aA
Iš Ispanijoje vykusios mainų programos grįžusi Kauno šv. Pranciškaus mokyklos mokinė džiaugiasi patirtais įspūdžiais, tačiau nuotaiką apkartino visą pasaulį sukrėtusi „Germanwings“ lėktuvo tragedija, kuriuo skrido taip pat mainų programoje dalyvavę mokiniai iš Vokietijos.
Iš Ispanijos grįžusi mokinė: buvo puiku, kol nesužinojau apie bendraamžių žūtį „Germanwings“ lėktuve
© N. Gališanskytės nuotr.

Ne viena mokykla dalyvauja įvairiose mainų programose. Tai puiki galimybė pažinti margą pasaulį, patobulinti užsienio kalbos įgūdžius, užmegzti draugystę su kitų šalių bendraamžiais.

Kauno šv. Pranciškaus mokykla nuo praėjusių metų dalyvauja projekte „Erasmus+“. Pirmoji dviejų mokinių kelionė į Gran Kanariją vyko kovo 16-20 dienomis. Pakeliauti ir pabėgti nuo kasdienybės pasisekė dešimtokėms Neringai Gališanskytei ir Gabrielei Balaišytei. Žinoma, mokinės prieš tai turėjo atlikti daug kūrybinių užduočių Lietuvoje ir nusiųsti jas projekto rengėjams.

Savo įspūdžiais po turiningos kelionės dalijasi Neringa Gališanskytė:

„Be lietuvių ir organizatorių ispanų, pirmajame susitikime dalyvavo dar 4 šalys: Norvegija, Švedija, Suomija ir Bulgarija. Kiekvieną delegaciją sudarė bent 3 mokiniai. Gran Kanarijoje mus pasitiko bendraamžių šeimos, kurių namuose įsikūrėme. O pasitiktos buvome tikrai gražiai su tviskančia Lietuvos kontūro lentele, kurioje lietuviškai buvo parašyta „Sveiki atvykę“.

Nuo pirmadienio prasidėjo projekto organizatorių suplanuota veikla. Su visų šalių delegacijomis keliavome į Las Canteras paplūdimį, kuriame atlikome nemažai įdomių komandinių užduočių. Oras buvo šiltas, vandenynas nuostabiai žydras, o smėlis... juodas! Vėliau sužinojome, jog taip yra todėl, kad sala yra vulkaninės kilmės. 

Beje, taip sutapo, kad Ispanijoje švenčiau ir savo gimtadienį. Tai buvo neužmirštama! Jau autobusu važiuojant į paplūdimį visi nutarė angliškai man sudainuoti „Su gimimo diena“, o paplūdimyje mane dar pasveikino ir ispaniškai! Jau ir taip jaučiausi be galo laiminga, bet, pasirodo, jog mano šeima ir draugai jau buvo sugalvoję dar vieną staigmeną – grįžusi namo radau tortą su žvakutėmis, daugybę balionų ir puikių dovanų!

Taigi, kaip minėjau, važiavome ne atostogauti, o rimtai dirbti! Šios viešnagės Ispanijoje tema buvo lyčių lygybė. Antradienį, pristačiusios savo šalį, miestą, mokyklą ir pavaišinusios visus lietuviškais saldainiais, dirbome dviejose didelėse komandose ir diskutavome apie lyčių diskriminaciją skirtingose šalyse, mokyklose, namuose... Rezultatai buvo ir netikėti, ir panašūs – viena aišku, kad šioje srityje yra dar ką veikti. Po darbų pristatymo pradėjome dirbti grupėmis, kuriose turėjome aptarti scenarijų ir kurti filmuką projekto tema. Galiu drąsiai teigti, jog pavyko visai neblogai: mokiniai lyčių lygybės problemas atskleidė kūrybingai, originaliai, pasiūlė įdomių sprendimų.

Trečiadienį turėjome kopti į Roque Nublo kalną Tejedoje, tačiau dėl labai prastų oro sąlygų planai pasikeitė ir vykome į nuostabaus grožio miestelius Agaete ir Arucas, gėrėjomės įspūdingu kraštovaizdžiu. Ketvirtadienį aplankėme Gran Kanarijos botanikos sodą. Čia išvydome daugybę skirtingų palmių rūšių, kaktusų, kitų augalų. Šiame sode tyvuliuoja nemažai vandens telkinių bei šniokščia dirbtinis krioklys. Tačiau ir čia mes turėjome atlikti užduotis – pagal žemėlapį ir augalų lapų pavyzdžius reikėjo surasti tam tikrų augalų pavadinimus, kad geriau susipažintume su Ispanijos augalija.

Penktadienis – paskutinė viešnagės diena. Iš ryto susirinkome mokykloje ir visi nuo organizatorių gavome dovanėlių prisiminimui. Tada išvažiavome į Maspalomas – kopų miestą. Iš pradžių mes taip ir įsivaizdavome, tačiau pamatėme tikrą dykumą! Jautėmės lyg Sacharoje! Tokio vaizdo tikriausiai niekada nepamiršime. Vėliau patraukėme į Puerto Rico paplūdimį, kur mokantys plaukti galėjo išbandyti jėgas įvairiose vandens sporto rungtyse. Vakare susitikome „paskutinės vakarienės“ su būriu projekto dalyvių.

Per savaitę patyrus daug teigiamų išgyvenimų tikrai buvo sunku išsiskirti, tačiau sutarėme būtinai suorganizuoti susitikimą po kelerių metų. Vos atvykę į svetingą salą, niekaip negalėjome įsiminti visų bendraamžių vardų, o dabar iki šiol negalime jų pamiršti. Dalyvavimas mainų programoje dovanoja neįkainojamos patirties, daug gražių pažinčių, galimybę pamatyti, kaip svetur žmonės gyvena.

Nuoširdžiai dėkojame mokyklos direktorei R. Rasikienei už suteiktą galimybę dalyvauti tokiame prasmingame projekte, anglų kalbos mokytojoms A. Andreikėnienei ir I. Žebrauskaitei, kurios visą kelionę mumis nuoširdžiai rūpinosi.

Labai nuliūdino žinia, kad mūsų bendraamžiai, skridę „Germanwings“ lėktuvu iš Ispanijos į Vokietiją, ir kaip mes, dalyvavę mainų programoje, niekada nebegrįš... Gaila, kad dar ne visi žmonės šiame gražiame pasaulyje nusiteikę draugiškai, ne visi jaučia atsakomybę už kitų gyvybę. Dėl piktavalių apkarsta kelionių ir pažinimo džiaugsmas. Reiškiame nuoširdžią užuojautą sudužusio lėktuvo keleivių artimiesiems“.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokiniai vasarą renkasi aktyvų poilsį

Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje jau ne vienerius metus populiarinamas sveikas gyvenimo būdas,...

Vaikų vasaros atostogos sutiktos futbolo aikštelėje

Birželio 6 dieną Kačerginėje, Jono Biliūno aikštėje, įvyko vaikų vasaros futbolo šventė...

Aplankyti 6 šalis per 10 dienų – maloni realybė

„Aplankyti 6 šalis per 10 dienų – maloni realybė“ – šitaip atsakytų prezidento Valdo...

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos ketvirtaklasiams smalsu praverti tautos kultūros skrynią

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje nuo pradinių klasių etnokultūros suvokimas plečiamas...

Lietuvos šeimų futbolo šventėje triumfavo marijampoliečių šeimos

Gegužės 13 dieną dvyliktoji Lietuvos „STIHL“ šeimų futbolo šventė iš Marijampolės...

Top naujienos

Po siaubingų sprogimų Beirute prabilo sukrėstas liudininkas: viduje – tikra katastrofa po sprogimų – mažiausiai 50 žuvusiųjų ir 2,5 tūkst. sužeistųjų, papildyta 23.29 (426)

Galingų sprogimų, antradienį driokstelėjusių Beiruto uoste ir nuniokojusių didelę dalį miesto,...

91-erių Petrutės legendinis grybukų ir voveraičių receptas: juos pirko ir valgė visa Akmenė (59)

Ar pamenate tokias senovines ketaus keptuves , kuriose vaikystėje mamos kepdavo grybukus ,...

Tankūs lietaus debesys trauksis iš Lietuvos: jau netrukus grįš maloni šiluma (3)

Po drėgnesnės savaitės pradžios, šiandien šalies orus jau pilnai ims valdyti aukšto atmosferos...

Gali jį mylėti, gali jo nekęsti, bet Elonui Muskui sekasi tiesiog įspūdingai (140)

Nesvarbu, ar jis jums kelia simpatiją, ar antipatiją: šie metai Elonui Muskui yra fantastiški.

Lietuvius vilioja investavimo į NT naujovė, tačiau ekspertai ragina būti budriems: nepamirškite didelės rizikos (60)

Dėl finansinių iššūkių, patirtų koronaviruso pandemijai apėmus visą pasaulį, gauti paskolą...

„Barcos“ talentus pažinti norintis Šaras sugrąžino Pešičiaus nutrauktą tradiciją (25)

Buvusio Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus darbai naujame klube...

Šių profesijų atstovai Lietuvoje uždirba mažiausiai: darbuotoja įvardijo dažną darbdavių gudrybę (131)

Kalbant apie ateities architektų, skrydžių oparatorių ir plastikos chirurgų kas mėnesį...

Neįtikėtini filmo „Kaligula“ užkulisiai: prodiuseris juostą pavertė pornografine režisieriui to nežinant, viena aktorių rasta negyva (13)

Filmą „ Kaligula “, kuriame vaidino garsūs aktoriai Malcolmas McDowellas, Peteris O’Toole ir...

Faktai apie seksą, kuriuos kiekviena moteris turėtų sužinoti iki 30 metų (30)

Štai ką reikia sužinoti apie seksą iki sulaukiant 30 metų – Health.com pateikia seksologų ir...

|Maža didelių žinių kaina