aA
Stebėdama kai kurių vairavimo ypatumus pagaunu save mąstant, kad jeigu jos ekscelencija gebėjo tinkamai vairuoti valstybę, kodėl tu, miela nepažįstama moterie, nesugebi sklandžiai vairuoti paprasčiausio automobilio? Juk tai – ne erdvėlaivio, tanklaivio ar valstybės vairo laikymas. Asmeniškai mane trikdo du dalykai.
Simona Neringė
Simona Neringė
© Asmeninins albumas

1. Stovėjimas prie šviesoforo, kuris turi įrengtą laikmatį, tiesiog ignoruojant laikmatyje rodomą laiko pabaigą arba ignoruojant geltonos šviesos signalą, užsispyrusiai laukiant žalios, ir tik tada imantis veiksmų.

Norisi pasakyti: „Ei, geltona nereiškia, kad vis dar reikia žiūrėti į save veidrodėlyje ar į telefono ekraną. Tai reiškia, jau pasiruošk judėjimui, nes už tavęs – eilė laukiančiųjų!“

Ir štai, jau žalia. Iš lėto numinama sankaba ir pasirenkamas bėgis. Mašina pajuda, kartu su ja dar suspėja pora automobilių. Ir viskas. Likusiems, – iki kito signalo. Ar čia problema, kad atvažiuosi į paskirties vietą 5 ar 10 minučių vėliau? Ne. Bet, na, juk kelyje nesi vienas, pagalvok apie kitą – tą, kuris vėluoja ar skuba.

Kad tokios situacijas labiau būdingos moterims yra mano asmeniniai pastebėjimai, kurie gali būti priešingi jūsiškiams. Aš pastebėjau tą labiau daranti moteris. Yra dar kai kas, kas jau yra tikrai damų bruožas. Tai, punktas numeris...

2. Ženklo su aukštakulniu bateliu klijavimas ant mašinos galo. Labai tikiuosi, kad tokie lipdukai nebegaminami, bet kažkada jie buvo išleisti ir dalis moterų vairuotojų juos pirko. Tikrai nesuvokiu šio ženklo paskirties, gal galit man paaiškinti?

Bet kol kas darau tokias prielaidas:

Pirmas variantas – tai galėtų reikšti pranešimą iš galo važiuojantiems vyrams ar vaikinams, kad ei, pažvelkite, šioje mašinoje yra daili moteris, avinti aukštakulnius ir norinti jūsų dėmesio.

Net aš smalsiai pažiūriu, kas čia ta aukštakulnių ir dėmesio mėgėja. Manau, vyrai tuo labiau.

Antras variantas. Mergina tuo lipduku tarsi rėkia: „Atsargiai, boba už vairo!“ Tai tarsi jos pačios patvirtinimas bjauriai nuomonei, kad vairuotoja prasta, vien dėl to, jog ji moteris, o važiuojantys šalia – būkit atidūs, nes ji gali iškrėsti ką nors neadekvataus.

Labai tikiuosi, kad visgi tai – pirmas variantas, bet jei ne, tai tokiai vairuotojai pasiūlyčiau papildomai treniruotis su vairavimo instruktoriumi, nes batelis – tai pati prasčiausia idėja.

Tokie mano pastebėjimai damoms. Iš esmės juk mes – šaunuolės! Tai patvirtina VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos statistika – auto įvykiuose dalyvaujančių moterų yra kone perpus mažiau nei vyrų.

Kalbant apie vyrus. Ar pastebėjot, kad kuo prabangesnės markės jo automobilis, tuo vyriškis agresyviau vairuoja? Staigūs įsibėgėjimai, stabdymai, kuo didesnis greitis net mieste. Ir, žinoma, su tokiu automobiliu „įgyjama“ teisė įžūliai ir užtikrintai spraustis į gretimos juostos mašinų eilę, agresyviai rikiuojantis.

„Ei, čia aš važiuoju, matai, kokia mano mašina? Trauk savo kibirą“, – tarsi rėkia kelių paukštis (jūs žinote, koks). Aš nemanau, kad vairuodamas 2021 metų „Porche“ tu gali chamiškai užkirsti mano nediduką „Peugeot“, bičiuli.

Apskritai – būkime šiltesni, šypsokimės vieni kitiems. Kartais pilietis bando rikiuosis į gretimą sausakimšą, lėtai judančią juostą tiesiog akmeniniu veidu – net nepažvelgdamas į vairuotoją, kurį „pakerta“. Ar kas nutiktų, jei nusišypsotum? Taip, nutiktų – tave maloniai įleistų „pakertamas“ vairuotojas į eilę. Kalbu vadovaudamasi sava patirtimi. Aš pažvelgiu ir šypsausi, ir tai veikia. Išbandykite draugiškumą vietoje įžūlumo.

Buvimas mašinoje žmones keičia. Ar įsivaizduotumėt save plūstantį kitą asmenį, nes jums staiga užstojo kelią einant? Automobilyje viskas tampa įmanoma. Išraiškingiausi keiksmai skrieja drįsusiam sudrumsti sklandų jūsų judėjimą, lyg šis būtų padaręs neatleistiną skriaudą. Nors net iš tolo nedvelkė avarine situacija. Tai, man atrodo, būdinga vyrams, jiems tarsi užauga sparnai.

Visa tai – vairavimo kultūra, arba jos nebuvimas.

Labai nemandagus ir erzinantis bruožas, kai geranoriškai pristabdoma, įleidžiant priešais save besirikiuojantį automobilį, o šio vairuotojas negeba nė dviem sekundėm įjungti avarinio signalo, šiuo atveju reiškiančio „ačiū, kad mane užleidai“. Tikrai taip sunku būna paspausti mygtuką? Juk įleidusiam jus būtų maloniau, jis kartotų tai ir kitą kartą.

Bandykim būti paslaugūs ir kultūringesni kelyje, nesnausti prie šviesoforų. Ir daugiau šypsokimės vieni kitiems. O damoms – na, nusilupkite pagaliau tą nelemtą batelio ženklą!

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
3.5000
Joana Balčiuvienė | D+

Man 37-eri ir ieškau merginos, kurią galėčiau suvalgyti: šiuolaikiniai kanibalai siaučia internete (1)

„Esu trisdešimtmetis vyras, ieškau moters, su kuria galėtume paragauti vienas kito mėsos“, –...

Į parduotuvę ėjusį vairuotoją sustabdė pasienyje: įrodinėjau, kas esu, bet vis prašė koronaviruso testo (49)

Ko mane velnias nešė į tą galerą! Kas nežinote šios auksinės frazės iš Moljero komedijos...

Tėvo laiškas sūnui į ateitį jaudina: pasakė, kas svarbiausia visiems tėvams (26)

Sveikas, sūnau , iškart noriu tavęs atsiprašyti. Atsiprašyti už daugelį dalykų, kuriuos aš...

Joana Balčiuvienė | D+

Laidotuvių etiketas, arba kaip nedera elgtis šarvojimo metu: gėda buvo klausytis (7)

„Negaliu kalbėt, Danute, aš pagrabe... Pagrabe, sakau!“ – rikteli dėdulė šarvojimo metu...

Vairuotoja rėžė be užuolankų: gal liaukitės elgtis taip, kad kiti šauktų: „Atsargiai, boba prie vairo!“ (68)

Stebėdama kai kurių vairavimo ypatumus pagaunu save mąstant, kad jeigu jos ekscelencija gebėjo...

Top naujienos

Pasaulį bauginanti kovido atmaina jau Lietuvoje: prasideda ypač akylus situacijos stebėjimo laikas (137)

Sparčiau plintanti ir nepilnai pasiskiepijusiems pavojingesnė „delta“ koronaviruso atmaina jau...

Dailius Dargis | D+

Nauji faktai tamsioje Karpavičiaus testamento istorijoje: čia figūruoja ne tik tamsiaplaukė moteris, bet ir žinomi spalvingos reputacijos veikėjai

Šiemet rugpjūtį sueis lygiai dveji metai, kai netikėtai po sunkios ligos mirė vienas iš...

Euro 2020: Danija gilina Rusijos rinktinės duobę gyvai (169)

Europos futbolo čempionate prie pabaigos artėja pirmasis grupių varžybų ratas. Pirmadienio...

26-erių Dovilė pribloškė net gydytojus: jie stebėjosi, kaip su tokiomis diagnozėmis galiu gimdyti (45)

26-erių metų Dovilė Vickutė atrodo taip pat, kaip ir jos bendraamžiai. Net sunku įtarti, kad ši...

Norite šią vasarą būti pačios madingiausios ir stilingiausios? Nepadarykite grubios klaidos – šiuos drabužius turite užmiršti (12)

Sezonai keičiasi, o dažnai spintoje drabužiai lieka tie patys. Stilistė Jomantė Vaitkutė...

Latvija vėl laukia lietuvių: ką būtina žinoti vykstantiems ir ką verta pamatyti (87)

Nuo birželio 16 dienos Latvija atsivėrė svečiams iš užsienio, tad lietuviai vėl gali...

„Žalgiryje“ – dar vienas naujokas: dėjimais ir blokais Izraelyje išsiskyręs vidurio puolėjas (7)

Kauno „Žalgirio“ priekinę liniją naujajame sezone sustiprins galingai Izraelio lygoje...

Į Nausėdą nusprendė kreiptis atviru laišku: užkliuvo Švedijoje įteiktas apdovanojimas (303)

Aktorius, režisierius, rašytojas Arkadijus Vinokuras atviru laišku kreipėsi į prezidentą...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Verslo vilkas Leonavičius – apie Donbaso ir Odesos banditus ir verslą iš nevilties

Istorijas pasakoja tie, kas išgyveno. Šią frazę kelis kartus pakartoja „ Traidenio “...