aA
O viskas turėjo būti visai ne taip... Gavome didžiules sąskaitas iš klinikų, labai susikrimtome, pasižadėjome kažkaip stabdyti gyvūnų patekimą į mūsų organizaciją, nes prisiimta atsakomybė peržengė visas ribas.
Šeškinės šeimyna

Buvo tik „viena užduotis“ praėjusios savaitės nepadaryta ir reikėjo bent ją pradėti, kad išvengtume daugiau neigiamų pasekmių, nei jų yra.

Gyvena tokia bobulytė E. Šeškinės mikrorajone (pranešimas gautas iš vietinių katinų globėjų-maitintojų). Močiutė, anot globėjų, „labai gera“, bet turi 3 nekastruotus katinus, 3 nesterilizuotas kates, iš kurių viena jau susilaukė 5 mažylių, ir ketina juos kažkur nunešti, padėti po balkonu arba nuvežti prie kažkurios prieglaudos durų. Geriausia, jei iš vis „kažkas paimtų visus jos katinus, nes ji labai serga, po operacijos“. Oi, pasiutom! Prigrasinom, kad viskas yra užfiksuota ir mes tikrai kreipsimės į policiją, liepta viską perduoti poniai E.

Planas buvo minimalus – nufotografuoti mažus kačiukus, sterilizuoti (jei pavyks, nemokamai) 2 kates, kurios jau galėjo lauktis, ir tolimoje ateityje iškastruoti katinėlius. Be šešių suaugusių katinėlių bute buvo 5 sergantys mažyliai: jų akytės pūlingos, kačiukai viduriavo. Įtarėme žarnyno bakteriją, kuri pražudys kačiukus, nedelsiant nepradėjus gydymo.

Katinėliai gimė balandžio 1 dieną. Sutarėme, kad katę mamą ir 5 mažylius savaitei paimsime pagydyti į stacionarą, vėliau grąžinsime (negalėjome jų ten palikti, nes buvo aišku, kad paliksime mirčiai: mažų kačiukų viduriavimas – garantuota mirtis, tuoj pat nesiimant priemonių!). Išsivežėme vieną katytę – Bagyrą – sterilizacijai. Išeinant į mus žvelgė Kuzia su planetos dydžio gumbu ausyje. Kuzią taip pat turėjome paimti. Norėjosi tik garsiai rėkti.

Paklausus, kur moteris dėdavo visas atsivestas vadas – ar jas skandino, ar kitaip jų atsikratydavo – ji pasakė, kad nė viena neišgyveno. Netikėjome. Visi 6 suaugę katukai yra vienos vados – jiems po trejus metus. Kaip galėjo būti taip, kad nė viena vada neišgyveno per šitiek laiko...

Gydykloje mažyliams tuoj atlikti mūsų įtartinos bakterijos ir maro testai. Abudu teigiami. Tai labai rimta.

Bagyra bus sterilizuota, Kuziai bus pagydyta ausis (tai abscesas – reikia kirpti ausį, statyti dreną). Nedelsiant pradėtas mažylių gydymas: lašelinės, serumai, antibiotikai, kiti vaistai.

Keturi iš penkių mažylių žaismingi, aktyvūs, tik viena katytė silpnesnė, sulysus. Vien gardijos beprotiškai pavojingos tokiems kūdikėliams, o ką jau kalbėti apie marą...

O ką gi reikėjo daryti? Apie kažkokias nemokamas sterilizacijas galime pamiršti! Visi p. E. katinėliai yra maro ir gardijų nešiotojai, t.y. gali užkrėsti visus kitus katinėlius, kurie bus šalia. Migdyti dar žaismingų kačiukų sąžinė neleidžia žinant, kiek mes tokių jau išgelbėjome ir sėkmingai padovanojome.

Tik šiandien mums labai sunku. Per pastarąjį mėnesį prisirinkome labai daug ligoniukų, sulaužytų, sunkiai sužalotų katinėlių, visi sėdi stacionare – mokamuose gydyklų narvuose. Finansiškai nebepajėgiame pakelti tokios ligonių naštos.

Su E. katėmis įklimpome kaip reikiant... Mažylių gydymas labai brangus, vien stacionaras marinukų šeimai be jokių vaistų, gydymų kainuos 12 eurų per dieną! O dar gydymas kiekvienam... Ir dar neaiškūs rezultatai.

Bagyrai reikės paramos sterilizacijai, nuparazitinimui, vaistams nuo gardijų ir stacionarui savaitei (taip rekomendavo gydytojai dėl maro grėsmės) – 55 eurai...

Kuziai reikės paramos ausies operacijai, kastracijai, nuparazitimimui, vaistams ir procedūroms dėl patirto absceso, vėliau ir vaistams nuo gardijų, savaitei stacionare – 89 eurų.

Šeimynos, sergančios maru, gydymas gali siekti ir 1000 eurų. Viskas priklausys nuo to, kaip seksis gydytis, ar jie atlaikys, ar išgyvens. Galime nedrąsiai pasidžiaugti, kad gaudami tinkamą gydymą visi mažyliai laikosi jau visai neblogai, tikėkimės ir toliau sėkmė mūsų neapleis. Pasveikusiems ir sustiprėjusiems ieškosime ir tikrų namų.

Smagūs, mažyčiai, nepaprastai gražūs katinėliai. Naminiai, glaudžiasi, murkia. Mamytė yra juoda, didžiulėm žaliom akim, o kiti keturi – rainiukai, viena juodai balta – silpniausia mergytė.

Jei tik E. žinotų, kad yra tokia „Grinda“, kur nemokamai surenka kates, visi ten ir keliautų. O kas jei „iš namų kačiukai“ būtų patekę prie sveikų mažylių? Kačiukai turės būti išgydyti, pasliepyti, tas pats turėtų būti padaryta su visais E. katinais.

Senutė silpna, tik laiko klausimas, kada gyvūnai atsidurs kažkurioje prieglaudoje. Visus bandysime dovanoti. Reikia tikėtis, kad maru nesusirgs ir didieji.

Būsime dėkingi visiems geriems žmonėms už paramą šios šeimynos gydymui. Jei norėtumėte paaukoti šiems ligoniukams, pavedime nurodykite „Šeškinės šeimynai“. Dėkojame už Jūsų pagalbą.

Ačiū Jums! Mūsų kontaktai – tel. 8 689 73782, 8 615 58898, info@rainiukas.lt (VšĮ „Rainiukas“, Vilnius). Draugaukime ir socialiniame tinkle.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Reikia žmonių paramos: padėkite išgelbėti Pelytę! (8)

Mažytę katytę Pelytę mergina pastebėjo tyliai verkiančią po balkonu. Tyliu balseliu Pelytė...

Prašome ukmergiškių pagalbos rasti pasiklydusį šuniuką (4)

2019 m. liepos 20 dieną apie 13 valandą dienos Ukmergės raj. Mėgučių kaime dingo maža...

Nuostabiajam Meškai ieškomi namai (2)

Nuostabusis Meška ieško jaukių namų . Kačiukui yra 3,5 mėn., labai žaismingas ir išdykęs,...

Katinėlio Hario gydymui būtina parama (8)

Nežinia, nerimas ir baimė dėl Hario sveikatos. Vėlų šeštadienio vakarą staiga Haris krito be...

Kačių prieglaudai būtina finansinė parama: padėkite atsiskaityti už Bubo operaciją

Rašyti taip sunku, kai širdį drasko begalinis skausmas. Kiekvienos raidelės klaviatūroje...

Top naujienos

Vilniuje surado ypatingą gatvę: taip, kaip žmonės ten gyvena turi pamatyti visa Lietuva (134)

Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą...

„Artėja paskutiniojo teismo diena“: gyventojus išgąsdino žaibiškai užtemęs miestas (58)

Dėl didžiausių atogrąžų miškų gaisrų Brazilijos istorijoje viename mieste sutemo 15 val., nes...

Verslo įtakingiausieji: politikų ciniškumas kartais pritrenkia (130)

Trečiadienį DELFI paskelbė įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašą. Laidoje...

Puikus virškinimas, saldus miegas ir rami nervų sistema: išbandykite 3 ingredientų kokteilį (24)

Bananų ir cinamono kokteilis akimirksniu atgaivins organizmą ir pastatys ant kojų peršalus!

Lietaus debesys pasitrauks ir sugrįš šiluma

Ketvirtadienio dieną įžūlūs lietaus debesys iš Lietuvos pasitrauks. Jau naktį žymesnio lietaus...

FIBA atnaujintame pasaulio čempionato pajėgumo reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis aukštyn (87)

Prieš pasaulio krepšinio čempionatą FIBA skelbia jau antrą „FIBA 2019“ turnyro dalyvių...

Veidrodinė ministerija Kaune: išvadino akių dūmimu, bet darbuotojai atgal į sostinę nebenori (54)

Balandžio pradžioje atidaryta vadinamoji veidrodinė Žemės ūkio ministerija Kaune.

Stebuklingoje Graikijos vietoje atostogavusi Vaida Skaisgirė dalijasi pavydą keliančiais kadrais (127)

Neseniai Graikijoje esančioje Mikonos saloje su sūnumi atostogavusi Vaida Skaisgirė socialiniame...

Ar seksas lėktuve yra nelegalus ir ar galima už tai sulaukti bausmės? (28)

„Mylios aukščio klubas“ – taip kartais apibūdinami žmonės, kurie yra mylėjęsi lėktuve....

Įspėja, kas nutiktų, jei tarp JAV ir Rusijos kiltų karas: Žemę ištiktų branduolinė žiema (74)

Mokslininkai atliko simuliacijas ir skelbia oficialius rezultatus: net ir šiandien branduolinis...