aA
Portalą „Kas vyksta Kaune“ karts nuo karto pasiekia kauniečių nusiskundimai prekybos centrais, kurių salėse kainos būna nurodytos su akcija, o atvykus susimokėti už prekes į kasą, paaiškėja, kad jokios nuolaidos nėra. Ką tokiu atveju daryti?
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Patarimus pateikė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovė Giedrė Nenartavičiūtė, tačiau prieš tai – vieno kauniečio situaciją.

Atkreipiamas dėmesys, kad pirkėjams patiems būtina peržiūrėti prekės kodą ir neapsirikti, nes neretai akcija taikomai kitai, panašiai prekei. Būna ir taip, kad pirkėjai nori įsigyti prekę, kuriai nuolaida bus taikoma tik nuo rytojaus, o jos kainų pakeitimai pradedami vykdyti iš vakaro.

Suklaidino kaina prekybos salėje

Pateikiame tą iliustruojantį kauniečio Pauliaus atvejį.

Jis pasakojo, kad Raudondvario plente esančiame Kauno „Ermitaže“ pirko dirbtinę eglutę, salėje kaina buvo nurodyta kone dvigubai mažesnė, nei čekyje išvysta 72,11 eurų suma.

„Kadangi prie kasos mane patikino, kad kaina tokia yra ir jokios akcijos nėra taikomos, eglutę nusipirkau ir tik vėliau grįžau palyginti brūkšninio kodo čekyje ir kainos salėje. Mano manymu, tai rodė, kad parduotuvė apsiriko“, – pasakojo Paulius.

Portalui kaunietis atsiuntė dvi nuotraukas: čekio ir kainos lentelės prekybos salėje. Barkodai – labai panašūs, tačiau įsižiūrėjus matyti, kad skiriasi paskutiniai du jų skaičiai. Vyras buvo teisus dėl prekybos salėje išdėliotų nuolaidų, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, jos įsigaliojo tik nuo kitos dienos ryto.

Pauliaus minėtos dirbtinės eglutės brūkšniniu kodu „2000144318496“ salėje nurodyta kaina buvo 35,99 eurų, pritaikius nuolaidą nuo 72,11 eurų.

Skaitytojo čekyje kita eglutė su kitu kodu: „2000144318489“. Prekės kaina kvite – nepakitusi,72,11 eurų, bet, kaip paaiškėjo, nuo kitos dienos ryto ši prekė turėjo kainuoti 49,99 eurų, ir tokia jos kaina jau buvo pradėta skelbti prekybos salėje.

Iš vakaro išdėliojo akcijos metu taikomas kainas

Portalas susisiekė su parduotuvės „Ermitažas“ atstovais, jie paaiškino, kad situacija susiklostė, nes iš vakaro buvo išdėliotos rytdienos akcijinių prekių kainas. Į būsimas akcijines prekes pateko ir minėta dirbtinė eglutė.

„Ermitažo“ direktorė asmeniškai susiskambino su klientu Pauliumi ir paaiškino dėl kokių priežasčių galėjo įvykti klaida“, – teigė parduotuvės atstovai.

Parduotuvės atstovai patikino, kad skaitytojo užfiksuotos kainos (kaina kvite ir kaina prekybos salėje) buvo dviejų skirtingų prekių.

„Kadangi eglutę pirko lapkričio 30 dieną 19.25 val., jau vyko pasiruošimas kitos dienos startuojančiam Kalėdiniam leidiniui (buvo pradėtas kainų keitimas). Su juo nuo gruodžio 1 d. įsigaliojo iki -50 proc. akcija elektrinėms girliandoms ir kalėdinėms eglutėms. Nuo gruodžio 1 d. dirbtinė eglutė su kodu „2000144318496“ kainavo 35,99 eurų, o kauniečio Pauliaus pirkta eglutė su kodu „2000144318489“ jau kainavo 49,99 eurų“, – aiškino „Ermitažo“ atstovai.

Atstovų teigimu, kliento buvo atsiprašyta, jis atvyko į prekybos centrą, jam buvo grąžinti pinigai ir prekė parduota iš naujo.

„Siekiant ištaisyti klaidą, klientui buvo papildomai pritaikyta nuolaida iki sumos, už kurią jis tikėjosi įsigyti prekę – 35,99 eurų. Atsisveikindamas klientas patikino, kad pretenzijų nebeturi“, – teigė parduotuvės atstovai. Jie portalui pateikė gražinimą ir naują pardavimą įrodančias dokumentų kopijas.

Ragina kovoti už pirkėjo teises

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovė Giedrė Nenartavičiūtė informavo, kad prieš sudarydamas vartojimo sutartį, verslininkas privalo aiškiai ir suprantamai suteikti vartotojui būtiną, teisingą, išsamią ir neklaidinančią informaciją (taip pat ir informaciją apie prekių ir paslaugų kainą).

Verslininkas, neįvykdęs arba netinkamai įvykdęs pareigą suteikti informaciją vartotojui, turi atlyginti dėl to vartotojo patirtus nuostolius.

„Atsižvelgiant į tai, organizuojant akcijas taip pat būtina suteikti vartotojams visapusišką informaciją, kad nebūtų iškreiptas vartotojo ekonominis elgesys siūlomo produkto atžvilgiu. Klaidinanti komercinė veikla yra klaidinantys veiksmai arba klaidinantis informacijos neatskleidimas. Klaidinantys veiksmai yra apgaulingos informacijos pateikimas arba toks informacijos, kuri nors ir faktiškai tiksli, tačiau dėl produkto kainos ar jos apskaičiavimo būdo arba ypatingo kainos pranašumo apgauna arba gali apgauti vidutinį vartotoją, pateikimas (įskaitant bendrą pristatymą), kuriuo vartotojas gali būti ar yra skatinamas priimti tokį sprendimą dėl sandorio, kurio jis kitomis aplinkybėmis nebūtų priėmęs“, – aiškino G. Nenartavičiūtė.

Ji ragino įtarus apgaules, vartotojui pirmiausiai raštu kreiptis į pardavėją ir nurodyti savo reikalavimą. Jei per 14 kalendorinių dienų nuo raštiško kreipimosi į pardavėją vartotojui nebus pateiktas atsakymas, arba pardavėjo atsakymas vartotojo netenkins, vartotojas turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl ginčo nagrinėjimo.

„Vartotojas, pastebėjęs galimus kainų nurodymo ar prekių ženklinimo reikalavimų neatitikimus, turėtų nedelsiant kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą“, – sakė specialistė.

Prašyme reikia nurodyti žinomas aplinkybes bei pateikdamas aplinkybes patvirtinančius įrodymus (pavyzdžiui, prekės nuotraukas, skelbiamos akcijos nuotraukas, pirkimo kvito kopiją ir pan.). Duomenis siųsti: tarnyba@vvtat.lt

Daugiau skaitykite čia.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai vėl švarino mišką (1)

Jau apie du dešimtmečius Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai...

Jubiliejinė šventė „Minties“ gimnazijoje – gausiame skautų būryje

Spalio 18-19 dienomis Panevėžio „Minties“ gimnazijoje kaip niekada iškilmingai, jaunuolių...

Anglų kalbos pamokos, kurios truko po 14 valandų per parą

Spalio 8–12 dienomis Kauno senamiesčio progimnazijoje lankėsi tarptautinio daugiašalio...

Jauną mamytę situacija Kauno „Akropolyje“ stebina: ar pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa? (238)

Trečiadienį socialiniame tinkle pasklido nemažo atgarsio sulaukusi žinutė apie naudojimąsi...

Vilniaus jaunimas nepraleidžia progos pasisemti žinių (1)

Nors ruduo jau nuspalvino medžius , o orai pradėjo džiuginti nuostabiu oru, šį savaitgalį...

Top naujienos

Vladimiras Pozneris: kodėl Stalino Vakarai tik bijojo, o Putino – nekenčia paskelbė diagnozę ir žiniasklaidai, ir politikai (98)

„Vakaruose požiūris į Staliną (šis, mano supratimu, už Putiną daug baisesnis politikas) buvo...

Žvėryno žemgrobiai provokuoja Šimašių: meras žada vėl traukti pjūklą

Vilniaus Žvėryno mikrorajone iš žemgrobių per didelį vargą atsiėmus valstybinę žemę ir joje...

Paguglino ir pakraupo: keliais žingsniais – lengvai pasiekiamos asmeninės nuotraukos ir dokumentai (91)

Noras dalytis su kitais savo įspūdžiais internete atsiliepimų forma gali jums padaryti meškos...

Nauji mokesčiai nepraėjo: prabilo apie biudžeto išlaidų karpymą (3)

Antradienį Seimas atmetė naujus transporto priemonių taršos ir finansų rinkos dalyvių...

Alytaus meras: atsibudusios tarnybėlės puolė persekioti nemokamai vežusius ugniagesiams maistą paramos fonde jau 40 tūkst. eurų (78)

Alytaus meras Nerijaus Cesiulis savo feisbuko paskyroj parašė, kad, nors gaisras dar rusena,...

Turkijos ir Rusijos pavyzdžiai siunčia pavojingą žinią – teritorijų grobimas duoda vaisių (43)

Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano teritorijų užgrobimas Sirijoje, visai kaip ir jo kolegos...

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis

Spalio 18 dieną, t. y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Grybauskaitė Seime svarstomą biudžetą prilygino bolševizmo laikams: didinti mokesčius yra klaida

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime svarstomą biudžetą ir mokestinius siūlymus prilygino...

Nepasitikėjimo egzaminą išlaikęs Pranckietis: spaudimas ten visada būdavo (256)

Nepasitikėjimo egzaminą Seime išlaikęs parlamento vadovas Viktoras Pranckietis sako, kad, jeigu...

Pirėjuje liejosi kraujas: užpulti „Bayern“ sirgaliai, futbolininkai davė originalų atsaką (1)

Mažiausiai penkiems Miuncheno „Bayern“ ekipos aistruoliams prireikė medikų pagalbos po to,...