aA
Užsieniečiai vis dažniau atvyksta į Lietuvą. Vienų tikslas pamatyti kažką naujo, kitų – studijos. Kad būtų lengviau prisitaikyti prie čia vyraujančių gyvenimo sąlygų, kiekvienas „Erasmus“ mainų programos studentas dar prieš atvykdamas studijuoti Vilniaus universitete sulaukia pagalbos iš ESN Vilnius university organizacijos narių – mentorių.
Akimirka iš saulėto Singapūro

Pakalbinome Colin Ng iš Singapūro, kurio gyvenimas buvo visiškai kitoks iki atvykstant į Lietuvą, bei jo mentorę Dariją Kupstaitę, atsakingai besirūpinančią juo nuo pat pirmos pažinties dienos.
„Su Colin susipažinau dar prieš Kalėdas, aišku, iš pradžių pažintis buvo tik internetinė. Mane iš karto nustebino jo domėjimasis Lietuva. Nors globoju užsieniečius studentus jau ne pirmą kartą, dar nebuvau sutikusi tokio, kuriam viskas būtų taip įdomu. Kartais iš Colin sulaukdavau tokių klausimų, į kuriuos net pati, būdama grynakrauje lietuve, nesugebėdavau atsakyti, o kartais jis pats, nežinia kur prisiskaitęs, man pateikdavo gana pikantiškų faktų apie Lietuvą. Sakoma, kad besimokant užsienio kalbos, geriau išmoksti ir supranti savąją. Manau, šis pasakymas galėtų būti pritaikytas ir tokiose situacijose, kuomet bendraujant su žmonėmis iš kitų šalių, geriau susipažįsti ir su savąja šalimi.

Dar iki Colin atvykimo svarsčiau, kaip seksis bendrauti su juo realybėje, kaip jis reaguos į atšiaurų Lietuvos orą ir į visus tuos dalykus, apie kuriuos kalbėjome laiškuose, dėl kurių kartais kildavo ilgos diskusijos. Po begalės laiškų, parašytų vienas kitam, pagaliau susitikome Vilniaus oro uoste. Visų pirma, kas mane šiek tiek sukrėtė, buvo jo kalbėjimas. Jis yra anglakalbis ir kalba labai greitai. Iš pradžių buvo labai sunku jį suprasti, nors praėjus kelioms valandoms jau galėjau suprasti visiškai viską, ką jis sako. Antrasis stebinantis dalykas buvo jo reakcija į Lietuvos orą, ir nors diena, kai Colin atvyko, nebuvo labai šalta (mums, lietuviams), jam toks oras pasirodė kaip šis tas nesuvokiamo. Išėjęs iš oro uosto iškart čiupo fotoaparatą ir pradėjo fotografuoti sniegą, kurio gyvenime dar nebuvo matęs.

Nors praėjo beveik du mėnesiai po Colin atvykimo, jis vis dar mane stebina. Jo susidomėjimas Lietuva kaskart vis didėja, o jo klausimai darosi vis įdomesni ir kartu sudėtingesni“, – dalijasi įspūdžiais mentorė.

Pavasario semestro studijoms į Vilniaus universitetą atvykęs „Erasmus“ studentas Colin susidūrė su daugeliu staigmenų, išskyrė keletą, kas labiausiai nustebino ar net šokiravo vos atvykus į Vilnių bei reikalavo prisitaikymo.

1. Oro sąlygos

Vienas labiausiai prisitaikymo reikalaujantis iššūkis atvykstant į Lietuvą - oro sąlygos. Buvo keista pamatyti sniegą realybėje. Iki šiol buvau matęs tik nuotraukose ir filmuose. Taip pat žinojau, kad čia šalta, bet nemaniau jog oras toks atšiaurus. Kai tik atvykau sausio pabaigoje, temperatūra tesiekė vos 1 ar 2 laipsnius šilumos.

Singapūre man išvykstant buvo 26-28 laipsniai karščio. Nepalyginama su Lietuva. Mano šalyje temperatūra birželį siekia net 33 laipsnius, tuo tarpu keliaudamas čia ir žinodamas, jog už lango Lietuvoje tėra 0 laipsnių, negalėjau įsivaizduoti, kad bus taip šalta! Del to nebuvau tinkamai pasiruošęs. Taigi, kai tik išlipau iš lėktuvo, aš vilkėjau tik marškinėlius ir džinsus. Tai buvo mano didžiulė klaida.

Tačiau nepaisant visko, buvo labai gera stebėti kaip sninga. Sėdėjau savo kambaryje ir pro langą stebėjau snaiges - šį nepaprastą gamtos kūrinį. Matyti apsnigtus medžius – taip pat įsimintinas vaizdas, tarytum iš filmų (mano draugas net palygino su Narnija).

2. Maistas

Mano mama puiki kulinarė, taigi man niekada nereikėjo rūpintis maistu, iš kur jo gauti, kaip pagaminti. Ji taip pat užtikrindavo tai, kad gaučiau pakankamai visų reikalingų maisto medžiagų. Čia man reikia viskuo rūpintis pačiam, kad mano mityba atitiktų maisto piramidės reikalavimus.

Singapūre yra daug maisto prekių parduotuvių, kur galima įsigyti labai įvairaus maisto. Pavyzdžiui, makaronų ar ryžių dubenėlis kainuoja 3,5 Singapūro dolerių (apie 7 litus). O čia yra daugiau restoranų nei maisto prekių parduotuvių. Net tada, kai neturiu maisto, aš dvejoju, ar kovoti su nerimstančiu tuščiu skrandžiu, ar drąsiai eiti į šaltį. Singapūre, jei aš alkanas, galiu išeiti iš namų taip, kaip esu apsirengęs, o Lietuvoje man reikia apsirengti daug šiltų rūbų.

Man patinka, kai „Erasmus“ studentai bendrabutyje maistą gamina drauge. Taip galima paragauti kitų šalių patiekalų. Tačiau aš negaliu jiems paruošti ir pasidalinti Singapūro tradiciniais patiekalais, nes man trūksta įgūdžių maisto gamyboje.

Prie ko Lietuvoje reikia įprasti – aštraus ir pikantiško maisto trūkumo. Singapūre maistas ruošiamas su čili, taip pat reikia atskirai užsisakyti kečupo, o čia jis visuomet patiekiamas be papildomo užsakymo.

3. Tuščios gatvės

Tai didžiausia staigmena. Singapūro populiacija - apie 5,5 mln. gyventojų, šalis yra žymiai didesnė už Lietuvą, gatvėse visuomet galima sutikti daug žmonių. Taigi, atvykus į Lietuvą ir pamačius tuščias gatves buvo malonu ir tuo pačiu keista. Iš pradžių maniau, kad taip būna tik darbo dienomis, bet pasirodo, savaitgaliais daug žmonių taip pat nematyti. Manau, kad atšilus orui gatvėse pasirodys daugiau žmonių.

4. Architektūra

Singapūre nėra tokios pastatų konstrukcijos, pas mus dominuoja dangoraižiai. Malonu buvo pamatyti apsnigtus Vilniaus senamiesčio pastatus. Tačiau šiam vaizdui kartais trūksta saulės. Net universiteto pastatas centre labai gražus. Mano gimtajame universitete sienos yra pilkos, niūrios palyginus su geltonomis ar rožinėmis sienomis čia.

5. Tualetai

Kartais vargina tai, kad nėra ženklų, kur rasti tam tikrą auditoriją ar tualetą universitete. Trikampiai paveikslėliai ant tualetų durų ir mėlynos šviesos viduje – tai šis tas naujo man. Be to, painu yra tai, kad net vaikinų tualete sienos yra rožinės. Dėl to kartais suabejoju, ar tikrai esu būtent vaikinų tualete.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvė įamžino protestus Vengrijos sostinėje (3)

Budapešte nuo trečiadienio vyksta daugiatūkstantinės protesto akcijos prieš darbo įstatymų...

Nufilmuota: į Lietuvą naktį atklydo netikėta viešnia (31)

Valstybinė sienos apsaugos tarnyba ( VSAT ) savo feisbuko paskyroje pasidalino vaizdo įrašu,...

Vasčio istorija: kažkodėl visi stebisi jo vardu (3)

Nuo pat vaikystės svajodavau apie šunelį, tačiau svajonė neišsipildė... Gyvenau kaime, todėl...

Mokiniai trečiadienį surengė piketą Šiauliuose (13)

Trečiadienį Šiauliuose 12 val. skvere prie miesto savivaldybės įvyko Šiaulių mokyklų...

Vilnietis pasipiktino: ar dėl kelių minučių verta rizikuoti gyvybe? (37)

Vilnietis, važiuodamas sekmadienį Mindaugo g. Vilniuje , buvo šokiruotas, kai vienpusio eismo...

Top naujienos

Sulaukus baltų Kalėdų suspaus šaltis – laukia dviženklis minusas (23)

Paskutinė savaitė iki Kalėdų bus žiemiškai šalta ir balta. Šalčio netruks ir per šventes...

Kaunas siūlo geriausią darbą už 1000 eurų, bet niekas netrykšta noru jo imtis (128)

Viešoje erdvėje galima pastebėti reklamų, kviečiančių rinktis naują profesiją. „Kaunas...

Šeši iš dešimties suaugusių šalies gyventojų būtų linkę pasirinkti nuolatinį vasaros laiką balsavimas (62)

Visuomenės nuomonės tyrimas, kurį Susisiekimo ministerijos (SM) užsakymu šių metų lapkričio...

ŠMM dalijasi naujausia statistika: streikas bliūkšta (26)

Švietimo ir mokslo ministerija ( ŠMM ) dar gruodžio pradžioje skelbė, kad prie streiko...

Dėl gaisro Vilniuje gali būti ribojamas eismas: bijoma sprogimo (12)

Policija informavo, kad Vilniuje kilo gaisras. Pirminiais duomenimis, dega pastatas, kuriame yra...

Lietuviai įvardijo geriausius miestus poilsiui: pirmose vietose – ne pajūrio kurortai (4)

Lietuviai po savo šalį keliauja vidutiniškai 4 kartus per metus ir bent su viena nakvyne. Vienai...

Uždarė A1 magistralės atšaką – vairuotojams siūlo rinktis kitą maršrutą (35)

Kauno policijos pareigūnai pranešė, jog dėl eismo įvykio uždaroma viena kelio A1 –...

Nuolat skubančioms: kaip pasidaryti vakarinį makiažą per 10 minučių (10)

Žibantis vakarėlių sezonas jau čia pat, tačiau planų sąrašas mūsų užrašinėse vis ilgėja,...

Vaišes ruoškite kartu: patarė, kaip išvengti streso virtuvėje, kai aplink laksto mažieji pagalbininkai sveikesnių imbierinių sausainių receptas

Artėjant didžiosioms metų šventėms, mamos žino – daugiau laiko norisi skirti šeimai ir...

Meilutytei vaikų linkėjęs Juozaitis: sidabras 25 metrų baseine? Ne kažin kas (12)

Monrealio olimpinėse žaidynėse 1976-aisiais bronzos medalį 100 m krūtine plaukime iškovojusį...