Rokiškio rajone esančioje Bajorų autokroso trasoje sekmadienį atidarytas Aukštaitijos autokroso mėgėjų varžybų sezonas. Pirmame etape prie starto linijos stojo 32 dalyviai.

Atsinaujinęs dalyvių autoparkas

Sekmadienį Bajorų autokroso trasą vėl okupavo autokroso mėgėjai. Trasos prieigose rikiavosi automobiliai, po serviso zoną vaikščiojo susidomėję žiūrovai, įrankiais žvangino paskutinę automobilių apžiūrą atliekantys ekipažų mechanikai. Pirmąjį etapą galima vadinti vienu svarbiausiu periodų viso sezono metu, kadangi svarbu ne tik susipažinti su per žiemą patobulėjusiais varžovais ir jų technika, bet ir kaupti taškus metinei sezono įskaitai.

Šiemet serviso zonoje buvo galima išvysti ir nuo praėjusių metų gerokai pasikeitusių automobilių. Kai kas padarė „kapitalinį“ automobilio remontą, kai kas tik ištiesino ar perdažė kėbulą, tačiau tokių, kurie atvyko į pirmą etapą nepasiruošę, ko gero, nebuvo. Atnaujinti kovingos išvaizdos automobiliai dar stovėdami serviso zonoje žiūrovams jau žadėjo aršią kovą trasoje. Po registracijos, apšilimo ratų ir kvalifikacijos važiavimų, dalyviai išsirikiavo paradui. Po jo iš karto prasidėjo varžybų batalijos.

Jaunimas kovojo vyriškai

Pirmieji trasos žvyrą patikrinti sportiniu tempu išvažiavo jauniausi dalyviai. Jaunimo gretose aršiausia kova vyko tarp rokiškėno Domo Meilaus ir Biržų atstovo Eriko Narbuto. Visgi galutinis rezultatas lėmė, kad pirmajame etape jaunimo gretose nugalėjo Domas. Erikas liko antras ir, ko gero, sieks atsirevanšuoti kitame etape.

Į prizininkus prasibrovė ir Karolis Petrovičius iš Panevėžio, šį sezoną savo automobilį papuošęs skambiomis frazėmis, tokiomis kaip „Za ruliom Schumacher“ ar „Aš ne iš tų, kurie bėga. Aš iš tų, kur nepagausi“. Deja, bet pirmame etape bent jau antrasis užrašas nepasiteisino. Tačiau viskas priešakyje, o sezonas dar ilgas.

M1600 klasėje – šeimininko pergalė

Klasėje, kurioje automobilius į priekį gena 1600 kubinių centimetrų darbinio tūrio varikliai, po visų važiavimų greičiausiu pirmame etape pripažintas rokiškėnas Arnas Grabauskas. Ar „namų sienos“, ar gerai pažįstama trasa, ar gausi palaikymo komanda lėmė vaikino pergalę pasakyti sunku, tačiau aišku viena – šiemet Arnas klasės varžovams nuolaidžiauti neketina.

Antrąją vietą, o kartu ir antrą apdovanojimą Biržams iš Rokiškio parvežė Almantas Januševičius. Šioje klasėje jam pelnytai atiteko antra vieta. Trečiosios vietos taurę į viršų kėlė dar vienas panevėžietis, „Opel Astra“ vairavęs Egidijus Nevulis. Šį dalyvį neretai galima pamatyti ir ant slalomo varžybų prizininkų pakylos. Belieka pasidžiaugti, kad autokroso mėgėjai nespjauna ir į kitas automobilių sporto šakas bei tobulina savo įgūdžius.

M2000 klasėje lyderiavo biržiečiai

Biržai jau nuo seno žinomi kaip technikos mylėtojų kraštas. Čia gausu ne tik senovinės technikos fanatikų, bet ir automobilių sporto gerbėjų. Nenuostabu, kad vis daugiau biržiečių galima pamatyti ir ant prizininkų pakylos autokroso varžybose. Pirmoji vieta M2000 klasėje pelnytai atiteko Raimundui Kukeniui. Beje, šis dalyvis dar prieš varžybas buvo nusiteikęs itin kovingai. Jo „Opel Kadett“ priekiniame ir galiniame bamperiuose styrojo varžovų automobiliams lamdyti skirti išlindę varžtai.

Žinoma juokaujame. Veikiausiai nupjauti šiek tiek daugiau, ne leistina išsikišusius varžtus mechanikai tiesiog užmiršo, o tą padaryti teko pačiam vairuotojui, kuomet techninės komisijos metu varžybų komisarai dėl šio pažeidimo pagrūmojo pirštu. Antroji šios klasės vieta atiteko dar vienam Biržų garbę ginančiam sportininkui Daliui Varžinskui. Rokiškėnas Eitvidas Bačiulis finišavo trečias ir taip pat užlipo ant prizininkų pakylos.

Neatlaikė apkrovų

Open klasėje vyko ne ką mažiau įnirtinga kova, nei kitų grupių važiavimuose. Čia įprastai važiuoja vieni greičiausių sportininkų, startuojantys pakankamai galingais automobiliais. Vienas iš klasės favoritų – panevėžietis Donatas Stašiūnas, dėl savo kovingo, o kartais net agresyvaus važiavimo stiliaus pramintas „Žvėrimi“.

Tiesa, šį kartą žvėris krito finaliniame važiavime, kai trūkus aušinimo sistemos žarnai jo „Opel Corsa“ paskendo baltuose garuose ir daugiau nebepajudėjo. Tuo puikiai pasinaudojo Donato oponentai. Pergalę šioje klasėje šventė iš Kuršėnų atvykęs Stasys Norkus, vairavęs „BMW E30“. Antroji ir trečioji vieta atiteko vairuotojams iš Panevėžio, atitinkamai Artūrui Staniui ir Mariui Kisieliui.

Kiekybė ir kokybė

Verta dar kartą užsiminti apie dalyvius iš Biržų. Kadangi jų kraštui atstovavo gana nemažai dalyvių, o pirmame etape net keturi sportininkai lipo ant prizininkų pakylos, Biržų automobilių sporto klubui įteikta pirmosios vietos taurė komandinėje įskaitoje. Verta pažymėti, kad ir praėjusių metų sezone komandų įskaitoje taip pat triumfavo biržiečiai.

Drebins Aukštaitiją

Sportinių automobilių varikliai šį sezoną dar riaumos penkis kartus. Du iš šešių etapų šiemet numatyti Rokiškio Bajorų trasoje. Apie pirmąjį etapą šioje trasoje jau perskaitėte, tačiau autokrosas čia dar sugrįš paskutiniam, šeštajam etapui. Dalyviai šiemet po kartą aplankys Biržus, Kupiškį, Joniškį ir Ramygalą. Antrasis Aukštaitijos mėgėjų autokroso etapas įvyks jau birželio 9-ą dieną Biržuose. Kviečiame atvykti į trasą ir palaikyti savo krašto favoritus bekompromisėje kovoje.

Daugiau nuotraukų iš įvykusio pirmojo etapo galite rasti socialiniame tinklapyje „Facebook“ – „Markelevicius Automoto Photography“ paskyroje.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Lietuvos paštui“ vėl kritikos strėlės – nesuprato, kodėl papildomas mokestis nepadėjo (92)

„Lietuvos pašto“ paslaugos nebedžiugina ir žinomų vardų – portalo Stiliusos.lt...

Adventinis Kauno Veršvų gimnazijos choro „Allegro“ koncertas Panemunės socialinės globos namuose

Adventinis laikotarpis – tai ne tik Kalėdų ir dovanų laukimas. Tai laikotarpis, kai norisi...

Keleivė užfiksavo neįprastą autobuso vairuotojo poelgį: neįtikėtina! (7)

Kauno autobusų stotyje neįprastas vaizdas – autobuso vairuotojas prisėdo prie pianino ir sugrojo...

Siųskite! Ar jums pavyko užfiksuoti gražų astronominį reiškinį – geminidų lietų? (2)

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį galima stebėti ir fiksuoti nepamirštamą astronominį...

Vilniui ir Kaunui pešantis, kaime spėjo iškilti Vyčio paminklas (141)

Lietuvos sostinėje vis dar nerimsta aistros dėl to, kas turėtų stovėti atnaujintoje Lukiškių...

Top naujienos

Vanagaitė išsikalbėjo JAV spaudai: aš viską sugrioviau (334)

Tituliniame geriausiai žinomos Rūtos Vanagaitės knygos puslapyje dvi jaunų vyrų nuotraukos....

Sandra Vilimaitė. Nori būti vilniečiu? Elkis kaip vilnietis (207)

Tavo svajonė išsipildė – įstojai „į Vilnių“ ir jau tris mėnesius esi Vilniaus gyventojas....

Advokatų manymu, D. Baltrūnienė į kamerą uždaryta siekiant prakalbinti jos vyrą (97)

Baikerio Aivaro Kilkaus nužudymo tiriantys policijos pareigūnai į areštinę uždarė už grotų...

Kavinėje, kur sustojęs laikas, klientų širdis pavergia šios vietos veidas – pritrenkiančio įvaizdžio 45 metų Raselė (142)

Ar žinote tą jausmą, kai atrodo, tarsi viskas sustoję laike? Užtenka užsukti į legendinę...

LNOBT vadovo konkurso peripetijos: buvo įtrauktas ir su teatru sutartį turintis kompozitorius (1)

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ( LNOBT ) vadovo konkurso komisijoje dalyvavo...

Lietuvos regionams piešia niūrią ateitį: ko reikia, kad žmonės sutiktų į darbą važiuoti ir 50 kilometrų (111)

Kokia Lietuvos regionų ateitis – traukos centrai ar badaujančios dykros? Apie tai specialios...

Skandalingas laiškas nušviečia įtariamą netinkamą Uber elgesį

Vienas buvęs „ Uber “ saugumo specialistas apkaltino šią pavėžėjimo paslaugas teikiančią...

Buvęs Meilutytės treneris: tik laiminga Rūta plauks greitai, o dabar tokią ją ir matau specialiai DELFI iš Kopenhagos (64)

Airijos delegaciją į Kopenhagoje vykstančias Europos plaukimo pirmenybes atlydėjęs buvęs Rūtos...

Trakuose užmuštas vyras, į areštinę uždarytas karys papildyta (322)

Gruodžio 16-osios naktį, apie 1.15 val., Trakuose, Vytauto g., rastas vyro (gim. 1971 m.) lavonas...