aA
Kaip ir tūkstančiai jaunuolių kiekvienais metais, dėl daugelio priežasčių baigusi mokyklą Lietuvoje, išvykau studijuoti ir ieškoti geresnio gyvenimo į užsienį. Iš tikrųjų negaliu skųstis, gyvenimas svečioje šalyje manęs nenuskriaudė, visi žmonės kuriuos sutikau, įvykiai, kuriuos išgyvenau, dalykai, kuriuos išmokau, praturtino mane kaip asmenybę ir atvedė į tokį gyvenimą, kokį gyvenu dabar.
© R. Vasilkevičiūtės nuotr.

Bet šis rašinys ne apie mano kaip emigrantės gyvenimą, aš noriu pasidalinti savo istorija, kaip aš įgijau neįkainojamos asmeninės ir profesionalios patirties, tapau globalia piliete, ir kaip savanoriavimas gali pakeisti pasaulį. Savanoriavimas nėra tiesiog neapmokamas darbas. Tiesą pasakius, toks darbas žmogui duoda žymiai daugiau nei pinigus: draugus visam gyvenimui, neišdildomus įspūdžius, naujus įgūdžius ir naują pasaulėžiūrą.

Pabaigusi studijas dėl labai didelės konkurencijos, patirties stokos ir sudėtingų atrankos procesų niekaip nepavyko susirasti darbo pagal specialybę, todėl kai draugas papasakojo apie galimybę išvykti savanoriauti į tolimą šalį ir įgyti vertingos patirties, nė kiek nesudvejojau. Taigi, spalio 10 dieną prasidėjo mano 10 savaičių nuotykis su labdaros organizacija „Raleigh ICS“ Nikaragvoje.

Ten susidūriau su visiškai kitokia realybe. Tai, ką anksčiau mačiau tik per televizorių arba internete, dabar tapo tikra. Matant vaikus, nešančius 25 litrų kibirus, pilnus vandens, ant galvos arba moterį, grįžtančią iš darbo kavos plantacijose, nuo grūdimo nudegintomis rankomis, tiesiog draskė širdį. Žmonės ten neturi nieko, prie ko mes pripratę šiandien: nei kompiuterių, nei šaldytuvų, nei langų, kai kurie iš jų net neturi tualetų, kas yra viena didžiausių ligų ir mirtingumo priežasčių pasaulyje.

Pabuvusi ten kelias savaites supratau, kokia svarbi tiems vietiniams žmonėms yra mūsų, jaunų žmonių, pagalba. „Raleigh ICS“, organizacija, su kuria aš vykau savanoriauti į Nikaragvą, dirba su bendruomenės vystymosi projektais, susijusiais su vandens kokybės gerinimu, sanitarinių ligų prevencija ir gamtos išteklių valdymu. Mokant vaikus apie rankų plovimosi svarbą ir matant, kaip jie vėliau to moko savo tėvus, arba sutvarkius nebeveikiantį šulinį, kad vietiniams nebereiktų eiti tolimų atstumų parsinešti geriamo vandens, galima pastebėti, kaip palengva keičiasi tos bendruomenės gyvenimas.

Nikaragvoje mes dirbome ir gyvenome tarptautinėse komandose. Savo komandoje, be manęs - lietuvės, dar buvo savanoriai iš Jungtinės Karalystės, Kosta Rikos ir Nikaragvos. Per tas 10 savaičių, praleistų ten, įgyvendinome daug skirtingų projektų ir kiekvienas savanoris buvo atsakingas už skirtingus mini projektus. Taip visi iš mūsų įgijo taip šiais laikais reikalingos projektų vadybos patirties. Taip pat tokiuose projektuose neišvengiamai įgaunama ir renginių organizavimo patirtis, nes nuolat reikia organizuoti įvairiausius užsiėmimus, veiklas ir varžybas.

Kiekvienas, būdamas svečioje šalyje, pramoksta ir vietinės kalbos. Galbūt ne visi grįžę gali laisvai šnekėti naujai pramokta kalba, bet visada galima didžiuotis naujais įgūdžiais. Visos šios naujos patirtys ir įgūdžiai, net neminint asmenybės tobulinimo, gyvenant sudėtingomis sąlygomis, vėliau labai praverčia darbo paieškose.

Per darbo pokalbius dažnai naudoju pavyzdžius iš savo patirties Nikaragvoje ir darbdaviai atrodo labai susidomėję ir sužavėti. Šiais laikais savanoriavimo populiarumas labai auga. Dauguma kompanijų vienaip ar kitaip yra įtrauktos į labdaros organizacijų veiklą, ir ne vienas darbdavys labai vertina patirtį, įgytą būtent tokiu būdu. Šiuo trumpu straipsniu noriu paskatinti visus imtis veiksmų dabar. Nesvarbu, ar siekiate įgyti patirties, norite keliauti ar trokštate padėti kitiems, savanoriavimas turi tik teigiamą poveikį.

Galiu patvirtinti, kad teigiamas savanoriavimo poveikis, prisiminimai ir draugai išlieka su žmogumi visą gyvenimą. Todėl jei kyla klausimas, ar verta įsitraukti į tokią veiklą, atsakymas yra tik vienas – taip. Jaunų žmonių dalyvavimas tokiose programose yra ypatingai svarbus, juk daugiau nei pusė pasaulio žmonių yra jaunesni nei 25-erių, o tai reiškia, kad mes, jaunimas, esame ateitis, ir kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie pasaulio tobulinimo.

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Motina įsitikinusi, kad tokio vaizdelio neturėtų būti trečiokų pratybose (54)

Baigėsi vasara, prasidėjo naujieji mokslo metai. Mokinukai sugužėję į savo klases, susitikę su...

Viena detalė IKI parduotuvėje sukėlė klausimų: ar tai leidžiama? (18)

DELFI vis gauna skaitytojų laiškų, kurie yra susirūpinę, ar Lietuvos prekybos tinklai tinkamai...

Statau, kaip noriu: priekabai jau leidžiama užtverti perėją? (13)

DELFI skaitytojui užkliuvo Vilniuje, Salininkuose, „Škodos“ vairuotojo netinkamai pastatytas...

Kauniečiai nusistebėjo: užsukus į parduotuvę, jiems buvo parodytos durys (15)

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi kauniečiai, kurie mandagiai arba ne taip gražiai buvo...

Skaitytoja pasibaisėjo situacija viename Lietuvos pašto skyriuje (6)

Mamoms su vežimėliais ir neįgaliesiems situacija Vilniaus Lazdynų mikrorajono Lietuvos pašto...

Top naujienos

Popiežius jau atvyko į Kauną: pasitiko minios žmonių stebėkite tiesiogiai, nuolat pildoma (428)

Daugiau kaip 100 tūkst. tikinčiųjų sekmadienio rytą susirinko į Kauno Santakos parką dalyvauti...

Bene keisčiausiame mieste pasaulyje savaitgalis kainuoja tūkstančius (36)

Bemaž pusė tūkstančio už viešbučio kambarį, šimtai už įėjimą į pramogų parką, o jame...

Papildomos pensijos derlius – 3 atlyginimai per 5 metus (8)

Per pastaruosius penkerius metus beveik pusė dirbančiųjų sutaupė po tris vidutines mėnesio algas...

Telefonai kaista: skelbiama apie didžiulį emigrantų susidomėjimą grįžti į Lietuvą (685)

Teigiama, kad tarp Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių susidomėjimas grįžimu į...

Baltijos jūroje dingusių vyrų rasti nepavyko: paieška nutraukta (5)

Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo ir koordinavimo centras sekmadienio rytą nutraukė dviejų...

Apie audringą Grafininos ir jos vyro gyvenimą prabilo kaimynai ir pažįstami: abejonių dėl jų turtų kėlė viena detalė (27)

Buvusi „Olialia“ mergaitė Sandra Grafinina yra iki šiol ieškoma policijos – vieni teigia,...

Sekmadienį daug kur palis, Kaunui pragiedrulių žadama daugiau (1)

Vakarų Lietuvoje ir Šiaulių apskrityje sekmadienio rytą dėl buvusio ar besitęsiančio lietaus...

Gėlininkai ruošiasi naujam bumui – kas rudenį atneš pelnus (4)

Stebėtinai ilgai nesitraukianti vasariška šiluma dar nereiškia, kad ruduo niekada neateis, o...

Pasakoja apie slaptus bandymus su žmonėmis Rusijoje: instinktyviai dar mėginau įkvėpti (135)

Nepriklausomu informacijos kanalu „Proekt“, prie kurio darbuojasi tiriamąjį darbą dirbantys...

Nosį pasaulio čempionui sukruvinęs rusas turėjo brangiai sumokėti (121)

Anthony Joshua apgynė savo titulus, svarbiausioje bokso sunkiasvorių dvikovoje nokautavęs...