Manau, kad Anglija yra labai specifinė šalis savo kultūra ir būdu, bet, kaip bebūtų keista, ar esi Lietuvoje, ar Anglijoje, žmonės linkę tikėti tuo, ko tikrai nelabai žino ar tuo, kas neva gali būti teisybė.
© AFP/Scanpix

Nutariau pasidalinti paskutiniais įvykiais ir patirtais nuotykiais darbo beieškant. Atrodo, turtinga šalis, daug išsilavinusių žmonių ir pačių geriausių universitetų pasaulyje su skambiais pavadinimais ir įspūdingomis kainomis už mokslą, bet viskam yra ir priešingybių.

Nutariau išsiųsti kelis savo CV vietiniams darbdaviams ir tuo pačiu pasižiūrėti, ką galima būtų rasti, o sėkmės atveju ramiai dirbti ir džiaugtis sėkme ir puikia nuotaika. Sulaukiau kelių pasiūlymų ir vieną dieną, jiems susikaupus, nusprendžiau tučtuojau viską išbandyti.

Vienas darbas buvo gan įdomus, nes reikėjo darbuotojo tik pusei dienos – išvežioti maistą vaikų darželiams. Ką gi, nors labai dvejojau, bet kadangi dar liko neužbaigtas reikalas šalia esančioje įmonėje, pakeliui nusprendžiau užsukti ir sužinoti daugiau.

Pokalbio metu telefonu moters balsas skambėjo labai jau nepatikliai ir dvejojančiai, tai sukėlė abejonių ir dviprasmiškų minčių – kažkas ten tikrai nėra gerai. Pakeliui eidamas pamačiau ypač daug įmonių, susigrūdusių šalia viena kitos (tai vaidinami verslo centrai su didelėmis patalpomis).

Perskambinus numeriu, kuriuo ir buvau pakviestas, sužinojau pavadinimą ir nutariau užsukti valanda anksčiau nei buvo tartasi. Keistai pasijutau, nes niekas man neatsakė ir paskambinus įsijungė auto-atsakiklis, pristatydamas įmonės pavadinimą, bet man tik to ir reikėjo. Artėjant prie minėtos įmonės, mane lauke pasitiko rūkanti moteris, kuri atpažino iš CV nuotraukos ir draugiškai pasišnekučiavusi aprodė darbo patalpas. Automobilių buvo tikrai daug, virėjų – dar daugiau, o aš iš lauko kiaurai įėjau į maisto paruošimo patalpas, nei kas rankas paprašė nusiplauti, nei batus pasikeisti, nei drabužius.

Vėliau iniciatyvą perėmė ten jau besisukantis vairuotojas, nešiojantis maistą, supakuotą į dėžes, prie lauke stovinčios sienos su pavadinimais. Pasibaisėjęs pagalvojau – o jeigu lietus, o jeigu pūga? Ar šiaip kas nors norėtų valgyti, žinodamas, kad jo maisto dėžės dėliojamos lauke, laukiant, kol bus pakrautos į automobilius? Vairuotojas buvo malonus ir paaiškino, kad yra kelios vietos, iš kurių reikia pasiimti paruoštas dėžes – šaldytuvas ir virtuvė. Niekas apie aprangą net nekalbėjo, tik susirūpino mano pačio drabužiais, neva, dėžės gali būti riebaluotos, ir todėl galiu susitepti. Gavau prijuostę ir pradėjau savo bandomąją dieną, lakstydamas tai į lauką, tai į virtuvę ar šaldytuvą.

Prisirinkus daugiau vairuotojų, darbas pagal skruzdėlyno taisykles greitai buvo baigtas – darbštus dirba, tingus vos juda. Pirmą dieną teko dirbti su pačiu direktoriumi, kuris noriai talkino ir aiškino maršruto subtilybes ir darbo specifiką lopšeliuose. Nieko negaliu pasakyti – atrodė viskas, kaip ir turi būti. Grįžome atgal su tokiu pačiu kiekiu tuščių dėžių, kurias dabar reikėjo man ir plauti. Darbas buvo nesunkus, nes jos pačios nebuvo purvinos, o ir darbas neatrodė varganas. Baigęs savo dėžių valymą pasigyriau, kad viską padariau ir dabar užleidžiu vietą kitam vairuotojui, kuris ką tik susinešė savą mantą valymui, tik kažkodėl darbuotojai keistai pasižiūrėję pirštu parodė į jo dėžes.

Čia ir juokas, ir pyktis suėmė – kaip tai suprasti? Tad tokia ir teisybė: aš valau dėžes su kitais virėjais ir pagalbiniais, o seniau priimti vairuotojai tiesiog bimbinėja aplinkui. Persikreipė net veidas, išmušė šaltas prakaitas ir sutriko gebėjimas blaivai mąstyti, pyktis liejosi net pro ausis. Nesupratęs, ką ten veikiu ir kodėl tokioje betvarkėje turėčiau jaustis laimingas, tiesiog atsisveikinau.

Diena tuo dar nesibaigė, nes ilgą laiką žadėjau apsilankyti automobilių salonuose, tądien, kaip tik pasitaikius galimybei, taip ir padariau.

Šalia vienas kito čia stovi du automobilių salonai. Esu dirbęs daugybėje jų, tad vidinė sistema pažįstama iki kaulų čiulpų. Pirmas salonas, į kurį užsukau, buvo vokiečių automobilių gamintojo (automobilio markė redakcijai žinoma – DELFI). Pasitiko mane ne kas kitas, o besišypsanti miela sekretorė. Pokalbis ilgai netruko, tučtuojau gavau, ko norėjęs su paaiškinimais ir nuoširdžiais palinkėjimais. Tačiau viskas buvo kitaip nuėjus į kitą saloną.

Pirmas mane pasveikino vairuotojas, kuris švaistėsi aplinkui, neturėdamas, ką veikti arba bent jau kažko laukdamas tarpduryje. Sekretorei paaiškinus, ko atėjau, pasijutau kaip nesugebantis net kalbėti angliškai, nes ji vis klausė, kokio „Test Drive“ norėčiau. Moteris buvo maloni, tad pykti nebuvo jokio noro, tik po nuolatinių kartojimų prisipažino, kad dirba per agentūrą, tad nelabai ir supranta, ką tokiu atveju reikia daryti. O man juk reikėjo sužinoti, ar yra laisvų darbo vietų ar bent jau gal atsiras, sužinojus, kiek metų esu dirbęs tokį darbą, kurio čia buvau atėjęs.

Šiaip ne taip ji kažkur nubėgo ir priėjusi prie ten stovinčio vairuotojo kažką pasakojo. Grįžo jau kartu. Šis mielai pradėjo gvildenti neįtikėtiną problemą. Visą tą laiką gelbėdamas sekretorę iš agentūros, pats jau aiškiai pasakinėjau, ko konkrečiu atveju man reikėtų – paslaugų vadybininko arba bent jau jo el. pašto, kad galėčiau išsiųsti savo CV. Kažkaip ji suteikti šios informacijos vis negalėjo ir labai jau baiminosi, tad ir pasikalbėjimas su vairuotoju man jokios naudos nedavė

Šis gi estafetę perėmė ir nuėjęs pas konsultantą vis bandė kažką aiškintis. Jam grįžus, teko priminti, ko aš atėjau ir ko man reikia elementariam CV išsiuntimui. Tai truko apie 10 minučių ir išėjau nieko nepešęs. O dabar įsivaizduokite: visą tokį nesupratimo spektaklį jie suvaidino tik todėl, kad atėjau su sportbačiais, o juos dėvėjau tik todėl, kad nauji batai taip pritrynė, kad net po 2 savaičių vis kraujavo žaizda ant vienos kojos, tad kitų, minkštesnių batų neturėjau. Liko tik sportbačiai su kuriais šlubuodamas, iš lėto galiu sau vaikščioti ir dirbti. Tad viename salone gavau, ko prašęs, o kitame el. paštu CV norintis išsiųsti sportbačius avintis vaikinas yra pasmerkiamas dalyvauti spektaklyje.

Štai kaip viskas gali būti: patys žmonės, nežinodami priežasčių, padaro išvadas. Tad iš vienos pusės Anglija graži ir išsilavinusi, o iš kitos – naivi ir pasipūtusi. Už tai nesmerkiu, bet nutariau pasidalinti viena savo diena.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Esate išvykę gyventi į užsienį? Galite papasakoti, koks iš tiesų yra tas gyvenimas svetur? Pasidalinkite patirtimi!

Savo mintimis galite pasidalinti žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Svetur“:

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veterinarą vadina monstru: tokį siaubą klinikoje patyriau pirmąkart (62)

Noriu pasidalinti apie A. Mockevičius veterinarijos gydykloje, Kaune, patirtą siaubą ir košmarą,...

Iš šeimos namų liko tik degėsių krūva ir neviltis: prašo Lietuvos gyventojų pagalbos (50)

Gegužės 20 d. vakare Juodupės miestelio Palangos gatvėje kilęs pražūtingas gaisras...

Nidoje užfiksavo grėsmingai atrodantį vabzdžių debesį (4)

DELFI skaitytojas praeitos savaitės trečiadienio vėlų vakarą užfiksavo danguje spiečių...

Kelyje – ekstremali situacija: nesitikėjo tokios greitos tautiečių reakcijos (35)

Noriu pasidžiaugti situacija, kuri parodo, kad Lietuvoje dar yra gerų žmonių, pasiryžusių...

Paprastas šeimos laimės receptas – šuo, katinas ir egzotiškasis driežas (9)

Aš visą savo gyvenimą labai mylėjau gyvūnus ir nuolatos juos globodavau, tik pasitaikius progai...

Top naujienos

VSD pažymose – ne tik „MG Baltic“: atskleisti kitos įtakingos verslo grupės veiksmai (392)

Neleistinus politikų ir verslo ryšius tiriantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas...

Orai: po škvalo sugrįš vasara (9)

Trečiadienis dar gali būti niūrokas, bet nuo ketvirtadienio į šalį sugrįš labai vasariški...

Latvijos ekonomistas: pamirškite apie 20–30 proc. algų augimą (110)

Darbdaviai Baltijos šalyse dar puikiai pamena praėjusią finansų krizę, todėl darbuotojams...

Pensijų reforma keliauja į Seimą (36)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė pensijų kaupimo reformai.

Lietuvos banko pirmininkas perspėja dėl praleistų galimybių: nesprendžia esminės problemos papildyta (7)

Vengdama priimti reikalingus sprendimus, vyriausybė praranda galimybę gerais ekonominiais laikais...

Artimieji susikibo dėl nužudyto kovotojo Morkevičiaus palaikų: už urnos laikymą namuose velionio mylimajai gresia bauda (147)

2016 metų gruodį nužudytas garsus kovotojas Remigijus Morkevičius , kuris TV žiūrovams buvo...

Ukraina išbandė naujus ginklus: pagaliau ši diena atėjo (197)

Ukraina antradienį išbandė nešiojamųjų prieštankinių raketų sistemas „ Javelin “,...

Prie jūros susiruošusi moteris pateko į kuriozinę padėtį autobuse (37)

Vilnietė Marija atsidūrė gana kuriozinėje situacijoje. Moteris su keturmete dukra iš sostinės...

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas užfiksuotas pikantiškoje vietoje (198)

Antradienio vakarą Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas leido kartu su šimtais...

Karališkas braižas? Meghan Markle vestuvinė suknelė – jau matyta (6)

Meghan Markle atidavė duoklę klasikinei elegancijai – ji pasirinko 200 tūkstančių svarų (228...