Katytė Ledi atsirado mūsų namuose prieš 2 metus. Tai visai neplanuotas augintinis. Draugai papasakojo, kad prie miesto esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje rado benamę katytę. Dvi savaites ji glaudėsi draugų darbovietėje, bet per tą laiką neatsirado norinčių ją paimti.
© G. Kniežaitės-Novikovienės nuotr.

Pirmadienį katytė turėjo keliauti į prieglaudą. Savaitgaliui draugai parsivežė ją namo, o mes užsukome į svečius. Pamatę suvargusį liesą gyvūnėlį, kuris lyg už paskutinės galimybės stipriai įsikibo į vyro švarko atlapus ir nebenorėjo jo paleisti, nusprendėme ją priglausti savo namuose. Deja, tai padaryti nebuvo paprasta, nes namuose jau gyveno kitas augintinis, špicų veislės šuo Atas.

Keletą savaičių poros mėnesių amžiaus Ledi neiškišo nosies iš savo kambario ir jaukiai įsitaisiusi lovoje gydėsi praeities žaizdas – mokėsi pasitikėti žmonėmis, gydėsi skaudančias ausis ir pūliuojančias akis. Dabar Atas ir Ledi draugai: kartu valgo, kartu miega ir kartu žaidžia, abu rūpinasi vienas kitu. Jei namuose pasigendame Ledi, tereikia paklausti Ato „Kur Ledi?“, jis tuoj pat puola ieškoti savo draugės, išduodamas jos slėptuvę. Net lauke Atas nepaleidžia Ledi iš akių ir paprašytas „parveda“ ją namo arba skardžiu lojimu nurodo, kur ji slepiasi.

Lota mūsų namuose atsirado planuotai, bet netikėtai. Jau seniai planavome namo kieme įkurdinti šunelį, tačiau vis nesiryžome to padaryti. Kreiptis į prieglaudą buvo nedrąsu, nes atrodė, kad negalėsime žiūrėdami į liūdnas bejėgių, išduotų gyvūnų akis rinktis juos kaip daiktą ar prekę. Dažnai peržiūrėdavome dovanojamų gyvūnų nuotraukas internete.

Vieną šeštadienio rytą mūsų dėmesį patraukė gyvūnų prieglaudos „Lesė“ tinklapyje įdėta šuns nuotrauka. Iš pirmo žvilgsnio jis niekuo neišsiskyrė, bet patiko visiems šeimos nariams – tikras šuo, nusprendėme mes. Tą patį rytą nuvykome į prieglaudą. Nuotraukoje Lota (tuomet jos buvo kitas vardas) atrodė mažesnė.

Kai pamatėme koridoriumi atvedamą veržlų ir mūsų supratimu didelį šunį, šiek tiek sumišome. Bet buvo jau per vėlu. Lota į mus žiūrėjo su tokiu pasitikėjimu, tokiu džiaugsmu, tokia meile ir ilgesiu, kad pasakyti jai „Atsiprašau, bet tu per didelė“ jau negalėjome. Trumpai pasivaikščioję lauke ir supratę, kad su mažyliu Atuku Lota taip pat nenusiteikusi pyktis, parsivežėme ją namo. Net keista, tačiau visiškai nepažįstamo, suaugusio šuns elgesys tobulai tiko mūsų šeimai. Lota nekaprizingas šuo – jokių bereikalingų cypimų, inkštimų. Sargi, jautri, loja tik tada, kuomet jaučia grėsmę.

Mėgsta maudytis ežere, ramiai važiuoja automobiliu. Labai mėgsta žaisti įvairiais žaislais, net žino ir atlieka kai kurias komandas. Mūsų namams Lota atnešė džiaugsmo, saugumo jausmą. Kiekvieno augintinio atsiradimas namuose – atsakingas žingsnis. Į namus priimti suaugusį šunį dar sudėtingiau, tačiau galimybė dar vienam vargšeliui padovanoti jaukius ir šiltus namus suteikia drąsos ir pasitikėjimo. Jei ne mes, tai kas?

Mudu su vyru – biologijos mokytojai. Daugiau nei dvidešimt metų dirbame vienoje Vilniaus mokykloje. Dabar biologijos mokytojo specialybę studijuoja mūsų dukra. Meilės gamtai norime mokyti ne tik žodžiais, bet ir darbais, gal todėl mūsų namuose periodiškai atsiranda globos reikalaujančių augintinių.

Esame priglaudę ne vieną ne tik katę ar šunį, bet ir niekam nereikalingą žiurkėną, papūgas, iškritusius iš lizdų laukinių paukščių jauniklius. Dauguma jų su mūsų ir mūsų mokinių pagalba suprato, kad žmogus gali ne tik skriausti, bet ir glausti. Su mokiniais dažnai dalinamės savo istorijomis, todėl tikimės, kad pasodinti gerumo daigai subrandins visiems mums reikalingus žmogiškumo vaisius.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt“ idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradėjo analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių! Prisijunk prie projekto „neBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Į restoraną Vilniaus senamiestyje užsukusią moterį išgąsdino ne tik kvapas, bet ir vaizdas (38)

Restorane „Forto dvaras“, esančiame pačioje Vilniaus širdyje – Pilies gatvėje, su šeima...

Pajuokauti sumanę Laisvės alėją rekonstruojantys darbininkai netikėtai pateko į kadrą (229)

Karštą vasaros dieną rekonstruojamoje kauniečių pamėgtos Laisvės alėjos dalyje vyko...

8 mėnesių draugiškas šuniukas ieško namų (2)

Dovanojamas 8 mėnesių draugiškas šuniukas. Jis gyvena kaime netoli Vilniaus, pririštas prie būdos.

Kaunietė apstulbusi: policija vyrą nubaudė, nes pažeidimas „pasirodė“ (219)

„Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė, atrodo, neįtikėtina istorija. Skaitytoja pasakoja, kad...

Vilnietei užkliuvo ženkliukai nėščiosioms: kas toliau? Paženklinsime pensininkus ir svetimšalius? (82)

Nėščiosioms dalinami specialūs ženkleliai privertė vilnietę susimąstyti: ar tikrai žmonių...

Top naujienos

Po smūgio Karbauskiui – „valstiečių“ kirtis konservatoriams: minimos Langaičio, Kernagio ir Navickienės pavardės išlindo ir nauji LVŽS „skeletai“ (641)

Po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ištyrė ir nustatė, kad rinkimų kampanijos metu...

Pravieniškių audite – skandalinga informacija apie nuteistųjų gyvenimą žiemą (92)

Staiga kone perpus išaugusios komunalinio ūkio išlaikymo išlaidos, direktoriaus pavaduotojo...

Miestelis prie trijų valstybių sienų: žmonės čia plūsta prie dar vieno kryžių kalno (7)

Pačiame Lietuvos kamputyje, visai šalia sienos su Kaliningradu, įsikūręs mažas miestelis su...

Adomėnas pasipiktino Vėlyvio provokacija bažnyčioje: tai gili mūsų visuomenės problema (4)

Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pašalintas Seimo narys Mantas...

Stojimų rezultatai: vėl ruošime bedarbius?

Tarp gausiausiai valstybės finansuojamų studijų šiemet – teisės, politikos mokslų,...

Nužudymas Klaipėdos r.: vyrą galimai subadžiusiai moteriai nustatytas mirtinas girtumas (18)

Policijos departamentas informavo, kad Klaipėdos rajone buvo rastas negyvas vyras su durtinėmis...

Orai: artėja nauja šilumos banga (22)

Ketvirtadienį Lietuvos orus lems stiprėjantis aukšto atmosferos slėgio sūkurys. Kaip naktį, taip...

Skausmas krūtinėje: kas kaltas – refliuksas, rėmuo ar širdies priepuolis? (6)

Norint suprasti skirtumus tarp rėmens ir rūgštinio refliukso bei gastroezofaginio refliukso ligos...

Po Kaune praūžusios liūties – šūsnys valstybinių numerių (2)

Vakar, rugpjūčio 14 d., Kauną merkė nepaprastai smarkus lietus . Jo padariniai – ne tik...

Baigėsi EK apklausa dėl laiko sukiojimo (27)

Liepą prasidėjusi Europos Sąjungos mastu atlikta internetinė apklausa baigta rugpjūčio 16 d.