danute Navickiene

danute Navickiene

Straipsniai: 50

Sonia – ryškiaspalvė katytė

2015 kovo mėn. 30 d. 11:37
Katytė
Sonia pas mus pateko iš buto, kuriame gyvena visiškai akla senutė. Ji negalėjo pasirūpinti Sonia, todėl sumanė ją numarinti. Visiškai aklai bobutei atrodė, kad Sonia taip prastai jaučiasi, kad vienintelis būdas – ją numarinti.

Tera – tobula juodoji gražuolė

2015 kovo mėn. 29 d. 08:00
Tera
Tera kažkada turėjo šeimininkus, tačiau vieną dieną, kaip dažnai pas mus būna, tapo nereikalinga. Kodėl Tera atsidūrė gatvėje, neimsime spėlioti.

Porcelianinės sesutės ieško namų! (1)

2015 kovo mėn. 28 d. 09:00
Katytės
Kažkodėl apibūdinant dvi sesutes – Liką ir Miką – pirmiausiai norisi jas palyginti su porceliano skulptūrėlėmis. Gal todėl, kad abi jos tokios baltutės, tokios švelnios kaip trapiausias porcelianas.

Arija – pastelinė katytė

2015 kovo mėn. 27 d. 10:01
Katytė
Arija pas mus pateko žiemą. Katytę sterilizavome ir paėmėme į globą iš sanitarinės tarnybos. Manėme paleisti ją į tą pačią gatvę, iš kurios ją sugavo sanitarinė tarnyba, tačiau širdis neleido paleisti likimo valiai tokios bėdos – be vienos akytės.

Gučė – energinga juodoji vilkė (2)

2015 kovo mėn. 26 d. 10:32
Kalytė
Gučė buvo rasta Šiaurės gatvėje kovo 14 d. ryte. Blaškėsi viena, be šeimininkų, be antkaklio. Gučė yra dar labai jauna vilkė. Antras jos vardas galėtų būti Viesulaitė.

Čarlis - santūrus džentelmenas

2015 kovo mėn. 22 d. 08:00
Čarlis
Katinėlį pavadinome Čarliu tik dėl to, kad turi juodą plėmuką po nosimi. Kažkaip staiga atmintyje iškilo Čarlis Čaplinas. Aišku, mūsų Čarlio ūsai gal ir ne tokie kaip Čaplino, nelabai simetriški, bet dėl to jis ne prastesnis.

Honda – juodoji žvairiukė (1)

2015 kovo mėn. 21 d. 08:00
Honda
Honda pas mus pateko iš vienos „kaupėjos“ – moters, kuri, negalėdama net savimi pasirūpinti, laikė uždariusi savo bute dešimtis katinukų. Visi iš jos buto perimti katinėliai atrodė labai suvargę, alkani, liesi, nutriušusiais kailiukais, aptekę parazitais.

Labai simetriška katytė Jana laukia šeimininkų (5)

2015 kovo mėn. 20 d. 13:44
Picture 057
Jana gyveno gatvėje. Kažkas galbūt išmetė ten mažą Janą, o gal jos mamą ir Jana jau gimė gatvėje. Šiaip ar taip, po sterilizacijos Jana turėjo grįžti į gatvę, kur jos ir toliau lauktų nuolatiniai pavojai ir išgyvenimo sunkumai. Tačiau būdama sanitarinėje tarnyboje, po sterilizacijos, Jana susirgo, todėl katytę vežėme į veterinarijos kliniką, gydėme.

Polis – geresnio gyvenimo link (5)

2015 kovo mėn. 16 d. 12:27
Polis
Polis – vienas iš dešimčių katinėlių, kuris gyveno, jei egzistavimą galima pavadinti gyvenimu pas vieną, gyvūnų globėjų kalba, „kaupėją“. Pas šią kaupėją, kuri net savimi nebebuvo pajėgi pasirūpinti, vos ne kiekvienais metais vykdavo sanitarinė tarnyba ir konfiskuodavo dešimtis katinėlių.

Akela – jaunas vilkas (3)

2015 kovo mėn. 16 d. 10:34
Akela
Akela – jaunas, stiprus ir labai geros sielos vokiečių aviganio mišrūniukas. Akelai visi žmonės, kurie tik jį paglosto, tampa draugais, o pats jis visada pasipuošęs šypsena iki ausų, visada geros nuotaikos.

Ramzio istorija: nesėkmės nesibaigia... (3)

2015 kovo mėn. 9 d. 11:58
Ramzio istorija: nesėkmės nesibaigia...
DELFI skaitytojo nuotr.
Spėkit, kas aš? Neatspėsit. Aš Ramzis. Taip, aš tas pats „ryžiukas“, kuris rugsėjo mėnesį išsekęs, su sulaužytu žandikauliu, aplipęs musių lervomis su gangrenuojančia uodegyte labai verkiau ir prašiau pagalbos. Bet sodo gyventojai manimi pasibaisėjo ir iškvietė „Grindą“...

Sudaužyta Gailė: prašome pagalbos! (10)

2015 kovo mėn. 8 d. 09:00
Gailė
Vėl gavome skambutį iš benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos, kad atvežta beveik nejudanti katytė. Nuskubėję po darbų į sanitarinę tarnybą, vežėme ją į veterinarijos kliniką. Patyrusi viso kūno sumušimą, Gailė (taip pavadinome naujokę) buvo šoko, kurį sukėlė didžiulis skausmas, būsenoje.

Herda – lakstanti su vėju

2015 kovo mėn. 5 d. 10:16
Šuo
Herdą perėmėme iš sanitarinės tarnybos, į kurią ji buvo atiduota iš namų. Dažnai taip būna, kad žmonės pamato gražų mažą šuniuką ir jo užsinori, o kai šuniukas paauga, neberanda jam nei laiko, nei noro su juo būti.

Betsė – supakuota dėžėje (6)

2015 kovo mėn. 1 d. 08:00
Kalytė
Į mūsų prieglaudą kiekvieną dieną labai anksti ryte apie 7 val. aplankyti šuniukus atvyksta viena nuostabi moteris savanorė. Kaip ir kiekvieną dieną, moteris atvažiavo į prieglaudą, kad aptvarkytų po nakties šuniukus, išleistų juos pabėgioti.

Leisgyvė Šilutė iš Šilutės gatvės (3)

2015 vasario mėn. 27 d. 11:08
DSCF8679
Šilutė vieną dieną buvo atvežta į sanitarinę tarnybą iš Šilutės gatvės. Tiesiog kaip visada tarnyba gaudė beglobius katinėlius ir Šilutė pakliuvo į gaudyklę.

Frakuotoji Malaizija: gal norite priglausti? (2)

2015 vasario mėn. 15 d. 08:00
Picture 099
Malaizijos gyvenimo kelias labai jau vingiuotas. Katytė kažkada buvo atiduota į sanitarinę tarnybą. Iš ten padovanota į namus. Labai dėl jos džiaugėmės, kad taip pasisekė. Tačiau praėjus keletui mėnesių, vėl pamatėme jos nuotrauką internetinėje sanitarinės tarnybos svetainėje.

Juodoji Nuta: vieną dieną ji tapo nebereikalinga

2015 vasario mėn. 12 d. 11:12
Nuta
Juoda kaip naktis gražuolė Nuta kažkada tikrai gyveno namuose, tačiau vieną dieną tapo nebereikalinga.

Šunelio Mavriko liūdesys (3)

2015 vasario mėn. 9 d. 15:03
Šuniukas
Sekmadienį į prieglaudą iš namų atvyko šunelis Mavrikas. Mirus šeimininkei nebeliko, kam juo rūpintis. Mavrikas yra prižiūrėtas šunelis, neišbadėjęs, kailiukas švelnus ir švarus. Šunelis labai draugiškas, ramus, meiliai elgiasi su naujais žmonėmis, jais pasitiki.

Pončio skausmas: dailus katinėlis ieško naujų namų! (17)

2015 vasario mėn. 6 d. 14:00
Picture 038
Šis oranžinis gražuolis gyveno mylimas ir prižiūrimas. Tačiau gyvenime būna tokių dienų, kai atrodo saugus ir sotus gyvenimas staiga sugriūna kaip kortų namelis. Pončiui taip nutiko tada, kai staiga, netikėtai mirė jo mylima šeimininkė.

Paris – džiaugsmo įsikūnijimas (2)

2015 vasario mėn. 5 d. 15:29
Paris
Pats mieliausias šunelis Paris ieško savo namų ir šeimininkų. Užaugęs šuniukas bus vidutinio ūgio. Pario kailis ilgesnio plauko, matyt, tai iš tėčio paveldėta, nes mama trumpaplaukė.

Minkštutė Manija, su dviem taškiukais ant nosies (5)

2015 sausio mėn. 29 d. 10:14
Minkštutė Manija, su dviem taškiukais ant nosies
Globėjų nuotr.
Manija - gražutė, apvalutė miela katytė su dviem juokingais juodais taškeliais ant ružavos nosytės. Katytė pas mus pateko iš labai prastų sąlygų, labai suvargusi. Prieglaudoje mažylė atsigavo.

Tiutkos pagalbos prašymas: padėkite katinėliui (54)

2015 sausio mėn. 25 d. 15:00
Tiutka
Jų likimai visada priklauso nuo mūsų. Jų džiaugsmai, liūdesys, skausmas... Nuskriaustas, susirgęs gyvūnas visada pirmiausia su viltimi žvelgia į savo šeimininko akis. Tačiau būna taip, kad šeimininkas ima vengti žiūrėti į savo augintinio akis.

Freska – lietuviška rainė (3)

2015 sausio mėn. 25 d. 08:00
Freska
Ką pasakyti apie rainuolę katytę, kurią pavadinome Freska? Katytė – visiška lietuviška rainiukė, primenanti vasarą, pievą, karvutę, šiltą pieną, žodžiu, vasarą kaime.

Grėja – sidabrinė gražuolė (5)

2015 sausio mėn. 22 d. 13:22
Grėja
Grėja į benamių gyvūnų sanitarinę tarnybą atnešta iš namų. Žmonės eilinį kartą nepasivargino įdėti Grėjos nuotraukytės į internetą, ieškoti jai namų, eilinį kartą padarė taip, kaip jiems patiems patogiau. O Grėja tokia nuostabi katytė.

Punša – Krokuvos gražuolė (3)

2015 sausio mėn. 20 d. 10:09
Katinas
Punša pas mus atkeliavo iš Krokuvos. Na, gerai iš Krokuvos gatvės. Katytės istorija labai kasdieniška. Ji norėjo valgyti, todėl pakliuvo į benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos gaudyklę, tądien, kai jie gaudė gyvūnus Krokuvos gatvėje.

Malamuta – sniego karalienė (1)

2015 sausio mėn. 19 d. 10:37
Picture 041
Malamuta jauna, apie 8 mėn. amžiaus katytė. Malamuta kartu su sesute buvo perimtos iš Vilniaus miesto benamių gyūnų sanitarinės tarnybos. Katytė iš pradžių buvusi labai nedrąsi, dabar jau priprato prie žmogaus ir murkia paimta ant rankų.

Murfa – katytė, kuri mirus šeimininkei taip pat privalėjo mirti (19)

2015 sausio mėn. 14 d. 15:13
Murfa
Murfos istorija panaši į tūkstančius gyvūnų istorijų. Ne, Murfos gyvenimo istorija nepatenka į tų laimingųjų, kurie gyvena ilgai ir laimingai mylimi savo šeimininkų. Murfai buvo lemta gyventi tiek, kiek gyveno jos šeimininkė, sena moteris.

Šeltis – nuostabusis dūminukas (2)

2015 sausio mėn. 13 d. 10:27
Šeltis
Šeltis prieš pat Kalėdas buvo perimtas iš benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos. Toks mažas pašiauštukas spaudėsi tinklinio narvo kamputyje ir išsigandęs sekiojo visus didelėmis baimės pilnomis akytėmis.

Šunelio Vaito pagalbos prašymas: trūko kelio raiščiai, padėkite (20)

2015 sausio mėn. 10 d. 08:00
Vaitas
Vaitas – mielas, gerietis, draugiškas šunelis. Ir toks truputį... nerangus. Deja, mes visi senstame, daromės nerangūs. Žiūrėk, jau sunku ir greičiau pabėgti, ir pavargsti greičiau. Mūsų globotiniai taip pat nejaunėja. Senstame visi...

Draugiškiausias ir šauniausias prieglaudos katinas ieško namų! (4)

2015 sausio mėn. 2 d. 09:32
Draugiškiausias ir šauniausias prieglaudos katinas ieško namų!
DELFI skaitytojo nuotr.
Šis žvilgančio kailio grakštus juodaplaukis vieną dieną tiesiog atsirado miesto centre. Katinėlis ėjo prie kiekvieno žmogaus, sekiojo iš paskos kaip šuniukas. Sekiodamas kažką pasakojo, bet ką jis norėjo pasakyti, kuo pasiguosti?

Kačiukas Gnomiukas ieško namų (3)

2014 gruodžio mėn. 26 d. 08:00
Kačiukas Gnomiukas
Mažylis Gnomiukas vieną lietingą ir jau šaltą dieną buvo tiesiog paliktas dėžutėje prie prieglaudos.

Tita – ryškiaspalvė rimtuolė (5)

2014 gruodžio mėn. 25 d. 08:00
Tita
Turbūt dar niekada neturėjome tokios susimąsčiusios ir tiesiog kiaurai į sielą žvelgiančios katytės. Tita. Taip ją pavadinome.

Tilaka – truputį kitokia rainiukė (9)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 18:05
Tilaka
Kodėl jos vardas Tilaka? Įsižiūrėkite į katytės snukutį. Mums jos auksinis liepsnos liežuvėlis kaktoje pasirodė panašus į tilaką, todėl taip ir pavadinome.

Fliašas – apvalus minkštas pūkų kamuoliukas (10)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 12:14
Fliašas
Fliašas yra labai mielas katinėlis – apvalutis, minkštutis, gražutis. Fliašiukas paimtas ant rankų, prisiglaudžia, prisispaudžia ir ima burgzti savo ramią muzikėlę.

Dūmas – didelis gerietis meškinas (5)

2014 gruodžio mėn. 16 d. 16:04
Katinas Dūmas
Dūmas gyveno vienoje iš Vilniaus gatvių. Kažkada, be abejo, turėjo namus. Kodėl Dūmas atsidūrė gatvėje, nesužinosime, tačiau akivaizdu, kad gyvūnas buvo išmestas, nes Dūmas – visiškai geras, naminis katinas.

Ašmina – didelė lietuviška rainė (5)

2014 gruodžio mėn. 7 d. 08:00
Ašmina
Ašmina pas mus atsirado iš gatvės. Kažkas ją išmetė kaip kokį nereikalingą daiktą. Tačiau Ašmina niekam nejaučia nuoskaudos. Ji pati yra labai miela, meili ir gera katė.

Žaliaakė Toriba laukia šeimininkų (1)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 09:49
Picture 407
Kažkada Toriba turėjo namus, nes katytė, pakliuvusi į sanitarinę tarnybą, jau buvo sterilizuota, vadinasi, kažkas ja rūpinosi. Tačiau niekas Toribos nepasigedo, niekas jos neieškojo.

Prašo padėti katinams: jie pavargę, bet tiki žmogaus gerumu (36)

2014 rugpjūčio mėn. 13 d. 17:16
Prašo padėti katinams: jie pavargę, bet tiki žmogaus gerumu
DELFI skaitytojo nuotr.
Kaip gyveno šie katinėliai, tikrai negalime atsakyti. Galbūt matant taip atrodančius gyvūnus mums jau nebederėtų stebėtis. Atsiras dar ir tokių, kurie pasakys, kad Lietuvoje ir žmonės blogai gyvena. Tačiau...

Trys mažyliai išmesti prie upės (10)

2014 rugpjūčio mėn. 12 d. 10:45
Trys mažyliai išmesti prie upės
Norisi paklausti, kada tai baigsis? Tačiau supranti, kad klausimas retorinis ir tų, kurie taip elgiasi, nei širdies, nei smegenų nepasieks. Nes ar gali sveiko proto žmogus išmesti į gatvę, mišką, upę mažylius, kurie mato, jaučia, verkia?

Serena – gražioji pūkuotukė (6)

2014 rugpjūčio mėn. 8 d. 10:06
Serena – gražioji pūkuotukė
Serena, kaip ir dauguma mūsų gelbėjamų gyvūnų, perimta iš sanitarinės tarnybos. Kažkada ši gražuolė turėjo namus, tačiau... Vieną dieną kaip kokia šiukšlė atsidūrė ten, kur nei vienas gyvūnas neturėtų būti.

Juoda kruopytė – miško Fėja (8)

2014 liepos mėn. 31 d. 18:12
Juoda kruopytė – miško Fėja
Ši juoda angliukė buvo rasta miške. Paskambino kažkokia moteris ir pasakė, kad miške rado mažą katytę. Kadangi prieglauda perpildyta, o ant lubų gyvūnų dar nekabiname, paprašėme tos moters mažytę kruopą priglausti namuose ir atsiųsti mums nuotraukas, kad bendromis pastangomis galėtume jai surasti namus.

Kipras iš Kryžiokų sodų prašo pagalbos (1)

2014 liepos mėn. 31 d. 11:07
Kipras iš Kryžiokų sodų prašo pagalbos
Yra Vilniuje tokie sodai – Kryžiokai. Mums, gyvūnų globėjams, tie sodai - tikri kryžiaus keliai. Kiekvienais metais iš ten į sanitarinę tarnybą patenka po keletą suvargusių, sergančių, baisiai atrodančių katinėlių.

Žiauriai apleistas kačiukas prašo pagalbos (7)

2014 liepos mėn. 29 d. 12:23
Žiauriai apleistas kačiukas prašo pagalbos
Niekam nereikalingas ir vienišas šis mažylis buvo rastas kažkur Justiniškių gatvėje. Kiti mažylio broliukai ar sesutės galbūt žuvo, galbūt buvo sunaikinti.

Sulaužytas ir kenčiantis užėjo į namus prašytis pagalbos (22)

2014 liepos mėn. 24 d. 11:14
Sulaužytas ir kenčiantis užėjo į namus prašytis pagalbos
Gyvenimas gatvėje... Koks tai gyvenimas? Tai gyvenimas pilnas pavojų, alkio, šalčio ir nedraugiškai nusiteikusių praeivių.

Gimę, tačiau nereikalingi ir iš karto pasmerkti (4)

2014 liepos mėn. 22 d. 09:51
Gimę, tačiau nereikalingi ir iš karto pasmerkti
Kiekvieną dieną į benamių gyvūnų sanitarinę tarnybą nešami mažyliai – maži kačiukai su mamomis katėmis arba atplėšti nuo mamų, ką tik prasimerkę arba jau bėgiojantys ir stebintys pasaulį dar žydromis akytėmis.

Badu marinta katytė Lama ieško namų (8)

2014 liepos mėn. 21 d. 15:47
Badu marinta katytė Lama ieško namų
Ji prieina linguodama į šonus... Ji negali remtis priekinėmis kojytėmis, kojos jos neklauso, todėl ji remiasi galva. Jos kūnas - oda, kaulai ir kailis. Ji neturi raumenų, neturi nei lašo riebalų. Ji pastovi tik į žemę remdamasi galvyte. Tačiau ji visą laiką murkia.......kai pasilenki prie jos, ji linguoja ant tavo kelių ir murkia,murkia, murkia...

Sergam, sergam, sergam: kačiukai prašo pagalbos (4)

2014 liepos mėn. 16 d. 09:46
Sergam, sergam, sergam: kačiukai prašo pagalbos
Dar vieni vargšiukai, kurių vasarą pabyra kaip iš gausybės rago. Beveik kiekvieną dieną – apie dešimt skambučių: „paimkit, išvežkit, serga, sužaloti...“. Kartais apima juoda neviltis. Kartais galvoji, kad tai niekad nesibaigs, kartais galvoji, kad viskas, nebegali, nebeturi jėgų...

Varvara - grožis ir gerumas viename (6)

2014 liepos mėn. 15 d. 15:13
Varvara - grožis ir gerumas viename
Varvara su penkias nepaprasto grožio pūkuotais mažyliais buvo atvežta į sanitarinę tarnybą iš kažkokių Vilniaus miesto sodų. Visa šeimyna buvo tikri gražuoliukai, beje, niekam nereikalingi. Mamytę Varvarą ir jos vaikučius laikinai priglaudė globėjai. Kačiukai jau surado savo nuolatinius namus, o mamytė Varvara šiuo metu laikoma priglaudoje.

Sivara - auksinė gražuolė (3)

2014 liepos mėn. 15 d. 09:33
Sivara - auksinė gražuolė
Sivarą kažkas tiesiog išmetė soduose. Bent jau tokią informaciją gavome, kai nuvykome jos paimti iš sanitarinės tarnybos. Sivara visiška naminukė, labai gražaus rašto kailiuku.

Laifos gyvenimo bilietas: prašome pagalbos (25)

2014 liepos mėn. 12 d. 09:00
Laifos gyvenimo bilietas: prašome pagalbos
Tai smulkutė juodai balta katytė. Ji guli ant sanitarinės tarnybos stalo ir kvėpuoja tankiai ir sunkiai pro pravertą kruviną burnytę. Didelės geltonos akys išplėstos iš skausmo, baimės ir didžiulių pastangų įkvėpti oro. Greičiau į veterinarijos kliniką.