aA
Katytė Ledi atsirado mūsų namuose prieš 2 metus. Tai visai neplanuotas augintinis. Draugai papasakojo, kad prie miesto esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje rado benamę katytę. Dvi savaites ji glaudėsi draugų darbovietėje, bet per tą laiką neatsirado norinčių ją paimti.
© G. Kniežaitės-Novikovienės nuotr.

Pirmadienį katytė turėjo keliauti į prieglaudą. Savaitgaliui draugai parsivežė ją namo, o mes užsukome į svečius. Pamatę suvargusį liesą gyvūnėlį, kuris lyg už paskutinės galimybės stipriai įsikibo į vyro švarko atlapus ir nebenorėjo jo paleisti, nusprendėme ją priglausti savo namuose. Deja, tai padaryti nebuvo paprasta, nes namuose jau gyveno kitas augintinis, špicų veislės šuo Atas.

Keletą savaičių poros mėnesių amžiaus Ledi neiškišo nosies iš savo kambario ir jaukiai įsitaisiusi lovoje gydėsi praeities žaizdas – mokėsi pasitikėti žmonėmis, gydėsi skaudančias ausis ir pūliuojančias akis. Dabar Atas ir Ledi draugai: kartu valgo, kartu miega ir kartu žaidžia, abu rūpinasi vienas kitu. Jei namuose pasigendame Ledi, tereikia paklausti Ato „Kur Ledi?“, jis tuoj pat puola ieškoti savo draugės, išduodamas jos slėptuvę. Net lauke Atas nepaleidžia Ledi iš akių ir paprašytas „parveda“ ją namo arba skardžiu lojimu nurodo, kur ji slepiasi.

Lota mūsų namuose atsirado planuotai, bet netikėtai. Jau seniai planavome namo kieme įkurdinti šunelį, tačiau vis nesiryžome to padaryti. Kreiptis į prieglaudą buvo nedrąsu, nes atrodė, kad negalėsime žiūrėdami į liūdnas bejėgių, išduotų gyvūnų akis rinktis juos kaip daiktą ar prekę. Dažnai peržiūrėdavome dovanojamų gyvūnų nuotraukas internete.

Vieną šeštadienio rytą mūsų dėmesį patraukė gyvūnų prieglaudos „Lesė“ tinklapyje įdėta šuns nuotrauka. Iš pirmo žvilgsnio jis niekuo neišsiskyrė, bet patiko visiems šeimos nariams – tikras šuo, nusprendėme mes. Tą patį rytą nuvykome į prieglaudą. Nuotraukoje Lota (tuomet jos buvo kitas vardas) atrodė mažesnė.

Kai pamatėme koridoriumi atvedamą veržlų ir mūsų supratimu didelį šunį, šiek tiek sumišome. Bet buvo jau per vėlu. Lota į mus žiūrėjo su tokiu pasitikėjimu, tokiu džiaugsmu, tokia meile ir ilgesiu, kad pasakyti jai „Atsiprašau, bet tu per didelė“ jau negalėjome. Trumpai pasivaikščioję lauke ir supratę, kad su mažyliu Atuku Lota taip pat nenusiteikusi pyktis, parsivežėme ją namo. Net keista, tačiau visiškai nepažįstamo, suaugusio šuns elgesys tobulai tiko mūsų šeimai. Lota nekaprizingas šuo – jokių bereikalingų cypimų, inkštimų. Sargi, jautri, loja tik tada, kuomet jaučia grėsmę.

Mėgsta maudytis ežere, ramiai važiuoja automobiliu. Labai mėgsta žaisti įvairiais žaislais, net žino ir atlieka kai kurias komandas. Mūsų namams Lota atnešė džiaugsmo, saugumo jausmą. Kiekvieno augintinio atsiradimas namuose – atsakingas žingsnis. Į namus priimti suaugusį šunį dar sudėtingiau, tačiau galimybė dar vienam vargšeliui padovanoti jaukius ir šiltus namus suteikia drąsos ir pasitikėjimo. Jei ne mes, tai kas?

Mudu su vyru – biologijos mokytojai. Daugiau nei dvidešimt metų dirbame vienoje Vilniaus mokykloje. Dabar biologijos mokytojo specialybę studijuoja mūsų dukra. Meilės gamtai norime mokyti ne tik žodžiais, bet ir darbais, gal todėl mūsų namuose periodiškai atsiranda globos reikalaujančių augintinių.

Esame priglaudę ne vieną ne tik katę ar šunį, bet ir niekam nereikalingą žiurkėną, papūgas, iškritusius iš lizdų laukinių paukščių jauniklius. Dauguma jų su mūsų ir mūsų mokinių pagalba suprato, kad žmogus gali ne tik skriausti, bet ir glausti. Su mokiniais dažnai dalinamės savo istorijomis, todėl tikimės, kad pasodinti gerumo daigai subrandins visiems mums reikalingus žmogiškumo vaisius.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt“ idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradėjo analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių! Prisijunk prie projekto „neBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos beisbolo jaunimo rinktinė Floridoje iškovojo trečiąją vietą

Floridoje, lituanistinėje mokykloje „Saulėtas krantas” svečiavosi stipriausios pasaulyje...

Keturių šunelių globėja drąsina: šuniui reikia žmogaus ir tiek vietos, kiek užima atsigulęs (13)

Pradėsiu nuo seniausiai pas mus esančio labradoro retriverio Bakso. Jis, mano nuomone, buvo nelabai...

Meno platformos „BaltijosMenas.lt“ etalonas – garsieji Sotheby‘s ar Christie‘s aukcionai (4)

2018 metai buvo kupini meno renesanso Lietuvoje , tad nenuostabu, kad pamažu atsiranda ir ambicingų...

Akimirka Anykščiuose, kurios ilgai nepamirš – dėmesį patraukė kilnus jaunuolio poelgis (64)

Anykščių miestas turbūt geriausiai žinomas dėl savo garsių rašytojų, Puntuko akmens, Laimės...

Top naujienos

Arūnas Milašius: Kada pigs butai ir ar teks brangiai gyventi naujoje realybėje (6)

Nekilnojamojo turto rinkoje vis daugiau prieštaringų ženklų į kuriuos vystytojai žvelgia su...

Po skandalo Pravieniškėse – košmaras Alytuje: „bachūrai“ pademonstravo, kas zonoje yra valdžia atnaujinta 11.29 val. (714)

Alytaus pataisos namuose , kur bausmę atlieka už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus nuteisti...

Dainininkas Stano atvirai: aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu (216)

Dainininkas Stanislavas Stavickis -Stano patvirtino jau gerą pusmetį pramogų pasaulio...

„Žalgiris“ prieš „Barceloną“: legendas užgožęs „nežinomasis“, pirmasis Šaro kartas ir aukštų vyrų keliamas pavojus

Trečiajame rungtynių su „Barcelona“ kėlinyje buvo sužaistos kiek daugiau nei dvi minutės, kai...

Kandidatų į prezidentus reitinguose – paskutinė didelė mįslė (942)

Kandidatų į prezidentus reitinguose į antrą vietą stipriai padidinusi savo populiarumą iškopė...

Garsių Lietuvos architektų darbai sukėlė abejonių: ar tai ne kopijavimas? (23)

Save pristatanti kaip inovatyvi, įspūdingus architektūrinius pastatus kurianti architektūros...

Ypatingas radinys: Vilniuje archeologai aptiko mistinės bažnyčios pamatus (24)

Vilniuje archeologai aptiko bažnyčios , kurios tiksli vieta iki šiol nebuvo žinoma, pamatus.

May bando suvaldyti maištą dėl „Brexit“ susitarimo (1)

Britų ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį stengėsi išgelbėti „ Brexit “...

Kelionė iš Vilniaus oro uosto į namus: vis daugiau keleivių renkasi pigiausią būdą (6)

Oro uostas Vilniuje natūraliai yra didžiulio judėjimo centras, iš kurio ir į kurį kasdien...

Telefoninės sukčių atakos: kokias taktikas jie naudoja ir kaip neužkibti? (3)

Lietuviams savaitgalį nerimo sukėlę skambučiai iš Mozambiko ir Kongo numerių dar kartą...