aA
Jei manėte, kad gyvename europietiškoje šalyje, kur žmogus turi daug laisvės ir teisę į žodį, jūs klystate. Ar bent jau nesate visiškai teisus. Atsipalaiduoti galime, tačiau sovietinis elgesio su žmonėmis modelis iš tiesų niekur nedingo.
© Shutterstock nuotr.

O sėkmingai sau egzistuoja ne kur kitur, o būtent vietoje, kur susirenka Europa, visas pasaulis, trumpam ar ilgam žvilgtelėti į tą „laisvąją šalį“, kuri jau „prie euro“, kuri taip kovoja prieš bet kokias sąsajas su Rusija ir jos politika, kur Europa. O ta Rusija čia pat, gerbiamieji, bilietukus prie lėktuvo pikta tikrina.

Gražus gruodžio 31-osios vakaras, visa šeima keliaujame į oro uostą, skrisim į Briuselį sutikti naujųjų su likusiais šeimos nariais, kurie gyvena Belgijoje jau ne vienerius metus. Rankiniai bagažai pilni dovanų, rankose išlyginti marškiniai, švarkai ant pakabų, Briuselyje- apmokėtos vietos naujametinei vakarienei brangiame restorane, transportas ir viešbutis. Nuotaika pakili, juk skrendame pas išsiilgtuosius, praleisime ten net keturias dienas, nerimas maišosi su mūsų klegesiu. Praėję saugumo kontrolę mes visi kartu pralekiame pro oro uosto parduotuvėles ir savo bagažus dar papildom saldainiais vaikams.

Ir štai atėjo laikas lipti į lėktuvą skrydžiui, beliko tik parodyti savo bilietus avialiniją aptarnaujančioms „kontrolierėms“ ir sėdę į savo vietas pagaliau kilsim. Mes iš ramesnių, tad atsistoję nuošaliau nusprendžiame palaukti, kol į lėktuvą sulips tautiečių eilė. Prie „komposterio“ stovi kelios keleivių aptarnavimo įmonės marškiniais apsirengusios pikto veido merginos. Dar tarsteliu sesei, jog galima suprasti, kodėl merginos tokiomis piktomis minomis. Visi keleiviai skrenda su vakariniais rūbais, linksmi, o joms tenka naujuosius sutikti uniformuotoms, dirbant. Aptarę tai, pradėjome diskutuoti apie būsimą vakarienę ir programą restorane, net nepastebėjome, kaip atėjo mūsų eilė „atžymėti bilietukus“ pas kontrolieres.

Beplepėdamos ir besijuokdamos iš džiaugsmo padavėme juos toms darbuotojoms. O tada, praėjus minutei, ne savo noru buvom visa šeima priversti grįžti į sovietų sąjungos laikus. Mergina, tikrinusi bilietus, mano akimis, grubiai juos griebė kiekvienam keleiviui iš rankų. Tikriausiai nežinodama, kaip dar galėtų savo prastą nuotaiką dėl nenusisekusio naujųjų sutikimo perleisti besidžiaugiantiems, pasipuošusiems kostiumais ir suknelėmis keleiviams, įsakmiu tonu liepė ant pakabos kabantį giminaičio švarką grūsti į bagažo parametrų tikrinimo stovą, mat jis neatitinka dydžio normų avialinijoje. Kad nesistumdyčiau tarp žmonių bandant pasiekti stovą, suvyniojau tą nelemtą švarką rankomis kelis kartus, jis tapo kumščio dydžio ir parodžiau jai paklausdama - „ar nematai, kad tai tik rūbas, o ne bagažas“. Kontrolierės pyktis užvirė. Atsisukusi į mane ji ištarė kažką panašaus į „ko čia mane tujinat, tuoj jūs niekur neskrisit, jei nepatinka“. Paklausus darbuotojos, ar ji turi teisę kone grasinti žmonėms, ji vėl pakartojo, jog jei kas mums nepatinka - tuoj nebeskrisim. Gerai, tiek to, nusileidome, liko „atsižymėti“ mano sesuo.

Savo brangią odinę rankinę ji įsidėjo į kartoninį parduotuvės maišą su rankenomis, saugodama nuo įbrėžimų lėktuve. Štai bėda - ir vėl neatitinka parametrų. Atsisuku į sesę ir patariu išsiimti rankinę, o maišą palikti prie patikros, šį kartą jau nesuvaldau isteriško juoko dėl šios absurdo komedijos. Kontrolierė ir vėl išprovokuota - vėl kone grasinimai niekur neišskristi, nors visi jau buvome sužymėti ir praėję jos kontrolę. Kai jau viena koja žengėm į tunelio lėktuvan pusę, dar aptardami šiuos nesklandumus ir piktus oro uosto darbuotojus, įvyksta tai - mergina atsisuka į mane, paklaususi kur mano bilietas griebia jį iš rankų, suspaudžia kelis mygtukus savo kompiuteryje ir atsisukusi į mane su nenuslepiamu triumfu taria „jūs nuimta nuo reiso“. Viskas. Durys į lėktuvo saloną užveriamos, lėktuvas pakyla, o mes visa šeima, savaime suprantama, stovime ištikti šoko.

Nevartojantys alkoholio, užimantys atsakingas, aukštas pareigas piliečiai, naujųjų metų vakaras, o mes stovime su dovanų pilnais lagaminais, praradę amą, lėktuvo bilietus, restorano rezervaciją, pinigus už viešbutį, už vairuotoją, keturias dienas Belgijos sostinėje, galimybę pamatyti išsiilgtus brangius žmones, kurie taip laukė, tik dėl to, jog šios kompanijos darbuotojai buvo liūdna leisti vakarą darbe, ji buvo pikta, na ir, matyt, kad „taip nusprendė“.

Kai paprašėme pakviesti valdžią, asmenį, kam pavaldi ši darbuotoja, buvome tik išjuokti. „Aš čia valdžia“ tarė ji, „ir aš valdžia“ antrino kolegė. Jokio adekvataus paaiškinimo, kas ką tik įvyko, aš jaučiausi negavusi.

Likusios dirigentės, paėmusios visą kontrolę į savo rankas, pasičepsėdamos štai taip gal atkeršijo už jų vakarą darbe tiems, kam buvo per daug linksma. O mes su savo lagaminėliais ir švarkais ant pakabų tyliai nuridenome išėjimo link.

Tatai skaitydami, mieli „tovariščiai“, atminkit šiuos patarimus: atvykę į oro uostą nesilinksminkit, venkit nereikalingų juokų, kalbų tarpusavyje ir šypsenų, apsirenkite padoriai, marškinių sagas visas susekite. Priėję bilietėlių kontrolę klusniai išsirikiuokite eilute, sulaukę savo eilės „pažymėti bilietą“ atiduokite pagarbą kontrolierei, prieš tai, žinoma, mintyse ar balsu, padėkoję, jog jums suteikta ši didi privilegija - skristi lėktuvu. Nuleidę galvą keliaukite į savo vietą lėktuve.

Gražių naujųjų metų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Balsių mokykloje vyko tradicija tapusi Amatų diena

Kasmet Vilniaus Balsių progimnazijoje gruodžio 6 dieną vyksta Amatų diena, per kurią mokiniai...

Mokyklų reitingai parodė: esame ne šiaip gyvulių ūkis, o tikra dresuotų gyvulėlių ferma (69)

DELFI publikavo interviu su žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktoriumi Gintaru Sarafinu. Įvairių...

Emigrantę patirti išgyvenimai Kaune persekioja net ir persikrausčius į Škotiją (51)

Dabar, gyvendama Škotijoje, atsimenu įvykius gimtajame Kaune kaip šiurpų žmogaus valios ir...

Mokytojas įspėja apie naują patyčių formą mokyklose: anonimiškumas kai kuriuos mokinius apakina (16)

Komiški paveikslėliai, jaunimo tarpe dažnai vadinami memais , jau yra tapę neatsiejama interneto...

Balkanuose viešėjęs jaunuolis labiausiai nustebo Kroatijoje: tokiame keistame muziejuje anksčiau nėra lankęsis (3)

Mano pasakojimas apie kelionę po Balkanus tęsiasi. Jau pats metas atsisveikinti su Albanija ir...

Top naujienos

Paluckas: išvados paprastos – lengva nebus

Opozicinės Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas negaili kritikos ir...

Į „Barclays“ vietą žengę indai: čia atėjome ilgam (106)

„ HCL Technologies “ finansinių technologijų paslaugų centrų vadovas Sudipas Lahiri sako, kad...

Prekybos karui nepavyko: verslininkai rado būdų, kaip apeiti tarifus (31)

Pasak Europos kompanijų , vystančių veiklą antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje, užsitęsęs...

Skverneliui suteiktas laisvadienis: ketvirtadienį nedirbs (16)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį nedirbs – prezidento Gitano Nausėdos...

Arti trigubo dublio likęs Sabonis solidžiai prisidėjo prie pergalės prieš „Celtics“ (17)

Trečiadienį naktį Indianos „Pacers“ (16/9) namuose po atkaklios kovos 122:117 (30:32, 31:25,...

Kaip reikėtų elgtis spūstyse, kad netektų pildyti įvykio deklaracijos (10)

Didžiausias metų šventes keliuose ne visada lydi geros emocijos. Vienas labiausiai vairuotojus...

The Economist

Pasaulio prekybos organizacija jau nebėra, kokia buvo

„Artėja žiema“ , – lapkričio 22 d. perspėjo Norvegijos atstovas Pasaulio prekybos...

Mažeika apie incidentą „Achemoje“: šlubavo gyventojų informavimas, kviečiame vadovus pasiaiškinti

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad kitą savaitę „Achemos“ vadovai bus...

Finikse – kuklus Valančiūnas, fantastiškas dėjimas per Baynesą ir „grizlių“ šypsenos (8)

Memfio „Grizzlies“ (8/16) trečiadienį naktį svečiuose 115:108 (27:19, 24:32, 33:28, 31:29)...

9 banalios klaidos, kurios gali sugadinti sriubą (6)

Sriuba dažnoje šeimoje verdama praktiškai kasdien, vis tik daugelis daro klaidų, dėl kurių...