Vos tik jie išvydo šį pasaulį, jų laukė ne vien šiltas mamos pienelis, ne vien guodžiantis murkimas, bet ir skausmas, vargas ir sunki beglobio dalia. Gimė jie „laisvėje“, Vilniuje esančios Taikos gatvės krūmuose, gyveno po balkonais, namų plyšiuose.
Kačiukai

Šių keturių kačiukų mama, neprisileidžianti žmonių katė, kasmet atvesdavo tokių nelaimėlių... Katė buvo nusilpusi, sirgdavo, tad ir jos atsivedami kačiukai visi buvo ligoniukai: rinotracheitas ėsdavo jų akeles... Gaila, neapsakomai gaila, kai tiek vargo aplink, kasdienė kančia, alkis... Bet šis pasakojimas ne tam, kad jus išgąsdintume, o kad kartu pasidžiaugtume, kaip kančia virto keturių linksmų kačiukų nauja viltimi (nebijome to žodžio, nes mums jis nėra paniekinantis, o tik konstatuojantis faktą – šis gyvūnas kitoks, jis kažko neturi, ką turi kiti).

Mažylius moterys surinko vos 3 savaičių amžiaus, deja, mamos tuo metu pagauti nepavyko. Sirgaliukai buvo nuvežti į veterinarijos gydyklą, kad ten būtų apžiūrėti, jiems būtų skirtas gydymas. Jie atrodė tragiškai: akys pūliuojančios, patys mažučiai, murzini... Jau tada buvo aišku, kad visų akyčių išgelbėti nepavyks. Tačiau klinikoje jiems bent jau galėjo dažniau lašinti vaistus, kad būtų sustabdyti grėsmingi procesai. Bet... Kačiukai buvo išsekę. Paaiškėjo, kad jiems dar ir grybelis.

Ilgas gydymas, karantinas – ir iš viso šaunusis ketvertukas praleido klinikos narve pusantro mėnesio. Nors kainos taikytos su nuolaidomis, bet ne už ačiū, tad gydymo išlaidos sudarė net 900 litų. Kačiukams jau paaukota 720 Lt, tad liko surinkti dar 180 Lt. Kadangi turime visus paskiepyti – dar po 30 Lt, taigi, iš viso šiai šeimynai trūksta 300 litų. O dar jiems trūksta namų.

Šiuo metu jie saugioje laikinoje globoje, bet tikrai visi keturi negalės pasilikti visam laikui, kad ir kaip „SOS gyvūnų“ prieglaudos vadovė Ilona mylėtų juos. Trokštame, kad atsirastų ir kitų žmonių, kurie neišsigąs vienaakio, juk tai toks pats kačiukas, kaip kiti, tik prasčiau mato!

Kokie jie? Jie nuostabūs! Keturi glotnūs kukuliukai, šiltučiai, minkštučiai, jiems apie 2 mėn. Vieni murkia garsiau, kiti –tyliau, bet visi jaukūs. Paimi tokį rubuilį, ir jis saugiai įsitaiso tavo glėbyje, po to jam vėl reikia kažkur eiti, tyrinėti, pažinti pasaulį... Iki, žmogau, vėliau pakalbėsim.

Šioje kompanijoje yra vienas katinėlis, žvilgančio plauko juodasis Princas. Jis turi vieną matinę akytę, kuria regi truputį, o kitos neturi. Kačiukas, pasitikrinęs atstumus, nebijo lipti kėdėmis, nušokti. Dvi katytės – trispalvės, nuostabių raštų, visada linksmos ir smalsios. Pupolipė turi vieną sveiką akytę, o Princesė – vieną, „aptrauktą rūkeliu“, tačiau kažkiek ji tikrai mato.

Kitos jų akytės, deja, sunyko dėl ligos. Labiausiai nepasisekė Marmuriukei, tamsiausiai sesytei. Ji, panašu, visai nemato, tačiau žinodami, kaip katės gerai užuodžia, girdi, naudojasi ūsais tirdamos aplinką, esame tikri, kad namų sąlygomis ji puikiausiai prisitaikys. Tiksliau, jau prisitaikė. Turime daugybę pavyzdžių, kad viskas vyksta būtent taip!

Netikite? Užsukite pas Iloną susipažinti su šiais mažyliais, ir kartu – su jau suaugusiais, jos namuose gyvenančiais akliukais Rainiuku ir Nojumi, o taip pat ir sesute iš ankstesnės vados Taiga. Manote, jie pasimetę, nepasitikintys savimi? Ne. Jie mieli, protingi, vikrūs, gudrūs, jaukūs... Tiesiog geri katinai, tik žiūri į jus ne akytėmis, o mintimis. Gal kas ir tars – kaip baisu, kaip neestetiška, kaip gaila ir baugu... O gal ir ne? Gal tai tik mums savęs gaila, tik mėgaujamės tuo gailesčiu?

Gyvūnėlis juk nieko nekaltina ir neišgyvena depresijos, jis tiesiog gyvena: tinginiauja, dūksta, smaližiauja. Priglausk, paglostyk – tai bus šimtą kartų geriau už užuojautą! Todėl taip, ieškome namų Taikučiams. Žinodami, kaip sunku padovanoti luošiuką, vis dėlto tikimės, kad atsiras žmonių, kurie nepabūgs draugų klausimų „ką čia išsirinkot, ar negalėjot sveiko susirasti?“ Užmigti saugiai, mylimam, globojamam – kas gali būti geriau? Beje, dar smagiau būtų padovanoti atsakingiems žmonėms du mažylius į vienus namus, jiems tikrai būtų linksma! Kol kas kačiukai dar per maži operuoti, jie dar auga. Ateityje tuščias akytes galima bus užsiūti, jei nutarsite, kad taip saugiau. Su „SOS gyvūnų“ dovanojimo sutartimis gausite nuolaidos keliose Vilniaus veterinarijos klinikose.

Jei norite susipažinti su šaunuoliais Pupolipe, Princese, Princu ar Marmuriuke, nebijokite, pasitarkite su namiškiais ir kreipkitės tel.nr. 860039525, ilona@sos-gyvunai.lt. (Vilnius). Jei galite skirti bent kiek pinigėlių jiems, būsime labai dėkingi.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Švitrigailos gatvės rūsiuose miršta kačiukai: išlikusiai Vytei ieškoma pagalbos (14)

Kaip skauda matyti, kai gatvė išstuminėja silpnesnius, kai jie lieka patys sau kovoti už...

Mažaūgiams šuneliams ieškomi jaukūs namai

Trims „stirniukams“ pradedame dairytis namų! Bernužėliai kartu su mamyte į „Naminukų“...

„Angliukai“ prašo pagalbos (1)

Angliukai prašo pagalbos, arba, kaip nesavanoriškai įstoji į juodų katinų lygą.

Išgelbėtos gražuolės Sivė ir Dafnė ieško šeimininkų (5)

Sivė su Dafne buvo vienos iš 17 katinėlių atkeliavusių į „Naminukų“ globą per vieną...

Išvengę mirties gatvėje, katinėliai ieško tikrų šeimininkų: Alvinas ir Dilara! (3)

Širdis apsąla bežiūrint į tokias gamtos sukurtas grožybes! Tiesa, abu mažyliai gimė gatvėje,...

Top naujienos

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški (289)

Savaitgalį vykusios karių linksmybės baigėsi mįslinga tragedija – netikėtai mirė 25-erių...

Užkalnis. Kodėl gyvename blogai? Nes turime per daug atostogų ir laisvų dienų (601)

Palaukit, apie ką aš čia vėl? Apie tą patį: kad turime Lietuvoje viską, ko nusipelnome, ir dar...

Ulevičius: Palangoje sustabdytas „Cadillac“ – ne Karbauskio patikslinta 00.20 (328)

Ketvirtadienio vakarą naujienų portalas lrytas.lt paskelbė, kad Palangos prieigose vykdyto...

Po dailidžių ir studentų sviesto iššūkio „Žalgirio“ treneris prabilo apie būtinas permainas (9)

5 tūkst. gyventojų neturinčio Klaksviko (Farerų salos) futbolininkai nepasimetė šimtą kartų...

Karolina Meschino prakalbo apie siaubingus kompleksus, kurie kamuoja nuo pat vaikystės: rengėsi net tėčio drabužiais (123)

Kompleksų, ko gero, turi kiekvienas žmogus – net ir žvaigždės prisipažįsta, kad vienu ar kitu...

Ginekologė įspėja neprisižaisti: įvardijo pačią nepatikimiausią priemonę nuo nėštumo (54)

Nors rinkoje apstu įvairių priemonių apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, ne visi linkę jomis...

Alikantėje įstrigę lietuviai kelias valandas duso lėktuve (41)

Ketvirtadienio popietę iš Alikantės į Kauną turėjęs skristi „Ryanair“ oro linijų...

Kaip aš sužinojau, kad mano vyras vedė kitą moterį (9)

Yve Gibney, nacionalinės sveikatos tarnybos medicinos sesuo iš Mersisaido, buvo laimingai...

Keleivis nufilmavo paskutines akimirkas prieš lėktuvo katastrofą (26)

Praeitą savaitę prie Pretorijos miesto Pietų Afrikos Respublikoje sudužo lėktuvas. Du žmonės...

Romantiškiausia Lietuvos vieta – čia jums reikės daug pinigų (67)

Nors romantika ir pinigai dažniausiai neturi nieko bendro, vis tik norėdami pasiekti...