aA
Kaip ir tūkstančiai jaunuolių kiekvienais metais, dėl daugelio priežasčių baigusi mokyklą Lietuvoje, išvykau studijuoti ir ieškoti geresnio gyvenimo į užsienį. Iš tikrųjų negaliu skųstis, gyvenimas svečioje šalyje manęs nenuskriaudė, visi žmonės kuriuos sutikau, įvykiai, kuriuos išgyvenau, dalykai, kuriuos išmokau, praturtino mane kaip asmenybę ir atvedė į tokį gyvenimą, kokį gyvenu dabar.
© R. Vasilkevičiūtės nuotr.

Bet šis rašinys ne apie mano kaip emigrantės gyvenimą, aš noriu pasidalinti savo istorija, kaip aš įgijau neįkainojamos asmeninės ir profesionalios patirties, tapau globalia piliete, ir kaip savanoriavimas gali pakeisti pasaulį. Savanoriavimas nėra tiesiog neapmokamas darbas. Tiesą pasakius, toks darbas žmogui duoda žymiai daugiau nei pinigus: draugus visam gyvenimui, neišdildomus įspūdžius, naujus įgūdžius ir naują pasaulėžiūrą.

Pabaigusi studijas dėl labai didelės konkurencijos, patirties stokos ir sudėtingų atrankos procesų niekaip nepavyko susirasti darbo pagal specialybę, todėl kai draugas papasakojo apie galimybę išvykti savanoriauti į tolimą šalį ir įgyti vertingos patirties, nė kiek nesudvejojau. Taigi, spalio 10 dieną prasidėjo mano 10 savaičių nuotykis su labdaros organizacija „Raleigh ICS“ Nikaragvoje.

Ten susidūriau su visiškai kitokia realybe. Tai, ką anksčiau mačiau tik per televizorių arba internete, dabar tapo tikra. Matant vaikus, nešančius 25 litrų kibirus, pilnus vandens, ant galvos arba moterį, grįžtančią iš darbo kavos plantacijose, nuo grūdimo nudegintomis rankomis, tiesiog draskė širdį. Žmonės ten neturi nieko, prie ko mes pripratę šiandien: nei kompiuterių, nei šaldytuvų, nei langų, kai kurie iš jų net neturi tualetų, kas yra viena didžiausių ligų ir mirtingumo priežasčių pasaulyje.

Pabuvusi ten kelias savaites supratau, kokia svarbi tiems vietiniams žmonėms yra mūsų, jaunų žmonių, pagalba. „Raleigh ICS“, organizacija, su kuria aš vykau savanoriauti į Nikaragvą, dirba su bendruomenės vystymosi projektais, susijusiais su vandens kokybės gerinimu, sanitarinių ligų prevencija ir gamtos išteklių valdymu. Mokant vaikus apie rankų plovimosi svarbą ir matant, kaip jie vėliau to moko savo tėvus, arba sutvarkius nebeveikiantį šulinį, kad vietiniams nebereiktų eiti tolimų atstumų parsinešti geriamo vandens, galima pastebėti, kaip palengva keičiasi tos bendruomenės gyvenimas.

Nikaragvoje mes dirbome ir gyvenome tarptautinėse komandose. Savo komandoje, be manęs - lietuvės, dar buvo savanoriai iš Jungtinės Karalystės, Kosta Rikos ir Nikaragvos. Per tas 10 savaičių, praleistų ten, įgyvendinome daug skirtingų projektų ir kiekvienas savanoris buvo atsakingas už skirtingus mini projektus. Taip visi iš mūsų įgijo taip šiais laikais reikalingos projektų vadybos patirties. Taip pat tokiuose projektuose neišvengiamai įgaunama ir renginių organizavimo patirtis, nes nuolat reikia organizuoti įvairiausius užsiėmimus, veiklas ir varžybas.

Kiekvienas, būdamas svečioje šalyje, pramoksta ir vietinės kalbos. Galbūt ne visi grįžę gali laisvai šnekėti naujai pramokta kalba, bet visada galima didžiuotis naujais įgūdžiais. Visos šios naujos patirtys ir įgūdžiai, net neminint asmenybės tobulinimo, gyvenant sudėtingomis sąlygomis, vėliau labai praverčia darbo paieškose.

Per darbo pokalbius dažnai naudoju pavyzdžius iš savo patirties Nikaragvoje ir darbdaviai atrodo labai susidomėję ir sužavėti. Šiais laikais savanoriavimo populiarumas labai auga. Dauguma kompanijų vienaip ar kitaip yra įtrauktos į labdaros organizacijų veiklą, ir ne vienas darbdavys labai vertina patirtį, įgytą būtent tokiu būdu. Šiuo trumpu straipsniu noriu paskatinti visus imtis veiksmų dabar. Nesvarbu, ar siekiate įgyti patirties, norite keliauti ar trokštate padėti kitiems, savanoriavimas turi tik teigiamą poveikį.

Galiu patvirtinti, kad teigiamas savanoriavimo poveikis, prisiminimai ir draugai išlieka su žmogumi visą gyvenimą. Todėl jei kyla klausimas, ar verta įsitraukti į tokią veiklą, atsakymas yra tik vienas – taip. Jaunų žmonių dalyvavimas tokiose programose yra ypatingai svarbus, juk daugiau nei pusė pasaulio žmonių yra jaunesni nei 25-erių, o tai reiškia, kad mes, jaunimas, esame ateitis, ir kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie pasaulio tobulinimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Beveik po 100 metų į Molėtus sugrįžta opera

Du koncertai ir išpirkti bilietai, vos pasklidus žiniai! Taip Molėtai pasitinka rugpjūčio...

Išgirtas dviračių takas aplink Platelių ežerą nuvylė: nacionalinio parko ponai, atsibuskite! (19)

Praeitais metais, pagal išreklamuotą rekomendaciją, dviese su sūnumi apvažiavome Platelių ežerą.

Norėjo pasikeisti langus, bet prisidarė papildomų problemų: už broką niekas neatsako (39)

Greitai ruduo ir netrukus prasidės namo renovacija. Norėjom pasikeisti visus langus pigiau ir...

Vaikiška pramoga baigėsi stomatologo kėdėje: nesitikėjo tokio daktarės požiūrio (11)

Tai 7 metų mergaitei nutiko Anykščiuose. O galėjo nutikti visai bet kur... Būna žmonių, kurie...

Negalėjo patikėti pamatytu vaizdu kelyje: tai – „krematoriumas ant ratų“ (138)

Lietuvoje svarstomas automobilių taršos mokestis priešina visuomenę, daugelis nesutinka su...

Top naujienos

Ryšių su Rusijos diplomatais tyrimo akiratyje - ne tik Rozova: nori kastis daug giliau (258)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tikslas turi būti ne tik Irinos Rozovos atvejo...

Vaikus žudyti raginęs Putino šalininkas: mano batalionas užvirė tikrą pragarą (212)

Ne vieną apdovanojimą gavęs Rusijos bestselerių autorius Zacharas Prilepinas sakė, kad karinis...

„Ekskursija“ teroristų takais, arba kaip ieškojau alaus „ISIS inkubatoriuje“ (36)

Pastaraisiais metais Briuselis garsėja ne tik Sisiojančiu berniuku, belgiškomis bulvytėmis ar...

Karjerą baigęs Sneijderis drebina socialinius tinklus: per dvi savaites užsiaugino pilvą (10)

Buvusi Olandijos rinktinės žvaigždė sekmadienį drebina socialinius tinklus. Futbolo gerbėjus...

Mergaitę pražudžiusi avarija Varėnos rajone: duomenys keičiasi, išvados - ne (171)

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose nagrinėjama byla dėl beveik prieš penkis metus...

Rinktinė valosi orbitą aplink NBA duetą nuo taktinių šiukšlių specialiai Krepšinis.lt iš Seulo (15)

Lietuvos rinktinė ketvirtą kartą pasirengimo ciklo metu pradėjo rungtynes su Domantu Saboniu ir...

Jie į pensiją išėjo 31-ių: sako, kad ir jūs galite pasekti pavyzdžiu (154)

Rašytojai Kristy Shen ir Bryce‘as Leungas priklauso judėjimui „Fire“, kuris skatina žmones...

Orai: šils iki 29 laipsnių (1)

Lietuvoje toliau tęsis vasaros pokylis, su kaitrius spindulius per dieną žeriančia saule, tykiu...

Norite ilgo gyvenimo – išnaudokite kiekvieną minutę: lietuvių kilmės JAV mokslininkė patarimus žarsto visam pasauliui (75)

Shirley A. Sahrmann yra neabejotina pasaulinio lygio kineziterapijos srities mokslininkė ir...

Mokslininkai įspėja, kad prisižaidėme: dėl klimato kaitos artėjame prie piktų vorų apokalipsės (40)

Stipriai ir sparčiai besikeičiantis klimatas turės didelį neigiamą poveikį, kurio iki šiol...