Marius Vainauskas

Marius Vainauskas

Straipsniai: 38

Tai, apie ką nepagalvoja likę Lietuvoje: pilietybė reikalinga visiems (115)

2019 gegužės mėn. 7 d. 11:58
Pasaulis kasdien keičiasi ir niekada nebebus toks pat kaip vakar. Gegužės 12 dieną kartu su Lietuvos prezidento rinkimais vyksiantis dvigubos pilietybės referendumas aiškiai parodė, kad lietuviams pasivyti tą greitai kintantį pasaulį, lyg su paspirtuku pavyti lėktuvą. Lietuviai dar nepasiruošę keistis ir modernėti taip staigiai, kaip tai daro likusi vakarų pasaulio dalis.

Peterboro lietuviai atšventė vasariškais orais pradžiuginusias Velykas

2019 balandžio mėn. 23 d. 14:34
RS_1-308
Pavasaris šiais metais pamiršo ir visai nepastebėtai aplenkė Angliją. Po žiemos, nieko neperspėjusi iškart užklupo šilta vasara. Nepaisant kažkur pradingusio pavasario, pati smagiausia pavasario šventė – Velykos niekur nedingo.

Akimirkos iš Peterboro lietuvių įkurto „Baltic motocross club“ sezono atidarymo

2019 balandžio mėn. 17 d. 14:11
20190413_150549[1922]
Organizatorių nuotr.
Šeštadienį, lietuviška vėliava suplevėsavo kiek neįprastoje ir labai triukšmingoje vietoje. Bantingfordo trasoje, Anglijoje, startavo jau trečias Peterboro lietuvių įkurto motokroso klubo „Baltic motocross club“ sezonas.

Peterboro lietuvių bendruomenės narys apie referendumą: suprantu, kodėl politikai tyli (95)

2019 balandžio mėn. 9 d. 13:02
Asociatyvi nuotr.
DELFI / Rasa Lukaitytė
Dar net deramai skaityti nemokantys ir švepluojantys pradinukai Lietuvoje gali atsakyti, kas yra Brexit, iš kur ir kaip jis atsirado. Net ir žmogus, nesidomintis ekonomika ir tuo labiau užsienio valstybių politika, gali atsakyti, kas laukia Jungtinės Karalystės išstojus iš Europos Sąjungos. Bet net pats akyliausias naujienų sekėjas Lietuvoje negalėtų atsakyti kas nutiks, ko laukti, tikėtis, kokios pasekmės ar privalumai laukia Lietuvos ir lietuvių jau kitą mėnesį įvyksiančiame referendume dėl dvigubos pilietybės nubalsavus vienaip ar kitaip.

Kalėdų pasaka Peterbore: vietos lietuvių bendruomenė rinkosi gausiai (1)

2018 gruodžio mėn. 27 d. 14:48
Kalėdų pasaka Peterbore: vietos lietuvių bendruomenė rinkosi gausiai
Tomas Saulius Povilaitis
Gruodžio mėnesį prasidėjo didysis kalėdinių švenčių sezonas, kurių taip laukia ne tik vaikai, bet ir suaugę. Laikas, kada išpuoštos, blizgančios ir įvairiausiomis spalvomis šviečiančios parduotuvių vitrinos ir jų darbuotojai į parduotuves ivilioja ir išlaidauti skatina net ir taupiausius praeivius, o šventėms skirti koncertai, mugės ir kiti šventiniai renginiai priverčia nusišypsoti ir kalėdinę dvasią pajausti net ir pačius rimčiausius, skeptiškiausius žmones.

Emigranto požiūris: Lietuvai reikia ne baltarusiškų kainų, o europietiškų atlyginimų (52)

2018 lapkričio mėn. 15 d. 17:56
Nupirkite kas nors Lietuvos premjerui bilietą į Angliją, Daniją, Švediją, ar į bet kurią kitą, Lietuvių emigrantų pamėgtą šalį, aišku, be jokių „viskas įskaičiuota“ viešbučių, kad jis turėtų reikalą pasivaikščioti po prekybos centrus ir galėtų pats asmeniškai įsitikinti, jog lietuviai į tas šalis emigruoja, ne dėl mažų kainų, prekybos centruose. Dar geriau, kad tas bilietas būtų į vieną pusę.

Skaitytojo verdiktas: tarnybų smurtas virs sukrautais lagaminais (110)

2018 lapkričio mėn. 7 d. 18:29
Nereikia būti mados guru ar ateities tendencijų sekėju ir formuotoju, kad suprastum, jog Lietuvoje į madą grįžta petnešos. Diržas Lietuvoje staiga virto pavojingu ginklu, daiktu, kuriuo galima smurtauti prieš vaikus ir dėl kurio, bent laikinai jie gali būti paimti iš šeimos.

Peterboro lietuviai atsipalaidavo įsisukę į liaudies šokių sūkurį (4)

2018 spalio mėn. 23 d. 11:17
Peterboro lietuviai atsipalaidavo įsisukę į liaudies šokių sūkurį
Skaitytojo nuotr.
Gausiai Peterboro mieste gyvenančių lietuvių jau nebestebina dažnai čia koncertuoti atvykstantys muzikantai iš Lietuvos, nebestebina jų net gyvos, lietuviškos muzikos vakarai lietuviškose kavinėse ir restoranuose.

Papasakojo, kaip dabar gyvena Peterboro lietuviai – situacija jau kitokia (95)

2018 spalio mėn. 1 d. 18:50
Papasakojo, kaip dabar gyvena Peterboro lietuviai – situacija jau kitokia
DELFI (R.Lukaitytės nuotr.)
Darbas žmogų puošia – sako lietuvių liaudies išmintis, tik ne emigrantus – sako lietuvių liaudis. Kad ir kaip sunkiai ir daug dirbtų į svetimas šalis emigravę lietuviai, jie vis tiek visi lyginami su bet kuo – kvailiais, vergais, arkliais, bet tikrai ne su darbščiais lietuviais, kuriais galime didžiuotis.

Atviras laiškas prekybos tinklų vadovams: net ir mužikai turėjo teisę į laisvą sekmadienį (140)

2018 rugsėjo mėn. 24 d. 19:39
Prekybos centras
Sputnik / Scanpix
Grįžkime į 1957 kada Romoje susitiko šešių šalių atstovai ir aptarė svarbiausius naujai kuriamos bendrijos punktus, bendrijos kuri padėtų greičiau atsistatyti karo nuniokotai Europai ir užtikrintų taiką.

Lietuvos sirgaliai – dviveidžiai: krepšinis nėra mūsų antroji religija (33)

2018 rugsėjo mėn. 17 d. 18:16
Planuotai ar ne, bet jau savaitgalį dvi didžiausios ir Lietuvoje tarpusavyje labiausiai konkuruojančios religijos susidurs, galima sakyti, akis į akį. Krepšinio dievai ir dievukai prieš Šventąjį Tėvą Pranciškų ir jį lydinčią komandą. Jau šeštadienį, kada lietuviškų gatvių duobės tikrins papamobilo tvirtumą, Lietuvos krepšinio lygos sezono atidarymo rungtynėse, šalies krepšinio čempionai savo šventovėje šventins Pasvalio komandą.

Kodėl bijome dvigubos pilietybės kaip kažkada bijojome krikšto? (312)

2018 rugsėjo mėn. 2 d. 21:01
Isterija dėl dvigubos pilietybės vėl skaldo Lietuvą, o kiekvienas garsiau pasisakantis už dvigubą pilietybę tuoj pat viešai apšaukiamas valstiečiu, kas nebūtų taip blogai, jei „valstietis“ vis dar turėtų tokią pačią reikšmę, kokią turėjo iki pastarųjų Seimo rinkimų.

Atsakymas Sandrai Vilimaitei. Šiandien jie keistuoliai – rytoj genijai (6)

2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 09:52
Lyg jau kažkur girdėta, skaityta, gal tai tiesiog pasikartojantis atsitiktinumas, gal pasirodė, galbūt aplankė deja vu jausmas. O gal išties viešas šaipymasis Lietuvoje tampa tradicija. Sandra Vilimaitė pabandė pamėgdžioti šaipymosi klasiką, kuris kaip, ko gero, ir kiekvienas sveikas vyras, didžiuojasi tuo, kad yra užsiregistravęs visuose mamyčių klubuose ir forumuose, kur randa puikiausios medžiagos savo mėgstamiausiam užsiėmimui.

Palygino Verygą su sugedusiu laikrodžiu – kartais būna teisus (44)

2018 rugpjūčio mėn. 2 d. 10:34
Pagaliau atėjo ta diena, kai žmonės puolė dėkoti vis labiau į Don Kichotą panašėjančiam Lietuvos sveikatos ministrui, Verygai. Diena, kai jauni tėčiai ir mamos puolė tatuiruotis pastarojo veidą ant įvairiausių kūno vietų, o kas antras Lietuvoje gimęs vaikas pavadinamas Aurelijumi.

Veganams nepatiks: kaip jie naikindami dramblius saugo vištas (87)

2018 liepos mėn. 19 d. 20:44
Vis daugiau žmonių ir mūsų geografinėje platumoje atsisako mėsos, sparčiai daugėja veganų, kurie skirtingai nuo vegetarų atsisako ne tik mėsos, bet ir bet kokių gyvulinės kilmės produktų: pieno, kiaušinių, medaus, net pūkinių patalų ar kosmetikos, kuri išbandyta su gyvūnais.

Lietuvos himnas skambėjo Peterbore (5)

2018 liepos mėn. 12 d. 16:10
Lietuvos himnas skambėjo Peterbore
Organizatoriai
Net ir giliausios, pačios gražiausios tradicijos ir minėjimai ankščiau ar vėliau tampa tik dar viena, eiline, automatine, kanceliarinių ir akmeninių veidų tradicija, kuriose dalyvavimas tampa tiesiog prestižo reikalu. Tik ne Peterboro mieste, kur liepos šeštąją dieną giedoti neabejotinai žinomiausią Lietuvos giesmę susirinko ypač gausi minia tautiečių.

Palygino kunigus su prekybos centrų kasininkais: jie kompromituoja tikėjimą (121)

2018 liepos mėn. 3 d. 16:01
Palygino kunigus su prekybos centrų kasininkais: jie kompromituoja tikėjimą
Adobe Stock
Tuštėja Lietuva, tuštėja jos regionai, bet kur kas sparčiau tuštėja Lietuvos bažnyčios. Nors gražiai sutvarkytos, išpuoštos paveikslais, skulptūromis, bet vis rečiau net ir tikintys žmonės randa kelią į bažnyčias, vis dažniau ten pasirodo tik su reikalu – prieš krikštynas, vestuves ar laidotuves.

Atviras laiškas Seimui: pasibjaurėjau kai kurių Tautos atstovų reakcija į Lietuvai svarbų sprendimą (41)

2018 birželio mėn. 25 d. 11:15
Norėtųsi pabūti mandagiam ir sakyti atleisk jiems, Viešpatie, – jie nežino ką daro, bet nuo liežuvio slysta – uždarykit tiems savanaudžiams, dykaduoniams srėbtuves ir net dar kur kas šlykštesni žodžiai.

Kauptukai ir grėbliai palikti namuose, bet vis tiek gėda užsienyje sutikti lietuvius (437)

2018 birželio mėn. 12 d. 13:36
Kauptukai ir grėbliai palikti namuose, bet vis tiek gėda užsienyje sutikti lietuvius
Sputnik/Scanpix
Vasarą darbdavių galvos skausmas ir darbuotojų džiaugsmas – atostogų metas. Ir jau daugeliui lietuvių eilinės atostogos užsienyje. Visai nebesvarbu, kur atostogauji – Kanarų salose, Bulgarijoje, pietų Prancūzijoje ar Dubajuje, visada ir visur galima sutikti atostogaujančių lietuvių.

Tautiečiams teks susitaikyti – šalies patriotai ne tik nešiojantys vyžas (49)

2018 birželio mėn. 4 d. 09:23
Ne čia ne apie lietuviškus pasus, ne apie lietuvišką pilietybę, ir net ne apie dvigubą pilietybę, čia apie žmones Lietuvoje, išsiskiriančius savo apranga, odos spalva, akių forma ar religija. Nors afrikiečiai ir azijiečiai sėkmingai pasauliui įrodė, kad nepaisant jų šiek tiek skirtingos išvaizdos ir religijos, jie taip pat yra šio pasaulio žmonės, šio pasaulio piliečiai, galintys integruotis ir gyventi taip vadinamose Vakarų šalyse, tarp vadinamų vakariečių.

Peterboro lietuviai šventė Velykas: čia nedalyvavo vaidinamieji „tipiniai“ emigrantai (17)

2018 balandžio mėn. 3 d. 11:24
Peterboro lietuviai šventė Velykas: čia nedalyvavo vaidinamieji „tipiniai“ emigrantai
DELFI skaitytojas Marius
Daug triukšmo ir daužymo, daug lakstymo ir spiegimo buvo sekmadieni, viename iš Lietuvos išeivių pamėgtame Anglijos mieste, Peterbore. Krūva nukentėjusių, skubu pastebėti, kad nukentėjo dažniausiai tik kruopščiai tam ruošti ir iš anksto pasmerkti margučiai. Tiesa, visai neplanuotai kiek nukentėjo ir keletas, visada visur skubančių mažųjų lietuviukų, alkūnių ir kelių, bet čia pat gydomos nubalnotos vietos greitai sugydavo, o menkos žaidybinės traumos atnešė daugiau juoko, nei ašarų ar skausmo.

Praėjo šimtmetis, bet bėdos tos pačios – iššvaistėme daug brangaus laiko (68)

2018 vasario mėn. 14 d. 09:13
Atbildantis šimtmetis atnešė Lietuvai pagyvėjimą, šurmulį, kolegų bei bičiulių diskusijas, ginčus. Miestai, miesteliai, mokyklos, televizijos ir kiti lenktyniauja tarpusavyje, kas gražiau pasitiks ir paminės šią gražią ir garbingą visai šaliai datą.

Emigrantas stebisi politikų abejingumu: jiems neįdomu, kodėl sutinkame kęsti Anglijos lietus (93)

2018 sausio mėn. 24 d. 19:26
Dar šiandien kartėlis graužia gerklę pagalvojus apie tai, kaip beveik prieš 80 metų, be jokio pasipriešinimo, tinkamai nepasveriant galimų pasekmių, Lietuva pasidavė, daugiau nei pusę amžiaus trukusiai rusifikacijai, terorui ir spaudos bei gyvenimo cenzūrai.

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (51)

2018 sausio mėn. 16 d. 09:42
Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek tiek slėpusius Lietuvoje įsibujojusį „darvinizmą“, kai išlieka tik stipriausieji ir geriausieji.

Baisisi žmonių gausa prekybos centruose: svarbiausia aplėkti kuo daugiau parduotuvių (63)

2017 gruodžio mėn. 19 d. 10:52
Kalėdos vis artėja, kad net nejauku, juk dar liko tiek daug nebaigtų darbų – dar reikia nubėgti nupirkti paskutines dovanas, dar reikia nupirkti gražaus pakavimo popieriaus ir viską gražiai supakuoti, pasiruošti priimti svečius, susitvarkyti namus, nes per paskutinio mėnesio beprotišką lėkimą, tarp darbų ir parduotuvių, namai tapo nebeatpažįstami ir neįprastai netvarkingi.

Nesupranta dvejopų standartų: Seimas vis dar sugeba nustebinti (54)

2017 gruodžio mėn. 18 d. 15:22
Nepaisant visų blogų dienų, kurios gan dažnai aplanko lietuvius, nepaisant nepritekliaus, su kuriuo vis dažniau ir vis daugiau lietuvių susiduria – lietuviai turi didžiuotis savimi ir neapsakomai didelėmis širdimis.

Įvertino Verygos darbą: pagaliau Lietuvai pasisekė, kad turime tokį ministrą (706)

2017 lapkričio mėn. 25 d. 20:13
Kai daugelis pasiryžę apmėtyti sveikatos ministrą plytgaliais ir išmatom, komentatoriai be jokio gėdos jausmo „deda“ ponui Verygai įdomiausius vardus, o kiti net viešai prašo senelio šalčio, kad pradangintų jau minėtąjį poną, aš drąsiai, iš visos širdies džiaugiuosi – pagaliau pasisekė Lietuvai, gavo būtent tokį ministrą, kokio labiausiai ir reikėjo.

Emigracijos stabdymo iniciatyvos: kalbama tik apie perspektyvius jaunuolius, o kiti pamirštami (208)

2017 lapkričio mėn. 19 d. 08:00
Kad ir kaip madinga šiandien kalbėti apie emigracijos stabdymą, imituoti įvairias iniciatyvas, kad ir kaip gražiai pristatinėtų savo planus ir iniciatyvas įvairios grupės – rezultatais, vadinamieji ekspertai, kol kas gali konkuruoti nebent su Lietuvos futbolo ar žiemos olimpine rinktine.

Viešos patyčios televizijos eteryje – nejaugi dėl reitingų galima viskas? (305)

2017 lapkričio mėn. 7 d. 15:28
Daug rašoma ir dar daugiau kalbam apie patyčias. Vis dažniau netoleruojamos, kartais labai brangiai kainuojančios patyčios tarp vaikų, paauglių ir net suaugusių. Bet galima patirti šoką, kai dėl kvailų televizijos reitingų ir honorarų, iš negalią turinčių žmonių tyčiojasi Lietuvos nacionalinis transliuotojas.

Apie didžiausią Lietuvos gėdą: tarp išrinktųjų ir paprastųjų – praraja (127)

2017 lapkričio mėn. 3 d. 16:14
Lyg kometa Lietuvoje prašmėžavo ir greitai pradingo didžiausia Lietuvos gėda – socialinės atskirties ataskaita su gigantiška uodega socialinių bėdų: rekordus mušančia emigracija ir vis didėjančiu skurdu.

Emigrantui vaiko gimtadienis tapo liūdna švente: prie to neįmanoma priprasti (190)

2017 rugsėjo mėn. 29 d. 17:24
Gaila, bet taip išėjo, kad pati liūdniausia gimtadienio šventė, kurioje teko dalyvauti, buvo mano sūnaus 4 gimtadienis.

Atviras laiškas G. Drukteiniui: jūs rimtai siūlote tokią idėją Lietuvai? (91)

2017 rugsėjo mėn. 25 d. 17:55
Skiriu šį laišką Giedriui Drukteiniui. Pirma, norėčiau jūsų paklausti – ar jūs rimtai? Būdamas visiškai blaivaus proto, visiškai atsibudęs ir niekieno neverčiamas siūlote tokią idėją Lietuvai? Jūs tikrai manote, kad išmokius vaikus gyventi bandoje, pamokius juos tuštintis lauko tualetuose, išmokius juos užkurti laužą ir išdrožti kastuvui kotą, pakeisime Lietuvos ateitį?

Emigrantas įniršo dėl privalomo šaukimo: ir vėl vietoje tėvų lankymo, teks varstyti kontorų duris (720)

2017 rugpjūčio mėn. 25 d. 09:45
Visiškai atsitiktinai perskaičiau straipsnį, kuriuo buvo sunku patikėti. Kažkaip sunkiai sekėsi suvokti, kad čia buvo ne ištrauka iš Orwello romano ar kokio nors sovietinio įstatymo aprašymas. Tai aprašomas XXI a. Europos Sąjungos narės įstatymas, kuris įpareigoja iki rugsėjo 1 dienos visus Lietuvos pilietybę turinčius vyrus, nuo 18 iki 60 metų amžiaus, gyvenančius užsienyje ar Lietuvoje, informuoti savo regiono karo prievolės komplektavimo skyrių apie gyvenamą vietą, kitaip gresia baudos ar net areštas.

Emigrantas – atvirai: yra lenktyniaujančių, kas daugiau valiutos per atostogas ištaškys (28)

2015 rugpjūčio mėn. 12 d. 15:00
Emigrantas – atvirai: yra lenktyniaujančių, kas daugiau valiutos per atostogas ištaškys
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Nežinau, ar galėčiau drąsiai teigti, kad gyvenu užsienyje. Vos čia atvažiavus, prieš 10 metų, jautėsi svetimi rytai po svetimu dangum, tarp svetimų žmonių. Šiuo metu abu mano kaimynai lietuviai, mieste gyvena daugiau lietuvių nei mano gimtam kaime, čia ir lietuviškų parduotuvių, kavinių, servisų, kirpyklų daugiau negu mano gimtam kaime.

Emigracijos kasdienybė: ar tikrai tai jūsų svajonė? (32)

2014 birželio mėn. 16 d. 12:04
Tik svajojant ir norint galima kažką pasiekti. Būtent virusu būtų galima pavadinti šiandienos emigracijos problemas. Šia „liga“ dažniausia užsikrečiame būdami dar labai jauni, nors ji yra pavojinga ir vyresnio amžiaus žmonėms. Ko gero, pati migracija nėra bloga iš principo. Vieni nori tobulėti kitur, kiti migruoja dėl kultūrinių skirtumų, dar kiti emigruoja iš smalsumo,dėl geresnio oro ar gyvenimo stiliaus.

Ko trūksta lietuviams, kad būtų laimingi kaip anglai (378)

2014 balandžio mėn. 20 d. 11:29
Šypsotis galima ir šiaip sau. Ar iš tikrųjų esame tik nieko neišmananti, nieko nesugebanti, bevertė, nyki ir pikta darbo jėga užsieniui? Visi mes mėgstame pasiskųsti, kaip mums nesiseka užsdirbti milijono, kaip viskas pas mus Lietuvoje blogai ir neteisinga. Visi puolam kaltinti vieni kitus. Vieni kaltina politikus, kiti - emigrantus, treti kaimynus, darbdavius, verslininkus...

Atostogos Tunise: ko tikėtis? (20)

2014 kovo mėn. 11 d. 14:00
Atostogos Tunise: ko tikėtis?
Artėja vasara. Vis dažniau ir dažniau pagalvojame apie vasaros atostogas. Ant mūsų pečių gula dar vienas rūpestis - atostogų planavimas. Praėjusių metų vasarą teko pakeliauti po Tunisą. Norėčiau pasidalinti mintimis bei patirtimi.

Emigrantas: užsienyje išsipildo bent dvi žmonių svajonės (281)

2014 kovo mėn. 3 d. 22:04
„Duokit žmonėms galimybę svajoti ir jie patys sugrįš namo“, - sako iš Lietuvos emigravęs DELFI skaitytojas Marius. Pasak jo, užsienyje žmonės iškart įgyvendina dvi savo svajones - nebereikia sukti galvos apie būsto sąskaitas ir maistą.