Netrukus, pasibaigus ankstyvosioms Šv. Mišioms, Valkininkų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje prasidėjo tradicinė 5-oji vargonų muzikos valanda „Vargonų pavasaris“. Kaip ir kasmet klasikinius kūrinius vargonams atliko svečiai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos. Tai – Vargonų ir klavesino katedros docentė Jarūnė Barkauskaitė ir šios katedros studentės – Milda Atminaitė, Živilė Meilūnaitė, taip pat Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentas, trimitininkas Rapolas Šileikis. Solistė, LMTA Dainavimo katedros lektorė Aušra Liutkutė vargonų muzikos skambesį paįvairino vokaliniais kūriniais.

Bažnyčioje skambėjo įvarių pasaulio šalių kompozitorių kūriniai vargonams ir vokalui: nuo G. F. Hendelio barokinės muzikos iki šių modernių laikų muzikos kūrinių. Išskirti reikėtų kūrinį „Carpe Diem“, kuris sukurtas pačio trimitininko Rapolo Šileikio ir koncerte atliktas su vargonų pritarimu. „Carpe Diem“ yra lotyniškas Horacijaus aforizmas, posakis reiškiantis „skink dieną“. Jis mus ragina tuščiai neeikvoti laiko, naudotis proga. Klausytojai galėjo įsitikinti, kaip muzikaliai jaunasis muzikantas išreiškia šio posakio interpretaciją muzikos instrumentais.

Taip pat koncerte skambėjo G. Correte, W. Gomez, T. Abazopulo – Yashchenko, F. B. Mendelsono ir kitų kompozitorių kūriniai. Klausytojai galėjo pajusti esantys pilnavertė vargonų muzikos pasaulio dalis. „Vargonų muzika – pokalbis su Aukščiausiuoju“, sakė lietuvis vargonų virtuozas Leopoldas Digrys, tad didinga vargonų muzika kiekvieną koncerto dalyvį kvietė į profesionalumo ir maldos vienybę. Po koncerto bažnyčioje buvo švenčiamos iškilmingos šv. Mišios, kadangi vargonų muzikos koncertas sutapo su titulinių bažnyčios atlaidų švente bei Vilniaus vyskupo augziliaro Arūno Poniškaičio apsilankymu parapijoje. Todėl profesionalų giesmės bei vargonų muzika lydėjo šias iškilmes.

Dėkojame visiems klausytojams, palaikiusiems idėją prasmingai gaivinti klasikinį vargoninės muzikos paveldą savo parapijos aplinkoje. Didžiausią padėką skiriame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos svečiams, kurie savo gebėjimais, pasitelkdami visų muzikos instrumentų karalių, užbūrė bažnyčios skliautus ir Valkininkus. Taip pat nuoširdžiai dėkojame Laimai Mačionienei ir Virginijui Pockevičiui už mūsų kraštą reprezentuojančias dovanėles atlikėjams bei visiems, kurie prisidėjo prie šio koncerto idėjos įgyvendinimo ir suteikto džiaugsmo valkininkiečiams bei aplinkinių vietovių gyventojams.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės