Tai trečius metus rengiamas konkursas Baltijos šalyse. Šių metų konkurso tema „Kai praeitis susitinka su ateitimi“, tad dalyviai raginami apsidairyti aplinkui ir atrasti įdomų – tikrą ar išsivaizduojamą kultūrinį objektą, kurį galėtų atkurti pamėgtoje Minecraft aplinkoje. Įgyvendindami savo idėjas vaikai turi galimybę geriau susipažinti su istorija, liaudies tradicijomis ar gimtosios apylinkės, miesto ar šalies šventėmis.

Konkursas suteikia visišką kūrybinę laisvę – konkurso dalyviai gali rinktis statyti dvarą, tvartą, šventyklą ar baltų dievybes, atkurti dainų festivalį ar ruginės duonos kepimą. Svarbiausia sąlyga – maksimaliai išnaudoti Minecraft galimybes ir sukurti komandai svarbų vietos kultūros paveldą.

„Laikas, kai kompiuteriniai žaidimai buvo laiko švaistymas, jau praeityje. Šių dienų dėstytojai mato mokymąsi žaidžiant kaip rimtą procesą, kuris neretai atneša daug geresnius rezultatus, nei tradicinės mokymosi formos. Minecraft aplinka leidžia vaikams pasijusti architektais, nes konstrukcijos prasideda nuo planavimo, bei idėjos įgyvendinimo virtualioje aplinkoje. Programavimo principai veikia panašiai. Mes esame labai laimingi, kad Microsoft kartu su partneriais gali būti įtraukti į technologijų, kurios leidžia mokytis, kūrimą,“ – sako Microsoft Baltijos šalių vadovė Renate Strazdina.

Konkursas organizuojamas kartu su programavimo mokykla „Hello IT“ Latvijoje, nevyriausybine organizacija „Look at World“ Estijoje ir viešosiomis įstaigomis „Robotikos Akademija“ bei „Trys Kubai“ Lietuvoje.

„Džiaugiamės šiais metais tapę šios iniciatyvos partneriais. Vaikų švietimas ir domėjimasis programavimu būtinas, kadangi 21-ame amžiuje programuotojo profesija laikoma viena paklausiausių ir geriausiai apmokamų pasaulio darbo rinkoje, mat informacinės technologijos naudojamos beveik visose įmonėse. Taip pat svarbu vystyti ir kitus gebėjimus, tokius kaip kūrybinis mąstymas, komandinis darbas bei gebėjimas analizuoti ir ieškoti sprendimų. Vaikų susidomėjimas šiuo konkursu auga, kas įrodo, kad tokios iniciatyvos turi tęstis“ Andris Cišs, vyriausiasis „Hello IT“ vykdomasis direktorius.

„Smagu dalyvauti šioje iniciatyvoje ir ypač žavimės 2018 metų tema. Tai puikus būdas pagerbti mūsų kultūrą ir istoriją naudojant modernius šiandienos įrankius, tokius kaip Minecraft. Šiuo būdu paveldas nelieka tik praeities dalis, bet randa ryšį su šiandienos karta,“ - Kristijonas Vasiliauskas, Robotikos akademijos bendraįkūrėjas, turinio komandos vadovas

„Džiaugiamės trečius metus iš eilės būdami „Hour of Code“ partneriais. Šiuo metu organizuojame projektą „Vilniaus Istoriniai Blokeliai“, kurio metu atkūrinėjame Vilniaus pilis ir Gedimino kalną skirtingose epochose (projekto rėmėja - Vilniaus Savivaldybė). Tikime, kad Minecraft yra puikus įrankis jaunų žmonių edukacijai ir esame dėkingi galėdami būti šio pasaulinio judėjimo dalimi.“ - Darius Kniūkšta, organizacijos „Trys Kubai“ vadovas.

Konkursas vyks gruodžio 1-8 dienomis, vaikai varžysis trijose amžiaus kategorijose: 7-11; 12-14 bei 15-18 m. amžiaus grupėse. Mokiniai turi suburti iki trijų asmenų komandą ir registruotis https://robotikosakademija.lt/hoc , tuomet, pasirinkę kultūros objektą ar įvykį, atkurti jį Minecraft aplinkoje. Užregistruoti darbo pabaigoje darbai bus vertinami remiantis žinių, inovatyvumo, kūrybiškumo bei sudėtingumo kriterijais. Registruoti komandą galima iki gruodžio 1 dienos 10:00 val., konkurso darbai turės būti užregistruoti iki gruodžio 8 dienos 20:00 val. Dalyvauti konkurse gali turintys Minecraft 1.13.2. versiją nešiojamam ar stacionariam kompiuteriui.

Gruodžio 14 d. konkurso komisija paskelbs šalių nugalėtojus visose amžiaus grupėse, bei Baltijos šalių nugalėtojų komandą, kuriems bus įteikti prizai.

Apie Hour of code:

Daugiau nei 100 milijonų dalyvių kasmet dalyvauja pasaulinėje „Hour of Code“ iniciatyvoje. Tai apima nesuskaičiuojamą kiekį, interaktyvaus įtraukimo į programavimą, valandų.

Iniciatyvą pradėjo nepelno siekianti organizacija Code.org turinti daugiau nei 1000 partnerių, tarp kurių ir Microsoft, viena pirmaujančių bei savanoriaujančių, kompanija. Jau trečius metus, Microsoft Baltijos šalyse organizuoja Minecraft konkursą, esantį Hour of Code dalimi.

Microsoft media contaktai

Desislava Borislavova, Sr. Communications Specialist CEE Multi-Country region, a-debori@microsoft.com

Tanja Tatomirovic, Communications Lead CEE Multi-Country region, tanja.tatomirovic@microsoft.com