Dario Voitukevez

Dario Voitukevez

Straipsniai: 50

Filmo „Steve Jobs” recenzija: daug geriau nei anksčiau (28)

2015 gruodžio mėn. 19 d. 17:25
Filmo „Steve Jobs” recenzija: daug geriau nei anksčiau
AP/Scanpix nuotr.
Vieno iškiliausių mūsų dienų genijų, Steve‘o Jobso, mirtis suteikė pagrindo kino studijoms iškart pradėti negailestingas varžytuves dėl teisių į velionio biografiją. Paskubomis kuriami kino projektai dažniausiai būna nekokybiški ir verti pajuokos, tuo galėjome įsitikinti pasižiūrėję 2013 metų filmą „Džobsas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Asthonas Kutcheris.

Filmo „SICARIO: narkotikų karas“ recenzija: juostoje – tik žiaurumas (4)

2015 gruodžio mėn. 4 d. 16:23
Filmo „SICARIO: narkotikų karas“ recenzija: juostoje – tik žiaurumas
Vida Press nuotr.
Prieš dvejus metus pasirodžiusio puikaus ir ganėtinai tamsaus kriminalinio trilerio „Kaliniai“ režisierius, kartu nominuotas Oskarui už geriausią užsienio filmą „Moteris, kuri dainuoja“, Denisas Villeneuve‘as pristato dar vieną rimtą ir tikroviškai atrodantį kriminalinio žanro šedevrą, pasakojantį apie žiaurųjį pareigūnų darbą, kovojant su negailestingais Meksikos narkotikų karteliais.

Filmo „Šnipų tiltas“ recenzija: nutiestas akivaizdus kelias į Oskarus (11)

2015 lapkričio mėn. 28 d. 16:33
Žinomiausias mūsų dienų režisierius, kultinių filmų guru, keturių Oskarų laureatas ir žmogus, kurio dėka holivudinis kinas dabar atrodo taip, kaip atrodo – Stevenas Spielbergas – po trejų metų pertraukos sugrįžta su dar vienu rimtu pareiškimu JAV kino meno ir mokslo akademijai – politiniu trileriu apie ne itin šviesų istorinį laikotarpį.

Filmo „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“ recenzija: paskutinė serijos dalis nuvylė (12)

2015 lapkričio mėn. 25 d. 16:02
Filmo „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“ recenzija: paskutinė serijos dalis nuvylė
"Forum Cinemas" nuotr.
Dviejų ankstesnių „Bado žaidynių“ dalių kūrėjas, režisierius Francisas Lawrence‘as pagaliau pristato finalinį žymiųjų Siuzanne Collins bestselerių ciklo ekranizacijų akordą. Ekranizacijų, kurios trejus metus mus džiugino ir vertė su nekantrumu kiekvienais metais kaip Kalėdų laukti vis naujos dalies.

Filmo „Kanibalai“ recenzija: itin kruvina ir žiauri juosta (6)

2015 lapkričio mėn. 24 d. 18:02
Filmas "Kanibalai"
Organizatorių nuotr.
Sadizmo persmelktų juostų kūrėjas, dviejų „Nakvynės namų“ dalių ir „Tuk, tuk“ režisierius Eli Rothas pristato savo svajonių projektą, legendinio ir daugelyje šalių uždrausto 1979 metų „gore“ žanro šedevro „Kanibalų holokaustas“ savotišką perdirbinį. Filmas savo laikais susilaukė itin nemažai dėmesio ir skandalų, taip pat tapo vienu mėgstamiausių Eli Rotho matytų filmų.

Filmo „007: SPECTRE“ recenzija: naujoje juostoje – senosios atgarsiai (11)

2015 lapkričio mėn. 10 d. 20:39
Filmo „007: SPECTRE“ recenzija: naujoje juostoje – senosios atgarsiai
"Acmefilm"
Už „Amerikietiškas grožybes“ JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimo susilaukęs režisierius Samas Mendesas, po ilgų kino studijos MGM ir pagrindinio Džeimso Bondo vaidmens atlikėjo Danielio Craigo įkalbinėjimų, galiausiai sugrįžta prie legendinio šnipo, MI6 agento 007, istorijos.

Filmo „Legenda“ recenzija: du Londono gangsteriai – vienas aktorius (3)

2015 spalio mėn. 15 d. 16:55
Vienas ryškiausių pastarųjų kelių dešimtmečių Holivudo scenaristų Brianas Helgelandas, pelnęs Oskarą už geriausią 1997 m. adaptuotą scenarijų filmui „Los Andželo paslaptys“ ir nominuotas dar vienam JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimui už Clinto Eatwoodo režisuotą „Mistinę upę“, pristato savo penktąjį ir patį ambicingiausią režisūrinį projektą, pasakojantį tikrą istoriją apie legendinius Londono gangsterius – brolius Krėjus, kurie septintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje savo tvirtuose gniaužtuose laikė visą Anglijos sostinės kriminalinio pasaulio valdžią.

Filmo „Pasivaikščiojimas“ recenzija: įtemptas lietuvių kilmės režisieriaus darbas (9)

2015 spalio mėn. 13 d. 17:29
Filmo „Pasivaikščiojimas“ recenzija: įtemptas lietuvių kilmės režisieriaus darbas
Acme Films nuotr.
Savo srities meistras, Oskaro laureatas ir mūsų tautietis, lietuvių kilmės režisierius Robertas Zemeckis po trejų metų tylos po paskutiniojo savo pasirodymo kine su drama „Skrydis“ kviečia žiūrovus atsidurti kvapą gniaužančiame aukštyje tarp jau nebeegzistuojančių dangoraižių dvynių ir pasiruošti iki šiol dar kinuose neregėtam žymiojo oro akrobato Filipo Peti mirtinam pasirodymui, atnešusiam jam pasaulinę šlovę ir milijonų žmonių simpatijas.

Filmo „Everestas“ recenzija: vyriškumo, atsakomybės ir žmogiškumo pamoka (6)

2015 spalio mėn. 6 d. 16:45
Itin vyriškų ir tikroviškų kriminalinių veiksmo trilerių specialistas, režisierius Baltasaras Kormakuras kviečia į dar vieną kvapą gniaužiančią kelionę.

Filmo „Juodosios mišios“ recenzija: geriausias Johnny Deppo vaidmuo nuo 2004 m. (3)

2015 spalio mėn. 5 d. 16:47
Nepriklausomo amerikiečių kino kūrėjas ir itin gerų dramų režisierius Scottas Cooperis, jau pasižymėjęs Oskarą pelniusia drama „Pašėlusi širdis“ ir šiek tiek mažiau susidomėjimo sulaukusiu filmu „Iš krosnies“, kuriame puikiai pasirodė Christianas Bale‘as, pristato savo trečiąjį pilno metro filmą, pasakojantį apie legendinį aštuntojo dešimtmečio Bostono gangsterį Džeimsą „Vaitį“ Bulgerį, pastačiusį ant kojų ne tik visą miestą, bet dar ir teisėsaugą, kuri niekaip negalėjo sustabdyti viso jo daromo nusikaltimų šleifo.

Filmo „Marsietis“ recenzija: ką šįkart sukūrė „Svetimo“ režisierius? (2)

2015 rugsėjo mėn. 24 d. 17:12
Filmo „Marsietis“ recenzija: ką šįkart sukūrė „Svetimo“ režisierius?
AP/Scanpix
Legendinis kino kūrėjas ir vienas iškiliausių mūsų laikų mokslinės fantastikos tėvų, padovanojęs savo žiūrovams neužmirštamą siaubo trilerį „Svetimas“ ir ne ką mažiau intriguojantį filmą „Bėgantis skustuvo ašmenimis“, Ridley‘is Scottas ir vėl sugrįžta prie savo ištakų. Režisierius pristato vieną laukiamiausių pastarųjų metų knygos ekranizacijų apie žmogaus egzistavimą kitokiomis sąlygomis.

Filmo „Edeno sodas“ recenzija: nuvilia jau po pirmų penkių minučių (50)

2015 rugsėjo mėn. 12 d. 09:00
Filmo „Edeno sodas“ recenzija: nuvilia jau po pirmų penkių minučių
Filmo kūrėjų nuotr.
Sakoma, kad lietuviškas kinas dabar patiria tikrą renesansą. Tai, greičiausiai, yra labiausiai nuvalkiota frazė, kokią tik žiniasklaidoje galima išvysti ar išgirsti iš pačių kino kūrėjų. Bet kartu savotiškai tai yra tiesa.

Filmo „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ recenzija: stilingas ir intelektualus (7)

2015 rugsėjo mėn. 5 d. 08:00
Filmo „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ recenzija: stilingas ir intelektualus
Kadras iš filmo
Kultinis britų režisierius Guy‘us Ritchie‘is, kurio unikalus stilius tapo jo firmine vizitine kortele kriminalinių komedijų žanre, pristato dar vieną linksmą, itin kokybiškai sukaltą ir kultiniu septintojo dešimtmečio amerikiečių šnipų serialu paremtą perdirbinį.

Filmo „Fantastiškas ketvertas“ recenzija: visiškai neįdomus pasakojimas

2015 rugpjūčio mėn. 7 d. 15:16
Po dešimties metų nuo pirmojo „Fantastiško ketverto“ pasirodymo didžiuosiuose kino ekranuose, studija „20th Century Fox“, patyrusi didelį fiasko pasirodžius antrajai istorijos daliai, pasiryžta dar kartą ekranizuoti vieną seniausių „Marvel“ komiksų ir pateikti jį visiškai kitokia forma nei mes buvome matę originaliose juostose.

Geriausi ir įsimintiniausi 2015 m. pusmečio kino projektai, kuriuos verta pamatyti (21)

2015 liepos mėn. 29 d. 14:07
Koliažas
2015 m. pirmąjį pusmetį drąsiai galime pavadinti vienu iš labiausiai nusisekusių per daugelį metų, ir tai ne tik todėl, kad kino ekranuose pasirodė nemažai puikių ir finansiškai sėkmingų projektų, bet dar ir todėl, kad į kino ekranus, lydimos įvairiausių rekordų, sugrįžo žinomiausios ir kadaise kultinėmis tapusios franšizės, sugebančios sudominti šiuolaikinę žiūrovų kartą.

Filmo „Neįmanoma misija: slaptoji tauta“ recenzija: pamatome tai, ko laukėme dvidešimt metų (7)

2015 liepos mėn. 27 d. 17:29
Filmo „Neįmanoma misija: slaptoji tauta“ recenzija: pamatome tai, ko laukėme dvidešimt metų
Organizatorių archyvo nuotr.
Šiais metais kino mylėtojai tiesiog lepinami vienu už kitą geresniais filmais šnipų tema. Akivaizdu, kad vienu ryškiausių ir labiausiai laukiamų ne tik vasaros, bet ir visų metų filmų yra laikomas naujausias, jau penktasis žymiosios ir beveik dvidešimt metų trunkančios franšizės „Neįmanoma misija“ filmas. Jis savo pagreičiu ir nutrūktgalviškais Tomo Cruise‘o atliekamais triukais lenkia keturis ankstesnius filmus.

Filmo „Pakalikai“ recenzija: pakaks pasižiūrėti 50 minučių (62)

2015 liepos mėn. 12 d. 22:12
Filmo „Pakalikai“ recenzija: pakaks pasižiūrėti 50 minučių
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Viso pasaulio žiūrovų pamilti pimpačkiukai, pakalikai, minionai… Nesvarbu, kaip juos pavadinsime Lietuvoje, svarbiausia, kad šie geltoni padarėliai ir vėl siaučia kine.

Filmo „Terminatorius: Genisys“ recenzija: nostalgija nemirtingam robotui (14)

2015 birželio mėn. 28 d. 08:00
Terminator_B1
Režisierių Alaną Taylorą daugelis žmonių jau puikiai pažįsta iš tokių serialų, kaip „Dingę“, „Roma“, „Reklamos vilkai“ ir „Sostų žaidimas“, bei 2013 m. „Marvel“ studijos pristatyto filmo „Toras 2: Tamsos pasaulis“. Šiais metais režisierius prikelia kadaise populiarią Jameso Camerono 1984 metais pradėtą franšizę.

Filmo „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ recenzija: nenustebsime, jei bus nominuotas Oskarui (17)

2015 birželio mėn. 3 d. 16:02
Filmo „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ recenzija: nenustebsime, jei bus nominuotas Oskarui
Acme Films nuotr.
Kultinis australų režisierius ir scenaristas George‘as Milleris, sukūręs ne mažiau kultinę 1979 metais pasirodžiusią juostą „Pašėlęs Maksas“, kuria pasauliui pristatė vieną ryškiausių dvidešimtojo amžiaus pabaigos Holivudo aktorių – Melą Gibsoną, sugrįžta su dar vienu ambicingu projektu.

Filmo „Keršytojai“ recenzija: patiks superherojų mėgėjams (24)

2015 gegužės mėn. 2 d. 16:10
Filmo „Keršytojai“ recenzija: patiks superherojų mėgėjams
Abejingų nepaliekančios studijos „Marvel“ komiksų ekranizacijos su kiekvienu nauju pasirodymu didžiuosiuose kino ekranuose užkelia išties aukštą kartelę būsimiems studijos filmams.

„Greitų ir įsiutusių“ epopėja: nuo gatvių lenktynių iki sudėtingų bankų plėšimų (2)

2015 balandžio mėn. 20 d. 18:12
Kokia veiksmo filmų serija šiuo metu išgyvena tikrą renesansą ir užsidirba stulbinamus pinigus? Yra tik vienas tinkamas atsakymas – studijos „Universal“ kuriami „Greiti ir įsiutę“ (angl. „The Fast and the Furious“), kur kiekviename naujame filme peržengiamos didingumo ribos ir pateikiami vis išradingesni triukai.

Filmo „Greiti ir įsiutę 7“ recenzija: tokį serialą žiūrėčiau iki gyvenimo pabaigos (85)

2015 kovo mėn. 31 d. 18:01
Siaubo specialistas arba tiesiog mūsų dienų šio specifinio kino žanro genijus, režisierius ir scenaristas Jamesas Wanas, 2004 metais padovanojęs vieną įsimintiniausių psichologinio trilerio franšizių „Pjūklas“, kurio įtaka jaučiama iki šiol panašiose juostose, pagaliau gauna galimybę parodyti visiškai kitokią kūrybinę pusę.

Filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ recenzija: kol kas geriausias 2015 metais pasirodęs filmas (10)

2015 vasario mėn. 24 d. 17:51
Naujosios žinomos „Marvel“ komiksų visatos „Iksmenų“ trilogijos pradžios kūrėjas Matthew Vaughnas, 2011 metais pristatęs puikiai kino kritikų ir viso pasaulio gerbėjų priimtą juostą „Iksmenai: pirma klasė“, ir vėl gauna galimybę padirbėti su grafinių novelių rašytoju Marku Millaru, su kuriuo jau bendradarbiavo, kuriant brutalią ir smurtu pasižyminčią komiksų ekranizaciją „Ateini čia arba gauni į dūdą“.

Naujausios „Matricos“ kūrėjų juostos recenzija: filmas, norintiems pasižiūrėti į medinę Mila Kunis (8)

2015 vasario mėn. 20 d. 15:45
Naujausios „Matricos“ kūrėjų juostos recenzija: filmas, norintiems pasižiūrėti į <em>medinę</em> Mila Kunis
AOP nuotr.
Kultinės, visų kino mylėtojų pamėgtos mokslinės fantastikos trilogijos „Matrica“ režisieriai Lana ir Andy‘is Wachowski po ganėtinai ilgos pertraukos ir visiškai finansiškai nesėkmingo 2008 metų „Speed Racer“, o taip pat skeptiškai kino kritikų ir žinovų priimto 2012 metais kartu su vokiečių režisieriumi Tomu Tykweriu sukurto „Debesų žemėlapio“, pagaliau pristato dar vieną solinį, išradingais specialiaisiais efektais prisodrintą fantastinį veiksmo žanro projektą, kino žiūrovus perkeliantį į tolimas kosmoso platybes, kuriose vyksta kova dėl Žemės likimo.

Filmo „50 pilkų atspalvių“ recenzija: tai klaiku (273)

2015 vasario mėn. 17 d. 11:04
Filmo "50 pilkų atspalvių" stopkadras
Stopkadras
Kai kokia nors knyga tampa nepaaiškinamu fenomenu, dažniausiai didžiausios kino studijos pradeda varžytis tarpusavyje dėl teisių į jos ekranizacijas.

Filmo „Nusikaltėlis“ recenzija: „maroziškų“ pažiūrų filmas (2)

2015 vasario mėn. 10 d. 16:29
Kriminalinius trilerius ir sunkias dramas apie gyvenimą gatvėse mėgstantys kurti britai neapsiriboja vien chuliganiškomis juostomis apie vietinius banditėlius laisvėje. Kartas jie pateikia ir neblogų darbų, kurių veiksmas vyksta kalėjime, todėl nenuostabu, kad kas metus Britanijos salyne pasirodo po kelis filmus, kurių veiksmas vyksta už grotų.

Kino recenzija. „Vaizduotės žaidimas“ – stipri ir įtraukianti drama (16)

2015 sausio mėn. 28 d. 17:13
Benedictas Cumberbatchas
Norvegijos kino ir televizijos režisierius Mortenas Tyldumas, sukūręs 2008 metais pasirodžiusį įtempto veiksmo trilerį „Puolęs angelas“ ir padovanojęs mums vieną geriausių pastarųjų kelerių metų skandinavų filmą „Galvų medžiotojai“, pelniusį Britanijos filmų ir televizijos menų akademijos (BAFTA) apdovanojimų nominaciją už geriausią užsienio filmą ir toje pačioje kategorijoje laimėjęs prestižiniuose „Saturno“ apdovanojimuose, pristato savo rimtą žingsnį į platesnius kino vandenis su išskirtiniu filmu, kuris jau puikuojasi geriausių 2014-ųjų metų projektų sąrašuose ir pretendenduoja į Oskaro statulėlę už geriausią metų filmą.

Filmo „Žmogus paukštis“ recenzija: juosta tikriems snobams (2)

2015 sausio mėn. 24 d. 09:00
Filmo „Žmogus paukštis“ recenzija: juosta tikriems snobams
Vida Press nuotr.
Vienas geriausių nepriklausomo kino režisierių, meksikietis Alejandras Gonzalezas Inarritas po ketverių metų pertraukos nuo vaidybinio kino grįžta su dar vienu išskirtiniu projektu.

Lietuviško filmo „Pakeliui“ recenzija: juosta nustebino (8)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 13:50
Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Džesika Vienažindytė, Mantas Jankavičius, Janina Matekonytė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Debiutuojantis pilnametražiame kine režisierius Ričardas Marcinkus kartu su populiariu Lietuvoje prodiuseriu Žilvinu Naujoku pristato nebūdingą mūsų šalies kinui žanrą ir temą – kelioninę nuotykių dramą „Pakeliui“.

Filmo „Šokis hip-hopo ritmu. Viskas arba nieko“ recenzija: tai prasčiausias serijos apie šokius darbas (6)

2014 rugpjūčio mėn. 12 d. 16:53
"Šokis hip-hopo ritmu. Viskas arba nieko"
"Acmefilm"
Debiutuojanti pilnametražių filmų režisūroje scenaristė Trish Sie kartu su visu būriu prodiuserių pristato penktą ir, matyt, paskutinį žymiosios šokių franšizės dalį, kurioje paskutiniam rimtam pasispardymui negailestingame ir patraukliame Las Vegase, šokių šou pažiboje Cezario Rūmuose, surinko visus geriausius serijos šokėjus. Visa tai – filme „Šokis hip-hopo ritmu. Viskas arba nieko“.

Filmo „Audros sūkuryje“ recenzija: įdomūs tik specialieji efektai (2)

2014 rugpjūčio mėn. 10 d. 09:00
Paskutinės filmo „Galutinis tikslas“ dalies režisierius Steven‘as Quale‘as jau keletą metų norėjo pritaikyti savo draugo John‘o Sweetnam‘o scenarijų apie negailestingą ir viską savo kelyje naikinantį viesulą, prieš kurio galią visi tampa bejėgiais. Pagaliau jam pasisekė, gavus studijos „Warner Bros“ palaikymą. Kino kūrėjas kviečia į dar vieną įtampos kupiną pasivažinėjimą su grupele išsigandusių žmonių, atsidūriusių katastrofos centre ir susidūrusių su tokiu galingu priešu kaip gamtos stichija. Jie iš paskutinių jėgų bando išsaugoti gyvybę. Visa tai – juostoje „Audros sūkuryje“ (angl. Into The Storm).

Filmo „Galaktikos sergėtojai“ recenzija: vienas iš geriausių kompanijų bendradarbiavimo vaisių (6)

2014 rugpjūčio mėn. 8 d. 15:53
Zoe Saldana
AOP nuotr.
Debiutuosiantis populiarių Holivudo filmų žanre režisierius, prodiuseris, aktorius ir scenaristas Jamesas Gunnas, pridėjęs rankas prie tokių projektų įgyvendinimo kaip 2006 metais pasirodęs siaubo filmas „Šlykštynė“ bei juodosios komedijos apie dramatišką kitokio superdidvyrio gyvenimą 2010 metų juostoje „Super“, pristato vieną svarbiausių šių metų vasaros sezono projektų, sukurtą pagal „Marvel“ studijos komiksus - „Galaktikos sergėtojai“ (angl. Guardians of the Galaxy).

Filmo „Seks video“ recenzija: viena blogiausių komedijų (18)

2014 rugpjūčio mėn. 4 d. 17:02
Komedijų ir televizinių serialų režisierius ir scenaristas Jake‘as Kasdanas, visiems žanro mylėtojams žinomas iš tokių juostų kaip šmaikštusis „Nulinis efektas“, ironiškasis „Sunkus kelias: Djui Kokso istorija“ ir prieš dvejus metus pasirodžiusios vulgarios ir vienos linksmiausių metų komedijos „Afigena mokytoja“, pristato naujausią darbą, kuris vėl apjungia jo bendradarbiavimą su paskutinės juostos žvaigždėmis.Režisierius kviečia vulgarumo ištroškusius kino mylėtojus atsidurti vienos šeimos miegamajame ir kartu patirti tikrą gėda filmuojant uždraustą vaisių – seks video, kuris atneš daugiau vargo ne itin gerus laikus išgyvenančiai porai nei malonumo iš jų vaizdajuostės peržiūros.

Filmo „Išvalymas: anarchija“ recenzija: brutalesnis, efektingesnis, patrauklesnis

2014 liepos mėn. 31 d. 15:29
Režisierius ir scenaristas Jamesas DeMonaco lygiai prieš metus pristatė įtampos kupiną psichologinį trilerį su puikiausia idėja tačiau labai silpnu įgyvendinimu – tai buvo viską nulemiantis veiksnys pelnęs nepasitenkinimą tarp patyrusių kritikų ir eilinių žiūrovų. Žinoma, kadangi pirmtakas, kainavęs vos 3 milijonus dolerių, sugebėjo viršyti savo biudžetą net trisdešimt kartų, šiais metais sulaukėme antros dalies, kurią sukūrė tas pats pirmos dalies idėjos puoselėtojas – filmo „Išvalymas: anarchija“ (angl. „Purge: the anarchy“).

Filmo „Beždžionių planetos aušra“ recenzija: vienas pranašiausių tęsinių! (3)

2014 liepos mėn. 17 d. 16:30
„Beždžionių planetos sukilimas“       „Forum Cinemas“ nuotr.
Įsimintinų ir unikalių savo žanre juostų kūrėjas, režisierius ir scenaristas Mattas Reevesas, 2007 metais nustebinęs savo išskirtiniu buitinės kameros stiliumi nufilmuotu filmu „Projektas monstras“ ir 2010 metais pristatęs kraupų pasakojimą vampyrų tematika „Įsileisk mane“, nutilo ketveriems metams tam, kad iš Ruperto Wyatto perimtų naujai gimusios franšizės apie beždžionių viešpatavimą žemės planetoje režisieriaus postą.

Filmo „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ recenzija: techninė pusė verta visų pagyrų (5)

2014 liepos mėn. 10 d. 10:54
Filmo „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ recenzija: techninė pusė verta visų pagyrų
Autoriaus nuotr.
„Lilos ir Stičo“ nuotykių kūrėjas, režisierius ir scenaristas Deanas DeBloisas, 2010 metais pristatęs dviem Oskarams nominuotą įspūdingą reginį visai šeimai „Kaip prisijaukinti slibiną“, po ketverių metų pertraukos sugrįžta su šios įsimintinos istorijos tęsiniu - „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ (angl. How to Train Your Dragon 2).

Filmo „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ rezencija: ne tik gera knygos ekranizacija (4)

2014 liepos mėn. 5 d. 09:10
Prieš du metus debiutavęs kaip režisierius su romantine drama „Įstrigę meilėje“, Johnas Boone‘as tęsia tradiciją ir pristato savo antrą darbą, sukurtą pagal milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčios ir bestseleriu tapusios penktos Johno Grynos knygos „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ motyvus. Kino kūrėjas kviečia persikelti į visiškai liūdną, tačiau optimizmu kvepiantį pasaulį, kuriame didžiausiu stebuklu tampa tyras meilės jausmas, apsukęs jaunų ir jautrių žmonių širdis, norinčius vienintelio dalyko žemėje – būti amžinai kartu. Visa tai – filme „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ (angl. The Fault in Our Stars).

Kino recenzija. Transformeriai: išnykimo amžius (4)

2014 birželio mėn. 23 d. 14:43
Specialiųjų efektų guru, įspūdingiausių sprogimų ir pirotechnikos filmuose naudojimo genijus, režisierius ir prodiuseris Michaelis Bay‘us prieš užsiimdamas tikrą pinigų kasyklą pavadinimu „Transformeriai“ buvo žinomas iš tokių įtampos kupinų veiksmo žanro atstovų kaip „Blogi vyrukai“, „Uola“ ‚ „Armagedonas“, „Perl Harboras“ bei „Sala“. Dabar jis pristato savo ketvirtą žinomos robotų franšizės dalį ir kartu patį brangiausią karjeros projektą.

Filmo „Nevykėliai po priedanga 2“ recenzija: linksmiausias metų projektas

2014 birželio mėn. 17 d. 12:00
Nevykėliai po priedanga 2
ACME film
Phil Lord ir Christopher Miller – vienas originalesnių, jaunų režisierių tandemų susibūrusių per pastaruosius keletą metų, atnešęs du puikius bei labai įsimintinus projektus.

Filmo „Kartą Niujorke“ recenzija: juostai - apvalus dešimtukas (8)

2014 birželio mėn. 12 d. 17:47
Amerikiečių nepriklausomo kino režisierius ir scenaristas Jamesas Gray‘us, kuris su kiekvienu savo nauju filmu perkopia savo galimybes, pristato ketvirtą iš eilės rimtą dramą, kuria tęsia sėkmingą bendradarbiavimą su vienu geriausiu mūsų dienų aktoriumi – ekscentriškuoju Joaquinu Phoenixu - „Kartą Niujorke“ (angl. The Immigrant).

Filmo „Ties riba į rytojų“ recenzija: Tomas Cruise‘as čia – kaip žuvis vandenyje (6)

2014 birželio mėn. 11 d. 16:03
Ties riba į rytojų
(„ACME Film“ archyvo)
Trilerių, veiksmo komedijų ir fantastinių filmų asas, režisierius, scenaristas ir savo kuriamų juostų prodiuseris Dougas Limanas, savo filmografijoje galintis pasigirti tokiais hitais kaip intelektualus veiksmo trileris „Bornas: sunaikinta tapatybė“, žaismingas „Ponu ir Ponia Smit“, efektingas „Šoklys“ bei politinis „Sąžiningas žaidimas“, pristato vieną iš įspūdingiausių tiek savo, tiek Tomo Cruise‘o karjeros filmu, nukeliančiu mus į tolimą ateitį - „Ties riba į rytojų“ (angl. Edge of Tomorrow).

Ar kino subkultūra Lietuvoje išties mirusi? (17)

2014 birželio mėn. 8 d. 14:58
Jau seniai domiuosi tokiu reiškiniu kaip kino subkultūra. Vis galvojau, ar Lietuvoje yra daug kinui atsidavusių žmonių, daug komiksų gerbėjų bei žiūrovų, vertinančių kokybę bei gerbiančių kino kūrėjus bei platintojus?

Filmo „Piktadarės istorija“ recenzija: geriausia jame - A. Jolie (4)

2014 birželio mėn. 5 d. 16:18
Piktadarės istorija (Forum Cinemas nuotr.)
Dviejų Oskarų laureatas už „Įsikūnijimo“ ir „Alisos stebuklų šalyje“ dekoracijas, režisūroje debiutuojantis dailininkas Robertas Strombergas nenusigręžia nuo savo pamėgto pasakų žanro ir pristato pirmą didelio biudžeto darbą, pasakojantį apie klasikinės studijos „Disney“ pasakos „Miegančioji gražuolė“ ištakas iš piktosios raganos perspektyvos. Apdovanotasis debiutantas kviečia atsidurti magiškame ir labai paslaptingame pasakų pasaulyje, kuriame bus galima iš naujo susipažinti su pamėgtais ir naujais klasikinės Disnėjaus pasakos veikėjais, kurių rankose atsidurs visas pasaulio likimas - pristato filmą „Piktadarės istorija“ (angl. Maleficent).

Filmo „Šimtas kelių iki grabo lentos“ recenzija: ar verta žiūrėti naują komediją? (6)

2014 gegužės mėn. 30 d. 15:09
Filmo „Šimtas kelių iki grabo lentos“ recenzija: ar verta žiūrėti naują komediją?
AOP nuotr.
Genialus sarkazmo ir pajuokos meistras, scenaristas, aktorius ir režisierius Sethas MacFarlane‘as, prieš dejus metus debiutavęs su tarptautinės sėkmės sulaukusiu projektu „Tedis“, smogia dar kartą – pristato ne ką mažiau „pavažiavusią“ juostą, kupiną savikritikos amerikietiškai kultūrai apie laukinius vakarus - „Šimtas kelių iki grabo lentos“ (angl. A Million Ways to Die in the West).

Filmo „Monako princesė“ recenzija: „vaškinė“ Nicole Kidman vaidyba (9)

2014 gegužės mėn. 29 d. 17:03
"Monako princesė"
"Acmefilm" nuotr.
Prancūzų režisierius Olivieris Dahanas, 2004 metais pristatęs ne itin vykusį „Purpurinių upių“ tęsinį ir 2007 metais sukūręs žiūrovų ir kino kritikų išliaupsintą biografinę dramą apie vieną iškiliausių savo laikotarpio muzikos dievaičių „Edit Piaf: rožinis gyvenimas“, kviečia atsidurti šeštame dešimtmetyje ir susipažinti su viena geriausių visų laikų Holivudo aktorių, kino ikona ir Monako princese – Grace Kelly filme „Monako princesė“ (angl. Grace of Monaco).

Filmo „Iksmenai. Praėjusios ateities dienos“ recenzija: žodžiais sunkiai nupasakojamas (16)

2014 gegužės mėn. 21 d. 17:16
Filmo „Iksmenai. Praėjusios ateities dienos“ recenzija: žodžiais sunkiai nupasakojamas
"Forum Cinemas" nuotr.
Originalių pirmų dviejų „Iskmenų“ dalių kūrėjas, režisierius Bryanas Singeris taip pat žinomas ir iš tokių projektų kaip „Paprasti įtariamieji“, už kurį gavo Oskarą kaip geriausias metų scenaristas, „Supermeno sugrįžimas“ bei „Operacija Valkirija“, pristato patį didingiausią savo karjeros darbą, kuris suvienija visus, iki šiol pasirodžiusius žymiosios sagos apie mutantus filmus į vieną bendrą juostą - „Iksmenai. Praėjusios ateities dienos“ (angl. X-Men: Days of Future Past).

Filmo „Kaimynai“ recenzija: kol kas geriausia metų komedija (8)

2014 gegužės mėn. 20 d. 16:35
Pašėlusių ir vulgarių komedijų specialistas, scenaristas ir režisierius Nicholas Stolleris, debiutavęs didžiame kine su „Velniop tą Sarą Maršal“ ir po dviejų metų išleidęs neoficialų savo pirmos režisūrinės juostos tęsinį „Tempk jį čia!“ bei pridėjęs rankas prie „Jis sako Taip“ ir „Mapetai“, pristato patį juokingiausią ir labiausiai nešvankų karjeros projektą – juostą „Kaimynai“ (angl. Neighbors).

Filmo „Godzila“ recenzija: geriausias visų laikų filmas apie legendinį japonų monstrą (16)

2014 gegužės mėn. 18 d. 08:50
Bryanas Cranstonas filme "Godzila"
"Acmefilm"
Unikalių ir žadą atimančių trumpametražių juostų apie pasaulio destrukciją režisierius Garethas Edwardas, 2010 metais išleidęs savo pirmą fantastinį ir kinuose parodytą filmą „Monstrai“ apie žmonijos utopinį gyvenimą siaubingų padarų apsuptyje, pristato ne ką mažiau intriguojantį ir vieną epiškiausių šiais metais pasirodančių kino projektų, kuris leidžia atgimti legendiniam Japonijos siaubūnui, daugiau nei šešiasdešimt metų keliančiam tikrą baimę fantastinio žanro gerbėjams. Režisierius pristato juostą „Godzila“ (angl. Godzilla).

Filmo „13 rajonas: plytų rūmai“ recenzija: tai - atsisveikinimas su žuvusiu Paulu Walkeriu (10)

2014 gegužės mėn. 16 d. 14:00
Paulas Walkeris
AP/Scanpix
Legendinis prancūzų režisierius, scenaristas ir prodiuseris Lucas Bessonas pristato dar vieną savo projektą, kurį jis brandino kelis metus, pats parašė scenarijų ir prodiusavo. Žymus kino kūrėjas šį kartą į režisieriaus kėdę pakvietė savo seną bendradarbį Camille Delamarre, dirbusį su „Transporteriu 3“, „22 kulkos“, „Kolombiana“ ir „Pagrobimu 2“. Jam ši juosta - „13 rajonas: plytų rūmai“ (angl. Brick Mansions) - tampa režisūriniu debiutu.

Filmo „Viešpatavimas“ recenzija: pirmas rimtas metų nusivylimas (12)

2014 gegužės mėn. 15 d. 16:14
Jonny Deppas filme "Viešpatavimas"
"Acmefilm"
Etatinis kino genijaus Christophero Nolano operatorius Wally‘is Pfisteris, prisidėjęs prie „Tamsaus riterio“ trilogijos, „Prestižo“ ir „Pradžios“, už kurį ir buvo įvertintas JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimu už geriausią 2010 metų kinematografiją, gavo progą išbandyti savo jėgas režisieriaus amplua. Kartu su bičiuliu ir juostos prodiuseriu Christopheriu Nolanu naujai iškeptas kino kūrėjas pristato savo pirmą ir itin sudėtingą protą suveliančio stiliaus darbą, kuris neatsiriboja nuo kitų jo kolegos stiliaus darbų – pristato filmą „Viešpatavimas“ (angl. Transcendence).