aA
Dažnas galvoja, jog stacionare gyventi labai gera - gydytojų priežiūra, šiluma, visi būtini patogumai. Čia mums taip gali atrodyti... O gyvūnams - tai kalėjimas, ypač, jei narvuose jie laikomi sveiki. Kita bėda - didžiulės išlaidos. Pinigėliai, kurie kasdien išleidžiami stacionarui gali būti panaudoti kur kas prasmingesniems tikslams. Šimtai laukia, kada bus išgelbėti - parodyti gydytojams apžiūrai, reikiamiems tyrimams atlikti, paskiepyti, sterilizuoti...
Kalėjime

Uždarytas gyvūnas visuomet jaučia stresą. Katė - iš prigimties nepriklausoma, laisva būtybė. O ką jau kalbėti apie mažylius, kuriems nuolat reikia judėti, dūkti, žaisti, kad raumenys ir kaulai normaliai vystytųsi, kad jie taptų socialūs, savimi pasitikintys būsimi mylimi augintiniai.

Šiuo metu „Rainiuko“ globotiniai, kurie vargsta stacionare, labai prašo visų dėmesio ir pagalbos. Skubiai reikalinga globa visiems. Nebūtina imti du, tris, priglauskite bent vieną. Suteikime jiems normalų gyvenimą. Nekenčia jie tų narvų ir nori kuo skubiau patekti į normalią aplinką.

Liza (dar vadinama Zvonka) - suaugusi katytė iš Popieriaus g., išgelbėta su visais vaikais. Katytei atlikta daugybė tyrimų ir procedūrų, siekiant išsiaiškinti, kodėl ji sunkiai kvėpuoja. Kol kas daroma prielaida, kad jai chroniškas, neužkrečiamas rinitas.

Per nosį ji labai sunkiai kvėpuoja. Šiuo metu joks gydymas netaikomas, laukiame bakteriologinio tyrimo rezultatų (sužinosime, ar yra antibiotikai, kurie galėtų paveikti Lizos nosytėje esančias bakterijas). Stebuklų nesitikime. Greičiausiai ji ir liks taip kvėpuoti. Plaučiai švarūs, širdutė sveika, ji gali gyventi įprastą gyvenimą, tačiau tik namuose, ne lauke. Nes vos orams atšalus ir nusilpus Lizos imunitetui, liga paūmės ir nosis nebeatliks jokios „filtravimo“ funkcijos - visi virusai ir bakterijos keliaus gilyn į bronchus, plaučius. Lauke jai negalima gyventi.

O kam gi ten gyventi tokiai tobulai katei?! Liza - tikras angelas, viena švelniausių, kantriausių ir mieliausių mūsų sutiktų kačių. Jokių „ožių“ ar piktumų, viskas jai tinka, patinka, prisitaiko greitai prie naujos aplinkos, dievina žmogaus draugiją, gulasi ant nugaros glostoma, minko letenėlėm, prašo dėmesio. Panašu, kad dar jauna, kelių metų amžiaus.

Tokia harmoninga, rami, tikra draugė, išklausytoja. Tiktų visiems, kas myli gyvūnus - tiek šeimynai su vaikučiais, tiek vienišam žmogui. Lizos negalime paleisti į gatvę, nes ten ji mirs. Todėl ieškome jai laikinų namų, iš kur ji galės būti dovanojama arba namų visam gyvenimui. Susipažinkite su Liza, ji pavergs jūsų širdis. Dieviška, nepaprasta katytė. Nuotraukoje ją matote su vaikais - juodai balta didžiulėmis akimis.

Damutė - Lizos vaikas. Tikra kerėtoja - žvilgsnis perveria kiaurai, dailus snukutis, minkštutis kailiukas. Profesionali „alpinistė“ - amžinai karstosi, dievina aukštį. Lips ir per klešnes, ir per grotas, ir per stovą lašelinėms (tai stacionare taip vyksta). Neįmanoma aprašyti meilumo ir švelnumo mažosios Damutės - tik imk, prisiglausk ir nepaleisk. Mažylė tiks gyventi su vaikais ir kitais gyvūnais. Katytė juodai balta. Ieškome laikino globėjo arba namučių.

Tūzas - Lizos vaikas. Viso būrio vadas. Drąsus, smalsus, vis kažko naujo išmoksta kasdien - tai praplėšti maišą su maistu, tai nusiridenti termometrą nuo stalo, tai atsidaryti stalčių... Vyrukas - tikra padauža! O jau grožis! Visas baltas, vos kelios pilkai rainos dėmelės. Nosis amžinai juoda - dulkėta, nes reikia visur nuotykių ieškoti ir kažko valgomo. Murkia, burkia nesustodamas visiems ant rankų (dėmesio jam siaubingai trūksta...). Reikia Tūzui laikinų arba nuolatinių namų.

Bartulis - Lizos vaikas. Padaužų padauža (tiesą sakant, sunku pasakyti, kuris iš Lizos vaikų „šūstresnis“). Kaip vijurkas duodasi, visur jam reikia įlįsti, visus pakalbinti, pakibinti. Šiam mažyliui nėra tabu: tik spėk nusisukti - jis jau sėdi ant peties ir garsiai į ausį murkia.

Neturi laiko? Nenori? Nieko panašaus! „Žaisk su manim!“ - tokia nuotaika spinduliuoja vaikiškas Bartuko žvilgsnis. Ar norėtumėt, kad ne rūpesčiai, o minkštas mažas džiaugsmas tupėtų jums ant pečių? Nebelaukite, skubėkite padovanoti laikinus nuolatinius namus šiam katinėliui.

Striukis - tai mūsų beuodegis zuikutis pilkutis. Lyg iš kačių ėdalo reklamos, visas toks nuostabus ir minkštas... Tik dar gražesnis! Striukis labai myli žmogų ir nori būti šalia, draugauti, žaisti. Patyręs savo trumpam gyvenime daug kančių, neprarado pasitikėjimo žmogumi ir trokšta būti mylimas, brangus. Neįmanoma jo nepaimti ant rankų - prisiglaudžia, iš visų jėgų trepsi letenomis, o padėtas nenustoja to daryti - atrodo, kad grindyse skyles pradurs iš to malonumo. Užtenka užkalbinti, o jei jau paglostai... Nėra jam ką veikti narve. Skubame ieškoti Striukiui laikinų arba pastovių namų. Mažylis dar neturi trijų mėnesių.

Dar matote dviejų juodų mažylių foto. Dėl šių rėksnių prašome kreiptis į mūsų draugus „Naminukus“. Tai jų rugpjūčio „derlius“. Mažiai vos nuo narvo dugno matosi, bet rėkė visa gerkle, o letenas tiek kaišiojo per grotas, baisu buvo kad susilaužys. Jiems, esu tikra, taip pat reikia globos.

Kai buvo darytos šios nuotraukos, gaila, neįrašėme garso... Visi tiek klykė ir murkė, kad sunku buvo susikalbėti. Katinėliai reikalavo būti išleisti iš narvų, visiems tragiškai reikėjo dėmesio ir laisvės. Atrodė, kad jie išgriaus tas grotas ir sušoks man ant rankų. Neužmirštama drama. Ieškome namučių arba laikinos globos. Ačiū...

Susisiekti: +370 615 58898, +370 689 73782, info@rainiukas.lt (VšĮ „Rainiukas“)

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilniaus Senamiestyje rasta haskio mišrūnė (2)

Vilniaus, Senamiestyje, rasta haskio mišrūnė, ieškomi šeimininkai. Kalytė nečipuota.

Pensininkas išgelbėjęs lauko katytę prašo pagalbos ir ieško jai namų! (2)

„Dar viena išmesta nelaimėlė... Negalėjau jos ten palikti. Gal pafotografuosit?“ – štai...

Tobula katytė Beata ieško jaukių namų!

Sveika, apie 1,5 m. katytė Beata laukia savo šeimininkų ! Pas globėją gyveno beveik keturis...

Reikia namų: kaip atsitiko, kad atsidūriau lauke?

Kaip nutiko taip, kad aš atsiradau lauke? Viena, išsigandusi, pasimetusi ir nemokanti ten...

Rastinėnų soduose rastiems dviems kačiukams reikalinga laikina globa (2)

Dviems kačiukams – sesutei ir broliukui – labai reikia laikinos globos Vilniuje, maistą...

Top naujienos

Reformos pasekmės: mokytojai masiškai išeina iš darbo, dalis nežino, ar gaus atlyginimą (215)

Iki rugsėjo pabaigos liko vos kelios dienos, tačiau vis dar yra tokių mokyklų, kuriose mokytojai...

Oficiali statistika: kaip ir kodėl didėjo kainos po euro įvedimo (131)

Statistikos departamento renkami duomenys rodo, kad kainos nuo 2015 metų, kuomet buvo įvestas...

Lietuvos bankas, policija ir kitos institucijos toliau merkia pinigus į rusiškas IT sistemas (15)

Be Lietuvos banko, dar bent septynios svarbiausios valstybės institucijos – Policijos...

Praėjus 700 m. nuo Gedimino laiškų Skvernelis bando tą patį. Ar jam pavyks? (220)

Pastaruoju metu visuomenės dėmesio centre yra kainų klausimas. Vyriausybė rugsėjo 26 d....

Į EP nusitaikęs prof. Mažylis: ten – ne politikos dramblių kapinės (40)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše į Europos Parlamentą –...

Vizito pabaigoje – netikėtas popiežiaus perspėjimas: Baltijos šalys visada yra pavojuje (129)

Popiežius Pranciškus sako suprantantis Baltijos šalims nuolat gresiantį pavojų, nepaisant to,...

Medikai įvardijo šąlančių galūnių kaltininkus – galite atpažinti rimtą ligą (1)

Storos vilnonės kojinės ir karštas puodelis arbatos – tokiomis priemonėmis šąlančių...

Mokslininkai ištyrė, kaip paukščiai gali matyti magnetinius laukus

Paslaptis, kaip paukščiai sugeba orientuotis, galiausiai gali būti išspręsta – mokslininkai...

Kaimyninės šalies privalumus atradęs lietuvis: ne latviai, o lenkai yra mums artimiausia tauta (429)

Žinau, kad apie Krokuvą visur yra rašyta, perrašyta, po to vėl rašyta, ir dar kartą perrašyta....

Parama pirmam būstui: prašymų skaičius kelia nerimą net dvylikoje savivaldybių

Žmonių prašymus suteikti paramą pirmajam būstui regionuose galima vertinti kaip orientyrą,...