aA
Pasveikinkit vienu kitus, juk tai daryti šitaip lengva! Su saule, su pavasariu, su stikline vandens - tegul visi nustemba. Man pirmoji pavasario diena ypatinga dar ir tuo, jog šiandien yra lygiai dvi savaitės, kai gyvenu „10 stiklinių vandens“ per dieną ritmu. Ritmu, kai pirmas dalykas, kurį padarau atsikėlęs yra išgerti bent dvi stiklines šio gyvybės eliksyro. Ritmu, kuris skatina suformuoti naujus įpročius bei atrasti kitokią gyvenimo kokybę.
Vanduo plastikiniuose buteliuose
© Shutterstock nuotr.

Kaip man sekėsi šią savaitę? Ar pavyko pastebėti teigiamų pokyčių, o gal aš tiesiog bukai pripumpuoju save vandeniu ir bandau įsiteigti, jog kažkas keičiasi? Kokia nauja veikla tapo mano projekto sąjungininke ir didele pagalbininke? Pagaliau, ar pavyko laikytis plano? Skaitykite toliau ir atrasite visus atsakymus!

"10 stiklinių vandens" skaitliukas:

Pirma diena: 13 stiklinių
Antra diena: 10 stiklinių
Trečia diena: 10 stiklinių
Ketvirta diena: 13 stiklinių
Penkta diena: 11 stiklinių
Šešta diena: 14 stiklinių
Septinta diena: 11 stiklinių
Iš viso: 82 stiklinės

Pagrindinis iššūkis šią savaitę buvo laikytis plano. Kadangi visai neseniai nubraukiau dulkes nuo vokalinių ir choreografinių pabūklų bei su Šachmatiniu choru stojau į mūšį „Chorų karuose“, gerokai padidėjęs užimtumas skambėtų kaip visai priimtinas nuklydimo nuo plano pasiteisinimas. Vis dėlto, pirminiai nuogąstavimai buvo sudaužyti į šipulius: šią savaitę ne tik, kad kiekvieną dieną išgėriau 10 stiklinių vandens, tačiau 5/7 dienų šį skaičių ir viršijau.

Simboliška, tačiau šią savaitę išgėriau 10 stiklinių daugiau, nei praėjusią - 82 (praeitą savaitę buvo 72). Sunku tikėtis, jog kitą savaitę galėčiau pagerinti šį rezultatą, tačiau, jei pavyks išlaikyti esamą tempą, galėsiu pasidžiaugti ganėtinai lengvai besiformuojančiu įpročiu. Tokį įsitikinimą sustiprina ir faktas, jog priprasti ką nors daryti užtenka 21 dienos.

Įdomus ir kitas dalykas - ar šis įprotis nedings, kai pasibaigs TV projektas, o choras nustos repetavęs? Juk dabar gali atrodyti paprasta gerti vandenį net ir didesniais kiekiais, kadangi išeikvoju gerokai daugiau fizinių jėgų. Vis dėlto, man apskritai keista, kaip iki šiol išgerdavau tiek mažai vandens, nes dabar tos 10 stiklinių atrodo lygiai toks pat savaime suprantamas dalykas, kaip, kad po nakties išaušta rytas.
Praėjusią savaitę rašiau, jog pirmi pokyčiai, kuriuos patyriau pradėjęs gerti po 10 stiklinių vandens per dieną buvo įpročio fiksuoti išgeriamo vandens kiekį atsiradimas bei galvos skausmų ir tvinkčiojimo sumažėjimas.

Pastaruoju metu stebėjau, kaip visą mėnesį į ligos patalą gulėsi ir iš jo kilo bei/arba iš nosies tekančias sroves stabdyti bandė draugai, pažįstami, kolegos, pakeleiviai, o aš likau to kiekvieną žiemą pasitaikančio reiškinio užribyje. Tai kažkiek nustebino mane, nes sunkiai galiu prisiminti tokią žiemą, kai bent tris dienas nebūčiau sirgęs peršalimo liga. Be abejo, įsirašyti į jų gretas aš dar galiu suspėti, nors, tikiuosi, jog bus priešingai, nes, remiantys tyrimais, 10 stiklinių vandens per dieną vartojimas sustiprina imunitetą, o padidintas išgeriamo vandens kiekis sutrumpina sirgimo peršalimo liga ar gripu laiką iki 2 dienų.

Kitas dalykas, kuris mane kankino pastaruosius penkerius metus - nuolatiniai nugaros skausmai. Prieš daugiau nei pusmetį tam tikra prasme šią problema sumažinau pradėjęs sportuoti. Vis dėlto, ypač po įtemptos darbo dienos, net ir mankšta bei tempimo pratimai nepadėdavo išgauti norimo efekto.

Pradėjus gerti vandenį ir šiam nepatogumui buvo suduotas reikšmingas smūgis, nes 75 proc. viršutinės kūno dalies svorio yra palaikomi vandens kiekio, laikomo tarpslankstelinių diskų šerdyse, be to, visuose sąnariuose vanduo atlieka sutepamosios medžiagos funkciją. Daugumoje šių sąnarių tarpinis vakuumas padeda vandeniui patekti į sąnarį, kurį paskui išstumia sąnario veiklos sukūriamas slėgis. Taigi, jei norite išvengti nugaros skausmų, gerkite bent 10 stiklinių vandens per dieną bei darykite specialius pratimus, kurie padės traukti vandenį į diskų ertmę.

Jei per bet kurias dvi savaites pavyktų pasiekti tokių pokyčių, kaip per šias, po metų turbūt savęs neatpažinčiau. Dvi savaitės ir žmogus iš labai nereguliariai ir mažais kiekiais gryną vandenį vartojančio tapo uoliu ir bent dešimčia stiklinių savo kūną pradžiuginančiu entuziastu. Ir ne tam, kad čia pasipuikuotų. Padidėjęs imunitetas, sumažėję galvos bei nugaros skausmai - pakankamos priežastys imtis pokyčių, kurie nereikalauja daug pastangų ir yra savaime malonūs. Viliuosi, jog tai įkvėps ir daugiau žmonių tapti savo gyvenimo jūreiviais bei irtis vandeniu į geresnės sveikatos, savijautos bei nuotaikos salą.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Užfiksavo daugkartinius KET pažeidimus kelyje: važiuoja, kaip nori (3)

DELFI skaitytojas neapsikentė, kad vairuotojai kiekvieną kartą toje pačioje vietoje prie...

Mokytojų atlyginimų perskaičiavimas: įvertino grėsmes ir galimybes (3)

Kartais, būdami itin mokyti, elgiamės arba neprotingai, arba inertiškai. Kas dėl to kaltas? Kalta...

Lietuvaičiai investuoja į nekilnojamą turtą Ispanijoje, o ten gyvenanti verslininkė – į medžius Lietuvoje (3)

Lietuvos ateitis rūpi gyvenantiems užsienyje – Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvenanti...

Vilnietei kelia įtarimų Lazdynėlių g. atnaujinimo darbai (6)

Atrodytų viskas gražu – Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi miestiečių gerove –...

Nuomonė. Reikia ne bendruomenių, o savivaldos! (6)

Dažnai girdžiu piliečių nepasitenkinimą valdžia. Ko skundžiatės, jei jūs ir esate valdžia,...

Top naujienos

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (232)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (137)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (72)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (13)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (1)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (151)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (23)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...

Vieną tritaškį per rungtynes pataikęs „Rytas“ namie nusileido vokiečiams (182)

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda Europos taurės turnyre patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės....

Antrąją „Neregėtą Lietuvą“ išleidęs Jovaiša: pirmasis albumas buvo naudojamas ne pagal paskirtį (23)

Fotografas Marius Jovaiša prieš 10 m. pristatęs jau dabar bene žymiausią Lietuvos fotografijų...

Adomaitis: pametame kažkur galvas – nežinau, kaip paaiškinti (42)

Vilniaus „Ryto“ sirgaliai likus pusei minutės iki ketvirto kėlinio pabaigos traukė ne pergalės...