Dažnai vaikštau Vilniaus senamiesčio gatvėmis, džiaugiuosi besišypsančiais, šviesiais veidais. Tada matau dalį to, ką turime geriausia. Nes būtent Vilniaus senamiestis glaudžia geriausius iš mūsų. Būtent didžioji dauguma šių žmonių ir veda Lietuvą pirmyn.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Lietuvą veda ir svečiai iš Vakarų, kurie atvyksta daryti verslo su mumis, moko mus gyventi taip, kaip gyvena jie – draugiškai, reikliai, darbščiai, turtingai.

Svečiai iš Rytų, tiesa, atvažiuoja paragauti nors dalelės to, ko neturėjo ir neturės. Jie irgi kartais užsuka į mūsų senamiestį, tik kitu tikslu. Jie nori nusipirkti, pamatyti, pajusti nors truputį mūsų gyvenimo būdo, nes žino, kad tai geriau, nei turi jie.

Šiame kontekste labai juokingai atrodo tie senstelėję tarybiniai mūsų bradauskai ar už kelis nuvertėjusius rublius nupirkti propagandistai, aiškinantys, kad mes galime apsispręsti dėl savo valstybės kelio, dėl vertybių, kurios mums svarbios ir kad mums reiktų klausytis jų „teisibės“, nes štai mes net nesuprantame, kokia Rusija yra faina ir kaip mums artima viskas, kas rusiška. Kaip negalime neigti istorijos ir kaip mes visada buvome mylimi ir artimi Rusijai. Kaip putleris yra teisingas, jo nepalaikantys yra fašistai ir kaip mums reikia klausyti to, ką jie sako, nes mums plauna smegenis žiniasklaida ir mes esame suklaidinti. 

Tai aš norėčiau aiškiai pasisakyti, kad tai jūs, vargani vatnikai, esate suklaidinti ir aš tuoj paaiškinsiu, kaip pas mus viskas moderniojoje Lietuvoje vyksta ir vyks, ir kaip geriausieji iš mūsų yra suplanavę mums ateitį.

Mes esame Vakarų civilizacijos valstybė. Patyrę okupacijas, prievartą, baudžiavą, kankinimus ir visą kitą žmogiškąjį grožį. Mes manome, kad Vakaruose to mažiau, o laisvės daugiau. Bandyti įrodyti, kad Rusija yra laisva vieta yra tolygu bandymui įrodyti, kad lauko išvietės duobėje galima rasti deimantų ir šiaip visai ten nesmirda, o kvepia. Mes savo kailiu patyrėme ta jūsų laisvę, turėkitės ją sau. Šita dalis aiški? Puiku, važiuojame toliau.

Mūsų kultūra yra vakarietiška, mes remiamės demokratija, laisva rinka, pozityviu mąstymu, dominavimu pasaulyje. Esame galingiausio karinio aljanso nariai, vieno galingiausių ekonominių vienetų sudėtyje. Galite nepasakoti, kaip pas jus geriau, nes pas jus yra keleriopai blogiau. Kai jūsų gamybos automobiliais žavėsis visas pasaulis, o mes maigysime jūsų išvystytus išmaniuosius įrenginius, tada galėsite cyptelt. O kol kas jūs vos ne vos sugebat išgauti šiek tiek dujų ar naftos ir pagaminti mažą, nepatogų džipuką bei automatą. Supratote mintį?

Mūsų namai yra švarūs ir mes tikime asmenine atsakomybe bei bendruomeniškumu, kai to reikia, mes siekiame gerovės individualiai, aktyviai dalyvaujame pilietinėje veikloje, suprantame savo santvarkos privalumus ir trūkumus. Valdžias turime tokias, kokių norime ir kokias išsirenkame. Aiškinti, kad su neūžauga karaliuku visiems geriau yra tiesiog beprasmis oro virpinimas. Jūs tiesiog neturite jokio pagrindo mums apie tai aiškinti – jūs šiuose reikaluose esate tiesiog nuliai.

Mes jums nieko neskolingi, neturime su jumis nieko bendra, iš jūsų nieko nereikia, nebent to, ką mums galite pigiau parduoti arba iš mūsų brangiau nupirkti, bet ir tai darysime mūsų sąlygomis ir tik tiek, kiek mes to norėsime.

Mūsų leftistiniai hipiai yra įrodymas to, kad esame laisvi, tačiau nereiškia, kad pakenčiame jūsų melą ar ramiai stebėsime, kaip jūs naudojatės mūsų žodžio laisve. Tai toli gražu nereiškia, kad jums simpatizuojame. Tiesa ta, kad jūs simpatizuojate mums, o supratę, kad gyvenate duobėje, remiatės savo trijų metų vaiko pavydu ir per papuvusius dantis košiate apie tai, kokie mes fašistai ir kaip mes jus engiame.

Niekas jūsų neengia. Mes tiesiog giname savo gyvenimo būdą ir jūs puikiai žinote, koks jis teisingas ir siektinas ir kokie mes pajėgūs tai daryti. Jei jo ginti nereikėtų, mes tiesiog jus ignoruotumėme ir tiek. Naujoje, Nepriklausomoje Lietuvoje ir naujoje, jaunoje kartoje nėra vietos rusiškam budulizmui. Jūs vis mažiau mūsų gatvėse matysite tai, kas jums primena Rusiją. Ilgainiui visa, kas rusiška, dings, kaip dingsta visi žmogui žalingi ar primesti įpročiai. Kaip pamirštame nemylimo, degtine atsiduodančio dėdės girtus skandalus prie Kūčių stalo, jam pasimirus.

Todėl galite tęsti savo cypavimus, tačiau įsikalkite giliai į savo galveles: Lietuva, Baltijos šalys, Europa jums yra prarasta svajonė, kuri niekada neišsipildys, ir į kurią būsite priversti lygiuotis, jei norėsite nors trumpam pajusti mūsų puikų gyvenimą.

P.S. Išsiverskite, prašau, šį straipsnį, į kvadratines raides savo suklaidintiems kolegoms perskaityti – sutaupysime energijos bei laiko.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Misija Laplandija“ įsibėgėjo – dalyvių skaičius auga sparčiais tempais

Socialinė iniciatyva MISIJA LAPLANDIJA, skatinanti empatiją ir kviečianti gerais darbais...

Vilniaus rotušėje bus teikiami kultūros apdovanojimai „Auksinis Feniksas” (1)

Lapkričio 27 d. 16 val. Vilniaus rotušėje, iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti didžiausios...

Veiviržėnų jaunimas pagerbė „Laisvės kovotojus“ (11)

Šiais laikais visuomenėje vyrauja nuomonė, kad jaunimas yra nepilietiškas ir nepatriotiškas....

Negali atsidžiaugti nemokamu reisu į Suvalkus iš Kauno: dėl to tik pirkėjui geriau (194)

Už dyką nieko nebūna? Būna! Taip, iš Kauno į Suvalkus autobusas kasdien kauniečius veža...

Nebegali atskirti, kur sultys, o kur geriamas vanduo: atsibodo gerti srutas! (21)

Naujosios Akmenės gyventojai Silvai atsibodo taikstytis, kad jų daugiabučiui yra tiekiamas...

Top naujienos

Gydytojas pasidalino kraupiomis nuotraukomis: šie žmonės netaisyklingai nešiojo akių lęšius N-18 (37)

Žmonėms, turintiems regos problemų, kontaktiniai lęšiai vietoj akini ų – labai patogi...

Po Prancūzijos veiksmų – nerimą keliantis signalas visam Rusijos elitui (41)

Rusijos laikraštyje „Vedomosti“ pasirodė pranešimas, kuriame komentuojamos Prancūzijos...

Orai: temperatūra šoks aukštyn, bet erzins lietus (2)

Savaitei baigiantis į šalį sugrįš šiluma, vėl įsivyraus rudeniški orai . Tačiau prireiks...

Žaibiškas rinkėjų nusivylimas „valstiečiais“: kas mėnesį - po porą nemalonių sprendimų (441)

Buvusi Algirdo Butkevičiaus valdančioji koalicija ilgai išlaikė savo populiarumą, o dabartiniai...

Pamatę naujai įstatytas balkono duris nepatikėjo savo akimis (84)

Naujai įstatytos balkono durys įžiebė nemenką konfliktą. Šernų soduose gyvenanti klaipėdietė...

Progreso pasigendančio Jasikevičiaus kompromisas: aš pasiruošęs kentėti, jei bus pergalių

Ketvirtadienio vakarą Eurolygos devinto turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ (5 pergalės/4...

Ulanovo karjeros šou Kaune nugramzdino Eurolygos autsaiderius neišvengė nuostolių (96)

Stebėdamas transliaciją iš Kauno, į Kosovą ketvirtadienį atvykusios Lietuvos krepšinio...

Per vakarienę Kosove Adomaitis paskelbė rinktinės dvyliktuką specialiai Krepšinis.lt iš Prištinos (21)

Ketvirtadienio vakarą tiesioginiu skrydžiu iš Palangos Lietuvos rinktinė pasiekė Kosovo sostinę...

Areštinėje – nepilnamečio savižudybė: sudaužyto likimo atomazga (211)

Lietuva skaudžiai moka už klaidas, kurias padarė vienišus vaikus sugrūsdama į globos namus, kur...

Italų žurnalistai „rado“ sensaciją: kruvinų žudynių istorijoje - lietuvių snaiperių pėdsakai (1275)

Kas iš tikrųjų įvyko 2014-ųjų vasarį Kijeve, kai į Maidano protestuotojus pasipylė...