Audris Narbutas

Audris Narbutas

Straipsniai: 25

A. Narbutas. Ką pamirštame apie Vasario 16-ąją (12)

2016 vasario mėn. 17 d. 10:46
A. Narbutas. Ką pamirštame apie Vasario 16-ąją
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Vasaris – meilės mėnuo. Visi galime ir norime mylėti pagal savo poreikius ir pomėgius – štai ir šv. Valentino diena, ir valstybės Nepriklausomybės paskelbimo diena. Vieną žavi graži moteris, kitą – trispalvė, o trečias geba džiaugtis abiem. Tą patį galima pasakyti ir apie dailiąją – kultūringąją – lytį. Argi ne žavu? Dar ir kaip žavu – norėtųsi ploti katučių. Paplosiu, bet mano plojimai skirti tiems žmonėms ir faktams, kurie įprastai lieka klasikinio Vasario 16- osios minėjimo paribyje.

Kodėl aš pasisakau prieš naminių gyvūnėlių ženklinimą (112)

2015 rugpjūčio mėn. 20 d. 11:23
Kodėl aš pasisakau prieš naminių gyvūnėlių ženklinimą
DELFI skaitytojo nuotr.
Blogi dalykai dažniausiai mus ištinka netinkamu metu. Kartais pats netinkamas laikotarpis ir paverčia iš pažiūros gerą idėją tikrai nepageidautinu įvykiu. Dažniausiai tai nutinka dėl plataus mąstymo stygiaus, kuris vis dėlto Lietuvoje vis dar lieka tokiu pačiu deficitu kaip firminiai džinsai sovietmečiu.

Nuomonė. Technologijų garbintojai, susimąstykite! (6)

2015 rugpjūčio mėn. 13 d. 12:30
Kadaise bažnyčioje prieš paskelbiant ką nors šventuoju, buvo paskiriamas Velnio advokatas, kuris turėjo surasti visas kandidato į šventuosius ydas. Tai buvo griežta ir nuožmi kritika, skirta ne sutepti žmogaus gerą vardą, o būti tikriems, kad šventojo titulas atiteks to tikrai vertam kandidatui.

Senjorai - politikų pažadų įkaitai? (20)

2014 rugpjūčio mėn. 4 d. 11:07
Vitaminai senatvėje
AOP nuotr.
Atrodo, kad ką tik pasibaigė Lietuvos Respublikos prezidento bei Europos parlamento rinkimai, o pasirengimas 2015 m. savivaldybių rinkimams įgauna pagreitį. Lietuva turbūt nebūtų Lietuva, jeigu prieš rinkimus negirdėtume naujų, nepamatuotų, bet itin saldžių pažadų.

Ar V. Putinas rado būdą, kaip sunaikinti NATO? (139)

2014 liepos mėn. 23 d. 09:33
Lietuvos intelektualai ir kokybiškos žiniasklaidos priemonės dažnai pastebi, kad Vladimiras Putinas užsiima ardomąja veikla ir deda visas pastangas, kad būtų sugriauta Europos Sąjunga. Šios diskusijos yra vertingos, nes atkreipia mūsų visų dėmesį į procesus, vykstančius Europoje, tačiau labai panašu, kad lygiagrečiai vyksta ir kitas procesas, kuris kelia didžiulę grėsmę visos Europos, ypač Baltijos valstybių, saugumui. Tai ganėtinai sisteminga strategija, skirta sunaikinti NATO.

Buvo ir pražuvo: birželio 29 dienos referendumo kronikos (41)

2014 liepos mėn. 9 d. 13:17
Visuomet laikiausi skeptiško požiūrio referendumo, kurį ganėtinai iškreiptai buvo „pakrikštiję“ referendumu dėl žemės pardavimo užsieniečiams, atžvilgiu. Vien faktas, kad į balsavimo biuletenį buvo įtraukti ir siūlymai dėl parašų barjero sumažinimo, mums parodo, kad iniciatorių užmojai buvo kur kas platesni.

Savižudybė informacinio karo metu (7)

2014 gegužės mėn. 2 d. 10:47
Šoko terapija šiandien: Rusijai ir toliau tęsiant savo agresyvią ekspansiją Ukrainoje, visa Lietuva pagaliau ėmė apie tai kalbėti ir pripažinti tuos faktus, kuriuos ilgą laiką skelbė dešiniosios politinės jėgos ir kurių nenorėjo pripažinti dalis visuomenės. Nieko dėl to nesmerkiu, tačiau jei jau Europa išgyvena šoko terapiją (bent jau vakarinė Senojo žemyno dalis), derėtų pažvelgti, ko mes iš to pasimokėme ir ar pagaliau ėmėmės veiksmų, kaip sustiprinti savo informacinės erdvės pajėgumus.

Ką daryti, kad piliečiai galėtų veikti? (3)

2014 kovo mėn. 24 d. 10:10
Pilietinė visuomenė Lietuvoje yra virtusi viena pagrindinių ekspertų įžvalgų, politikų debatų ar ilgalaikių raidos strategijų temų. Žymusis Alexis de Tocqueile savo garsiajame veikale „Apie demokratiją Amerikoje“ kalbėjo, kad viena svarbiausių stabilios demokratijos sąlygų yra organizuota ir kurianti pilietinė visuomenė, o vėliau šias idėjas pagrindė Robertas Putnamas, ilgus metus tyrinėjęs Italiją ir priėjęs išvadą, kad būtent organizuoti piliečiai lemia šiaurinių Italijos regionų sėkmę.

Ar Visaginas yra Lietuvos Krymas? (242)

2014 kovo mėn. 3 d. 12:18
Žvelgiant į įvykius Kryme, norisi dėkoti Dievui, kad šiandien, užuot buvę Ukrainos vietoje, švenčiame dešimties metų narystės NATO ir Europos Sąjungoje sukaktį. Man beveik nekyla abejonių, kad jeigu ne šios organizacijos, po Lietuvą taip pat anksčiau ar vėliau būtų važinėjęsi tankai.

Septynios idėjos Lietuvos švietimo sistemai (10)

2014 vasario mėn. 21 d. 11:24
Prastėjantys mokinių mokymosi rezultatai sujaudino visuomenę ir paskatino politikus ieškoti giluminių priežasčių, lėmusių faktą, kad Lietuvos mokiniai žiniomis ženkliai atsilieka tiek nuo latvių, tiek ir nuo estų.

Planas, „vertas milijono“: kaip sumažinti šildymo išlaidas vilniečiams (25)

2014 sausio mėn. 28 d. 12:29
Visame pasaulyje garsus žaidimas „Monopolis“ dar vaikystėje mus išmoko, kad tiesiausias kelias pralobti - būti vieninteliu prekės ar paslaugos tiekėju. Man rodos, kad Artūras Zuokas vaikystėje praleido daug laiko prie šio žaidimo.

Apie grėsmes lietuvių tautos tapatumui, neužmirštuoles ir iškrypusį požiūrį į Seimą (38)

2014 sausio mėn. 20 d. 13:00
Albert Komar nuotrauka
Nesu iš tų, kurie mėgsta polemizuoti su kvestionuotinos kokybės portalais, tačiau prieš pat Sausio 13 pasirodęs straipsnis mane privertė susimąstyti apie grėsmes ir pavojus, iškilusius mūsų tautiniam tapatumui.

Priminimas tautai: kultūra yra politika, o Gazmanovas - Rusijos ginklas (900)

2014 sausio mėn. 3 d. 10:31
Šis mano straipsnis yra ne Gazmanovo koncerte dalyvavusių lietuvių pasmerkimas, bet priminimas jiems ir visiems, kurie pamiršo, kokia galinga politika yra kultūra. Sunku pasakyti, kada lietuviai įtikėjo kliedesiais apie kultūros ir politikos skirtį, tačiau tai įvyko tikrai ne šiandien ir ne vakar.

Vyriausybės užkulisiai arba tai, apie ką bijo šnekėti biurokratai (8)

2013 gruodžio mėn. 10 d. 11:50
Garbingas žmogus yra tas, kuris laikosi savo pažadų. O vienas dažniausiai duodamų pažadų, kurių turėtų laikytis politikai, yra priesaika. Mūsų valdantieji prisiekė, kad laikysis Lietuvos respublikos įstatymų, žadėjo, kad laikysis duoto žodžio, deja, tiesa yra kiek kitokia.

XVI Vyriausybės gimtadienis arba kaip plaunamos smegenys įspūdžiai po TV laidoje išgirstų politikų minčių (166)

2013 lapkričio mėn. 20 d. 10:36
Atėjo graži Vyriausybės šventė. Praėjo metai nuo tos akimirkos, kai buvo suformuota koalicija iš Darbo partijos, socialdemokratų, Lenkų Rinkimų Akcijos bei Tvarkos ir Teisingumo partijų. Šiai garbingai dienai paminėti buvo surengta LRT laida „LRT ekonomikos forumas“, kurioje buvo išsakytos pačios keisčiausios mintys, pamąstymai ir nusimąstymai.

Prie Ruso buvo geriau? (1029)

2013 liepos mėn. 31 d. 09:31
Išties tam tikra prasme prie Ruso buvo geriau. Ar kalbėtume apie okupantą rusą, ar apie Jeaną Jacquesą Rousseau (Žaną Žaką Ruso), vis tiek regėtume, kad anuomet buvo geriau gyventi. Kyla klausimas: ar visa istorija yra nuolatinė žmonijos degradacija, ir tik praeities kartos buvo nuostabūs žmonės, kurių tobulumui beveik nebūta ribų?

Apmąstymai apie gėjų revoliuciją (70)

2013 liepos mėn. 30 d. 15:07
Apmąstymai apie gėjų revoliuciją
DELFI montažas
Suvokdamas, kad antireklama irgi yra reklama, aš pirmiausia noriu apibrėžti šio savo poleminio straipsnio tikslą. Mano tikslas - parodyti, kad šiandien iš Vakarų per prievartą brukamos „kvazivertybės“ yra tam tikros gėjų revoliucijos apraiškos, o priešinimasis joms nėra kvailumo ar išsilavinimo stokos bruožas, o tikroji kova už tai, kuo tiki.

Nuomonė. Kas išgelbės Lietuvą? (125)

2013 liepos mėn. 19 d. 09:02
„Jūsų, stovinčių už manęs, - tūkstančių tūkstančiai, Jūs esate aš, aš esu jūs. Visos mano mintys - kilusios jūsų širdyse, kalbėdamas aš pasakau vien tai, ko jūs trokštate, nes aš esu jūs, jūs esate aš ir mes visi tikime tavimi, Vokietija“, - Balduro Von Shiracho eilės skirtos Hitleriui pirmųjų mūšių proga...

Nuomonė. Mūsų protus valdantys mitai arba kodėl mes gailimės B. Vėsaitės? (6)

2013 liepos mėn. 8 d. 11:20
Neretas šviesaus proto lietuvis stebėjosi visuomenės viešosios nuomonės metamorfozėmis. Ilgą laiką visą Lietuvą savo šnekėjimais ir nušnekėjimais linksminusi bei kartu graudinusi Birutė Vėsaitė po atleidimo buvo vaizduojama tarytum kankinė.

Dvi priežastys, kodėl Lietuvoje nyksta demokratija (66)

2013 kovo mėn. 13 d. 09:41
Dažno lietuvio lūpose pasigirsta šis klausimas, bet ar dažnas lietuvis apskritai žino, kas yra toji demokratija? Vargiai tikėtina, nes nėra vieno demokratijos modelio, į kurį galima įsprausti visas tautas.

Nuomonė. Ką Lietuvos politikoje vadinčiau Chucku Norrisu? (34)

2013 vasario mėn. 27 d. 09:15
Chuckas Norrisas
AP/Scanpix
Turbūt visi esame girdėję įvairių anekdotų apie Chucką Norisą. Visokiausių minčių apie tai, kaip gamtos dėsniai klauso jo, o ne jis jų. Politika irgi yra toji sritis, kurioje veikia tam tikri dėsniai. Bent jau taip manė tokie pozityvistai, kaip A. Comte. Dažnai tokie dėsniai būna konstitucinės normos, kartais - racionalus elektorato elgesys ir lūkesčiai - pagrindas, ant kurio dabar vienokia ar kitokia forma statomi partijų rinkiminiai pažadai ir, pageidautina, veiksmai.

Nuomonė. Norėdami išlikti lietuviais Europoje turime palaikyti D.Cameroną (67)

2013 vasario mėn. 6 d. 09:22
Davidas Cameronas
AP/Scanpix
Visai neseniai Europos Sąjungą sukrėtė Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono kalba. Daugelyje valstybių šis įvykis buvo vertinamas labai prieštaringai.

Požiūris: pati keisčiausia Lietuvos partija (21)

2013 sausio mėn. 31 d. 14:00
Rašydamas šį straipsnį, rėmiausi tik oficialia ir kiekvienam mūsų prieinama informacija. Nors ji yra visiškai objektyvi, gali pasirodyti, kad straipsnis parašytas pernelyg subjektyviai. Todėl noriu pabrėžti, kad stengiausi viską vertinti tiek objektyviai, kiek pajėgia kiekvienas mūsų, jausdami didesnes ar mažesnes simpatijas vienoms ar kitoms politinėms jėgoms, būdami piliečiais ir ypač tada, kai esame pilietiški ir tampame mažesne ar didesne politinio pasaulio dalimi.

Ar jauno žmogaus nuomonė Lietuvoje – mažiau vertinga? (19)

2013 sausio mėn. 8 d. 13:53
Šįkart nusprendžiau panagrinėti temą, kuri susijusi su manimi ir kiekvienu jaunu žmogumi, gyvenančiu Lietuvoje. Jau kurį laikas savęs klausiu keleto klausimų: ar mūsų valstybė išties demokratiška, kai susiduria su protingu, tačiau vis dėlto jaunu žmogumi? Ar mūsų visuomenė leidžia atsiskleisti jauniems žmonėms? O galbūt jų idėjos, kartais net ir teisingos, yra sumenkinamos apkaltinant nepatyrimu? Ar žodžio laisvė išties galioja tada, kai esi jaunas?

Kaip tapti geru ištekliumi? (21)

2012 gruodžio mėn. 22 d. 08:54
Gyvenime mes visi esame asmenybės, turinčios jausmus ir troškimus, tačiau patekę į ekonomikos pasaulį, virstame ištekliais. Kuo geresniu ištekliumi tampi, tuo aplinkiniai laiko tave sėkmingesniu. Tačiau ar to užtenka? O jeigu užtenka, kaip tapti geru ištekliumi? Šis straipsnis - vieno studento, ieškančio vietos po Lietuvos saule. Skaitykite jį lyg receptą, kurį galėsite panaudoti savo gyvenime arba išmesti iš galvos.