aA
Vos tik jie išvydo šį pasaulį, jų laukė ne vien šiltas mamos pienelis, ne vien guodžiantis murkimas, bet ir skausmas, vargas ir sunki beglobio dalia. Gimė jie „laisvėje“, Vilniuje esančios Taikos gatvės krūmuose, gyveno po balkonais, namų plyšiuose.
Kačiukai

Šių keturių kačiukų mama, neprisileidžianti žmonių katė, kasmet atvesdavo tokių nelaimėlių... Katė buvo nusilpusi, sirgdavo, tad ir jos atsivedami kačiukai visi buvo ligoniukai: rinotracheitas ėsdavo jų akeles... Gaila, neapsakomai gaila, kai tiek vargo aplink, kasdienė kančia, alkis... Bet šis pasakojimas ne tam, kad jus išgąsdintume, o kad kartu pasidžiaugtume, kaip kančia virto keturių linksmų kačiukų nauja viltimi (nebijome to žodžio, nes mums jis nėra paniekinantis, o tik konstatuojantis faktą – šis gyvūnas kitoks, jis kažko neturi, ką turi kiti).

Mažylius moterys surinko vos 3 savaičių amžiaus, deja, mamos tuo metu pagauti nepavyko. Sirgaliukai buvo nuvežti į veterinarijos gydyklą, kad ten būtų apžiūrėti, jiems būtų skirtas gydymas. Jie atrodė tragiškai: akys pūliuojančios, patys mažučiai, murzini... Jau tada buvo aišku, kad visų akyčių išgelbėti nepavyks. Tačiau klinikoje jiems bent jau galėjo dažniau lašinti vaistus, kad būtų sustabdyti grėsmingi procesai. Bet... Kačiukai buvo išsekę. Paaiškėjo, kad jiems dar ir grybelis.

Ilgas gydymas, karantinas – ir iš viso šaunusis ketvertukas praleido klinikos narve pusantro mėnesio. Nors kainos taikytos su nuolaidomis, bet ne už ačiū, tad gydymo išlaidos sudarė net 900 litų. Kačiukams jau paaukota 720 Lt, tad liko surinkti dar 180 Lt. Kadangi turime visus paskiepyti – dar po 30 Lt, taigi, iš viso šiai šeimynai trūksta 300 litų. O dar jiems trūksta namų.

Šiuo metu jie saugioje laikinoje globoje, bet tikrai visi keturi negalės pasilikti visam laikui, kad ir kaip „SOS gyvūnų“ prieglaudos vadovė Ilona mylėtų juos. Trokštame, kad atsirastų ir kitų žmonių, kurie neišsigąs vienaakio, juk tai toks pats kačiukas, kaip kiti, tik prasčiau mato!

Kokie jie? Jie nuostabūs! Keturi glotnūs kukuliukai, šiltučiai, minkštučiai, jiems apie 2 mėn. Vieni murkia garsiau, kiti –tyliau, bet visi jaukūs. Paimi tokį rubuilį, ir jis saugiai įsitaiso tavo glėbyje, po to jam vėl reikia kažkur eiti, tyrinėti, pažinti pasaulį... Iki, žmogau, vėliau pakalbėsim.

Šioje kompanijoje yra vienas katinėlis, žvilgančio plauko juodasis Princas. Jis turi vieną matinę akytę, kuria regi truputį, o kitos neturi. Kačiukas, pasitikrinęs atstumus, nebijo lipti kėdėmis, nušokti. Dvi katytės – trispalvės, nuostabių raštų, visada linksmos ir smalsios. Pupolipė turi vieną sveiką akytę, o Princesė – vieną, „aptrauktą rūkeliu“, tačiau kažkiek ji tikrai mato.

Kitos jų akytės, deja, sunyko dėl ligos. Labiausiai nepasisekė Marmuriukei, tamsiausiai sesytei. Ji, panašu, visai nemato, tačiau žinodami, kaip katės gerai užuodžia, girdi, naudojasi ūsais tirdamos aplinką, esame tikri, kad namų sąlygomis ji puikiausiai prisitaikys. Tiksliau, jau prisitaikė. Turime daugybę pavyzdžių, kad viskas vyksta būtent taip!

Netikite? Užsukite pas Iloną susipažinti su šiais mažyliais, ir kartu – su jau suaugusiais, jos namuose gyvenančiais akliukais Rainiuku ir Nojumi, o taip pat ir sesute iš ankstesnės vados Taiga. Manote, jie pasimetę, nepasitikintys savimi? Ne. Jie mieli, protingi, vikrūs, gudrūs, jaukūs... Tiesiog geri katinai, tik žiūri į jus ne akytėmis, o mintimis. Gal kas ir tars – kaip baisu, kaip neestetiška, kaip gaila ir baugu... O gal ir ne? Gal tai tik mums savęs gaila, tik mėgaujamės tuo gailesčiu?

Gyvūnėlis juk nieko nekaltina ir neišgyvena depresijos, jis tiesiog gyvena: tinginiauja, dūksta, smaližiauja. Priglausk, paglostyk – tai bus šimtą kartų geriau už užuojautą! Todėl taip, ieškome namų Taikučiams. Žinodami, kaip sunku padovanoti luošiuką, vis dėlto tikimės, kad atsiras žmonių, kurie nepabūgs draugų klausimų „ką čia išsirinkot, ar negalėjot sveiko susirasti?“ Užmigti saugiai, mylimam, globojamam – kas gali būti geriau? Beje, dar smagiau būtų padovanoti atsakingiems žmonėms du mažylius į vienus namus, jiems tikrai būtų linksma! Kol kas kačiukai dar per maži operuoti, jie dar auga. Ateityje tuščias akytes galima bus užsiūti, jei nutarsite, kad taip saugiau. Su „SOS gyvūnų“ dovanojimo sutartimis gausite nuolaidos keliose Vilniaus veterinarijos klinikose.

Jei norite susipažinti su šaunuoliais Pupolipe, Princese, Princu ar Marmuriuke, nebijokite, pasitarkite su namiškiais ir kreipkitės tel.nr. 860039525, ilona@sos-gyvunai.lt. (Vilnius). Jei galite skirti bent kiek pinigėlių jiems, būsime labai dėkingi.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laime reikia dalintis: gražiam kačiukų pulkeliui ieškomi namai

Kai 100 kartą beldi į duris, kurios neatsidaro, kodėl nepabandžius dar kartą? Tuk, tuk! Taip,...

Dovanojama katytė Tilė: kas priglaus šį nuostabų grožį? (2)

Gražuolė 6 mėn. Tilė nepaprastai nori sutikti savo žmogų . Ji atbėga pasitikti prie durų ir...

Dovanojamas švelnumas: katytė Roka gali praskaidrinti tamsius rudens vakarus

Tai katytė Roka, ji yra tikras švelnumo įsikūnijimas. Tokios katės dar paieškoti reikia.

Suteikite katytei Taigai šansą parodyti, kokia ji yra iš tikrųjų! (1)

Pasakojant apie Taigą norisi atkreipti dėmesį į pačius gražiausius dalykus, kuriuos ji slepia...

Nuostabiai rainiukų kompanijai ieškomi šeimininkai (4)

Vaikystė pats gražiausias gyvenimo etapas, kai žaisdamas užmiegi, kai valgydamas išsitepi,...

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (493)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (433)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (207)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (7)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (67)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (164)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (16)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (31)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (28)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...