiau juokingų situacijų ir išgirsti dar daugiau šmaikštesnių replikų, vėl susitikti su senais ir susipažinti su naujais herojais bei savo kailiu patirti nepamirštamą nuotykį magiškose slibinų ir vikingų žemėse.

Scenarijus ir siužetinės linijos pateikimas – 9/10
Techninė juostos pusė – 10/10
Aktorių kolektyvinis darbas – 9/10

Bendras vertinimas: 9/10

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvė įamžino protestus Vengrijos sostinėje (3)

Budapešte nuo trečiadienio vyksta daugiatūkstantinės protesto akcijos prieš darbo įstatymų...

Nufilmuota: į Lietuvą naktį atklydo netikėta viešnia (31)

Valstybinė sienos apsaugos tarnyba ( VSAT ) savo feisbuko paskyroje pasidalino vaizdo įrašu,...

Vasčio istorija: kažkodėl visi stebisi jo vardu (3)

Nuo pat vaikystės svajodavau apie šunelį, tačiau svajonė neišsipildė... Gyvenau kaime, todėl...

Mokiniai trečiadienį surengė piketą Šiauliuose (13)

Trečiadienį Šiauliuose 12 val. skvere prie miesto savivaldybės įvyko Šiaulių mokyklų...

Vilnietis pasipiktino: ar dėl kelių minučių verta rizikuoti gyvybe? (37)

Vilnietis, važiuodamas sekmadienį Mindaugo g. Vilniuje , buvo šokiruotas, kai vienpusio eismo...

Top naujienos

Sulaukus baltų Kalėdų suspaus šaltis – laukia dviženklis minusas

Paskutinė savaitė iki Kalėdų bus žiemiškai šalta ir balta. Šalčio netruks ir per šventes...

Kaunas siūlo geriausią darbą už 1000 eurų, bet niekas netrykšta noru jo imtis (68)

Viešoje erdvėje galima pastebėti reklamų, kviečiančių rinktis naują profesiją. „Kaunas...

Paksas – didesnio žaidimo dalis: savo tikruosius tikslus išdėstė Kremliaus ruporui (493)

Maskvai Rolandas Paksas yra įdomesnis europiniame kontekste nei kaip žaidėjas Lietuvos vidaus...

Uždarė A1 magistralės atšaką – vairuotojams siūlo rinktis kitą maršrutą (18)

Kauno policijos pareigūnai pranešė, jog dėl eismo įvykio uždaroma viena kelio A1 –...

Dėl gaisro Vilniuje gali būti ribojamas eismas: bijoma sprogimo (4)

Policija informavo, kad Vilniuje kilo gaisras. Pirminiais duomenimis, dega pastatas, kuriame yra...

SADM: situacija su N. Zelandijoje įvaikinama mergaite – visai kita (429)

„Dešimtmetė kaunietė skubiai ruošiama įvaikinimui ir vyks gyventi į Naująją Zelandiją“,...

Kalėdų stalas. Tikriems saldumynų gerbėjams – kalėdinio aguonų pyrago receptas

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...

Paaiškėjo bausmė muštynes išprovokavusiam Gudaičiui (6)

Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą,...

Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos (82)

Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis...

Atsarginis Rusijos planas apraizgyti Europą dujų vamzdžiais realizuojamas pietuose (58)

Pradėjus veikti dabar tiesiamam dujotiekiui „Turkish Stream“, Ankara taps labiau priklausoma nuo...