aA
Kasmetinis „Vilnius Jazz“ yra vienas iš tų retų džiazo renginių Vilniuje. Į šį festivalį, kaip ir į kitus džiazo festivalius, keliauju jau daug metų. Šeštadieniniai koncertai būna perpildyti, ne išimtis ir šie metai.
© Shutterstock nuotr.

Po iškilmingų teatro skambučių (kam jų reikia, kai renginys vėluoja valandą!) mes jau įleidžiami į salę. Bandome surasti bilietuose nurodytas vietas – tokių salėje nėra. Toliau įnirtingai lakstome tarp aukštų ir ieškome, kur gi tos vietos, bet pakeliui įsiklausau ir išgirstu, kad dar bent kelios dešimtys žmonių ieško vietų, kurių salėje net nėra. Suprantame, kad paieškų tęsti nebeverta. Na, o gal verčiau surasti organizatorius ir paklausti, ką daryti – juk laisvų vietų salėje nėra. Pamatau mergaitę, kuri skaičiuoja žmones „be vietos“, stoju į eilę: „Vienuolika, dvylika...“. Niekas nieko neaiškina. Ieškome toliau.

Apačioje, mažame kambarėlyje, randame moterį ir vyrą – organizatorius. Nusiteikę jie itin ramiai (gal ne pirmas kartas?). Koncertas jau prasidėjęs, jaunos mergaitės tįsia įvairias kėdes iš rūsio, laksto ir šūkauja, kad kėdžių nepakanka. Organizatoriai stovi ramiai sukryžiavę rankas ir kone tyčiojasi iš klausytojų likusių be vietų. Pagyvenusi pora reikalauja kuo greičiau surasti kėdes ir juos pasodinti arba sustabdyti koncertą, susodinti žmones ir tik tada tęsti koncertą. Jiems atšaunama, kad jie nieko negali padaryti (organizatoriai?), kad čia kaltas Rusų dramos teatras. Tuomet aš papriekaištauju, kad už bilietus sumokėjus 108 Lt, ne kampuose ir ne ant laiptų norėtųsi sėdėti.

Po šių žodžių organizatoriumi prisistatęs vyras pradeda plūstis: „Nesuprantu iš kur tokių žmonių kaip jūs atsiranda, jūs gi į kultūros renginį atėjote. Iš vis čia muzikos klausytis reikia, galit ir pastovėti“. Organizatorė – moteris prideda: „Galite sakyti, kad čia Force Majeure“.

Nors už bilietus prieš renginį sumokėjome grynais ir ta dėžutė su pinigais vis dar yra, mums atsisako grąžinti bilietus už koncertą ir siūlo kreiptis pirmadienį į „Tiketą“ dėl tos pačios priežasties – jie nieko negali padaryti. Žvilgteliu į bilietus ir pamatau, kad platintojas – „Bilietų pasaulis“. Et...

Visko būna ir viską galima suprasti, tik vargu, ar verta laukti supratimo iš klientų bandant iš jų pasityčioti.

Nusprendėme, jog „koncertų“ šiam vakarui pakaks. Aišku, galėjome laukti neaišku ko ir neaišku kiek, nes koncertas buvo prasidėjęs, o šūksniai: „Kur rasti dar kėdžių. Gal imam tą suoliuką?“ netilo. Organizatoriai nesiruošė teikti informacijos kur, kada ir ar išvis galėsime atsisėsti – suprask, tai pačių klausytojų problema. Jei kam kilo klausimas, kodėl nenorėjome stovėti dar kelias valandas, atsakysiu, kad ir stovinčiųjų balkonuose buvo pilna ir net fiziškai tam vietos nelabai buvo.

Mieli organizatoriai, žmonės, kurie nusiperka bilietus į renginius, nenori girdėti ilgiausio sąrašo kaltųjų ir būti siuntinėjami į visus kampus. Tam ir yra organizatoriai, kurie privalo užtikrinti renginio kokybę, kalbant ir apie visus nenumatytus trukdžius. Suprantu, kad sunku, bet juk galima pasistengti. Ar ne?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI komentaro pasiteiravo „Vilnius Jazz“ festivalio organizatoriaus Antano Gusčio:

„Vilniaus džiazo festivalis neturi nei savo salės, nei pats vykdo bilietų platinimą – salės nuomojamos, bilietų platinimo paslaugos perduotos tuo užsiimančioms bendrovėms. Deja, turiu pripažinti, kad šeštadienio vakariniame koncerte iš tikrųjų susidarė jūsų aprašyta situacija, dalis žmonių negalėjo rasti biliete nurodytos vietos. Tai buvo mums patiems didelis šokas, negalėjome suprasti kaip tai gali būti, gi visa bilietų prekybos sistema yra visiškai automatizuota. Taigi, pagrindinis operatyvus rūpestis buvo susodinti žiūrovus salėje. Tuo užsiėmė tiek festivalio žmonės, tiek Rusų dramos teatro darbuotojai.

Kur įmanoma buvo atneštos papildomos kėdės, o visi kiti buvo įleisti ir susodinti į Centrinę svečių ložę. Aišku, tai dar kokias 10-15 min. pavėlino renginį, bet buvo išspręsta visiems netikėta problema. Mes daug metų „Vilnius Jazz“ festivalį rengiame Rusų dramos teatre ir nei anksčiau, nei pirmąsias dvi šių metų festivalio dienas su jokiomis vietų problemomis nesusidūrėm. Tai išaiškėjo tik anšlaginiame šeštadienio koncerte. Pasirodo, Rusų dramos teatras „išėmė“ kai kurias vietas, apie tai neinformavęs bilietų platintojų.

Suprantu festivalio lankytojų nepasitenkinimą susidariusia situacija. Atsisakiusiems koncerto ir pageidavusiems atsiimti pinigus už bilietus buvo atliktas grąžinimas. Festivalio organizatoriai tikrai nei žiūrovams, nei savo įvaizdžiui specialiai blogo nedaro.

Ir žiūrovai, be abejo, nemato ir neturi matyti visų tų problemų, kurios netikėtai iškyla tiesiog jau festivalio metu. Ypatingai tai susiję su atlikėjų skrydžių problemomis, kylančiomis tiek dėl oro sąlygų, tiek dėl oro linijų bendrovių keičiamų skrydžių laikų. Taip ir šiais metais net dviem festivalio grupėms teko operatyviai pirkti naujus bilietus, nes, tarkime, „Aeroflot“ kompanijai naktį prieš koncertą pranešus apie vėluojantį 4 val. skrydį iš Tel Avivo į Maskvą, V.Ganelino kolektyvas jau nebespėjo į skrydį iš Maskvos į Vilnių, o pati aviakompanija siūlė atskraidinti tik tuo pačiu reisu kitą dieną, t.y. jau po numatyto V.Ganelino koncerto. Taigi, darėme viską, kad festivalio programa įvyktų, net jei tai ir griauna mūsų grafikus ir sukelia tikimybę pusvalandiniam koncerto vėlavimui. Negana to, išsprendus visas grupių atvykimo problemas, sužinojome apie paskelbtą bendrovės „Lufthansa“ darbuotojų streiką. Tai yra mūsų organizacinio darbo „virtuvė“, klausytojai to nežino ir, ko gero, neturėtų žinot. Galiu tik garantuoti, kad darome viską. kad festivalis būtų šventė tiek klausytojams, tiek atlikėjams. Dar kartą atsiprašau už susidariusią situaciją.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Trys dienos Škotijoje: ką verta pamatyti per tokį trumpą laiką? (9)

Su vaikystės draugu nusprendėme pakeliauti po Škotiją ir pamatyti jos gamtą. Iš pradžių...

Gimusi mokytojauti: pasveikino garbingo jubiliejaus sulaukusią mokytoją (1)

Giedrą rudens vidurdienį į Jūratės kavinės pavėsinę Valkininkuose (kaip ir prieš virtinę...

Niūri rudens diena buvo nuspalvinta ryškiomis spalvomis, šiltais apkabinimais ir salsos ritmais (3)

Šeštadienį, lapkričio 9 dieną, minint tarptautinę dieną prieš rasizmą, Katedros aikštėje...

Suniokotos kapinės pašiurpino lankytojus: nesitikėjo tokių kaltininkų (20)

Prienų raj., tarp Jiezno ir Stakliškių, įkurtos Sudvariškių kapinės po kranklių atakos...

Kaune parodytas išskirtinis dėmesys gausioms šeimoms – surengtos nemokamos kartingo varžybos (1)

Šių metų spalio 31 dieną vidaus patalpų kartodromai „ Kartlandas “ bendradarbiaudami su...

Top naujienos

Mamadienis už 1 vaiką: Nausėdos pasiūlymas sulaukė palaikymo, bet atsitrenkė į sieną (1)

Iš Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovų sudaryta Trišalė taryba antradienį aptarė...

Kaip iš tiesų reikia didinti pensijas: jos turi augti sparčiau nei atlyginimai (108)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų...

Nausėda – už dialogą su Baltarusija, bet įvardijo ir raudonas linijas papildyta 16:13 val. (39)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už dialogą su Baltarusija, tačiau įvardijo ir raudonas...

Darbdavys pareiškė, kad irgi susiduria su psichologiniu smurtu: ateina, prašo pakelti algą (80)

Nuo psichologinio smurto darbo aplinkoje nukentėjusiems asmenims reikia informacijos apie pagalbą ir...

Unikauskas: aš jau niekuo nebesistebiu (58)

Žymus gydytojas Alvydas Unikauskas patikino, kad tikrai į politiką ir į verslą jis neketina sukti.

Ypač griežta kardomoji priemonė Venckienei: su apykoje nuo namų negalės nutolti toliau nei 500 m Venckienė šypsojosi, bet buvo nekalbi; papildyta (740)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti...

Lukašenkos sūnui – dar vienas aukštas postas (68)

Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sūnus Viktoras buvo išrinktas šios šalies...

Vėl šaiposi iš kovos su alkoholiu: reklamos stendai pigesnio alkoholio siūlo bėgti į Lenkiją (6)

Reklaminiuose stenduose Vilniuje – naujos reklamos, kuriose pašiepiami su alkoholio prieinamumo...

Byra Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima (30)

Žinomo diplomato ir Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima šiuo metu išgyvena ne patį ramiausią...

Auksu puošti Šiaulių „princo“ Baranio namai mena ištaigingas mafijos puotas ir žiaurius įvykius: pasižvalgykite po 780 kv.m pilį! (35)

Buvo laikai, kai Lietuvoje karaliavo kriminalinės gaujos. Kaunas priklausė Daktarams, Panevėžys...