Mokinių taryba seniai svajojo apie nuosavą erdvę, kurią galėtų įsikurti pagal savo poreikius, kur  neformalioje aplinkoje būtų galima ne tik organizuoti pasitarimus, spręsti bendraamžiams svarbius klausimus, bet ir ramiai pasėdėti per pertraukas, pasiklausyti muzikos, atsigerti arbatos. Mokyklos direktorė R. Rasikienė bei pavaduotoja ugdymui K. Bedaitė įvertino Mokinių tarybos nuveiktus darbus ir nutarė šiam tikslui skirti buvusį mokytojų kabinetą.

Mokinių svajonė virto realybe - balandžio 23 dieną įvyko Mokinių tarybos kambario atidarymas! Į šį iškilmingą renginį sugužėjo visos mokyklos mokiniai ir mokytojai. Tad, kaip atidarymo kalboje sakė Mokyklos mokinių prezidentė G. Vitkauskaitė, „mūsų Mokinių tarybai ši diena – istorinis, optimistiškai nuteikiantis įvykis, nuo kurio prasidės įdomesnis ir spalvingesnis mokyklos gyvenimas.“

Nors ir iki šiol mūsų mokyklos aktyviausi mokiniai nesnaudė, bet dabar veikla virte užvirė. Mokinių taryba pabandė pakeisti požiūrį į vyraujančią nuomonę, jog norint išmokti ko nors naujo, reikia būti susikaupusiam, ramiai sėdėti ir atlikti mokytojo paskirtas užduotis. Juk kur kas lengviau įsiminti tam tikrus faktus judant, liečiant, stengiantis viską išsiaiškinti kartu su komandos draugais ir net jaučiant šiokį tokį konkurencijos prieskonį! Tą įrodė mūsų mokyklos mokinių savivalda pasiūliusi 5-9 klasių mokiniams orientacinį konkursą, kuriame reikėjo pademonstruoti ir pritaikyti žinias apie įvairias pasaulio šalis.

Mokinių taryba parengė labai rimtas, bet kartu įdomias ir smagias užduotis, kurias atlikti reikėjo įvairiose mokyklos erdvėse! Mokiniai turėjo atpažinti skirtingas pasaulio kalbas, vėliavas, maisto produktus, gyvūnus, filmus. Užduočių punktų, kaip ir dalyvaujančių komandų, buvo dešimt. Kiekviena komanda gavo lapelius su užuominomis, kurios nurodė, kurlink skubėti. Kiekviename punkte jų laukė tarybos nariai, kurie pristatė užduotis, stebėjo, kaip jos atliekamos ir skaičiavo dalyvių surinktus taškus.

Visi vieningai pritarė, kad labiausiai patiko šios užduotys: filmų ar dainų atkūrimas (parodijavimas) bei įvairių šalių patiekalų atpažinimas ragaujant juos užrištomis akimis. Konkursas sulaukė neįtikėtino pasisekimo! Laimėtojai (9b, 9a ir 6b klasės komandos) ir kiti orientacinio konkurso dalyviai buvo apdovanoti mūsų geranoriškų rėmėjų Vytauto Didžiojo universiteto, leidyklų „Šviesa“ ir „Nieko rimto“ įsteigtais prizais.

Be abejo, mokinių išrinkti atstovai turi rodyti pavyzdį, kad nė vienas neturime būti abejingas mus supančiai aplinkai, todėl aktyviai dalyvavo pavasarinėje akcijoje „Darom“, o parduotuvių tinklo atstovai talkai skyrė pirštinių, šiukšlių maišų bei patys kartu su mokiniais tvarkė mokyklos teritoriją.

Mokslo metai jau artėja į pabaigą, bet Mokinių taryba planuoja suorganizuoti dar ne vieną prasmingą ir visus išjudinantį renginį. Vienas iš jų jau kelis mėnesius kiekvieną antradienį vykdomas projektas „Spalvota mokykla“, kurio tikslas skatinti mokinius dėvėti uniformą ir dar pagal susitarimą tą dieną turėti kokį nors akcentą: ar geltonos spalvos, ar languotą-dryžuotą, ar taškuotą detalę. Silūlomas aprangos kodas pakelia nuotaiką, suvienija kiekvieną klasę, o stengtis verta – aktyviausia klasė gegužės pabaigoje laimės skanų prizą. Garsus rašytojas Paulo Coelho teigia: „Galimybė įgyvendinti svajonę - štai kas gyvenimą daro įdomų”. Tad kviečiame visus būti aktyviems, daryti gyvenimą spalvingesnį, dalintis savo idėjomis.

Neringa Gališanskytė

Susiję straipsniai
Top naujienos