aA
Latvijos, Lietuvos ir Estijos moksleiviai prisidės prie Baltijos šalių šimtmečio minėjimo kurdami savo šalių kultūros ir istorijos paveldą virtualioje aplinkoje. Konkursas vyks Hour of Code (Programavimo valanda) tarptautinės kampanijos metu, dalyvauti gali visi kam yra 7-18 metų.
Trys kubai projektas
Trys kubai projektas
© Organizatorių nuotr.

Tai trečius metus rengiamas konkursas Baltijos šalyse. Šių metų konkurso tema „Kai praeitis susitinka su ateitimi“, tad dalyviai raginami apsidairyti aplinkui ir atrasti įdomų – tikrą ar išsivaizduojamą kultūrinį objektą, kurį galėtų atkurti pamėgtoje Minecraft aplinkoje. Įgyvendindami savo idėjas vaikai turi galimybę geriau susipažinti su istorija, liaudies tradicijomis ar gimtosios apylinkės, miesto ar šalies šventėmis.

Konkursas suteikia visišką kūrybinę laisvę – konkurso dalyviai gali rinktis statyti dvarą, tvartą, šventyklą ar baltų dievybes, atkurti dainų festivalį ar ruginės duonos kepimą. Svarbiausia sąlyga – maksimaliai išnaudoti Minecraft galimybes ir sukurti komandai svarbų vietos kultūros paveldą.

„Laikas, kai kompiuteriniai žaidimai buvo laiko švaistymas, jau praeityje. Šių dienų dėstytojai mato mokymąsi žaidžiant kaip rimtą procesą, kuris neretai atneša daug geresnius rezultatus, nei tradicinės mokymosi formos. Minecraft aplinka leidžia vaikams pasijusti architektais, nes konstrukcijos prasideda nuo planavimo, bei idėjos įgyvendinimo virtualioje aplinkoje. Programavimo principai veikia panašiai. Mes esame labai laimingi, kad Microsoft kartu su partneriais gali būti įtraukti į technologijų, kurios leidžia mokytis, kūrimą,“ – sako Microsoft Baltijos šalių vadovė Renate Strazdina.

Konkursas organizuojamas kartu su programavimo mokykla „Hello IT“ Latvijoje, nevyriausybine organizacija „Look at World“ Estijoje ir viešosiomis įstaigomis „Robotikos Akademija“ bei „Trys Kubai“ Lietuvoje.

„Džiaugiamės šiais metais tapę šios iniciatyvos partneriais. Vaikų švietimas ir domėjimasis programavimu būtinas, kadangi 21-ame amžiuje programuotojo profesija laikoma viena paklausiausių ir geriausiai apmokamų pasaulio darbo rinkoje, mat informacinės technologijos naudojamos beveik visose įmonėse. Taip pat svarbu vystyti ir kitus gebėjimus, tokius kaip kūrybinis mąstymas, komandinis darbas bei gebėjimas analizuoti ir ieškoti sprendimų. Vaikų susidomėjimas šiuo konkursu auga, kas įrodo, kad tokios iniciatyvos turi tęstis“ Andris Cišs, vyriausiasis „Hello IT“ vykdomasis direktorius.

„Smagu dalyvauti šioje iniciatyvoje ir ypač žavimės 2018 metų tema. Tai puikus būdas pagerbti mūsų kultūrą ir istoriją naudojant modernius šiandienos įrankius, tokius kaip Minecraft. Šiuo būdu paveldas nelieka tik praeities dalis, bet randa ryšį su šiandienos karta,“ - Kristijonas Vasiliauskas, Robotikos akademijos bendraįkūrėjas, turinio komandos vadovas

„Džiaugiamės trečius metus iš eilės būdami „Hour of Code“ partneriais. Šiuo metu organizuojame projektą „Vilniaus Istoriniai Blokeliai“, kurio metu atkūrinėjame Vilniaus pilis ir Gedimino kalną skirtingose epochose (projekto rėmėja - Vilniaus Savivaldybė). Tikime, kad Minecraft yra puikus įrankis jaunų žmonių edukacijai ir esame dėkingi galėdami būti šio pasaulinio judėjimo dalimi.“ - Darius Kniūkšta, organizacijos „Trys Kubai“ vadovas.

Konkursas vyks gruodžio 1-8 dienomis, vaikai varžysis trijose amžiaus kategorijose: 7-11; 12-14 bei 15-18 m. amžiaus grupėse. Mokiniai turi suburti iki trijų asmenų komandą ir registruotis https://robotikosakademija.lt/hoc , tuomet, pasirinkę kultūros objektą ar įvykį, atkurti jį Minecraft aplinkoje. Užregistruoti darbo pabaigoje darbai bus vertinami remiantis žinių, inovatyvumo, kūrybiškumo bei sudėtingumo kriterijais. Registruoti komandą galima iki gruodžio 1 dienos 10:00 val., konkurso darbai turės būti užregistruoti iki gruodžio 8 dienos 20:00 val. Dalyvauti konkurse gali turintys Minecraft 1.13.2. versiją nešiojamam ar stacionariam kompiuteriui.

Gruodžio 14 d. konkurso komisija paskelbs šalių nugalėtojus visose amžiaus grupėse, bei Baltijos šalių nugalėtojų komandą, kuriems bus įteikti prizai.

Apie Hour of code:

Daugiau nei 100 milijonų dalyvių kasmet dalyvauja pasaulinėje „Hour of Code“ iniciatyvoje. Tai apima nesuskaičiuojamą kiekį, interaktyvaus įtraukimo į programavimą, valandų.

Iniciatyvą pradėjo nepelno siekianti organizacija Code.org turinti daugiau nei 1000 partnerių, tarp kurių ir Microsoft, viena pirmaujančių bei savanoriaujančių, kompanija. Jau trečius metus, Microsoft Baltijos šalyse organizuoja Minecraft konkursą, esantį Hour of Code dalimi.

Microsoft media contaktai

Desislava Borislavova, Sr. Communications Specialist CEE Multi-Country region, a-debori@microsoft.com

Tanja Tatomirovic, Communications Lead CEE Multi-Country region, tanja.tatomirovic@microsoft.com

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Klaipėdiečio sužvejota nepaprasto dydžio lašiša – vienintelė tokia šį sezoną (55)

Mano gyvenimo žuvis – ši frazė tinka ne tik perkeltine prasme. Ypač kai kalbame apie tokią...

Jonavietis pagalbos sulaukė iš Kėdainių medikų: rodės, mano dienos suskaičiuotos (18)

Gerbiami Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriaus medikai, į Jūsų globą patekau likus bemaž porai...

Iš garsios parduotuvės užsisakiusi prekę mergina liko ir be prekės, ir be pinigų: tokių klientų – ne vienas (152)

Garsiai nuskambėjęs parduotuvės atidarymas, daugybė žinomų prekės ženklų, o tada – klientų...

Dėl kaimynų šuns kreipėsi net į specialistus: jei negalite taip prižiūrėti gyvūno, geriau neauginkite (93)

Ar kaimynus erzinantis šuns elgesys yra kaimynų, ar šuns šeimininko problema? O gal jis rodo, kad...

Dar niekur nerodytos 1991 m. sausio nuotraukos – gal atpažinsite galerijoje ir save (128)

Po televizijos bokšto užgrobimo 1991 m. sausio 13-osios naktį, tūkstančiai žmonių nuo pat ryto...

Top naujienos

Maisto užsakymo platformų antkainiai tuština restoranų kišenes: pelningai dirbti neįmanoma (171)

Restoranų savininkai tapę situacijos įkaitais – per karantiną veikti negali, tačiau maisto...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Neįtikėtinos karo istorijos: laimės kūdikis, kuris išsigelbėjo net įsiurbtas į skęstančio „Titaniko“ nasrus II dalis

Jeigu pamenate, pirmoje dalyje rašiau jog dalis rekrūtavimo punktų, ieškančių vyrų I-jo...

Karantinas NT rinką pakeitė negrįžtamai: būsto apžiūros persikėlė į virtualią erdvę (38)

Nors Lietuva vis dar gyvena griežto karantino sąlygomis, gyventojų nuosavo būsto paieškos...

Bidenas apie Trumpo žinutę: tai „labai kilnus“ laiškas papildyta (42)

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį sakė, kad jo pirmtakas Donaldas Trumpas laikydamasis...

Geriausią sezono mačą sužaidęs Porzingis nustelbė viršvalandžius dirbusį Sabonį (16)

Domantui Saboniui teko rungtynes pradėti starto penkete pasislinkus į vidurio puolėjo poziciją,...

Boksininko Evaldo Petrausko žmonai už fotosesiją apsinuoginus pasiūlytas 700 eurų atlygis: paviešino žinutes, įtaria galimą sukčiavimą (12)

Žinomo boksininko Evaldo Petrausko žmona Goda Petrauskienė susidūrė su įtartina situacija. Su ja...

„Ogmios centro“ direktorius Stasevičius: laukia sunkus solidarumo metas (9)

Nors pirmojo karantino metu iš verslo buvo justi daugiau panikos, antroji pandemijos banga ramesnė....

Pirmąsyk susibūrusi „Nets“ svajonių trijulė vargo du pratęsimus ir galiausiai kapituliavo „grizliai“ – vėl palikti nuošalėje (3)

Į rikiuotę grįžus Kyrie Irvingui, Bruklino „Nets“ (9/7) pirmą kartą galėjo aikštėje...

Ledų sankaupos Neryje ties Kleboniškio tiltu kelia nerimą: kauniečiai baiminasi naujo potvynio (34)

Prieš gerą dešimtmetį itin dramatišką potvynį Neries upėje išgyvenę Kleboniškio gyventojai...