aA
Šiandien nutariau parašyti apie kainų skirtumus Lietuvoje ir Anglijoje. Daugeliui žmonių tikrai aktualu žinoti, kaip išvažiavus į užsienį kiti sugeba susitaupyti ir dar pasigirti, kad neva valgo viską skaniai, sveikai ir pakankamai daug.
© DELFI / Audrius Solominas

Pradėsiu nuo Anglijos. Čia, kaip žinia, kainos skiriasi pačiose parduotuvėse: vienose – kosminės, kitose – priimtinos, o trečiose – net juokingai mažos. Kainų skirtumus lemia didžiųjų supermarketų prekių kiekis ir kokybė.

Kuo kokybė prastesnė, tuo kainos žemesnės, neabejotina ir tai, kad kartais kiekis yra tikrai protu nesuvokiamai didelis. Tarkim, vynuogės, kurios tikrai saldžios ir gardžios ( be kauliukų), daugelyje parduotuvių šiuo metu kainuoja apie du svarus, tačiau vienur – 2 svarus ir 60 pensų. Vietinėje parduotuvėje, kuri yra labai maža, prastos kokybės, rūgščios, šiek tik pagedusios vynuogės kainuoja 1.50 svaro, ir tokios pačios kokybės šalia, vėlgi tuos pačius 2 svarus.

Taip pat yra miesto prekeiviai, kurie maisto produktus, tokius kaip daržoves ir vaisius, perka urmu ir parduoda gatvės turguose, deja, dažnai jų kokybė būna abejotina, jeigu akis vilioja maža kaina.

Mėsa lietuviui kaip duona. Be jos mums sunku gyventi, pasisemti reikalingos energijos, ypač šaltuoju metų laiku. Deja, kaina Anglijoje už nedidelius kelis mėsos didkepsnius gali svyruoti nuo 3 iki 6 svarų, priklausomai nuo išpjovos dydžio, ar su kaulu, ar su šiek tiek riebalų.

Pieno produktų kokybe Lietuva gali didžiuotis. Čia, Anglijoje, nėra tokio kiekio ir asortimento. Skonis kiekvienam atvažiavusiam tikrai kelia šleikštulį. Jokio natūralaus pieno skonio, viskas tarsi sintetika. Varškės – nerasta, yra grūdėta varškė savose sultyse, kuri skoniu šiek tiek primena lietuvišką varškę.

Lietuviškų gamintojų dešros ir rūkyti gaminiai – taip pat patys puikiausi. Anglijoje man nesuprantamos kainos ir pakuotės dydžiai, sakyčiau miniatiūriniai. Vos keli grežinėliai gali kainuoti nuo 3 iki 20 svarų. Deja, pati brangiausia dešra yra nežmoniškai neskani. Tai tiesiog vytinta mėsa, kuri veliasi tarp dantų ir jose pasilieka. Galima sakyti, kad tiesiog mėsos išpjovos išteptos prieskoniais, suspaustos ir suvyniotos į dešrą.

Žuvies asortimentas yra milžiniškas, jeigu žinai specializuotas turgavietes, kuriose prekyba dažniausiai vyksta kartą per savaitę Londone. Čia galima nusipirkti itin šviežios žuvies iš viso pasaulio bei visų jūros gėrybių. Kainos gali nustebinti, nes už kelias neypatingo skonio žuvytes gali pakloti dešimtis, o kartais – net šimtus svarų.

Alaus ir alkoholinių gėrimų kainos gali prajuokinti tik tuomet, kai vyksta akcijos. O akcijos vyksta visuomet. Vieni ar kiti produktai ar gėrimai visuomet pigiau. Čia kokybiško alkoholio galima nusipirkti už puse jo kainos, tarkim geras degtinės butelis kainuos apie 10-12 svarų. Vyno asortimentas įspūdingas, tam skirta visa eilė. Vynai skirstomi pagal šalis ir spalvą, yra labai padorių ir brangių vynų, kuriuos gali įsigyti su nuolaida. Dažniausiai tos lentynos ir lieka tuščios. Jeigu kalbėsime apie kainas be akcijos, tai geresnis vynas kainuoja apie 10-20 svarų.

Norėjau taip pat atkreipti dėmesį į akcijas. Anglijoje jos vyksta nuolat. Visose didžiųjų parduotuvių tinkluose kažkas būna pigiau nei įprasta. Ir tai – ne melas ar vadybos „sumanumas“, kaip pasitaiko Lietuvoje. Čia tą pačią prekę gali pamatyti už savo kainas akcijai pasibaigus. O Lietuvoje apgailėtinai graudu matyti kartais mulkinamus pirkėjus, kai kainos užkeliamos tam, kad vėliau neva vykstant išpardavimo akcijoms, jos būtų sumažintos.

Aktualu atkreipti dėmesį ir į automobilių kainas. Anglijos rinkoje už naudotą automobilį gali sumokėti tris kartus pigiau, nei tais pačiais metais pagamintą automobilį Lietuvoje. Skirtumas visiems aiškus – Anglijos rinkai skirti automobiliai neturi didelės paklausos neturtingose pasaulio šalyse dėl brangios paslaugos pakeisti vairo padėtį.

Viešasis transportas Anglijoje ištuština kišenes. Jo kainos tikrai aukštos ir vis kyla dėl darbuotojų streikų. Nukeliauti 100 mylių (160,9 kilometrų) traukiniu gali kainuoti nuo 50 iki 100 svarų, priklausomai nuo vagono. Taip, kalbu apie traukinius, kurie Angliją išraižę skersai ir išilgai. Galima naudotis alternatyva ir važinėti autobusais – jie lėtesni, tad jeigu neskubi ir turi į valias laiko, verta ieškoti pigių autobusų bilietų.

Viešbučių kainos skirtingos. Lietuvoje, kiek mačiau, svyruoja nuo 50 iki 700 eurų, o Anglijoje – nuo 30 iki 15 000 svarų.

Skrydžiai į kitas šalis pavydėtinai pigūs. Dažniausiai brangiau kainuoja nuvykti iš namų į oro uostą, nei iš anksto nusipirkti lėktuvo bilietą į vieną iš Europos šalių. Tad anglams galima pavydėti galimybėmis keliauti. Jiems pigių skrydžių oro bendrovės siūlo didesnį asortimentą.

Mobilūs telefonai brangūs, bet bendrovės, kaip ir Lietuvoje, taip ir Anglijoje ,siūlo juos imti išsimokėtinai, todėl dar nepasirodžius rinkoje, jau yra galimybė užsisakyti iš anksto. Mokant iš karto, kaina gali būti nuo 400 iki 800 svarų, priklausomai nuo modelio. Tiesa sakant, nemačiau tokių, kurie reklamuojami Lietuvoje. Manau, Lietuvos rinkai siūlomi prastesni, labiau finansiškai įkandami modeliai.

Vidutinės kokybės kvepalai, drabužiai, kosmetika Anglijoje gana pigūs, ir net yra parduotuvių tinklų, kur tikrai kelis kartus pigiau nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, kostiuminės kelnės kainuoja 10 svarų, džinsai – 5 svarus, batai – 7 svarus, marškiniai – 2.50 svarus, megztinis – 5 svarus, striukė – 10 svarų. Kalbant apie firminius drabužius, tai verta juos pirkti akcijų metu, kai, tarkim, džinsų, kurie kainavo 160 svarų, kaina sumažinama iki 60 ar net 40 svarų. Tik Lietuvoje, kaip žinia, yra alternatyva – padėvėti drabužiai, čia jau Lietuvai lygių nėra ir kainos juos perkant nesikandžioja.

Apibendrinus, kainos Lietuvoje yra kiek mažesnės už prastesnės kokybės prekes ir tik už jas. Visa kita tikrai beveik taip pat. Maisto kokybe ir skoniu Lietuvoje pirmaujama, tačiau nusileidžiama egzotiškų vaisių ir prieskonių, jūros turtų, vynų asortimentu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo nuomone? Galbūt nepritariate, lankėtės Anglijoje ir, Jūsų akimis, kainos visai kitokios? Užfiksavote prekių ar paslaugų kainų skirtumus Lietuvoje ir svetur, kuriais norite pasidalinti? Jūsų istorijų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvė įamžino protestus Vengrijos sostinėje (3)

Budapešte nuo trečiadienio vyksta daugiatūkstantinės protesto akcijos prieš darbo įstatymų...

Nufilmuota: į Lietuvą naktį atklydo netikėta viešnia (31)

Valstybinė sienos apsaugos tarnyba ( VSAT ) savo feisbuko paskyroje pasidalino vaizdo įrašu,...

Vasčio istorija: kažkodėl visi stebisi jo vardu (3)

Nuo pat vaikystės svajodavau apie šunelį, tačiau svajonė neišsipildė... Gyvenau kaime, todėl...

Mokiniai trečiadienį surengė piketą Šiauliuose (13)

Trečiadienį Šiauliuose 12 val. skvere prie miesto savivaldybės įvyko Šiaulių mokyklų...

Vilnietis pasipiktino: ar dėl kelių minučių verta rizikuoti gyvybe? (37)

Vilnietis, važiuodamas sekmadienį Mindaugo g. Vilniuje , buvo šokiruotas, kai vienpusio eismo...

Top naujienos

Oficiali skaičiuoklė: pasitikrink, kaip po visų pokyčių 2019 metais atrodys tavo atlyginimas (25)

Darbdavio ir darbuotojo įmokų sujungimas, nauji tarifai, naujovės pensijų kaupime – nuo 2019...

Tamašunienė: yra bent penkios ministerijos, į kurias galėtume pasiūlyti savo žmones (13)

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos ( LLRA-KŠS ) frakcijos Seime...

Baltijos šalių premjerai sutarė dėl bendros laiko juostos, atsisakius laikrodžių sukiojimo (21)

Baltijos šalių premjerai Vilniuje sutarė išlaikyti bendrą laiko juostą, kai Europos Sąjunga...

„Yandex“ išdavė itin jautrią karinę informaciją (15)

Rusiškasis „ Google Earth “ atitikmuo „Yandex“ apsiriko atskleisdamas šimtų slaptų...

Kęstutis Girnius. Pamokymai valdžiai ir mokytojų atlyginimai (3)

Kaip Minervos pelėda, kuri pakyla temstant, taigi viskam mažiau ar daugiau paaiškėjus, tai...

Snigs iki antradienio: keliuose šimtai barstytuvų, magistralėse budima visą parą (6)

Nuo šeštadienio 9 val. iki 24 val. Lietuvoje buvo intensyviai valomi ir barstomi visi Lietuvos...

Prezidentiniai reitingai: atsakius į šiuos keturis klausimus galima eiti lažintis dėl rinkimų rezultato apklausa didžiausią sėkmę žada vienam kandidatui (898)

Lapkričio mėnesio prezidentiniuose reitinguose toliau savo pozicijas tvirtina jų lyderis Gitanas...

Paaiškėjo viena iš trijų ministrų kandidatūrų (120)

Paaiškėjo viena iš trijų laisvų ministrų kandidatūrų. Premjeras Saulius Skvernelis pateikė...

Suspenduotas treneris – dviratininkes terorizuojantis monstras ar šmeižto auka? (30)

„O kaip jūs jaustumėtės išduotas?“, – klausimu atsakė dviračių sporto treneris Vytautas...

Rusų žurnalistas gavo patvirtinimą iš Kremliaus: Paksas buvo susitikęs su Putinu papildyta (612)

Žinomas rusų žurnalistas Konstantinas Egertas gavo patvirtinimą iš Rusijos prezidento Vladimiro...