aA
Šarlotė, ak, Šarlotė... Prašmatnus plaukas, ilgi ūsai, pūkuota uodega. Absoliutus patiklumas ir jaukumas. Kažin, ar nešama skandinti ji irgi patikliai glaudėsi prie vadinamojo šeimininko peties ir murkė?..

Šarlotė - „SOS gyvūnų“ prieglaudos naujokė. Ją nuo nuskandinimo išgelbėjo kaimo vaikai. Noro susidoroti priežastis? Ji, matai, bjaurybė, veda ir veda vaikus...Kas nutikdavo su kačiukais, jau ir neklausiame...

O katė gražuolė, jauki be galo, drąsi, švelni ir meili, ją pasidedi ant kelių, tai iškart prisiglaudžia, letenytėmis minko. Nori šukuoti, šukuok, nori kaltūniukus iškirpti - kirpk, tik po truputį. Žodžiu, Šarlotė - nuostabi katė, kuri, tikime, dar suras tikrus, gerus, atsakingus šeimininkus. Ji jau sterilizuota. Nėra jauniklė, tačiau tikrai nesena katė, tiktų į bet kokią kates mylinčią šeimą. Ją, tiesa, reiktų pašukuoti ir maitinti tinkamu maistu, kad oda ir plaukai būtų gražūs, sveiki. Bet tai, manau, nedidelė kaina už tokį stebuklą!

Nesame naivūs, nemanome, kad ši istorija išskirtinė. Tokia lietuviško kaimo - ir neretai miesto - realybė net ir dabar, XXI a., kai visi laksto su išmaniaisiais telefonais. Žmonių išmanumas, deja, ne toks spartus kaip technikos plėtra. Suprantame, kad baudomis ir draudimais proto visuomenei vargiai ar įkrėsi, kad svarbu yra prevencija.

Todėl „SOS gyvūnų“ organizacija siekia šviesti jaunąją kartą gerumo pamokėlėse mokyklose, per įvairias akcijas, taip pat tikimės įrengti nuolat veikiantį veterinarinį kabinetą savo prieglaudoje, kur būtų nepasiturinčių gyventojų augintiniams ir beglobiukams teikiamos kai kurios veterinarinės paslaugos, visų pirma sterilizacija ir kastracija. Vienas toks projektas prieglaudoje jau buvo sėkmingai įgyvendintas. Kad galima būtų galutinai įrengti visus reikalingus patogumus, trūksta nuosavo gręžinio ir elektros pastotės. Prieglauda nėra remiama valstybės. Viskas įrengiama už geros valios žmonių ar padedančių įmonių paaukotas lėšas.

Galime pasidžiaugti, kad nuveikta jau nemažai. Prieglauda įsikūrusi nuosavame sklype Minsko plente 33a, kuris įsigytas už paaukotus 2 proc. nuo GPM. Už šias lėšas per keletą metų buvo supirkti moduliniai nameliai, įrengti voljerai, vietinė nuotekų kanalizacija, katilinė, pastatyta tvora. Tai atrodo stebuklas, pagalvojus, kad dar 2010 metais šioje vietoje buvo plynas laukas...

Bet stebuklai įmanomi, kai dėl jų dirba daugelis. Ačiū visiems, kas nenustojo tikėti, jog įmanoma situaciją dėl beglobių naminių gyvūnų pakeisti į gerąją pusę! Kiekvienas jūsų paaukotas litas naudojamas kasdienei veiklai ir investicijoms į ateitį: juk galima įkurti dar šimtą prieglaudų ir visos jos bus pilnos, jei nesikeis visuomenės požiūris ir nebus sudarytos galimybės mažinti beglobių gyvūnų skaičių humaniškais būdais, o ne barbariškais šungaudžių metodais. Tą mes ir stengiamės daryti, ir kasdien matomos globotinių akytės, laiškai su džiugiomis naujienomis iš buvusių prieglaudinukų naujų namų bei sulaukiančių prieglobsčio naujokų, tokių, kaip Šarlotė, pasitikėjimas, sutvirtina viltį, jog pamažu situacija Lietuvoje šioje srityje eis geryn.
Juk be šio tikėjimo veikla prarastų prasmę, tiesa?

Jei norėtumėte prisidėti prie mūsų veiklos, paremdami prieglaudą, informaciją galite rasti prieglaudos svetainėje. Prieglaudos el.paštas - ilona@sos-gyvunai.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Jaunas šuniukas Semis ieško namų (1)

Semis – jaunas, nedidukas šuniukas, besiglaudžiantis Vilniaus Všį „Vyšnių sodas“ gyvūnų...

Dovanojamas žavingasis rainiukas Avataras

Dovanojamas 8 mėn. žavingasis rainiukas Avataras.

Dovanojama Pūkutė: kas sutramdys jos laukinę širdį? (3)

Pūkutė yra (3 m.) neeilinio charakterio katytė – išdidi, sunkiai prieinama, o kartais ir labai...

Prašo padėti surasti dingusią kalytę Lėją (1)

DELFI skaitytoja prašo padėti rasti gruodžio 21 d. dingusią kalytę.

Top naujienos

Skvernelis paskelbė savo sprendimą dėl Prezidento rinkimų (938)

Ketvirtadienį per susitikimą su vietos bendruomene Rusnėje premjeras Saulius Skvernelis...

Gyvai / Nesėkmė Lietuvos motociklininkams: Bardauskas Dakaro nebetęs, Gelažninkas finišavo atnaujinta 15.41 val. (94)

Dešimtasis Dakaro etapas – paskutinis šių metų ralyje. Šiandien visų laukia vos 112 km...

Aukštas rusų saugumo pareigūnas: Ukraina greitai gali netekti savo valstybingumo (69)

„Valdžia Kijeve daro viską, kad suskaldytų Ukrainą “, – tvirtina Rusijos Saugumo...

Saugokitės siaučiančio skrandžio gripo: ypač pavojinga vaikams

Visi, ne tik gripo, virusai aktyviausi tampa šaltuoju metų laiku. Medikai įspėja ir apie dažnai...

Reklama be ribų: kiek sau gali leisti prekės ženklai (1)

Reklamos ne visada atkreipia visuomenės dėmesį tik iš gerosios pusės: per pastaruosius metus bent...

Žinia apie itin žiaurų išpuolį Vokietijoje išprovokavo dramatiškus pasisakymus: tokia buvo ir KGB strategija (127)

Prieš daugiau nei savaitę Vokietijos miesto Brėmeno centre buvo sumuštas Bundestago narys,...

Aukščiausias žaidėjas NBA istorijoje žavisi Saboniu: įspūdinga, kaip jis pats tapo savo likimo kalviu specialiai DELFI iš Londono (10)

Gheorge'as Murešanas – įspūdingo ūgio milžinas iš Rumunijos, kuris jaunystėje suprato, jog...

Stilistas įvardijo didžiausią klaidą, kurią žmonės daro per išpardavimus

„Didžiausia klaida, kurią daro žmonės per išpardavimus, – čiumpa, kas papuola po ranka: lyg...

Karbauskis dėl pensijų kreipėsi į ministrą (172)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis...