„Delfi“ sulaukė skaitytojo žinutės apie situaciją jų gyvenamame rajone.

„Kotedžų gyventojai, gyventantys „Šiaurės Pašvaistėje“, Naujojoje Pilaitėje, pasisavino viešą parkingą. Prie parkingo pastatė ženklą „Šiaurės Pašvaistės gyventojams“ ir gadindavavo kitų žmonių automobilius (atkeldavo valytuvus, palikdavo įspėjantį raštelį), jei kas pasistatydavo automobilį“, – rašo skaitytoja.

Kad problema išties egzistuoja, galima suprasti ir iš gyventojų komentarų jiems skirtoje feisbuko grupėje. Keli žmonės rašo, jog pasistačius automobilį iki šiol viešame buvusiame parkinge automobiliai buvo apgadinti, pakelti valytuvai.

Tarp gyventojų užvirė diskusija, ar išvis priimtina liesti svetimas transporto priemones dėl stovėjimo vietos.

Ženklas Naujojoje Pilaitėje

„Skaitau ir galvoju – tiems, kas užkabino lipduką su prierašu „Gerbkime vieni kitus“, reikėtų patiems pasimokyti gerbti kitus. Dėl elementarios vietos taip stengtis išguiti kitą žmogų? Gyvenau Naujojoje Pilaitėje – tekdavo ir toliau nuo namų automobilį palikti, tačiau niekada nekildavo mintis prie namų esančius ne kaimynų automobilius taranuoti lipdukais ar badyti padangas. O gal tuo automobiliu, ant kurio užlipino lipduką, atvyko svečias pas kaimyną? O gal vairuotojas prastai jautėsi ir labai skubėjo namo? Galų gale – net jei tai ir kaimynas iš kito (ar tolimesnio) namo, tai yra KAIMYNAS. Dažniausiai kaimynai pirmieji padeda ištikus bėdai – graži ir draugiška kaimynystė yra gero ir ramaus gyvenimo pagrindas. O dabar aplink vien skundai, nepasitenkinimai, visur tik ir matosi/girdisi „čia mano/mūsų!“ Neskanu… Žmonės praranda toleranciją, neliko supratimo ir atjautos, o iškeliamas suvokimas –„AŠ mokėjau pinigus, todėl čia yra MANO ir AŠ darau ką noriu, ir į kitus man nusispjauti“, – rašo viena iš gyventojų.

Naujosios Pilaitės gyventojai kreipėsi ir į savivaldybę dėl atsiradusio kelio ženklo, pranešančio, jog stovėjimo vietos priklauso „Šiaurės Pašvaistės“ bendruomenei, ir gavo patvirtinimą, kad tai yra viešo naudojimo stovėjimo vietos. Pranešus apie problemą, kelininkai šią lentelę netruko pašalinti.

Ženklas Naujojoje Pilaitėje

„Delfi“ atsiųstame komentare Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas taip pat patvirtino, jog apie situaciją buvo žinoma.

„Automobilių stovėjimo vietos yra įrengtos gatvės ribose ir yra bendrojo naudojimo. Bet koks ženklų įrengimas turi būti suderintas su savivaldybe, šiuo atveju papildomos lentelės su užrašu „Šiaurės pašvaistė“ Bendruomenė“ įrengimas nebuvo derintas“, – rašoma komentare.

Taip pat priduriama, kad apie galimai savavališkai įrengtus kelio ženklus ar kitokį savavališką gatvės ženklinimą gyventojai turėtų pranešti savivaldybei.

Ačiū, kad dalinatės savo aktualijomis. Turite naujieną ar norite pasidalinti savo mintimis? Rašykite pilieciai@delfi.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją