aA
Kai į prieglaudą patenki visiškai mažas, dažniausiai dar nesi patyręs išdavystės skonio, o tas, kuris numetė tave į konteinerį ar paliko dėžutėje šalia judrios autostrados, atrodo tiesiog piktas dėdė ir tiek. Tada dar nesupranti, kaip liūdna ir tuščia gimti niekam nereikalingu...

Ir jeigu pasiseka, patenki į prieglaudėlę, pas Tautmilę. Ir čia prasideda tikras gyvenimas: kur visada triukšminga, netyla vaikiškos kalbos, mažos kovos ir gudrūs žaidimai. Ir ne visada čia vien namai su keliom mielom auklytėm, kartais čia - tikra ligoninė, nes mes atkeliaujam ir sergam... O mus gydo ir serga už mus, už mūsų gyvybes! O vakarais suguldo ant kelių minkštų lovų (jeigu nespėjam per dieną jų sudoroti) ir išvyksta namo, o mes liekam čia. Ir vyresni šuniukai seka mums pasakas.

Ir tos pasakos, tiesą sakant, visada panašios viena į kitą: „Vieną gražų saulėtą ar lietingą rytą mes išgirstam beldimą į duris, Tautmilė tekina bėga atidaryti ir mes jai, žinoma, padedam garsiausiais lojimas. Ir pasirodo jie! Rankose naujas pavadėlis su nuostabiu raudonu antkakliu, o po pažastim kvapnus maišelis (su vištos kojom). Ir jie išsirenka vieną iš mūsų ir mes keliaujam į namus!”.

Ir taip kiekvieną vakarą mes kalbamės ir svajojam. Ir mes liekam čia. Ir pradedam augti.

Kas mes? Dažniausiai laimingi, o kartais liūdnai susimąstę „Tautmilės prieglaudėlės“ paaugliai:

Upė ir Vilnelė (2 – 3 nuotr.) - „jau paaugusias mus atvežė į Pavilnį ir paleido. Pasimetėme, juk nepratusios kažkur būti, nepažįstama aplinka, bijojome nuklysti, nes juk bet kada galėjo atvažiuoti mūsų pasiimti! Deja, klaidžiojom nuo namo prie namo, vieni paglostydavo, kiti išvarydavo... Kol vieną dieną atvykome į prieglaudėlę, kur sutikome daug šunų! O mes neliūdėjome, puolėme pažindintis, nes esame labai draugiškos, tad ir kiti šunys mus šiltai priėmė. Esame labai ramios, kuklios ir tikrai dailios sesutės!“.

Jūra ir Juta (4 – 5 nuotr.) - „turėjome namus, atrodo, buvome mylimos, bet vieną vėlų vakarą šeimininkas mus kažkur vežė. Išlipęs iš mašinos pasiėmė ir permetė per tvorą. Na, galvojome, kad netrukus pasiims atgal. Deja, kaip mums pasakojo, mus išmetė prie prieglaudos, kur glaudžiasi daug išmestų šunelių...Mes irgi tapome tokiomis...“.

Aša (6 nuotr.) - „gyvenau su sesute lauke, nuo mažens labai bijojau žmonių. Nieko jie gero man nėra padarę...O vieną dieną mane pagavo su tinklu! Labai supykau, bandžiau bėgti ir kąsti. Bet dabar labai gailiuosi, nežinojau, kad mane veža į geresnį sotų gyvenimą. Iki šiol bandau būti kuo malonesnė, meilesnė, gražiai vaikščioti lauke, žaisti, kad tik mane mylėtų ir glostytų! Nenoriu likti viena, nes bijau, kad ilgam, tad visada ryte atėjus mūsų šeimininkėms puolu garsiai sveikintis ir džiaugtis“.

Braškė ir Mėlynė (7 – 8 nuotr.) - „su sesute sedėjome dėžutėje, ant kelio. Skriejo aplink automobiliai, aidėjo stabdžiai...O mes tik užsimerkėme ir bijojome. Bet pajutome, kad kažkur keliaujame! Taip nuvykome į kažkokius nuostabius namus, kur buvome labai išdykusios, tad sulaukus skiepų išvykome į prieglaudėlę, kad greičiau rastume namus ir turėtume su kuo žaisti! Bet iki šiol mes neturime namų, atrodo, kad jau labai ilgai užsibuvome. O esame tokios linksmos! Visi giria mūsų kailiukus, sako, kad esame garbanės, stengiames visada pralinksminti, kaip nors įtikti, norime dūkti po laukus ir turime gerą balsą, galime Tave apsaugoti!“.

Ausiukas ir Meilė (9 nuotr.) - „vardai mums labai patinka! Atvykome iš toli, net iš Iganlinos, o ten gyvenome siaubingai, nuolat alkani ir pikti...Na, bet nenorime prisiminti, nes dabar esame beveik rojuje! Atgavome net figūras, tapome išvaizdūs, sveiki ir energingi! Visiškai pasiruošę kelionei pas tave. Sako, kad gal mes dvynukai, bet mes nepykstame, nes esame labai geri draugai, ir mums patinka, kai visi į mus žiūri“.

Perliukas (10 nuotr.) - „nors nieko negirdžiu, kas dedasi aplinkui, kokie garsai mane supa, bet esu išauklėtas nuolat būti šalia, stebėti tave, žmogau! Noriu rasti namus, kur būčiau saugus. Suprantu rankų ženklus, tad moku ir komandas!“.

Paauglystė prieglaudėlėje, kokia ji čia? Kiti tai vadina „bjauriųjų ančiukų” laikotarpiu, o mes sau liekam patys gražiausi! Nors, neslėpsim, patraukiam vienas kitą per dantį dėl krentančių dantų, nesimetriškai besistojančių ausyčių ar per greitai ištįsusių snukelių... Buriamės į grupeles, „apšnekam“ vieni kitus, pakovojam dėl kaulų, o paskui vėl susitaikom. O kur čia nedraugausi, juk visi laukiam to paties, svajojam apie tą patį - apie namus!

Vieni iškeliauja, kiti atkeliauja, o mes po truputį virstame ne tais mažais šuniukais, kurie lovoje klausydavo pasakų, o tais, kurie jas pasakoja mažiesiems...

Leisk mums užaugt pas tave ir išgyventi tą gražų pasakos scenarijų, kurio iki šiol nematėm! Pažiūrėk į mus: mes vis dar gražūs, nors ir ne patys mažiausi, mes norime būti mylimi ir tikime, kad gali mus pamilti ir Tu!

Jei ir tu tuo tiki, būkime draugai, skambink Tautmilei ir pasakyk, kad nori vieno iš mūsų.

Susisiekti: 8 650 71786 (mūsų prieglaudėlė Vilniuje, Rasų g. 39)

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sunkiai susirgus šeimininkei penki katinėliai gali atsidurti gatvėje: būtina pagalba! (10)

Vilniuje, bute palikti 5 katinėliai. Šeimininkė (VšĮ „Katė Nora“) labai sunkios būklės...

Katytė Ovė iš Vilniaus Lvovo g. ieško namų (8)

Pilkai raina miela naminė katytė su broliuku buvo rasti Lvovo gatvėje. Katytė Ovė tokia pat...

Problema Lietuvoje, kurios valdžia neapsiima spręsti iš esmės: prašo tautiečių paramos (13)

Mūsų organizacijai trūksta 80 Eur. (Dviejų kačių vaistai nuo vidaus ir išorės parazitų,...

Ieško dingusio katino Klaipėdoje: reikia gyventojų pagalbos (13)

Susirūpinę šeimininkai ieško savo vasario 20 d. dingusio katinėlio. Vietos, į kurias augintinis...

Skubus prašymas: katinėlių prieglaudai būtina parama (9)

Rūpestis dėl pasibaigiančių maisto atsargų nebeduoda ramybės. Ateina laikas, kai mes su...

Top naujienos

Vaitkus: premiją man skyrė dvi minutės iki atleidimo (163)

„Į darbo pabaigą gavau pirmąjį ministro įsakymą apie premiją, po poros minučių – į...

Staiga subjurusios oro sąlygos jau pareikalavo aukų: avarijoje prie Tauragės žuvo žmogus sniegas – jau ir Kaune; papildyta 14.20 (37)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Tauragėje, važiuojant Kryžkalnio link, nuo kelio...

Varanauskienė laimėjo konkursą į „Sodros” direktoriaus pareigas (12)

Konkursą eiti „Sodros” direktoriaus pareigas laimėjo Julita Varanauskienė . Ji šiuo metu...

Rokas Masiulis apie Vaitkaus atleidimą: čia kito varianto negalėjo būti (116)

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis jam išsakomus priekaištus dėl darbo sieja su Arvydo Vaitkaus...

Iš JAV – perspėjimas Rusijai: karinio kišimosi netoleruos (451)

JAV nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas pirmadienį perspėjo, kad Vašingtonas...

Priimtas sprendimas, pakeisiantis internetą (2)

Europos Parlamentas antradienį pritarė prieštaringai vertinamai autorių teisių reformai, kurią...

Turnyro favoritu laikomas Berankis užtikrintai įveikė jo šeimininką (3)

Prancūzijoje vykstančio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro...

Seimas pritarė kontroversiškam siūlymui: įteisintas reikšmingos žalos vaiko sveikatai kriterijus papildyta (244)

Nepaisydamas neigiamos Vyriausybės išvados Seimas pritarė Ramūno Karbauskio siūlymui, kad vaikas...

Nesupranta net ekspertai: kruizinis laivas išplaukė tiesiai į artėjančią audrą „laivų kapinių“ link (61)

Norvegų pareigūnai pradėjo tyrimą, siekdami išsiaiškinti, kodėl kruizinis laivas „Viking...

Norite gyventi geriau? Teks išmokti kvėpuoti (4)

Apie tai, kaip jūs gyvenate, gali išduoti jūsų kvėpavimas. Norite keisti savo gyvenimą? Tuomet,...